Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
16. mar 2009

joana - myslim, ze kusok poru mozes, ostatne tak po roku a surove este neskor 😉

kisska
16. mar 2009

pati - mna najviac nastvalo, ze po splnovej diete som mala "krasnych" 78,5 a v nedelu rano 80 - skoror ma piclo, vaha letela do kuta kao uz davno nie 😠 ale zase po tolkych kolenach sa nemozem cudovat.,.. len musim zacat odznova 😒 pod do debaty o vse a o nicem, tu som out of topic 😉

cessy
16. mar 2009

saska.t mne sa to pacilo, aspom neake ozivenie v tychto prikrmoch... 😉 , aspom si ma inspirovala 🤐
inak dnes maly zjedol 50 g a normalne sa mi vrhalpo lyzicke...a mal to iste co vcera.
zajtra chcem robit masko+ruzickovy kel+ neviem ci bude vhodnejsia ryza, alebo zemiak??? 😕 s čim to robite vy??

kisska
16. mar 2009

cessy - ku kelu asi zemiakm ale ked ti to zje s ryou, mozes aj tak 😉 .
Inak, ze? nebyt sasky tak je tu nuda a my by sme si ani na romantiku nespomenuli 😉 😀

beruska2x
16. mar 2009

cessy delam to jak se mi chce a taky hlavne aby nemal porad to same, dneska mel kotletku, brambor s kukurici a spenatem a koupila jsem kedlubnu takze musim vymyslet neco k ni.. tu jsme jeste nemeli 😉
no a na obec Sima sni tak 220g 😀

kisska
16. mar 2009

Ahoj berus, ale SIma je stary papkac 😉

beruska2x
16. mar 2009

cauky, rekni rovnou zrout, no ma to po tatinkovi 😀 😀 😀 😀

cessy
16. mar 2009

kiss presne tak... 😵 ,
mne sa zda ze malemu viac ide ryza, ako zemiak
beruska a kukuricu aku??mrazenu??a od kedy mozem davat kukuricu??

beruska2x
16. mar 2009

ja davam vse mrazene cessy, jen ted tu kedlubnu jsem koupila cerstvou a samo brambory ale zeleninu jen mrazenou, prijde mi to nejlepsi a nejpohodlenejsi 😉

ja ji davam uz dlouho ale taky dyl jime... zkus par zrnicek dat.. je sladka a chutna jim 😀

cessy
16. mar 2009

aj ja davam vsetko mrazene, ved davam na vase rady.. 😉
a maska by som asi kolko mala davat??robim na dva dni a neviem asi kolko... ☹

cessy
16. mar 2009

ja davam zemiaciky, mdrkvicku a kalerab domaci, to nemusim kupovat, mame este z domacich zdrojov 🙂

beruska2x
16. mar 2009

na 1 porci to je asi 1 polevkova lzice.. ja treba kureciho a kralicoho tolik davam ale veproveho min, je tezsi.. 😉

patricia1971
16. mar 2009

beruska to dávaš taký mix tej mrazenej zeleniny??? taký z obchodu???a ak áno,tak s čím????...to som ešte neskúšala,preto sa pýtam.....a hrášok dávate s čím????ten som ešte tiež nedávala.....keď to tu čítam,tak dochádzam na to,že tej mojej malej doprajem toho málo 😒

beruska2x
16. mar 2009

ja davam zel. jen Nowaco nebo Bonduele.. i Findus je dobra ale tady u nas ho nemaji tak to neresim, jinak vetsinou jsou to zel. jednodruhove, mix jsem koupila jen od Novaca Bretanskou smes - mrkev, kvetak a brokolici...
hrasek jsem dala asi stejne jako kukurici.. jen ho davam min, docela po nem prdi 😀 😀 😀

