Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
6. mar 2009

pokial kojis, tvoje dieta ziadnu inu tekutinu nepotrebuje. ale pomaly ho mozes zacat ucit na poharik 😉

cessy
6. mar 2009

viem ze nic ine nepotrebuje,ani mu zatial nic nedavam, len teraz ked prikrmujem, tak som myslela ze by uz pomaly aj nieco mal

kisska
6. mar 2009

Ahojcek zuzi, uz ste naspat, ci ste este na slovensku? Ozaj otruby su z coho? Boooze vy mate taky repertoar obilnin... my fungujeme len na vlockach a jacmennych krupach, ale planujem este kuskus (netreba varit, tak mi je sympaticke 😉 ) a este aj pohanku, len som si doteraz nebola ista, ze ktora je ta dobra... uz viem, svetla 😉 😀
Zuzi u nas to bolo s pitim dlho velmi podobne,ale uz sa to zlepsilo. Dokonca teraz ked bol prechladnuty, tak pil aj detsky proti kaslu (sipky s bylinkami) a odvtedy pije aj normalny detsky caj...

saska.t
6. mar 2009

zuzi tak to je mi divne pretoze pseno ma byt proso a proso je jedina obilnina ktora lepok neobsahuje 😅
cessy - nepotrebuje ak kojis ale zacala by som s poharikom aby si zvykal na to ze casom prejde aj na normalne pitie aby zrazu neostal prekvapeny z dna na den 😀

saska.t
6. mar 2009

zuzi prave drzim sacok s psenom v ruke a ziadny lepok tu pisany nie je dokonca je tu odporucanie ze je to nahrada ryze a je to z firmy mariana z ivanky pri dunaji, ziadny lepok uvedeny nie je a normalne musi byt uvedene vsetko 😎

3558
6. mar 2009

saska ospravedlnujem sa ti.
som si to pomylila s pohankou. pohanka obsahuje. 😔 😔

3558
6. mar 2009

kiss my sme este len v stredu v noci prileteli. budeme dva tyzdne a potom spat 😢
preto som bola dnes na nakupy aj kukuricne nesolene chrumky som malemu kupila.najskor ich zahadzoval a potom ich uz pekne papkal. a je uplne happy. 😀 😀

saska.t
6. mar 2009

zuzi - ano pohanka neobsahuje klasicky lepok iba zbytkovy co je uplne minimum preto sa odporuca aj pre baby 😀 a je to najlahsia forma zavadzania lepku lebo je to naozaj minimum 😉

3558
6. mar 2009

tak to je dobre,lebo ja som este nechcela zacat s lepkom a dnes citam ze ho obsahuje. davam ho uz hadam aj mesiac. 😖
klasicky alebo zvyskovy ale obsahuje trosicku,no nie? ale maleho to nezabilo, tak je dobre. 😀 😀 😀

3558
6. mar 2009

saska ja koncim. uz som k.o a zajtra mame krstiny. este som ani slovensku telku nevidela ale na konovi sedim uz tri hodiny. 😝 😝 😝
bru noc a zajtra kuknem

levik82
7. mar 2009

ahojte baby,
este sa chcem opytat. ked zacnem s prikrmom, teda tou mrkvickou, je lepsie doma varena alebo kupena Hipp-ka??? poznam rozne nazory... jedni vravia ze kupena je predsa len viac sledovana a terajsia zeleninka kupena je ktovie aka a v zahradke este mrkvicka nie je (asi este ani nebude kym zacneme s prikrmami). ale zase ini hovria ze ked sa zacne s kupovanym tak nemusi potom malemu chutit moje navarene. tak neviem. poradte. s cim by ste zacali??? a zase dalo by sa tak ze jeden den dam kupenu a doma navarenu mrkvicku a druhy den hipp-ku? aby si zvykol na oboje??? 😲 nevieeeeeeeeeem 😉

