Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
14. mar 2009

mukky - banan je jedine exoticke ovocie ktore je povolene, beries to moc striktne potom jasne ze su deticky na vsetko alergici, telo sa musi vysporiadat so vsetkymi uskaliami zivota bude nimi vystavovane cely zivot, myslim ze o clankoch som uz pisala, len preto ze niekto napisal ze je to nespravne neznamena ze to tak vzdy je to niekto potvrdi a niekto vyvrati 😒 ak budeme deticky drzat od vsetkeho co by mohlo sposobit alergiu atd,znamena to ze telo si proti tymto latkam v zivote imunitu nevypestuje a akurat prepukne, tym samozrejme nechcem povedat, ze na vsetko treba supom hopom 😀 vsetko s mierou a rozumom, vzdy budu mat vedci a ludia rozdielne nazory preto si z toho treba vybrat to najlepsie a nezavrhnut a neverit hned vsetkemu co sa popise 😉 kazdy mame ten svoj zdravy rozum ,ktory nam nasepkava 😉

nelinka79
14. mar 2009

saska ked zacnem zo zeleninkou kedy mozem zacat pridavat do nej masko? a ako sa vari taká polievocka pre prckou? mne naposledy povedala nasa doktorka ze mozem kludne zacat s polievockou zelenina+masko ale to sa mi zda dost zhurta.. tak chcem zacat najprv zeleninkou a tomu pridat masko ale nejak neviem kedy najskor.

a este k tomu pitnému rezimu. nasa kaja je na UM a tak jej davam aj vodu zhruba cez den vypije 70ml bude jej to stacit aj potom alebo mam davat viac.

nelinka79
14. mar 2009

a este mam otazku do kedy treba prevarat vodu ktoru davam do UM alebo ma pitie. ja malej davam od narodenia vodu z filtracnej kanvice lebo ked som videla aký "svincik" zostaval po kojeneckých vodach tak sme sa rozhodli pre kanvicu. len neviem do kedy treba vodu prevarat.

saska.t
14. mar 2009

neli - ked zacnes so zeleninkov tak po 3-4 tyz. prechadzas na mäsko a olovrant ovocie ale urcite by som nezacinala polievockami ale normalne mixnutou zeleninou lebo brusko by bolo plne polievocky a iba trosku zeleninky a hned by bola hladna takze radsej tuhe do bruska. Ak ste na UM tak ponukaj vodicku furt ako chce a mohla by vypit aj viac ale to asi nejde 😉 aj ja furt za malou beham s poharom a viac ako 100 ml nevypije 😠
vodu od narodenia beriem z vodovodu a prevaram v rychlovarnej konvici ,na pitie my rodicia posielaju tomu naturu neperlivu ktoru mala pije tu neprevaram 😉 je na nej napisane ze je vhodna pre deticky a malej velmi smakuje 😀

cessy
14. mar 2009

saska a nevies mi poradit, ktore tie kase neobsahuju UM??ja som dnes pozerala v obchode, ale tam mali len nestle. bolo tam napisane, ze obsahuje pokracovacie dojcenske mlieko a myslim ze aj na nutrilonovej je to tak napisane... ☹

beruska2x
14. mar 2009

casssy ja ma od Hami ryzovou s broskvemi a je bez mleka, koukej aby tam bylo napsane NEMLECNA 😉

saska.t
14. mar 2009

cessy - ja nezijem na slovensku ale myslim ze som videla aj od hipp aj od sunarky ryzovu a kukuricnu kasu bez UM a bez cukru ine nedostanes lebo bud obsahuju lepok alebo UM 😉 myslim ze len tieto 2 su bez UM, myslim ze naj vyber kasi dostanes v DM drogeriach tam som si nakupila sunarky sem do DE a mali vyborny vyber 😉

cessy
14. mar 2009

aha, takze nemliecna, lebo ja som kupila spom tu ryzovu a na tej je napisane, ze mliecna 😕

beruska2x
14. mar 2009

jojo maji hooodne druhu, taky jsem ji kupovala v DM, musi to procist 😉

cau sas 😀

nelinka79
14. mar 2009

a to tu mliecnu mozem davat od kedy? lebo ja som kupila "prvna kasa pre kojencov obilninovo mliecna " a je od 4 mesiaca .. tak teraz som z toho magor..

saska.t
14. mar 2009

cessy - ja by som na tvojom mieste este s tymi kasami aspon mesiac pockala a davala by som iba doma urobene kase, je zbytocne zaplnovat malemu zaludok kasami z UM ked take nepozna tie deticky co su na UM u tych je to uz jedno 😉 😉

beruska2x
14. mar 2009

hlavne take koukni na lepek.. 😉

saska.t
14. mar 2009

berus - ahoj napis my do nasej debatky ako to vcera dopadlo som straaasne zvedava 😀

cessy
14. mar 2009

no tak teda este s tymi kasami pockam, a pytala som sa vcera, ze kde sa da kupit ryzova muka, tiez v tescu??a tu uz potom netreba mixovat, pravda... 😕

cessy
14. mar 2009

dievcata kde ste zmyzli ☹

beruska2x
14. mar 2009

sem 😉 ja davam kasi na svacinu tak 1 - 2x tydne a nebo na obed kdyz pospichame napr od doktora a tak ale vyjimecne....

cessy
14. mar 2009

beruska a namiesto kase co davas??

