Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuz11
1. mar 2009

lubec • Dnes o 11:23
Tak maminky poradte,kedy mozem zacat davat malej papat kapustu,kel,hrach,petrzlen,zeler,ryzu,bravcove maso.A ako uvarit neskor kasicku-krupicu,puding....,ked kojim a rada by som co najdlhsie a nechcem zatial davat kravske mlieko a MM nemam tolko ,aby som mohla z neho varit kase,kedy mozem davat jogurty,milacika,ked mlieko sa odporuca tusim az okolo 1.roku davat.Kedy sa pridava do jedla cukor,sol....Dakujem 🙂

zuzana29 • 1d • Dnes o 11:58
lubec chod na temu prikrmy tam ti babule pomozu. a nevieme kolko ma tvoje dieta mesiacov atd.....

lubec • Dnes o 12:43
mame pol roka,kasicku z mrkvy,tekvice,zemiaku a spenatu uz za sebou.

kisska • 1d, snž • Dnes o 14:40
lubec skus poziret na http://www.rodinka.sk/index.php?id=450901, najdes tu kalendar, kedy co pridavat do stravy a ked precitas aj par clankov okolo, najdes odpovede na vsetky svoje otazky

3558
1. mar 2009

mozes davat brokolicu, cuketku, vsetko tak po tri dni, aby si videla reakciu. kapustu nie, iba ruzickovy kel,na hrach mate tiez este cas,petrzlen je alergen my ho doteraz nedavame, ale v hippkach uz je od 6.teho mesiaca, ryzu uz rozvarenu a pomixovanu tak o mesiac mozes zacat davat, a bravcove masko tiez nie. o mesiac mozes dat rozmixovane kuracie masko a 5 krat do tyzdna. ja som doteraz davala iba kuracie, ale teraz v osmom mesiaci uz som pridala aj hovadzie. striedam to.
krupica sa neodporuca minimalne do roka.
a ak chces davat kase, tak kup nemliecne a rob tie. niektore kase aj ked je napisane ze sa zarabaju s mlieckom, tak ich mamicky zarabaju iba s vodou. davaju bud ciste, ochutene, alebo do nich pridavaju ovocnu hippku alebo rozmixovanu hrusku alebo jablcko, pripadne rozpuceny banan.
jogurty tiez az tak o mesiac-dva vam staci zacat
a cukor a sol cim neskor tym lepsie. tym myslim ze by si nemala vobec sladit a solit uz vobec nie. 😝
ja aj caj davam bez cukru, alebo len prevarenu vodu. ten cukor ako tak ani neskodi, ale dieta si rychlo zvykne na sladke, takze to nepotrebuje. a sol skodi na ladvinky, tak minimalne od roka, ale ja budem do troch rokov iba bez soli. babo este nepozna ziadne chute.iba to co mu das ty. takze cim dlhsie vydrzis bez soli,cukru,vegety,korenin a pod. tym lepsie pre tvoje dieta 🙂 🙂

cessy
1. mar 2009

ahojte
chcem sa opytat, ci mate niektora skusenosti s uskladnenim prikrmov do VIA poharikov od AVENTu?

saska.t
1. mar 2009

cessy ano bezne v nich skladujem uvareny obed pre malu,vzdycky si v nom odmeram kolko mala zje, nemozem si ich vynachvalit 😉

cessy
1. mar 2009

saska.t ja ich mam tiez a citala som, ze ta priesvitna cast je na 4 pouzitia.teda v podstate ten poharik. Ty ich po 4 razoch vyhadzujes??lebo aj ja som s nimi spokojna, len tato informacia ma prekvapila.

