Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

levik82
5. mar 2009

dakujem za privitanie 😉
my sme dnes boli na ockovani. druha hexa ☹ a vazime 8.800g 😉 😉 😉 takze sme riadny papkaci 😉
a dakujem za link, prestudujem 🙂
inak uz mam doma nakupene prve vyzivky ze skora mrkva, jablcko a pod. alnaturu a hipp 😉

beruska2x
5. mar 2009

ja polivky zatim nedavam, blbe se tim krmi, pockam s tim dokud nebude poradne sedet ve stolicce..

beruska2x
5. mar 2009

😲 😲 😲 😲 to jste teda macci 😉

venora
5. mar 2009

ved prave! to vyzera po polievkach 😀 😝 . Ja som uz par krat davala, dnes mala mrkvicku, karfiol a baklazan s troskou UM vymixovanu. Chutila jej, len je potom skor hladna. No a vie Berus, my papame aj bez toho dost cast 😀

cessy
5. mar 2009

beruska2x zatial este neviem, ty si čo k tomu pridala??
mozno keby som pozrela par stran do zadu, tak tam sa mi zda ze ste o tom pisali

beruska2x
5. mar 2009

jee to uz nevim s cim jsem je poprve delala 😕 ted je mel s krutim, hraskem a broolici ale urco i s kralikem a jinou zeleninou, jooo a taky s veprovou panenkou a faz. lusky.... 😉

cessy
5. mar 2009

fiha berus...to ake menu ako v restauracii.. 😵 😵 😵

ja davam zatial len zeleninku, lebo sme s prikrmom zacale len pred 3 tyzdnami

beruska2x
5. mar 2009

no to uz jsem myslim po 3 tydnech s masikem zacinala, kureci, kruti, kralika.. 😉

no vyvarim mu no, rozmazluju ho pro nevestu 😀 😀 😀 😀

beruska2x
5. mar 2009

tak dej zeleninku i tak jsou dobre 😉

beruska2x
5. mar 2009

ted mu varim kotletku s bramborem a mrkvi 😉

cessy
5. mar 2009

dobra mamicka, to su ty nasi syncekovia, pravda.. 😀 😀 😀 😀

a to ich rozmyxujem?? uplne na kasu???ja som v tom uplny zaciatocnik ☹

beruska2x
5. mar 2009

jojo poradne je uvar, muzou se i rozvarit, varim je spolu se zeleninou, pak slivu prebytecnou vodu a mixnu s olivovym olejem asi kavovou lzicku...

cessy
5. mar 2009

a ked to je huste, tak cim to riedis??UM???
ani olej som zatial do nicoho nedavala....

beruska2x
5. mar 2009

olej dej, nektery vitaminy jsou rozpustny jenom v tucich a bez toho je neumi stravit tak mu je zeleninka na prd 😅
muzes olivovy, sezamovy, repkovy myslim...

ja tam necham trosku toho vyvaru.. a dyztak doredim koj. vodou

cessy
5. mar 2009

zajtra uz urcite pridam....nevedela som, myslela som ze sa pridava az ked masko...

cessy
5. mar 2009

ja mozem riedit kojeneckou vodou, alebo MM...mam tolko mlieka, ze este 2 deti by sa napapali 😵

beruska2x
5. mar 2009

ja nevim, tim MM aby ho z toho necitil vis, aby si prave zvykl i na jinou chut, to se dela jen kdyz deti opravdu prikrm odmitaji, nevim treba ti holky reknou, ja to nedelala, kojila jsem chvilinku 😔

cessy
5. mar 2009

tak dobre asi ostaneme len pri tej kojeneckej vode...

beruska2x
5. mar 2009

uvidis bude mu chutnat 😉

cessy
5. mar 2009

beruska to sa veru nebojim, jemu chuti az moc a to mi vsetci hovorili, ze kojene deti nechcu papkat, ze mozno bude robit problemy a dlho odmietat prikrmy...ja pred nim za chvilu ani jest nebudem moct jest, lebo za vsetkym sa natahuje 😀 😀 😀

beruska2x
5. mar 2009

😀 😀 😀 bud rada, nektere hoky se s tim natrapi ☹ nez do prcka neco dostanou, ale mam to taky tak, sni vsechno asi i me brzo 😉

cessy
5. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀
idem maleho okupat a ulozit, ak mi zaspi, tak este dobehnem..mam este neake otazky 😔
zatial pa

beruska2x
5. mar 2009

😉

levik82
5. mar 2009

pekne piste a ja si budem poslusne citat 😀
od kedy sa moze vlastne ten olej pridavat? hned pri prvom mäsku??? a s akym odstupom ste zavadzali prikrm? napriklad - mesiac iba zeleninka, potom ste pridali ovocie, potom mäsko alebo ako??? 😲

beruska2x
5. mar 2009

olej jsem davala uz do prvni zeleniny, lip se vstrebavaji vitaminy, maso jsem dala asi po 3 tydnech a pak asi po 2 tydnech ovoce.. ono je sladke a ty mrsky potpm nechteji jidlo "bez chuti" 😀

levik82
5. mar 2009

aha, takze najprv mäsko az potom ovocie? to som nevedela. a ako vyzera vas jedalny listok teraz? napr. co na ranajky, desiatu, atd... mozno si to uz niekde psiala, ale neviem kde by som to zacala hladat. ta tema je taka dlhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

beruska2x
5. mar 2009

ted mame rano mliko, svacu presnidavku ovocnou, obed maso zelenina a neco, pak bud kasi k svacine nebo ovoce a vecer mliko a 1x se budi tak v 4 az 5 hodin na mliko...

zacinali jsme taky hned po 4m...

kate11
5. mar 2009

Ahojte!
Ja som zacala malému davat zeleninu ked mal 6 mesiacov, po dvoch tyzdnoch na to ovocie a dnes ma 7 mesiacov tak som zacala uz aj masko. Mne to takto kazala doktorka. Ovocie sa ma davat pred maskom. A olej som davala uz do zeleninky, dobre to ochutí a babatko sa lepsie vykaka, kedze s prvými papanickami mozu byt problemy so stolicou.

cessy
5. mar 2009

uz som tu aj ja...
este som sa chcela opytat ze ake mate skusenosti s kupovanymi vyzivkami, myslim zeleninové, lebo mne kamaratka pri kazdej navsteve prinesie 3-4 pohariky hami, alebo hipp a uz sa mi to tam riadne hromadi...aj dnes som pozerala, ze mu dam cukinu so zemiakom, ale nakoniec som mu zas uvarila 😒

beruska2x
5. mar 2009

kate.. kdyz das ovoce drive, je prirozene sladke a deti pak nemusi chtit zeleniinu je lepsi je zvyknout na chute zeleniny, masa a pak dat vyraznejsi chut ....

cessy ja dala kupovanou 1x a malemu to nejelo ale jestli ti to ji tak mu to klidne stridej je do dobra vec kdyz nekam jedes, jdes na navstevu, proste na cesty... 😉