• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
sasi diky. mrkva má voľno, pár dni určite :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...no idem poobede na nákup,tak skúsim aj ten kel,som nevedela,že aj to sa môže....a ja ešte trošku mixujem,takže u nás fičí maglajz.... :dizzy_face:
11. mar 2009 o 14:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neboj betakaroten z mrkvy ide rychlo prec takze ked uz nebude nazltla mozes zasa opatrne davat :wink:
11. mar 2009 o 14:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale ona neni žĺta,teda mne sa nezdá,ale doki povedala,tak je po nej... :slight_smile: a ja, aj moja mam, aj staršia dcéra máme také pokožky, také do žĺta v zime a v lete sme černošky...tak môže to mať aj po nás :wink: ...no ale mrkve dávam pokoj, aspoň týždeň určite a potom ju šupnem občas, nie do každého jedla.... :grinning:
11. mar 2009 o 15:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte my uz tiez ideme na prvé prikrmy a chcem sa spýtat aké casové rozdiely mate medzi papanim. Nasa mala je UM a tam musim mat rozdiel minimalne 2,5 hodiny. tak teraz neviem ako to mam robit.. dakujem za rady..
11. mar 2009 o 15:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neli - zo zaciatku das prikrm uvidis kolko spapa a dorobis cca 100 - 130 ml UM a ked uz bude papat prikrmy cele cca 150-200 g mliecko postupne vylucis a bude ho papat uz len rano a vecer a cely den tuha strava rozdiely mame cca 3-4 hodinky medzi papaniami

nemusis sa striktne drzat toho ze UM musi mat min.2,5 hod odstup je to iba odporucanie ak je mala hladna kludne aj skor ....
11. mar 2009 o 16:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
patka tak to vam tu pokozku zavidim :wink: u nas v rodine sme skor tie ruzove - prasiatkovske typy (aj opalujeme doruzova :unamused: ). Ja inak tiez pcham mrkvu takmer do vsetkeho :wink:
Dnes sme mali na obed zemiaky so zelenou fazulkou a morcacie masko. Struhanu surovu mrkvu som sa pokusala dat na olovrant, ale bola som odmietnuta... asi mu v tom chybalo jablcko :unamused: Zato celu mi rval z ruky a hadzal sa o zem, ked som mu ju nechcela dat... ale stale sa bojim, ze ked odhryzne vacsi kusok a pokusi sa ju prehltnut, ze sa zadrhne :unamused:
11. mar 2009 o 16:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kocky, mozem sa spytat, kedy znova zaradit zeleninku ktoru maly nema rad? Nejedol mi zemiak /jedine v polievke so zeleninou/, dnes som mu spravila spenat s cukinou (namiesto zemiaku) a zltkom a vsetko to pohltal, tak mu to chutilo. A chystam sa na jablcko z maskom...
11. mar 2009 o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
stvura ja som zeleninku ktoru mala nelubila zasa pripravila az po mesiaci.... jablcko som zo zaciatku pridavala do vsetkeho na co sa tvarila nie moc dobre a pomaly som davala menej a menej a dnes papkame ako najväcsi papkaci na svete :grinning:
11. mar 2009 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
co dodat
11. mar 2009 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no super :angry:
11. mar 2009 o 21:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak si mozme vybrat... Kupim a uvarim, alebo kupim "BIO"
11. mar 2009 o 21:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
esteze kupujem a varim... aspon ta namaha za nieco stoji... prinajhorsom je v tom trochu dusicnanov :wink:
11. mar 2009 o 21:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no aj ja varim, ale kupujem len bio. a teraz ma svagrina strasi, ze ked si maly zvykne len na bio, tak sa mi neskor bude z obycajneho jedla vyhadzovat a bude mat nan alergiu. teraz uz neviem co je dobre a co nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. mar 2009 o 21:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja tym BIO aj tak neverim......podla mna je to len marketingovy tah :sunglasses: :wink:
11. mar 2009 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
junovka vUK je to prisne kontrolovane. ja tomu verim. ale teraz doma som radsej kupila bio mrazene v kauflande.
inak ako? ja uz som ako tulen. uz nech je 23.3 :pensive: :pensive: :pensive:
11. mar 2009 o 21:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj Zuzi....sak aj ja hovorim, nech uz je 23.3 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: ....normalne sa na to tesim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. mar 2009 o 21:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj ja.len tak na to myslim a chvalim sa s tym, ze mi to nikto neveri :grinning: :grinning: :grinning:
dufam ze to vydrzime aspon tie dva tyzdne. musime. ved to by som neprezila :grinning:
11. mar 2009 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska dik .. no u nas je to s papanim o tom ze ja kajke musim davat pravidelne sama lebo ona si jest nevypýta. keby bolo podla nej tak papa raz za den :frowning2:

junovka ak mozem byt zvedava co chystate 23.3.? :sunglasses:
11. mar 2009 o 23:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
juuuj skocil mi tu blbý nik pardon inak som nelinka79 :sweat_smile:
11. mar 2009 o 23:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neli - doslo mi to, a kocky chystaju dietku :wink:
12. mar 2009 o 09:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No zuzka29, nebudem ta plasit, no bio potravinam po tom co som robila vo fabrike na dzusy /v Somersete, Bridgewater) neverim...rovnaka stava tiekla aj do Tesco value pomarancoveho dzusu aj do M&S special edition orange juice....
Ja sice tiez kupim obcas bio, no s tym ze neratam ze to bude na 100% bio. Radsej volim zahradku alebo tetu na trhu co viem ze ma dobre suroviny...
12. mar 2009 o 09:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, co bude 23.3?
12. mar 2009 o 10:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
stanka - kocky budu zacinat dietku uz som to vyssie pisala :grinning:
12. mar 2009 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaaaaaaaaaaaaaj, aj mne by sa hodila..... :unamused:
12. mar 2009 o 10:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte babulky,
zuzi uz som vcera na teba myslela,ci zijete :wink: co porabate?
12. mar 2009 o 11:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a aku to mate dietku, dievcata?? :fearful:
12. mar 2009 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,

tak my sme dnes papali cukinu,zemiak,kukuricu a mäsko a veľmi nám chutilo :slight_smile: ....mrkva tam nebola nacpaná :grinning:

baby,ja som od pondelka na diéte,prvé 2 dni bol horor,ale už dnes je dobre...ja som na takej drastickej,ale snáď mi pomôže, snáď už nebudem ako sesternica od hrocha :angry:...a vy idete na akú???? :slight_smile:
12. mar 2009 o 13:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
caute :grinning:

no my sme s kiss vcera mali taku ocistovaciu robi sa to ked je spln a sme obe -1 kg a ja som mala pred mes. kapustovu tukozrutsku polievku ale schudla som len 2 kg :frowning2: a zuzka a junovka idu na nejaku uz sem junovka davala link :wink:

pata -vidis ze to ide aj bez mrkvy, ale cakaj naloz cukina lubi prehnat :wink: aj my sme dnes mali cukinu tak som zvedava :grinning:
12. mar 2009 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sasi tukožrútsku??? to je tiež iný zabiják :unamused:

a mrkvu som dojedla ja,teraz ju nebudem ani kupovať.....a myslím,že malá už smrdí,tak ideme pozrieť a spinkať :dizzy_face:
12. mar 2009 o 13:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok