Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

angienka
22. feb 2009

fakt tak super mam aj mrkvicku este tak fajn na zajtra mam vybrano 😀

beruska2x
22. feb 2009

no tveroh by se mel az od roka, on ma jine bilkoviny, zkus jogurt nejdriv - holandii, od olmy ve sklenicce ale jen bile a tucne 😀

angienka
22. feb 2009

nie nie este som nechcela zacinat s tym len som chcela vediet ci je stale na to alergicky lebo mudr mi nic blizsie o tom nepovedala teda kozna 😒 len ze to mam skusit a pockat ci to zaberie no ale som nevedela ze dokedy to bude trvat ci to len take kratkodobe bolo,no pred par dnami som uplne prestala zial kojit takze uz mozem uplne vsetko 😉 len mimisek nie ale nevadi len som sa bala ci to este niekedy bude vobec moct tak koly tomu ta zvedavost 😒 este nam ani mudra nekazala jogurty ani nic podobne...

beruska2x
22. feb 2009

to jo ale i na tu alergii.. zkus jogurt driv nez tvaroh, ten mu muze vadit a jogurt ne 😉 prave kvuli jinym bilkovinam...

angienka
22. feb 2009

ok jasne

angienka
22. feb 2009

tak som na zajtra zvedava co povie na ryzu,vela mamin co dalo svojim deturkam tak vraveli ze nechceli moc tak som zvedava 😕 zajtra dam vediet 😉

beruska2x
22. feb 2009

u nas teda ryze jde ale tak normal ale ty testoviny ty miluje teda a pohanku taky....

beruska2x
22. feb 2009

tak jdu do hajan tak pa zitra 😉

3558
22. feb 2009

ahojte tak ja len na skok. sme malovali dom. 😝
maly mal dnes prvy krat zelenu fazulku s ryzou a maskom a bralo mu to. tak mam este aj na zajtra. som rada. inak jemu tiez chuti ta pohanka, ale preva lyzicka ta nie. to sa ksichti. potom ked vidi ze ja sa usmievam a tiez si dam, tak to basti bez problemov. 😀 😀

berus ty uz davas cestoviny? ja este nie,lebo tu v Uk sa predavaju sice bezlepkove ale uz su s vajckom. a take mu nedam. ak ja este pockam. 😒 a pisane na nich je ze su od ukonceneho 7.mesiaca

beruska2x
22. feb 2009

ahoj zuzi 😀

beruska2x
22. feb 2009

ja davam testovinky bezlepkove a bezvajecne, mam dvoje - z ryzove a z kukuricne mouky...

beruska2x
22. feb 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zuzi to je nase tema na pokec krome prikrmu 😉

daskak
23. feb 2009

Ahojte babulky 😉 ... som tu cely vikend nebola,lebo polovicka okupova moj PC .. ale slubujem ze si vas poctivo docitam. Co nove?
berus:idem urobit kuk na ten link?
inak nas drobec sa cez vikend tak rozchodil, ze nie a nie ho zastavit....na jednej strane sa vytesujem a na druhej ma taaak boli chrbat... 😒 😒 ...
kocky s cim mammalemu dat cestovinky aby ich konecne zjedol??? vobec ale vobec mu nejdu 😝

kisska
23. feb 2009

dasi skus detsku svieckovu - mrkvu, petrzlen uvaris vo vode s kuracim maskom - ked je vsetko makke vyberies masko, zeleninu rozmixujes(nechas len trochu vody), capnes trochu jogurtu na zjemnenie - premiesas. Je to uuuplne mnam a da sa to papat aj s cestovinami aj s ryzou + to uvarene kuracie masko 😉

daskak
23. feb 2009

kiss mnaaamto by som aj ja zjedla 😀 😀 😀 😀

kisska
23. feb 2009

staci len prisolit 😉

saska.t
23. feb 2009

inak mam problem zhanala som pre malu tu v DE jogurty, ktore by splnali standart kedze za chvilu budeme mat 8 mes. a rada by som to vyskusala, no nic s takym obsahom tuku som nenasla ☹ vsetko tak max. do 5%tuku,

kiss ta svieckova vyzera fakt super!!!!

kisska
23. feb 2009

sasi pozerala si aj jogurty v skle? uplne smotanove a bez prichuti (pripadne tie co maju vrstvu lekvaru naspodku)

saska.t
23. feb 2009

este nie ale pozriem 😉

beruska2x
23. feb 2009

das ahojky 😉 tak mu dej do testovin dost mrkve nebo kukurice - ty jsou sladke nebo proste co ma rad 😀 musis ho oblafnout 😝

stankatt
23. feb 2009

ahojte, tak zahada nasich minulotyzdnovych teplot vyriesena... mala mala virozu. vcera sa total vyhadzala, tak sme boli dnes u lekarky. Male deti to tak maju. najprv 2- 3 dni teploty a potom sa vacsinou vyhadzu 🙂 tak by sa to dehom par dni malo stratit 😉

beruska2x
23. feb 2009

stankatt jojo to je sesta nemoc, meli jsme to taky 😀 za 3 dny je klid...

daskak
24. feb 2009

ahojte 🙂
sasi: uz si zdrava?
berus:dnes som mu ich zamaskujem, no uvidime... bola by skoda keby ich nechcel.. mysme cestovinkova rodina 😝
kiss: adamko uz papka sam?

beruska2x
24. feb 2009

😀 😀 😀 dasi neboj az si je da s vama dohromady tak ti sni kastrol 😉

ja asi budu muset koupit taky vetsi hrnce na ta dva zrouty, doufam ze dalsi potpmek bude holcicka 😀

daskak
24. feb 2009

berus aj ja som tajne dufala, ze Davidko bude Sandra 😉 😉 ... vies ked su cez vikend vsetci moji chlapi spolu je to sila... starsi zacal jest ako za troch , muzik to ani nehovorim... no a drobec sa zatial kroti.. ale zrovna vcera mi povedali ze este by sa im pacilo mat doma sestricku.. 🙂 🙂 🙂 ... hmmm..... ja netusim co si idem urobit a obed pre seba..

beruska2x
24. feb 2009

ja ma navarenou rajskou omacku s koulema z mleteho masa a kolinka 😉

malej ma veprove s testovinama, kukurici a fazolkama... na odpo tam ma svestkovou hippku tak nic nedelam 😵

kisska
24. feb 2009

dasi - nepapa, momentalne je vo faze, ze si da dve-tri lyzicky (aj to s pomocou)a dalej ho to nebavi... ale ked mama krmi, tak si da 😀
ja prave varim morcaciu polievocku pre chcipakov, skusim pre maleho pismenka do nej, tak uvidim. Rano zjedol normalne jogurt s vlockami, teraz pol hrusky, tak to vyzera stale lepsie... akurat maminu nie je vobec rozumiet. Som volala na infolinku kvoli blbnucemu satelitu a tete som diktovala cislo karty asi na 5 krat, co mi nerozumela - huhnem ako z hrnca... No hlavne, ze malemu je uz lepsie 😀

angienka
24. feb 2009

ahojky,tak na vcera som mala navarene takze az dnes som varila zeleninove rizoto a mnamka-len s tym mnozstvom ryze som to prehnala 😀 ale oblizoval sa dala som len ryzu,brokolicu,kalerab a mrkvicku no parada 😉

kisska
24. feb 2009

amgienka mnaaam, kludne mozes pridavat zeleny hrasok, sladku kukuricu..

beruska2x
24. feb 2009

ty jo to bych si dala i ja zeleninove rizoto, to miluju 😀