Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patricia1971
11. mar 2009

sasi diky. mrkva má voľno, pár dni určite 🙂 🙂 🙂 ...no idem poobede na nákup,tak skúsim aj ten kel,som nevedela,že aj to sa môže....a ja ešte trošku mixujem,takže u nás fičí maglajz.... 😵

saska.t
11. mar 2009

neboj betakaroten z mrkvy ide rychlo prec takze ked uz nebude nazltla mozes zasa opatrne davat 😉

patricia1971
11. mar 2009

ale ona neni žĺta,teda mne sa nezdá,ale doki povedala,tak je po nej... 🙂 a ja, aj moja mam, aj staršia dcéra máme také pokožky, také do žĺta v zime a v lete sme černošky...tak môže to mať aj po nás 😉 ...no ale mrkve dávam pokoj, aspoň týždeň určite a potom ju šupnem občas, nie do každého jedla.... 😀

nelinka79
11. mar 2009

ahojte my uz tiez ideme na prvé prikrmy a chcem sa spýtat aké casové rozdiely mate medzi papanim. Nasa mala je UM a tam musim mat rozdiel minimalne 2,5 hodiny. tak teraz neviem ako to mam robit.. dakujem za rady..

saska.t
11. mar 2009

neli - zo zaciatku das prikrm uvidis kolko spapa a dorobis cca 100 - 130 ml UM a ked uz bude papat prikrmy cele cca 150-200 g mliecko postupne vylucis a bude ho papat uz len rano a vecer a cely den tuha strava rozdiely mame cca 3-4 hodinky medzi papaniami

nemusis sa striktne drzat toho ze UM musi mat min.2,5 hod odstup je to iba odporucanie ak je mala hladna kludne aj skor ....

kisska
11. mar 2009

patka tak to vam tu pokozku zavidim 😉 u nas v rodine sme skor tie ruzove - prasiatkovske typy (aj opalujeme doruzova 😒 ). Ja inak tiez pcham mrkvu takmer do vsetkeho 😉
Dnes sme mali na obed zemiaky so zelenou fazulkou a morcacie masko. Struhanu surovu mrkvu som sa pokusala dat na olovrant, ale bola som odmietnuta... asi mu v tom chybalo jablcko 😒 Zato celu mi rval z ruky a hadzal sa o zem, ked som mu ju nechcela dat... ale stale sa bojim, ze ked odhryzne vacsi kusok a pokusi sa ju prehltnut, ze sa zadrhne 😒

stvura
11. mar 2009

Kocky, mozem sa spytat, kedy znova zaradit zeleninku ktoru maly nema rad? Nejedol mi zemiak /jedine v polievke so zeleninou/, dnes som mu spravila spenat s cukinou (namiesto zemiaku) a zltkom a vsetko to pohltal, tak mu to chutilo. A chystam sa na jablcko z maskom...

saska.t
11. mar 2009

stvura ja som zeleninku ktoru mala nelubila zasa pripravila az po mesiaci.... jablcko som zo zaciatku pridavala do vsetkeho na co sa tvarila nie moc dobre a pomaly som davala menej a menej a dnes papkame ako najväcsi papkaci na svete 😀

stankatt
11. mar 2009

co dodat

kisska
11. mar 2009

no super 😠

stankatt
11. mar 2009

tak si mozme vybrat... Kupim a uvarim, alebo kupim "BIO"

kisska
11. mar 2009

esteze kupujem a varim... aspon ta namaha za nieco stoji... prinajhorsom je v tom trochu dusicnanov 😉

3558
11. mar 2009

no aj ja varim, ale kupujem len bio. a teraz ma svagrina strasi, ze ked si maly zvykne len na bio, tak sa mi neskor bude z obycajneho jedla vyhadzovat a bude mat nan alergiu. teraz uz neviem co je dobre a co nie 😝

junovka
11. mar 2009

ja tym BIO aj tak neverim......podla mna je to len marketingovy tah 😎 😉

3558
11. mar 2009

junovka vUK je to prisne kontrolovane. ja tomu verim. ale teraz doma som radsej kupila bio mrazene v kauflande.
inak ako? ja uz som ako tulen. uz nech je 23.3 😔 😔 😔

junovka
11. mar 2009

ahoj Zuzi....sak aj ja hovorim, nech uz je 23.3 😝 😀 😀 😀 ....normalne sa na to tesim 😀 😀 😀 😀

3558
11. mar 2009

aj ja.len tak na to myslim a chvalim sa s tym, ze mi to nikto neveri 😀 😀 😀
dufam ze to vydrzime aspon tie dva tyzdne. musime. ved to by som neprezila 😀

kajka24
11. mar 2009

saska dik .. no u nas je to s papanim o tom ze ja kajke musim davat pravidelne sama lebo ona si jest nevypýta. keby bolo podla nej tak papa raz za den ☹

junovka ak mozem byt zvedava co chystate 23.3.? 😎

kajka24
11. mar 2009

juuuj skocil mi tu blbý nik pardon inak som nelinka79 😅

saska.t
12. mar 2009

neli - doslo mi to, a kocky chystaju dietku 😉

stvura
12. mar 2009

No zuzka29, nebudem ta plasit, no bio potravinam po tom co som robila vo fabrike na dzusy /v Somersete, Bridgewater) neverim...rovnaka stava tiekla aj do Tesco value pomarancoveho dzusu aj do M&S special edition orange juice....
Ja sice tiez kupim obcas bio, no s tym ze neratam ze to bude na 100% bio. Radsej volim zahradku alebo tetu na trhu co viem ze ma dobre suroviny...

stankatt
12. mar 2009

ahojte, co bude 23.3?

saska.t
12. mar 2009

stanka - kocky budu zacinat dietku uz som to vyssie pisala 😀

stankatt
12. mar 2009

jaaaaaaaaaaaaaj, aj mne by sa hodila..... 😒

kisska
12. mar 2009

Ahojte babulky,
zuzi uz som vcera na teba myslela,ci zijete 😉 co porabate?

cessy
12. mar 2009

a aku to mate dietku, dievcata?? 😨

patricia1971
12. mar 2009

ahojte,

tak my sme dnes papali cukinu,zemiak,kukuricu a mäsko a veľmi nám chutilo 🙂 ....mrkva tam nebola nacpaná 😀

baby,ja som od pondelka na diéte,prvé 2 dni bol horor,ale už dnes je dobre...ja som na takej drastickej,ale snáď mi pomôže, snáď už nebudem ako sesternica od hrocha 😠...a vy idete na akú???? 🙂

saska.t
12. mar 2009

caute 😀

no my sme s kiss vcera mali taku ocistovaciu robi sa to ked je spln a sme obe -1 kg a ja som mala pred mes. kapustovu tukozrutsku polievku ale schudla som len 2 kg ☹ a zuzka a junovka idu na nejaku uz sem junovka davala link 😉

pata -vidis ze to ide aj bez mrkvy, ale cakaj naloz cukina lubi prehnat 😉 aj my sme dnes mali cukinu tak som zvedava 😀

patricia1971
12. mar 2009

sasi tukožrútsku??? to je tiež iný zabiják 😒

a mrkvu som dojedla ja,teraz ju nebudem ani kupovať.....a myslím,že malá už smrdí,tak ideme pozrieť a spinkať 😵