Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
5. mar 2009

no praveze som mu to este ani neskusala davat, neako sa toho obavam, preto sa aj pytam na nazor... 😕

beruska2x
5. mar 2009

no ja si myslim ze na kazdodenni jidlo to neni, ale jako nouzovka 😉

kate11
5. mar 2009

Ja som dala ovocie ked uz si zvykol na zeleninku, a v pohode mi papá aj zeleninku a dnes aj masko. Moj malý lubi velmi papat, najviac mu chutí ked mu varim ja. Spapá aj HIPPku, ale mamina papanicka mu chutí lepsie. 🙂

kate11
5. mar 2009

Beruska ja mam podobny jedalnicek pre malého ako ty. 😉 Ten je fajn. 😉
Ale velke babatko mas?

cessy
5. mar 2009

kate11 a tym mas ake stare dietatko?? 😕

cessy
5. mar 2009

berus a kasicky okrem pohankovej este ake davas??davas aj kupovane krabicove?? 😕

beruska2x
5. mar 2009

ja? je mu v nedeli 7m a ma cca 9kg a cca 75cm

cessy
5. mar 2009

beruska a moj maly je o 4 dni mladsi 🙂

beruska2x
5. mar 2009

davam kupovanou kasi od 4m, bezlepkovou , ten chci zacit davat za cca 2 - 3 tydny, Od Hami mam ryzovou s merunkama, pak s bananem davam ji asi 2 - 3x tydne

beruska2x
5. mar 2009

je 4.8.??? to mam narozeniny ja 😀

cessy
5. mar 2009

a ktore tieto kase su najlepsie??myslim znacky, alebo treba poskusat co malemu bude chutit??

kate11
5. mar 2009

Moj malý sa narodil 5.8.2008. 🙂 Má 9800g a 74 cm. 😉

beruska2x
5. mar 2009

ja myslim ze takovy rozdil neni jsou Hami, Hipp, Nutrilon ma kase.. koukni co maji v obchode... vetsinou jim chutnaji vsechny, je to sladky a to jim jde vzdy 😀

cessy
5. mar 2009

takze mame skoro rovnako stare deticky....rozdielpar dni 😅 😅 😅

beruska2x
5. mar 2009

Śimon je 8. 8. 2008 3150g a 50cm 😉

cessy
5. mar 2009

no ja mam doma neake nestle, (dostal od babiny na Mikulasa) a dostali sme aj Nutrilon a tam som si vsimla, ze obsahuje skoricu 😕 a niekde som citala ze skoricu take male deti nemozu, obsahuje jej mozno len nepatrne mnozstvo, ale co ja viem........... 😨

beruska2x
5. mar 2009

a od kolika je mesicu?? to Nestele je dobra firmy, ja od nich budu kupovat susenky malymu 😀

beruska2x
5. mar 2009

Nestle

kisska
5. mar 2009

ahojte - cessy, s tymi kupovanymi si nerob hlavu, urcite ich vyuzijes, ked zacnete chodit na vylety, alebo dlhsie von a podobne. Treba len velmi strazit zlozenie a tak sa ti kludne moze stat, ze aj ked budes mat na flaske napisane, ze je vhodna od 4. alebo 6. mesiaca, nedas ju skor ako v 8. Hlavne Hami je plna pridavnych zelenin a zloziek, ktore nie su vhodne pre tak male babenka. Kamoska nech radsej nosi cerstve ovocie 😉

Kati my sme zaviedli masko a ovocie takkmer sucasne. Malo by sa cca 4-6 tyzdnov az po zaciatku prikrmov.

cessy
5. mar 2009

Nestle - ryzova 4mes.
Nestle - ryzova s bananmi 4 mes
Nestle - ryzova s jablkami, bananmi a hruskami 6 mes
Hipp - ryzova bio obilna 4 mes
Nutrilon -ryzova 4mes
😕 😕

cessy
5. mar 2009

kisska no to mas pravdu, tato Hipp cukina so zemiakom obsahuje cukiny len 30%, trosku malo nie??ved tam v podstate ide o nu....

kisska
5. mar 2009

cessy kase treba vyskusat, ktore vam budu chutit. Ale tiez vyberat rovnako ako flasky, nechapem celkom vyrobcov s ich kasami od 6. mesiaca ale s medom, cokoladou, pomarancom, skoricou, vanilkou a pod. 😒

My sme okrem Nutrilonu skusili asi vsetky a skoncili sme pri Sunarkach. Hami velmi citit umelinou a malemu nechutili (mam dve nacate nedojedene krabice 😒 )...

beruska2x
5. mar 2009

cessy ty vypadaji v poho akorat bych koukla na tu obilnou, odkdy budes chtit dat lepek ale jinak v pohode 😉

ty sklenicky obsahuji min zeleniny, min masa nez maji dostat .. jak rikam je to nouzovka pokud ti dite dobre ji, tak bych to k dennimu jidlu nedavala...

kisska
5. mar 2009

presne tak, a vacsinu tychto vyziv tvori jablkova stava, potom to zahustuju kukuricnou alebo ryzovou mukou... no naco?

cessy
5. mar 2009

no presne velmi vela ryze obsahuju a to podstatne co tam ma byt, tak tam toho je minimum 😨

cessy
5. mar 2009

kisska a nutrilon kasu ste preco vobec neskusali??

beruska2x
5. mar 2009

ja nevim, zkusim ji az tuhle dobereme 😉

cessy
5. mar 2009

a este ma nieco napadlo.....da sa kupit cukina aj mrazena??

kisska
5. mar 2009

myslim, ze ano, niekto tu uz hladal a ked nie cukina, tak tekvica urcite 😉 alebo aj cerstva, ale poslednyh par tyzdnov stoji cez 3,-€/kg a to naozaj za umelu nedam 😒
Neviem, preco sme NUtrilon neskusali... mozno ked viem, ze mi nezje kazdu, nedudem davat viac nez 4€ za krabicu a potomju vyhodim. Nemali vhodnu kombinaciu, ktoru by som nenasla v inej znacke 😉

cessy
5. mar 2009

ved ja som prave chcela mrazenu, lebo teraz radsej nekupujem takuto zeleninu dovazanu a pestovanu vsklenikoch.