Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

paola.o1
12. mar 2009

ahojte dievcata, ked ste zacinali s prikrmami aj ste ich zohrievali? napriklad ked si kupim mrkvu, potom jablko a tak vo flastickach aj toto mam zohriat? alebo to do maleho hadzat len tak a zohrievat az tie masove prikrmi?

saska.t
12. mar 2009

paola - obedy vo flaskam som zohriala iba do izbovej teploty a ovocne vyzivky vobec nie kedze mali izbovu teplotu a oni neotvorene nemusia stat v chladnicke 😉

patricia1971
12. mar 2009

sasi-tak Lili nemala z tej cukiny žiadnu kaku ☹ asi to na ňu ináč vplýva ako na tvoju Elle....ale chutilo jej to,má ešte aj na zajtra 🙂

saska.t
12. mar 2009

pati ani nam to na 1x nic neurobilo ale 2a3 plienka tiekla a dnes tiez 😀

petulak
12. mar 2009

Ahoj holky.

tak nám vypnuli internet banka si neumí stahnout peníze z účtu. ☹ A já jsem si to tady nemohla pročítat a docela jsem měla zase hafo otázek ☹

Ale jsem si vás teda dočetla a zase se něco dozvěděla super.

Ale mám otázku přecejen od doby příkrmu má Rebek tuhé hovínka a nemůže se podle mě vykadit už jsem i přidala do ídla oliváš a druhý den máslo trošku a furt nic.a kadí jen jednou a to ještě cvičím s nohama 😅

Taky nevím můžem už začít s červenou řepou??Ted jsem dala brokolici,ale nejsem si jistá jestli nadchla.A kapustu myslíte tu malinkou tu růžičkovou??Jo a co s cuketou??To je zase otázek co??? 😀 😀

saska.t
12. mar 2009

petulak - struhane jablko, odvar zo susenych sliviek, stavy od hipp slivkove, merunkove to vsetko su prehanadla a prikrmy treba kombinovat tak aby to neboli zapekadla ale vzdy 1 brzda a 1 prehanadlo 😉 takze urcite nie jeden den dat aj mrkvu,ryzu, banan 😉
cuketa, ruzickovy kel (kapusta) vsetko mozes davat, tiez lusky (mala zelena fazulka) akurat ten ruz. kel u vas kapusta a lusky treba mixovat
cuketu olupes a podavas a varis normalne s ostatnym jedlom, ak das viac cukety je to tiez vyborne prehanadlo 😉
o repe nic neviem u nas to nikto nema rad tak to nerobim ale myslim ze holky to tu uz preberali 😀

3558
12. mar 2009

cervenu repu nie az do jedneho roka, pretoze obsahuje niecoho strasne vela na detsky organizmus.pre nas je dobra a zdrava ale pre deticky nie.
brokolicu v pohode davaj,aj ruzickovu kapustu /tu malicku/ a aj cuketu 😉 😉

a ked sa ti nemoze mala vykakat tak daj spenat,alebo slivkovu hippku,alebo slivkovu hipp stavicku a vykaka sa v pohode. ked mojmu dam ryzu,mrkvu... co su zapekadla, tak na olovrant mu dam ,,prehanadlo,, vo forme slivkovej hippky,alebo marhulkovej, alebo jablckovej alebo spominany spenat a vsetko je 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵

nelinka79
12. mar 2009

ahojte
dávate niekto prikrmy vo flastickách kupované v madarsku je to nejaká ich znacka? pre istotu sme kupili hipp ale aj tak sa chcem spýtat ci ich niekto skusal?

a k tej dietke mam jednu otazku.. mohla by som sa pridat? trosku sa mi dari chudnut ale sama nemám az taku motivaciu ako ked je v tom este niekto 😉

petulak
12. mar 2009

Saska.t dík jsi hodná i s překladem to mám no super,ale já nepotřebuju narodila jsem se na Slovensku a žila tam 9 let takže rozumím.

Já myslela,že nedřív se má zelenina a až pak ovoce.Tak mícháme různě zeleninku. 😀 ,ale je fakt,že jak se tak zdá tak nevím co projíma 😀

Tak zítra dám cuketu a brambor???Projímadlo??

😅

saska.t
12. mar 2009

petu - jaj ja uz som si zvykla prekladat lebo niektore cesky nerozumeli 😀 a hlavne mam muze cecha a tiez je to niekedy sranda 😀
jasne najprv zeleninka a potom ovocie, predpokladam ze uz aspon mesiac prikrmujes, takze mozes zaradit mäsko a na svacinu ovocie 😉
ak pridas viac cukety tak ano 😉 akurat sa moze stat ze jej to nebude chutit tak sa nezlakni vela deticiek nema rado cuketu 😝
mala ma krasne meno aj ja som chcela ale nas psik sa tak vola takze by to vyzeralo velmi zle 😀

petulak
12. mar 2009

No s příkrmem jsme začátečnice tak týden 😀 Proto mám hafo otázek a nic nevím.Nejdřív jsem dala mrkev pak petžel,pak brambot,brokolici furt se snažím něco přidávat a měnit jak se má,ale furt tápu a nevím.Zdá se mi,že jí to moc nejede a když to chci odložit tak by baštila no nevím. 😠a do toho se furt něco děje třeba ted ty hovínka 😅