beruska2x
16. mar 2009

jinak pry Mochovska smes je primo baby a je oblibena ale ja ji nikde nevidela 😉

kisska
16. mar 2009

pati ja mam v mrazaku vsetky mozne vhodne druhy zeleniny a podla potreby kombinujem. Hrasok robim v zelenej kombinacii s broklicou a zemiakom, alebo s mrkvou a kukuricou s ryzou 😉 +masko

cessy
16. mar 2009

patricia ja tak isto, moj maly by bollen na mrkve a zemiaku, keby som tu nechodila 😕, ale uz som robila aj brokolicu, kalerab, karfiol....a chystam sa na tu kukuricku

patricia1971
16. mar 2009

baby díky za rady 🙂

kisska som urobila kuk do vašej debaty, tak už viem o tých kolenách,čo píšeš hore...kuknem vás večer,tak je teda toho na čítanie,aj som sa pobavila 😵

beruska2x
16. mar 2009

to prijd tam je sranda porad nejaka 😀

patricia1971
16. mar 2009

cessy mi hovor, to už mám 3 dieťa,ale tie asi tiež boli na mrkve a zemiaku ☹ ...my máme ale od mrkvy pokoj,bola z nej asi žĺta,tak som ju teraz na chvíľu musela vysadiť,som ju dávala všade 😠

ale baby viete super radiť,mňa by to asi ani nenapadlo také kombinácie 🙂

cessy
16. mar 2009

no asi to pozriem aj ja, lebo lebo ma to pobavilo a clovek ma hned lepsiu naladu 😵

patricia1971
16. mar 2009

berus prídem,ak vám to nebude vadiť,niektoré z vás už poznám a kisska ma tam pozvala 🙂 ....som trošku čítala a smiala som sa 🙂

nelinka79
16. mar 2009

ahojte tak vidim je tu veselooo 😀 vy sa bavite o romantike a ja mam ritku stiahnutu lebo mi meskaju 😅 ¨

no a teraz o prikrmoch 😉 .. dnes som prvy krat dala kajke mrkvicku no a nezdalo sa mi ze by mala uspech. zjedla asi tak dve lyzicky. myslim ze bol problem v tom ze jej to neslo jazýckom posuvat dalej lebo stale jej to islo von. potom sa odula rozplakala a tak som dala flasku ved co ju budem dalej trapit. zajtra to skusim asi o nejaku pol hodku skor ako papava aby bola v klude a nie hladna..

beruska2x
16. mar 2009

neli ale to je uplne normalni, musi na to prijit sama, jak jist i na novou chut si zvyknout, dej ji i zitra a pozitri a uvidis jak se rozpapa 😉

nelinka79
16. mar 2009

tiez si myslim ze to chce cas a skusat...ona je celkovo slaby jedak a tak to nechávam na nu. aspon mne ostalo viac k dietke hehe ..

cessy
16. mar 2009

neviem uz ktora ste mi tu poradili, ze jablcko trosku povarit a mixnut...tak ja som to teraz malemu robila a ide mu to, velmi, keby mu tak ta zeleninka isla ☹

beruska2x
16. mar 2009

to malymu cessy delam jeste ted, mixnu mu do toho cerstvy banan a s manzou se o to perou skoro 😀
ted jsem videla i pekne hrusky uz maji, tak to zkusim, ale my by jsme ovoce moc nemeli kvuli pleti 😅

dneska jsme meli poprve k svace kasi s lepkem

cessy
16. mar 2009

beruska co sa maly vyhadze po ovoci??
a ako ??chutila mu??doma si robila, alebo kupovanu??

kisska
16. mar 2009

neli - dve lyzicky su super na prvy krat 😉 aj ked v plienocke ich asi etse nenajdes... ale s tym sa netrap, aj toto sa musi naucit a preto sa trapime lyzickami a nedavame mixovane polievky do flasky a naliat do dietata (ako robili nase mamy). Ste sikulky 😉
cessy - tak treba jablcko pridat aj do zeleninky a skusit tuto fintu 😉

kisska
16. mar 2009

dievcata kludne sa pridajte do debatky, ked mate chut 😉