Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
24. feb 2009

dasi - este stalem soplim aj ja aj mala su to skoro 2 tyz. tak sme z toho na nervy ale snad sa to uz zlepsi 🙄
My sme jedlici vsetci a preto musim zacat drzat dietu 😉
Moj muz chce este Maxa, no ja som este nie moc presvedcena, ze aj bude uz teraz som na nervy ze nechodim do roboty ☹ uz som 15 mes. doma a je to na palicu 😠

lenockaaa
24. feb 2009

ahojtee baby co nove sa moze pridavat po ukoncenych siedmych mesiacoch? potrebujem dake nove typy 😀 😀

beruska2x
24. feb 2009

to zalezi co uz jite... lepek, mozna pomaloucku jogurtik...

beruska2x
24. feb 2009

je ted koukam ze mate 7 m a ne 8m tak to jogurt jeste ne asi 😉

kisska
24. feb 2009

lenockaa - teraz by ste mali zacat s maskom, zltkom a lepkovymi potravinami - obilninove kase, chlebik, pecivo, detske susienky, bezvajecne cestoviny...

lenockaaa
24. feb 2009

ahaa no super takze uz sa moze zacat davat lepok 🙂 ja som myslela ze tie jogurty sa moze az od dakeho desiateho mesiaca 😕 ozaj baby a take tie chrumky sa od kedy mozu davat? 😕

3558
24. feb 2009

ahojte babule mam problem: maly uz par dni nechce ziadne tekutiny, ani mlieko, ani caj ani vodu a iba chce huste jedlo. nemoze sa vykakat iba take bobky a to preto, ze mu davam spenat na obed a hrusku na veceru.
ani za svet nechce nic tekute. ani v noci ked sa zobudi na hlad a davam mu mliecko, tak vypije iba deci a dost.a to tak v polospanku, a az ked zisti ze to je iba mlieko tak prestane a spi dalej. ☹ ☹

beruska2x
24. feb 2009

zuzi zkus svestkovou a merunkovou hippku a ty tekutiny... zkus mu davat treba mlicko casteji at vypije deci ale castejc.. neslo by to??

lenooc... jogurty muzes od 8m ale kdyz pockas tak se nic nestane 😉 chrumky jako susenky?? Hami a Nestle jsem videla, jsou u od 6m a maji je bud v lekarne nebo marketu, u nas i v Tescu...

beruska2x
24. feb 2009

kdyby tak mel nekdo recept na domaci susenky pro prcky.. 😀

3558
24. feb 2009

berus na to je tu tema, tak si kukni. vola sa nieco ako: zdrave susienky pre deticky.

no ja neviem. musim si to asi zacat pisat, ze kolko toho vobec vypije. tu v uk som ani nevidela slivkovu stavu pre deti. skusim tu merunkovu: to je marhulova?
kaka take tvrde bobky a strasne vela tlaci. ale ked mu ponukam mlieko alebo caj, tak ani za svet nechce.

beruska2x
24. feb 2009

jojo maji bud stavicky nebo presnidavky, ty pomahaji nam 😉

tema tu je ale nic moc v nem 😠 😒

kisska
24. feb 2009

berus niekde sa tu motali na receptoch, dokonca aj zdrave boli 😉

lenockaa - chrumky (krupky) som davala kukuricne nesolene, myslim, ze najviac v jednote maju aj ryzove aj pohankove-bezlepkove 😉 , bez farbiv, konzervantov, prichuti a pod.

lenockaaa
24. feb 2009

dakujem baby skusim pozriet v tej jednote a vyskusat 🙂

monka88
25. feb 2009

Maminky chcem sa opytat,zatial som ovocie ako prikrm nedala.Ako je lepsie zacat,na desiatu,ci olovrant?
Dakujeem.

saska.t
25. feb 2009

ja som na obed zaradila zeleninku a na olovrant ovocie a dodnes to tak funguje 😀 a musim povedat ze dobre 😉

beruska2x
25. feb 2009

sasi cauky, prosim te co davas na dopo svacu tedy?? zatim to mam jako ty ale asi budeme muset udelat dopo svacu a nevim jestli nemam dat teda dopo ovoce, pak obed a odpo na svacu treba kasi..