Ty máš psa Rebeku??To je hezký a co to je za rasu?? 😀

kisska
12. mar 2009

Ahojte -
petulak no radost s bankou 😒 Nam raz provider blokol net den po splatnosti faktury, ale takym stylom, ze mi kazdych 15 sekund vyskakovalo okno s upomienkou... no to ste mali vidiet tie fukoty. Sa faktura nedala zaplatit kvoli upomienke a upomienka vyskakovala, kym nebola zaplatena faktura... Ale ked vypadne net, tak kati rychly nie su 😒
Inak k tomu ovociu - ked uz papate take mnozstva, ze vas zapeka, tak kludne mozes pridat ovocie ako druhy prikrm 😉
s tou cviklou ma zuzka pravdu. My sme ju sice zacali chvilu pred rokom (inak je to zapekadlo 😉 )a tiez len po trosickach. Mozno by som ju skusila skor len vtedy ak mate chudokrvne deti, alebo mate problemy s krvotvorbou. Je prilis zdrava a trochu agresivna. narychlo som to nasla tu - http://www.lyagri.sk/cvikla.htm.

nelinka79
12. mar 2009

petulak my s prvou mrkvickou zaciname v pondelok a tiez mam stale hlavu strcenu v nejakéj knihe a studujem ale pravdu povediac vkuse mam v tom chaos.
kolko dni si davala len samotnu mrkvicku?

saska.t
12. mar 2009

petu - je to jack russel terrier 😀 jaj to to este len zacinas prikrmy tak pockaj este 2 tyz a mozes mäsko 😀
neli - kazdu novu zeleninku tak 3-4 dni ak sa vyhadze aby si vedela z ktorej to je a treba ju vynechat 😉
kiss ahoj 😉

nelinka79
12. mar 2009

saska este mam otazku .. asi som blazon ale asi mi nejak uslo ze ktora zeleninka a ovocie prehana a ktoré zapeká ..mozes mi to prosim este raz napisat.. 😅

kisska
12. mar 2009

idem varit mamelmu na zajtra - mame obed v Ikei so svokrom, takze ma caka narocny den (a nakupy na oslavu). Inak bybule co ste z BA, viete o nejakej dobrej restike (nie drahej), kde nie je problem s babom? Vysoka stolicka, mikrovlnka a povolenie na jeho vlastne jedlo, pripadne prebalak aspon na zachode by potesilo. Ja som zatial bola len v Ikei, kde mam komplet servis a este aj kojace kreslo diskretne oddelene v kutiku s vyhladom von, keby bolo treba 😉

petulak
12. mar 2009

No mrkev jsem dávala dva dny a pak k tomu už další petržel,dala jsem i celer ted brambor a brokolici za 10 dní jsme toho zvládly hodně. 😀 Tak zítra teda cuketa a když se ani potom nepo...tak nevím.A nevadí,že ještě není naučená na zeleninu a už půjdu na sladké ovoce??

Jéé Kisska Ikea dala bych si masové kuličky mnam 😀 😀 😀

nelinka79 jsem ráída,že je tady taky někdo kdo v tom tápe 😉 je to chaoz moc věcí nových najednou 😅

kisska
12. mar 2009

petulak - no najprv jej musi ist dobre zeleninka... tak este chvilu vydrzte... ked sa nepo po cukine, tak skus spenat 😉
Ja chodim do Ikei na lososa 😉 😝

sasi inak ty mas celkom dobru statitstiku - za 2 tyzdne 3 kila, to by sa mi pacilo... len na tu tukozrutku sa dam asi az po oslave 😉

nelinka79
13. mar 2009

ahojte
petulak co davas na pitie? cajik alebo cistu vodu?

saska.t
13. mar 2009

neli zeleninka - spenat cukina ovocie- marhule slivky jablko,hruska a k tomu dost pit 😉 moze to byt aj vo forme vyziviek alebo stiav dobre riedenych vodou 😉
neli je jedno ci davas vodu alebo cajik len by nemal byt ten granulovany maju velke pridavky cukru ale klasicky detsky v nalevovych sackoch 😉

petula- pockaj este tyz.dva s tym ovocim ked len tyzden prikrmujes 😉

kiss - no to mam len ci tie kg vydrzia 😀

3558
13. mar 2009

caute my ideme drzat dietu v teme kavova dietka. kuknite tam 😉

petulak
13. mar 2009

holky musela jsem se zapnout apochlubit se vám.Udělala jsem cuketu a trochu brambory k tomu všechno to zozhňahňala vidličkou dala MM a trocha másla a ještě projela mixérem.Rebek furt otevírala tlaminu a chtěla ještě ještě no super většinou po ní ještě dijídá psík a ted neměla chudák co 😀 .Jsem nadšená a hrozně spokojená tak snad už budu vědět jak na to.Ted ešte aby se po a je to.

