Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
6. mar 2009

ja pohanku davam uz davno. tu som v UK zohnala, ale pohankove vlocky som este nerobila. neviem ci sa musia varit alebo nie. ☹

patricia1971
6. mar 2009

saska ahoj, ďakujem zas za radu 🙂 ....tak Lili je z tých príkrmov chúďa tak zapečená,že zajtra letím kúpiť cukinu a robím jej to 😉

baby,a čo jej mám dávať papať,aby mala to hovienko mäkšie 😉niekedy si myslím,že jej riťku roztrhá ☹

cessy
6. mar 2009

zuzana29 a tu pohanku, to si aku davala doteraz??ja som myslela ze su len vlocky, neviem, zatial som to nekupovala

3558
6. mar 2009

pohanka je obycajna, ta je taka svetla a potom prazena. ta je tmava. tu tmavu nekupuj.
no a dam ju do misky,zalejem horucou vodou a prikryjem tanierom. 45 minut to necham namocene a niekedy aj viac.ale minimalne 45min.potom vodu zlejem cez sitko a rozmixujem ponornym mixerom. frka to ako slak, a ani sa mi uplne do hladka neda rozmixovat, ale som rada. ja uz malemu aj tak zeleninku iba pucim pucitkom na zemiaky. taketo mu viac chuti.
no a ty ako robis?

patricia moj maly este nikdy nebol zapeceny. ked mal na obed ryzu s mrkvou, tak vzdy na olovrant hrusku.
takze ked mu das, hrusku,jablcko,slivka alebo slivkova hippka, alebo slivkova stavicka, spenat, ovsenne vlocky toto vsetko upravi babu stolicu. takze ked je napr.ryza na obed a zvali mi 300gr. prikrmu, tak pre istotu je na olovrant nieco taketo ako som ti pisala.
a napr. ked mu dam spenat, tak do troch hodin kaka. 😵 😵 😵

junovka
6. mar 2009

no, tu som Zuzi, tak ako??? 🙂

cessy
6. mar 2009

ja som zatial nerobila ziadnu, zatial ju nemam ani kupenu,preto sa pytam 😕

saska.t
6. mar 2009

zuzi - samozrejme aj ako prilohy to mozes bez problemov davat 😉 berus to bezne robi 😉 zuzi malej varim vsetko az do mäkka predsa je to este babatko ale mozno by stacilo zaliat ale to urcite dlho trva kym to zmäkne 😉
cessy- jasne ja osobne som otruby este nerobila ale urcite vyskusam ked zasa pojdem na SK lebo tu nieco kupit to je katastrofa 😠

pati - surove nastruhane jablcko nastruhat, hipp ma slivkovu stavu tiez zabera a keby nepomohlo tak kupit susene slivky najlepsie bio a dat 2-3 ks prevret do horucej vody a stavu aj s mazlavymi slivkami spapat a to 100% zabera a aj marhulove vyzivky. Musis pozerat co papa (kombinacie) ja ked varim napr. vela mrkvicky tak pridavam cukinu /vzdy tam je jedna brzda a jedno prehanadlo 😀 ) ked davam banan pridavam nastr. jablcko alebo hrusku) a este pokial viem vzdy sa posere z ovs. vlociek (vela vlakniny) 😀 ale samozrejme nie s bananom ale zasa s niecim menej tuhym a kako bude mat uplne v poho 😀

fuha ale som zasa toho popisala ajejej 😀

saska.t
6. mar 2009

cessy - treba kupovat bud pohanku lupanu alebo vlocky pozor treba davat malo, lebo to nabobtna ako ryza a budete sa tym musiet zivit cela rodina. Na jednu davku davam pol frtana pohanky 😉

saska.t
6. mar 2009

zuzi - a preco tak dlho varis tu pohanku? moja je vzdy za 15-20 min. uplne rozvarenu a to kupujem klasicku lupanu .... 🙂

3558
6. mar 2009

ja robim ako saska. jedno na jedno zapekadlo dam jedno prehanadlo. 😀

junovka ahoj. no ty mi napis co si o tom myslis. 😕

3558
6. mar 2009

saska ja nevarim pohanku. ja ju zalejem vriacou vodou a minimalne 45 minut necham prikryte. potom zlejem vodu a rozmixujem. zda sa mi,ze tam zostane viac dobrych latok.

saska.t
6. mar 2009

zuzi - sme si citali myslienky co??? 😀 (brzda-prehanadlo 😀 😀 )

3558
6. mar 2009

no ale ved tak to musi byt, nie? 😎 😎 😎 ja som este maleho nemala zapeceneho. a to v UK nezozeniem slivkove nic. ani hippky, ani stavicku. ja mam jednu pre istotu z domu, ale mne naozaj zabera jablcko,hruska a spenat.

junovka
6. mar 2009

Zuzi, co sa tyka pohanky, neviem v akej forme ju mas, ja som mala vo forme mletej pohanky, davala som ju ako zavarky do polievok uz ku koncu, varila som pohan.kasu na olovrant,alebo veceru s ovocim....