saska.t
25. feb 2009

berus, o 5 rano papame mlieko kedze sa zasa v noci nebudi tak o 9,00 som jej kupila od hipp dobre rano ovs. kasu tak tu dostava a odpo ovocie a vecer bud mlieko alebo kasu preto nemozem davat na odpo. svacu kasu kedze niekedy ju ma aj na noc a ked som davala 2x denne ovocie dost ju to prehanalo tak ma iba na odpo. svacu 😉 😉

beruska2x
25. feb 2009

aha tak to ja asi budu davat ovoce rano, pak ma driv obed a kasi na odpoledne baby mi do vecera vydrzel, to je zroutik 😀

stankatt
25. feb 2009

mala nece ovocie ani ako desiatu ani ako olovrant 😉 .
Co jej maaaaaam dat zajtra papat??????????? hodte nejake napady... zeby ryzu? s cim?

3558
25. feb 2009

ahoj sasi a berus, a vlastne vsetky babule. 🙂
ja som teraz skusala tu vodu z pohara obycajneho a maly vypil cele deci caju. som odpadla a vytesujem sa straaaaasne. 😵 😵 😵
inak dnes ma chudatko moje na obed kel a mne teda fakt nechuti, tak uvidime co mi na to povie moje dieta. 😝 😝 ale uz ho mal dva krat a zjedol. no ale ja by som nezjedla. 😝

beruska2x
25. feb 2009

stan... a jinak obed ji dobre??

zuzi on to tak nevnima, ma uplne jine chute, 😀

stankatt
25. feb 2009

berus, ked je tam masko az taky lupot 😀

beruska2x
25. feb 2009

no nevim co je lupot ale hlavne ze ji chutna 😀

zkus ji oblafnout... do ryze treba malinko vce by nesnedla?? nebo do pohanky.. zamaskovat to nebo kasi ja mam razovou s bananem a dnes jsem koupila ryzovou s marhulou 😉

saska.t
25. feb 2009

ahoj zuzi,

tak to vam gratulujem, my pijeme z toho naucneho poharika so sosakom 😀 a kel mala miluje nadovsetko tak ho pridavam skoro do vsetkehp 😀

berus - ty uz davas malemu hrasok ze?, to by som uz aj ja mohla skusit dat malej 😀

stanka veru treba oblafnut 😉 bud rada ze ostatne je k ovociu sa mozte dostat aj neskor 🙂

beruska2x
25. feb 2009

davam a prdime si jedna radost 😀 😀 😀

kdy jsi zacala s hrneckem a jaky mas sasi?? mam koupenej avent i s tema hubickama 6+, prisel me na asi 400,- tak doufam ze ho bude chtit 😝

beruska2x
25. feb 2009

sas nejdriv jsem dala jen par jestli mu to nic neudela a v phode a uz ho mel tak 3x ale nedavam ho stejne nejak moc ale chutna mu to a jak tam jsou ty slupicky malinko tak docela umi uz jist kousicky, uz mu to mixuju min...

saska.t
25. feb 2009

berus presne ten mam a funguje to zacala som v den skonc. 6 mes., obcas mala donho fukne a z dierky nad sosakom vyspliechne na malu trosku vody ale ona sa z toho moc tesi 😉 obcas si naberie do pusy viac ako zvladne prehltnut a tece to vsade ale inak v poho 😀
Hned ho zaved uz mate cas a aspon nebude stale dudlat tie cumle z flase 😒

beruska2x
25. feb 2009

dore jak rikas, vecer ho vyvarim a zkusim, to jsem zvedava, on ma porad vodikcku z dudliku 1+ 😅

saska.t
25. feb 2009

neboj ono to trva chvilku ale ak raz potiahne uz bude vediet o com to je, 😉 to si trosku prehnala s tym dudlom 1 plus nie? 😀 😀 😀 chuda dieta 😀

beruska2x
25. feb 2009

ne fakt ma dudlika od 1 m na piti vody... jak je ta avent 125ml..