Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
16. mar 2009

karen - tiez by ma zaujimal dovod takehoto postupu. Ked to urobis s uvarenym vajickom zvlast mas 1. istotu, ze je zltok poriadne uvareny (varim minimalne 12 minut), 2. neviem ako ste zrucne v oddelovani zltku od bielka zasurova, ale mne to velmi nejde - bud mi zostane kusok bielka pri zltku, alebo zltok rozbijem, takze tak urcite nedavam malemu bielok (silny alergen, nedavam ho este ani dnes)

beruska2x
16. mar 2009

vidis sa to me ani nenapadlo vajicko natvrdo se vari 10 az 12 minut to je asi malo 2 az 3 minuty.. 😅

nelinka79
16. mar 2009

ahojte mala chrni a tak sa idem znova pýtat.. ked ste zacali davat prikrmy kde "sedeli" vasi prckovia? na stolicku sa mi zda skoro lebo sme radi ze nam zacala sediet s pomocou. ako ste to robili vy?

iwuskaaa
16. mar 2009

Nelinka, náš malý sedí ešte stále v lehátku, lebo sám pekne ešte nesedí, tak ho nechcem dávať do stoličky 🙂 . Lehátko dám do polosedu a je to 😉

beruska2x
16. mar 2009

jee ahojky uz jsem chtela jit spat 😉 ja mela maleho na polstari (pevnem) v polosede na kolenou ... jednou rukou jsem ho podpirala a druhou krmila a ted je ve sklopene zidlicce, v uplnem sede taky jeste ne...

beruska2x
16. mar 2009

taky davaji do autosedacky nekdo ale na tom kline jsem to mela nej .. muzes mu chytit lip ruce nez ti vse zapatla 😉

saska.t
16. mar 2009

tiez mam polohovaciu stolicku na jedenie este nie je v uplnom sede ale ide nam to fajn 😉

petulak
16. mar 2009

No to je zase informaci holky jen abych si to pamatovala všechno až příjde čas zase na změnu. 😝 Malá teda baští statečně je to holka šikovná až na to,že já teda vůbec nevím kolik jí toho dávat příjde mi to,že pusku otevírá pořád a chce a chce.A když jípak chci ještě dokojit tak saje a saje 😀 😀 Tak nevím 😅

saska.t
16. mar 2009

ona prestane ked bude mat dost neboj 😉

nelinka79
16. mar 2009

takze v tom prenosnom lehatku v polosede to je ok.. to som rada..

saska a co sa týka prirastku do rodiny tak jediný problem je to ze som po cisarskom a to by asi bol pruser ostat tehu. ale ved oni dojdu 🙂

petulak
16. mar 2009

no já o tom pochybuju nejvíc se teda bojím,že to všechno sní a já už nebudu mít.Tak jí dávám od oka a když to rychle jí a furt chce tak jí dám prso.Asi špatně vid?Takže dávat dávat a když nebude chtít tak přestat jo??No vidíš zase něco dělám špatně.

jinak já dávám najíst malé taky v lehátku,ale už se těším až půjdem koupit židličku 😀 😀

kisska
16. mar 2009

petulak vobec nie zle - niektore deticky nemaju mieru a dokazu sa prejest dozgrckania, takze radsej pomalsie. Ked to nechas na nu, akurat sa jej rychlejsie zvacsi zaludok 😉

Ja som dala do klasickej drevenej stolicky poskladanu deku a uviazala plienku medzi nohy, aby maly neprepadol spodkom. A ako rastie, tak mu pomalicky uberam z deky a sedi tam v pohode. 😉

antdem
16. mar 2009

Tak dnes mi moja malá konečne začala jesť doma uvarené mäsko 🙂 . Doteraz jej chutili iba kupované.