Vlocky som bud prihodila tiez ku koncu do polievok, alebo som uvarila z nich kase, alebo som pridavala do jogurtov....do jogurtov som dakedy len namocila na 3 minutky do vody, alebo rovno zo sacku som vsypala do jogurtu, kedy ako 🙂 ...a pseno som nedavala 😅

A co sa tyka toho lepku vo vlockach, tak je to samozrejmost, preto sa odporucaju zavadzat az ked lepok 😎 😉

3558
6. mar 2009

lenze ja tvrdim,ze lepok este nedavam, ani ovsenne vlocky no proste nic, ale pohanku si varim o 106 😖 😖 😖
takze co mam teraz robit? ja este ani jogurty nedavam. v UK su vsetky take umele ze este radsej pockam.a dnes som nabehla prvy krat v zivote do kauflanu ,a tam nemali ten v sklenenych poharoch, tak som nekupila nic.

no a co stym psenom? ako sa asi pripravuje. tiez ho mam zaliat vodou? myslis ze aj ten obsahuje lepok? 😕 😕

patricia1971
6. mar 2009

no baby ste sa rozpísali,na mňa veľa info... 🙂

a vločky dávate s čím??? už mi to raz kisska písala,ako sa robia,ale som zabudla,hlane s čím ich mám dať...a to tie normálne čo mám doma? som nejaké kúpila pre mňa,že zdravá výživa,ale je to také blééééé,že neviem...no ale snáď malej bude chutiť

a tá moja krpaňa nechce nič piť okrem HIPP čaju,má to síce ako vodu,ale jej to chutí a to len z flaše Avent a dudlík 1,keď dá väčší,nechce.....niekde to tu tuším riešila saska s beruskou,som sa vtedy smiala,že my to máme tak isto......aj som bola včera kúpiť ten kúzelný pohár Avent,celá nadšená som tam dala čaj a malá to akurát tak kúsala a nepila z toho......ona proste musí mať jej flasu a dudlík

3558
6. mar 2009

to bud rada,mne maly vobec nechce ani vodu ani caj. ☹ ☹

3558
6. mar 2009

asi si uz pisem sama, tak budem koncit. idem si este kuknut stranku kde stavaju domy na kluc. idem snivat. 😵 😵 😵 😵

junovka
6. mar 2009

patriacia, vid vyssie co som napisala ja 😅 😉

saska.t
6. mar 2009

pati - vyssie som pisala ovsene s jablcko struhanym alebo hruskou atd, poharik ponukaj kazdy den ono im trosku trva kym pochopia ze treba potiahnut 😉 a potom to uz ide som zvedava co zreferuje beruska ako im to slo 😀

pseno lepok neobsahuje a varim ho ako pohanku 😉

junovka
6. mar 2009

zuzi, tak ako??vybrala si si nieco z toho?? 😅 😕

patricia1971
6. mar 2009

zuzu a to nič nepije???? ☹ tak malá vypije,koľko má vo fľaši,je ako bezedná studňa,by pila čaj stále...ale logá ho aj v noci,to ju jediné ukľudní,a ver,že niekdy v noci vstávam aj 8 krát a dávam jej piť,no horor ☹

saska.t
6. mar 2009

pati - tak to uz je potom zlozvyk ked aj v noci pyta cajik ale ked ju to ukludni ... vzdy lepsie ako keby pit nechcela 😉

3558
6. mar 2009

saska pseno lepok obsahuje.dnes som ho kupila a je to tam napisane. 😠

patricia1971
6. mar 2009

baby ďakujem,akurát som si to celé prečítala,tak zajtra jej dám cukinu,skúsim aj tie vločky... 🙂 🙂

patricia1971
6. mar 2009

saska áno,niekde som urobila chybu... ☹ ale ona sa strašne trápila kolikami do 14 týždňa,doki poradila čaj,dosť nám vtedy zabral,nie na bolesť,ale trochu ju to ukludňovalo....ale aj tie moje staršie dve deti boli také,lenže v noci spali,ale s flašou čaju v posteli...no čo už,musím to nejako zládnuť

3558
6. mar 2009

no a do mojeho nenalejete ani kvapku. ani ked ho necham uplne vyhladovat. len mlieko alebo zeleninka. 😒

cessy
6. mar 2009

zuzana29 este kojis??

3558
6. mar 2009

aale kdeze. maly mal silny reflux, a nevladal tolko tahat mliecko,lebo len grcal a pil.trapili sme sa dva mesiace, ale nechcela som prestat. no a potom uz nechcel tahat vobec.alebo nevladal,no neviem. tak sme to museli nechat tak ☹ ☹ tiez by som neviem co dala za to, aby som mohla. kojila by som az kym nezmaturuje. 😎

cessy
6. mar 2009

pytam sa lebo ja stale kojim a neviem ci by som mu mala davat okrem MM aj ine tekutiny, flasku mi vobec nechyti,mozno len lyzickou, alebo striekackou by som donho nieco dostala...uz ho pomaly aj na kuzelny poharik, ci ako sa to vola ucim, ale zatial, bez uspechu... 😒