saska.t
2. mar 2009

cessy je to blbost, pouzivam ich uz pol roka, je pravda ze uz nie su take krasne priesvitne kedze jedlo ich casom zafarbi ale inak su 100% 😉
na stranke vyrobcu nic take nie je a to je pre mna podstatne 😀

radka.m.
2. mar 2009

ahoj,já používám kelímky od aventu už více než rok,nejdříve jsem v nich zamražovala mm,potom jsem v nich začala zamražovat příkrmy,ani mně teda nenapadlo,že bych je měla po nějaké době vyhodit,jsou pořád plně funkční a jako nové.myslím si,že je to od výrobců jenom tah,jak nejlépe a nejvíce zvýšit jejich prodej. 😠

cessy
2. mar 2009

aj ja ich uz pouzivam pol roka a ked som chcela objednat teraz tie vacsie, tak tam som nasla napisane, ze su na 4 pouzitia. tiez som ich pouzivala na zamrazovanie MM a teraz ich pouzivam na prikrmi.dakujem za odpovede...
saska aj ja ich uz mam pofarbene od mrkvicky 🙂

cessy
2. mar 2009

a este otazocka,co vsetko zmrazujete??aku zeleninku?

saska.t
2. mar 2009

cess - okrem zemiakov vsetko 😉

3558
2. mar 2009

cess aj ja tak. zemiaky nie lebo sa tahaju a zevraj sa ani nemaju marazit. tak tie robim cerstve a mam na dva dni. 🙂

cessy
2. mar 2009

vsetko, no tak super...inak zemiaky ze aj nieco potom zle obsahuju ked sa mrazia... 😖

cessy
2. mar 2009

uz som myslela, ze som jedina, co chce zmrazovat...necitala som vela stran do zadu, tak som nevedela...

3558
2. mar 2009

ja asi nakupim bio zeleninu a hned ju uvarim a rozmixujem a max. do dvoch hodin dam do mrazaka. a potom kazdy vecer z mrazaka vytiahnem jednu misku do chladnicky a na druhy den len dam prihriat. 😵

saska.t
2. mar 2009

ja zamrazujem cerstve a potom to len vsetko zmrazene nahadzem do hrnca a varim 😀

cessy
2. mar 2009

zuzana29 davas viac druhov zeleniny do kopy a tak mrazis, alebo kazde zvlast

3558
2. mar 2009

tak ja kupim cerstve a v ten den kazdu zeleninu zvlas uvarim,rozmixujem a dam do misiek a rychlo vychladim a sup do mrazaka. kedysi som tak robila ze som miesala tu zeleninu a robila som dvoj alebo troj kombinacie. no a maly sa pri tom tvaril tak neurcito. 😝
teraz davam iba jednu zeleninku a plus cerstvu prilohu, kocku maska z mrazaka /doteraz len kuracie ale uz tyzden pridavam aj hovadzinku/. a masko davam len kazdy druhy den a zltko nedavam, lebo se silny alergen. tak ho do roka nedam. 🙂

mukky
2. mar 2009

zuzi ak ale nahodou jeden z rodicov je alergik hoci len na pel,nikel atd,tak zltko az po 18tich mesiacoch je vhodne podat,mas odkaz na plackach 😀

mukky
2. mar 2009

A do coho mrazite zeleninku?ja zatial cerstve varievam denne,ale nevylucujem ze hadam aj zamrazim papanie ak nebudem mat cas nahodou navarit.Mam avent poharik ale len jeden 😝

cessy
3. mar 2009

dievcata a je lepsie kupovat mrazeny karfiol dopestovany na slovensku, alebo sviezi privezeny zo spanielska?? 😕 😕 😕

saska.t
3. mar 2009

v zime urcite mrazeny, v lete by som davala cerstvy dopestovany na SK 😀

3558
3. mar 2009

v zime je lepsie dat aj mrazenu zeleninu a v lete slovensku. tak isto by aj kisska napisala. ze kisska?? 🙂 🙂 🙂

mukky ja som alergik uplne na vsetko este aj na slnko. 😢 takze ja pojdem uplne pomalym tempom. a ved ani neni kam nahlit. reznov a chleba sa maly este za cely zivot napapa dost. 😀 😀 😀
uz som aj odpisala na plackach. kukni 😕

kisska
3. mar 2009

ahojte, zuzi ako vies? 😉 😀 Cessy ako pisali dievcata, je lepsie dodrziavat sezonnost cerstvych potravin. A s mrazenymi sa mozes odviazat, lebo su zbierane a spracovavane v plnej a pravej zrelosti. Cerstve potraviny mimo sezonu su vacsinou pestovane v sklennikoch a hnane hnojivami. Myslim, ze ani v Spanielsku nemaju teraz pocasie na pestovanie zeleniny vonku 😉 . A zase je to ine so zeleninou, ktora sa da dobre skladovat - zemiaky, mrkva, kapusta, kel, cibula a pod.