Jinak k pití nedávám nic pořád kojím i po tomto příkrmu jí dokojím a nic jiného nedostáva a je spokojená. 😀 😀

S ovocem teda počkat jak dlouho??A špenát mám koupit protlak nebo listový a ten rozmixovat??A co k tomu?? 😀 😀

Kisska já lososa nerada mám tam v oblibě kuličky a ten hnusnej hot dog v tom mokrém sladkém rohlíku 😅 😅

petulak
13. mar 2009

Jo a k tí diete já držela dělanou a během 2 měsíců jsem zhubla 12kg a byla pořád najedená a bylo to moc fajn.Je fakt,že po roce už mi kamarádky říkaly at toho nechám,že jsem jak smrt tak jsem začala zase normálně dlabat a zrovna ty kombinace které se vlastně v dělené nemůžou a šla kilka rychle nahoru,ale né všechno co jsem schodila.A ted mi to je teda jedno mám mín než před otěhotněním teda,ale když kojím tak se nebudu omezovat.A hlavně holky já tak strašně ráda jím a melu pantem,že už bych nioc nedokázala držet.A miluju čokoládu a jsem lakomá takže se nedělím 😅 😅 všechno MOJE!!!

saska.t
13. mar 2009

petu - musis pozerat zlozenie pretlakou väcsinou uz obsahuju vela soli a smotanu takze ak dostanes cisty pretlak je to ok inak hladaj radsej listovy 😉
gratulujeme k papaniu 😀
na ovocie pockaj tak aby ste uz dokrmovali min.3 tyzdne takze este 2 pockaj 😀 , nemusi pit ked kojis 😉

jj ja mam tiez furt nieco v puse a cokoladu milujem ale väcsinou sa o nu bijeme s manzou 😀 juj ja musim este schudnut pred tehu som mala 49 a teraz mam 54 tak este trosku aspon na 50 kg 😉

lenockaaa
13. mar 2009

babulky odkedy by som mala davat malej uz aj desiatu? zatial davam obed a olovrant len neviem odkedy by som mala pridat desiatu? 🙂

patricia1971
13. mar 2009

sasi 49 kg????to kokso,to som mala v siedmej triede na základke ☹ ja keby som mala 70kg tak sa teškám ☹...ja tiež diétujem,teda 5 dní a mám dole už 3kg,lenže uvidíme potom,čo ten jojo efekt...ja viem schudnúť,ale potom je ťažké si to udržať...ale idem tak na tých 65kg, teraz mám 78kg, som taká optimistka 😀
sasi a tá moja z tej cukiny žiadnu kaku nemal,mala dnes ráno,ale takú tvrdú...ale chutí jej to aj bez mrkvy 😵

nelinka79
13. mar 2009

saska my sme na UM tak kajke davam cistu vodu.. inak neviete poradit ako uskladnit mrkvu aby nezacala po par dnoch vyhanat klicky alebo chytat plesen? uz aby bola zelenina vo vlastnej zahradke

no a diétke ja by som chcela dat dole tak 7kg.. delenu som uz raz drzala a ked som to skusala druhy krat tak mi to uz neslo tak to uz neskusam. 90 dnova to zas je tak ze ked to schudnem tak to aj priberem. u mna to vyhrava asi len verzia vela zeleniny a bielkovým uz mi to par krat pomohla ale teraz sa neviem nejak nastartovat.

saska.t
13. mar 2009

lenocka ja davam desiatu iba 2 tyz. vsetko zalezi aku mate skladbu dna papania ak jej to staci zatial nepridavaj aby si ju zbytocne necpala alebo to rozdel na mensie davky a tym padom mozes pridat desiatu 😉

pati ale ja mam len 1,62 m takze viac by som ani nemusela mat neboj kako dojde vela pit, struhane jablko, marhule vo vyzivkach, atd ....

neli - ja mrkvu ocistim nakrajam a sup do mrazaka a potom len vyberam ....inak ti bude hnit a klicit stale robim to aj s ostatnou zeleninou ktorej je viac okrem zemiakov 😉

patricia1971
13. mar 2009

sasi,ale 49kg je málo,teraz máš dobre 🙂 , ja mám síce 1,71cm,ale nadváha riadna 😀

neli-ja som sa naštartovala až teraz,malá ma 9 mes.,doteraz mi to stálo a to mám ešte 9 kg navyše,čo som pribrala v tehotenstve...ale aj ja som bola chudšia, po prvom som mala 60kg, po druhej 68 kg, a teraz po tretej 78kg...ale ja sa len smejem 🙂,nejako to zhodím,musím,do leta áno 😀

no zajtra uvarím zase cukinu s niečím,ale moja malá je na zeleninku,takže žiadny problém u nás 😝 ,horšie je to ovocie,to zje,ale omnoho menej,ako zeleninky,ešte jej chutia jogurty 🙂

nelinka79
13. mar 2009

patricia nato ze som na konci tehu mala o 23 kg viac tak mi bohuvdaka ostali len 4 navyse. ale aj tak nejaké to kilecko dole by sa zislo ... dufam ze sa nam to podari a musime si drzat palecky 😀