saska.t
7. mar 2009

zuzi 😉

levik - väcsinou to funguje tak ze deticky zo zaciatku papaju kupovane a ked sa rozpapaju tak im varene uz ide vyborne, som toho pekny priklad, zacala som od hippky prva mrkvicka a dnes radsej papame varene a kupovane dostava len ked niekam ideme a nie je moznost varit.
Musis si sama vybrat ako postupovat 😉 kupovane vyrobky su naozaj velmi sledovane takze neublizia aj ked ja vzdy sledujem z coho su zlozene a ak je tam nieco co sa mi nepaci tak to jednoducho nekupim
Ak chces zacat varenym skus to a ak to nepojde, maj v zalohe kupene, necakaj zo zaciatku ziadne zazraky, je to nieco nove co maxik nepozna, takze ak zje 2-3 lyzicky je to uspech a mozno to bude taky zravec ze sa budes divit aby vas nespapal 😀

kisska
7. mar 2009

levik - my sme tiez zacinali kupovanym - prva mrkvicka je super, maximalne este mrkvicka so zemiakom. Potom, co uz su viacdruhove flasky, tak je tam natrieskaneho na moj vkus prilis veka pridavkov. A na prvykrat sa ti ani nemusi podarit mrkvicka az tak dohladka ako to oni vedia 😉 A potom som uz len varila a dokonca minule, ked som potrebovala aby spapal na navsteve flaskove, tak to ofrflal. Nastastie v kazdej domacnosti sa najdu zemiaky, mrkva a vajicko (zachranny balickek, ked nie je nic ine nesolene 😉 ). Ale som radsej, ked ofrfle flasku a moje spapa, ako keby to malo byt opacne 😉

kisska
7. mar 2009

zuzi tak drzim palce na krstinach... uz mate asi po 😉

3558
7. mar 2009

caute baby 😀 😀 😀
uz je vsetko pekne za nami a aby som zostala v teme tak sme mali rezne a vyvar. a maly brokolicu s mrkvickou ako slavnostne menu. 😀 😀 😀 😀

saska.t
7. mar 2009

Caute kocky 😉

tak mi sme dnes mali 1x pseno a musim povedat ze velky uspech ani mamine nenechala 😀 takze budeme robit castejsie
zuzi - gratulujem ku krstinam Samkovi 😉
kiss - tak to ste mali zaciatky prikrmov ako my 😉

3558
7. mar 2009

ako si ho robila sasi?to pseno

saska.t
7. mar 2009

nahadzala som zeleninku s mäskom a maleho frtana psena spolu do hrnca nechala 25 min. vriet a ono to pseno popraskalo a boli z toho malinkate vlocky takze som to ani nemixovala len som to vsetko lizickou popucila a naramneee nam to chutilo 😀 dokonca aj mne a mne teda ani pohanka nechuti 😉

3558
7. mar 2009

to pseno su take malilinke zlte gulicky? ja som ho vcera kupila ale neviem co s tym.

saska.t
7. mar 2009

ano presne a oni popri vare puknu a su z toho take male hviezdicky musim fakt povedat ze je to jemnejsia nahrada ryze 😉 a nema ani pachut ako pohanka 😀

levik82
7. mar 2009

dakujem za tip 😉 tak asi zacneme kupovanym. co-to som uz pokupovala. zatial len jednodruhove - mrkvicka, petrzlen, jablcko-cucoriedka (no to je viacdruhove 😅 ) a slivka. tak som zvedava.
inak, uz som maxikovi skusila dat olizat jablcko 😅 chcela som vediet ako sa zatvari. no a uuuuuuplne labuznicky 😉tak som zvedava. ale to vazne iba oblizol a bolo. zacneme mrkvickou 😉

petulak
7. mar 2009

ahoj holky začínáme asi 5 den s mrkví dneska jsem to mixla s celer teda nic moc,ale zítra dáme radši brambor.Chtěla bych se zeptata kolik tak toho má malá sníst.Mě příjde,že furt dlabe a pak už není 😅