saska.t
14. mar 2009

cessy - kukuricna muka nie ryzova a ano tesco to vzdy isti 😉 , inak ked chces najdes nas vo volnej diskusii "debata o vsem a o nicem" 😀 tam sa bavime nie len o prikrmoch 😉

cessy
14. mar 2009

dakujem saska, nakuknem tam neskor, maly ma vola 😉 😉 😉

patricia1971
14. mar 2009

sasi-už viem,ako vyzerá ka...po cukine 🙂ale plienka nám stačila 😉

saska.t
14. mar 2009

som ti hovorila ze to zaberie 😉 mam odskusane 😀

patricia1971
14. mar 2009

no super,lebo ináč máva také tvrdé,ale teraz mala také super,ale hodne 🙂 ....nechápem,že malej chutí strašne zeleninka a mäsko, toho zje veľa,ale ovocia mi až tak veľa nezje,no ale čo už 😒

petulak
14. mar 2009

kuk hoky tak Rebek se trošku pokákla,ale žádná sláva a to měla cuketu dneska po druhé ☹ tak nevím už co dát aby jí to prohnalo.

Jinak dneska jsem dala cuketu s brokolicí a chutnalo tak jsem ráda už,ale čekám kdy se šprajcne a nebude chtít 😅

zuzujo
14. mar 2009

Ahojte, hlasi se uuuuplni zacatecnici. Testujeme mrkvicku a moc nam chutna. Dumam vsak nad par otazkama, snad mi nektera poradite.
V momente, kdy se zacina s prikrmem, je to v podstate postupna cesta k odstaveni ditete. Jenomze ja si to nejak nedokazu predstavit. Kdyz nahradim poledni davku materskeho mleka normalni stravou, posleze i svacinku, jak je to s produkci mleka? Podelite se nektrea o zkusenost? Vytvori se pak dost mleka na zbytek dne...? Mam si odstrikavat?

Take bych potrebovala vedet, zda kdyz nahradim poledni davku MM prikrmem, zda mam malemu doplnovat tekutiny vodou, cajem... nebo jestli radsi stale nabizet MM...

A posledni otazka, jaky objem jidla, by do sebe takove 7 mesicni mimi melo dostat?

Kuju predem

saska.t
14. mar 2009

zuzu - takze postupne

samozrejme musis sa zmierit s tym ze raz sa tvoje baby odstavi od mliecka kedze musi zacat prijimat tuhu stravu, mliecko funguje na systeme dopyt -ponuka tj kolko sa vytiahne tolko sa urobi takze samozrejme produkcia sa znizi na dennu potrebu babatka ale je to dlhy proces a ty kludne mozes kojit aj 2 roky 😉 ak by si odsavala produkciu by si udrzala ale mliecka by babatko tolko nevytiahlo takze by si sa trapila len s plnymi prsnikmi ☹

obednajsiu davku ti mala/y nebude jest skor ako za mesiac tj. 150-200g takze by si mala este vzdy dokojit 🙂
to ze mas 7 mes. babo v podtate nic nenaznacuje akurat kedze si napisala ze papate len mrkvicku ste na zaciatku takze by ste mali zjest par lyziciek alebo ak mas velkeho zruta tak asi polovicu sklenicky ale nie je to pravidlo, MM ponukaj stale je to aj vyborny pitny rezim, casom ked zjete tych 150-200 g bud ponuknes MM alebo vodicku z poharika (najlepsie bude ak ponuknes aj to aj to a babatko ti naznaci co mu viac vyhovuje)

takze asi po mesiaci mesiaci a pol by ste mali spapat 150-200g prikrmu a to je dostatocna davka 1 prikrmu 😉 a kludne mozes dokojit na smäd 😀

snad som ti poradila dost prehladne ak nie kludne sa pytaj 😉

zuzujo
14. mar 2009

Saska, dekuju moc za odpoved, asi to chce hlavne klid, nedelat z toho vedu a ridit se citem 😀
Hlavne ze tece a doufam, ze jeste dlouho potece 😅

avanka
14. mar 2009

Zuzujo, ja kojim uz asi mesiac a pol rano a az poobede o 3 a vecer a v noci a mlieka mam dost...malemu staci., takze sa neboj.....Tak my po 2 a pol mesiaci prikrmovania zjeme na desiatu 100g jablcka, na obed 80-90 g prikrmu a to uz nekojim, maly si da vodu a mliecko nevyzaduje a 110 ml kase, takze asi male davky

mukky
15. mar 2009

saska.t,hej beriem to striktne,a aj budem,som alergicka na spustu veci a a tato alergia paskuda moze byt dedicna,co verim ze nebude a preto nedam ani banany do roka,mna po ukonceni kojenia bude riesit pracovne lekarstvo,idem opakovane na rozne testy,pretoze s vela vecmi nemozem prichadzat do styku vo vela druhoch zamestnani,mozem tak robit jedine direktorku 😀 a preto su pre mna prve prikrmy mojho dietatka velmi dolezite.

mukky
15. mar 2009

http://www.pneumoalergo.sk/index.php?option=com... ja patrim k bananom aj tuto 😀 😝

saska.t
15. mar 2009

mukky - samozrejme to beriem vela alergiam sa da uspesne vyhybat a predchadzat tiez necpem do malej vsetko co mi pride na rozum, tiez sa vzdelavam denno-denne aby som jej neuskodila a neublizila 😉 ale dnesny svet je v ramci jedla strasny a bude este horsi takze vela veciam sa tak ci tak nevyhneme 😉
paneboze ty nespavas??? tvoje prispevky su v zasade po polnoci 😀