mukky
17. mar 2009

ahojte baby,Vy ste dnes nemali doma deti ci co??? 😲 😀 ze ste tolko popisali 😀 ,pozdravujem Vas,zabudla som odvazit aj zmerat papku v pohariku,no neva..snad zajtra.Maly sa dnes posadil 🙂 este sa kymaca bobacik moj....zajtra papame brokolicu,kalerab,mrkvu,zemiacik,a list ci 2 spenatiku ,a kuracie masko.Na desiatu budeme mat jablcko a hrusku.Majte sa,idem este pracovat 😀 dodam foto do albumu,inac vsetky deticky mate taaaak zlatucke 🙂

saska.t
17. mar 2009

petulak si dobra mama neboj a robis to spravne instinkt matky vzdy napovie 😉
antdem ked sa babo rozpapa je mu jedno ci je kupovane alebo varene 😉
mukky 😀 tak my sme rovnako stary ale sedkat sa nam este nechce 😀
inak baby mame 1. zubok !!!!!!!!!! 😀

patricia1971
17. mar 2009

sasi gratulujeme!!!!!!! 🙂

stankatt
17. mar 2009

cafte, fuuuuuuuuuuuuuuu vy ale pisete, mam co citat 😉

kisska
17. mar 2009

sasi - supeeeer, gratulujeme - ozaj vies o tom, ze ti musi muzik kupit nove saty? Ked si nasla prvy zubok mas na to narok 😉 ja som o ne prisla,lebo som sice striehla cely den, ale potvorak cinkol o lyzicku az ked krmil tatino vecer... tak dostal koselu 😕

saska.t
17. mar 2009

hej hej kiss, hned ako pride domov z prace mu to hned pripomeniem a ideme nakupovat!!! 😀

saska.t
17. mar 2009

inak dievcata zabudla som vam podakovat Dakujemeeeeeee!!! 😀

stankatt
17. mar 2009

sasi gratulujeme k zubku... My este nic 😉 😉 😉 😉 Tak to s tymi satami si musim zapamatat....

saska.t
17. mar 2009

stanka 😀 dakujeme

mukky
17. mar 2009

saska.t ved neni sa kam ponahlat so sedenim 🙂 teraz sa stale bojim ze sa udrie ako pada...ale som stastna ze sedi,my cvicime vojtovu metodu ale vidim ze uz nebudeme musiet,tak sa tesim co povedia na neurologii 🙂 my ideme teraz papkat obed lebo spinkal aj s mamkou 😀 😔

petulak
17. mar 2009

saska díík jsi milá 😀
máme defekt na kole tak jsme doma 😅 😅 hrůza poprvý co jsme doma jinak za každého počasí dopo a odpo ven!!Si říkám,že jsem jak Taft. 😀 dneska 😅 Rebeka dostala dýni,mrkev a cuketu a dlabala.Snědla skoro všechno a pak ještě mlíčko a spokojenost.Akurát teda nevím jestli z té dýně mámdávat ten prostředek ty semínkated jsem je teda vyhodila

saska.t
17. mar 2009

petula - dobre si urobila semienka sa vyhadzuju pre deticky , no vidis ako ti instinkt nahovara co mas robit len si treba verit 😉 😉

cessy
17. mar 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala, tak dnes som kupila kukuricnu krupicu. z toho mozem robit tie kasicky, pravda...idem si precitat par stran do zadu,ako ste pisali, že sa to pripravuje 😉

cessy
17. mar 2009

ozaj a videla som tam aj pohankovu muku...aj z tej sa da neaka kasa spravit, alebo treba kupit pohanku ako zrniecka?? 😕

beruska2x
17. mar 2009

ja mam jen celou loupanou ale z ty mouky.. by se dala smichat s jinou jeste a upict susenky 😉

cessy
17. mar 2009

no este ze som ju nekupila,takze pohanku celu,ze.... 😉

zuzujo
17. mar 2009

Ahojte, vy jste tu vsechny uz u kasicek...no my stale na zacatku. Nasla jsem i temu ze "odmitani prikrmu", no u nas je situace opacna, tak se supsnu k vam.

Maly ma 6 a pul mesice, papali jsme mrkvicku, pak mrkvicku+ zemacek, ted jsme presedlali na petrzel...zemacek moc nemusi, ale mrkvicka a petrzel mu smakuji tak, ze prvni den, ktery by mel byt jen "testovacim", by snedl celou davku na posezeni, otevira pusinku stylem...mamo prihazuj rychleji...mam zustat jen u tech 2-3 lzicek nebo mu dat hned kolik snese?

Taky jsem si vsimla, ze se malemu vzdy po papani vyhazuji vyrazky na tvaricce, a to tam, kde mu stika to, co do pusinky nevlezlo, nebo z ni vylezlo. Jako by to byl kontaktni ekzem. Nemate nektera zkusenost? Umyti nepomaha.