A co se ješte dá kombinovat s mrkví může třeba už brokolici,květák,cuketu?? 😀 😀

Děkuju za odpovědi jsem z toho nějaká pif paf a tato diskuse je tak dlouhá,že se to ani nedá všechno pročíst určitě jste to tady všechno už psaly.díky

kisska
7. mar 2009

Ahoj petulak - na ten celer mate este cas, zvykne alergizovat, ale ked je mala v pohode, tak je to asi ok. 😉 Kludne mozes pridat ryzu (s mrkvou zapeka), kalerab, petrzlen, spenat, ruzickovy kel (kapustu v cechach 😉 ), zelenu fazulku, tekvicu a z obilnin pohanku. 😉
No na zaciatok by malo stacit par lyziciek, resp. 50g (1/2 maleho poharika napr. Hipp), po dvoch tyzdnoch uz aj cely 100g, no a ked vidis, ze jej velmi chuti, tak kym si pyta... Vlastne u nas som to musela obmedzit po prvy grg 😉 , lebo Adamovi tak velmi chutilo, ze sa dokazal napratat tolko, ze to potom vsetko vygrckal (pahltna kuna) 😒

mukky
7. mar 2009

Ahojte dievcata,zeler sa neodporuca tusim do roka,presne ako pise kisska,je yvacsa alergen.Petulak kombinovat moyes od vidim do nevidim ,vsetky spravne zeleninky+pridavaj olej ,najlepsie slnecnicovy,olivovy ja nedavam prave koli olivam.Ale aj v tomto sa lekari roznia,no ja do roka min nedam.Dievcata ak Vam toto trosku pomoze,budem rada.Ak uz tu tento link niekto nedalhttp://www.kojeni.net/prikrmy.php

antdem
8. mar 2009

Ahojte babenky.Dnes robila svojej malinkej špenátik. Uvarila som mrazený, do toho zemiačik a žltok. Jedla to prvý krát, tak sa napapala 🙂 🙂. To sa čudujem, lebo mi to s manželom nemáme moc v láske.

lubec
8. mar 2009

ahojte maminky?Kedy ste zacali davat desiatu-jablcko,bananik a pod?Po zavedeni maska na obed?A vecere (ake)a od kedy sa davaju?Zatial (6,5 mesiaca mame) sme len pri zeleninkovych obedikoch,brokolicu mame fuuuj,ale ked zamiesame do mrkvicky,tak nam chuti a dnes ideme na strucky.

mukky
8. mar 2009

lubec ovocie sa odporuca zavadzat vo forme desiaty mesiac od zavedenia prikrmu-obedika.Tiez by uz mala nahradit jednu davku mlieka.Ale ja este kojim tak mu davam aj tak pred tym cucnut 😀 ,aby sa mi neznizila tvorba mliecka

saska.t
8. mar 2009

ja som zaviedla ovocie asi 4 tyz. po zeleninke a mäsku na obed a na olovrant zacala dostavat ovocie, veceru mame kasu a na desiatu ovsene vlocky alebo mliecko a v dnesnej dobe skusame uz chlebik 😉

vsetko zalezi na tom ci kojis alebo nie podla toho sa prisposobuje jedalnicek .... 😀
ak papate zeleninku aspon 3 tyz. a ide vam dobre mozes zaradit chude mäsko kralik, kura morka a pomaly za 2 tyz. zacat davat ovocie, to vam urcite dobre pojde 🙂

lubec
8. mar 2009

zatial aj kojime sa 🙂

saska.t
8. mar 2009

lubec - len sa pekne kojte 😉 v tom pripade urcite nie mliecne instantne kase radsej domace ako ryzova (rozvaris vo vode na kasu pridas struhane ovocie mixnes a mas mozes pridat odstriekane MM (nemusis) nekombinovat s bananom zapeka 😉 ked zavediete lepok tak to iste s ovsenymi vlockami a takto mozes pokracovat s bezlepkovym psenom pohankou kukuricnou kasou atd a samozrejme to mozes pouzivat ako prilohy aj k zeleninke a mäsku. Dalej mozes ako prilohy pouzivat cestoviny kukuricne a ryzove bez lepku a vajca (dostanes v kauflande)....