mukky ja mrazim aj do sklenenych vyzivovych poharikov. Len ich netreba uplne naplnit 😉 Alebo aj do obycajnych plastovych poharikov - 0,5, 1dl(take tie, do ktorych ti naleju na vianocnych trhoch, kupis ich v tescu v oddeleni s potrebamy na oslavy) a pod. len ich este balim zvlast do sacku.

kisska
3. mar 2009

patricia - podla mna papate velmi pekne. A naozaj by som sa tym netrapila. Aj doktorka predsa pozna vsetky tvoje deti, tak by mohla vediet, ze jednoducho maju rychly metabolizmus. Jedine co by som im kontrolovala, je 2x do roka krvny obraz, ci nie su chudokrvne a pod. Pokial su deti zive, nie su unavene, apaticke, casto chore a pod., tak by som to naozaj neriesila a nerobila si starosti.
Natierky mam odtialto, snad este najdem tu temu - struhana mrkva s maslom a pazitkou a na podobny sposob vsetka mozna zelenina s uvarenym zltkom a podobne 😉

patricia1971
3. mar 2009

kisska ďakujem....a moje deti sú až moc živé....synovi robili pred 4 mes.krvý obraz, je to ok...a dcére,to som si neni istá,ale 8.3.2008 si zlomila ruku,museli jej ju operovať,tak viem,že tam jej stále robili nejaké odbery,myslíš že aj krvný obraz?

a tie nátierky skúsim,lenže ona sa mi ešte zo všetkého drhne,neviem to ešte tak dobre prezúvať,ale učíme sa... 🙂 🙂 🙂

a baby,prečo sa zemiak nesmie zamraziť????? to som nevedela,aj som malej asi 2krát takú zeleninu zamrazila,kde bol aj zemiak....mohlo jej to nejako uškodiť????....a keď mám zeleninku,mäsko a ryžu,to sa tiež môže spolu mraziť??? 😉

3558
3. mar 2009

aj ja ked som nevedela tak som mala trosku zemiaku uz zelenine namrazene. a dala som mu to v pohode dojest. ale uz si davam pozor a zemiky nezamrazujem. tak isto aj ryzu ja robim cerstvu a mam na dva dni. beriem to ako prilohu. prilohy cerstve. do toho patri aj pohanka. mozno niektore maminy zamrazuju aj pohanku a ryzu.ja nie. al myslim ze sa moze. 😉

stankatt
3. mar 2009

ahojte, ani ja som nevedela, ze zemiak nemrazit 😒 Inak zas som niekde citala, ze pohanka sa ma davat az okolo 1 roka... vraj obsahuje nieco podobne ako je lepok.... tak neviem....

patricia1971
3. mar 2009

no ja tiež varím tak na 2 dni,ale niekedy sa mi podarí trochu viacej,tak mi je to ľúto vyhodiť.....ale už si dám na to pozor,budem mraziť iba zeleninu..... 😵

saska.t
3. mar 2009

zemiak ked zmrazis a rozmrazis tak sa rozpadne na take smiesne hrudky a vyzera to dost nechutne myslim ze skodlivost ziadna nie je a este chuti sladko ked su zemiaky zmrznute.
Pohanka neobsahuje lepok preto ju mozes podavat cca od 6 mes. 😀
ryzu cestoviny robim ako prilohy vzdy cerstve 😉

patricia1971
3. mar 2009

ok baby, ďakujem za rady,budem sa ich držať... 🙂

sasi-to už môžem dávať aj cestoviny????a aké a ako pripravené, a s čím??? 😉