Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
19. mar 2009

neli - zabudas na to ze Dr. berie vsetky deticky vseobecne a nepozna ich do detailu ako vlastna mamina, Dr. je tvoja radkyna nie prikazovatel a tym by si sa mala riadit ak na to Kajka nie je pripravena tak kludne nech papa este mliecko aby si ju zbytocne neznechutila ☹
Moze to trvat iba par dni ale aj par mesiacov kazde babo je individualne 😉

kisska
19. mar 2009

neli - naozaj flaska nema vobec ziadny vyznam. Akurat budes mat potom este tazsi prechod na lyzicku... ved preco by sa mala namahat, ked jej to cez flasku ide ovela lahsie? Nic sa nestane, ak este par dni/tyzdnov pockate...

alami
19. mar 2009

neli - a flaška s lyžičkou? bude mať pocit že je to z flaše...aj držať si ju tak môžeš pri papaní a pritom to nebude z cumlíka a naučí sa na lyžičku, hm?

kisska
19. mar 2009

neli - teraz som nasla nejake clanky, ak vam robi mrkvicka problemy, tak kludne skus samotnu cukinu, tekvicu, dokonca radia aj zeleny hrasok (teraz asi najlepsie mrazeny - uvarit a prepasirovat cez sitko, tak sa zbavis supiek). Bola som kuk na www.rodinka.sk a mamaaja.sk 😉

nelinka79
19. mar 2009

alami tak to nenapadlo... teraz som jej dala trosku cez lyzicku a ked sa zobudi lebo teraz bude driemat tak pol hodky to skusim znova pred mlieckom. tak uvidim ako sa zas bude tvarit.

alami
19. mar 2009

neli, ja som myslela niečo takéto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5338326
ono tie flašky sú z makkého platu takže si stláčaš a steká ti na Lyžičku, fajne sa s tým kŕmi

nelinka79
19. mar 2009

ahojky takze papali sme mrkvicku a pekaciu tekvicku .. nïeco v nej ostalo 😅 ale to divadielko okolo nakoniec skoncilo tak ze sme mali kazda svoju lyzicku a ja som jej ukazovala. nie zeby nevypluvala dalej ale aspon som ju povabila lebo jej to bolo neskutocne smiesne ako jem z lyzicky..

kisska
19. mar 2009

neli 😀 😀 😀 😀 😀

amira55
19. mar 2009

ahojte holky mám kamarádku co se mnou ležela v nemocnici a ta svým 4 měsičním dětem dává lipánek-prý jí to doporučila doktorka. CO SI O TOM MYSLÍTE?????

beruska2x
19. mar 2009

ze je blazen je to sladke zelatinove svinstvo co by nedala malymu ani na roce... 😲

saska.t
19. mar 2009

Ja tiez urcite nie je to to iste co pribinacik, to tak detom po 3 roku ale ked jej nevadi ze nici detom ladviny ☹ a jej Dr musi byt prastena ... 😠

amira55
19. mar 2009

...moje doktorka mi zakázala dítěti cokoliv do půl roku dávat kromě mlíka.....
sdílím její názor🙂
furt lepší než krmit lipánkama

kisska
19. mar 2009

amira - odhliadnuc od toho, ze Lipanek vysiel minuly rok v nejakych testoch ako najcistejsi z detskych tvarohovych dezertov, urcite to nie je strava vhodna pre deti minimalne do roka... nieto este 4-mesacne. Tvarohove dezerty prilis zatazuju oblicky, ktore dozrievaju az v druhom roku... velmi by ma zaujimalo, co vedie doktorky k takymto odporucaniam... 😒

alami
19. mar 2009

no to nechápem...a ešte tvaroh! mne kázala tiež dr v pol roku dať tvaroh a ja blbá som to synovi dala a dostal hnačku ktorej sme sa nemohli zbaviť do roka - liečili sme sa na gastre...otras...proste dostal z toho zápal čreva a kakal asi tak 8x za deň pol roka! na zadku mal pluzgiere aj keď som ho vždy umývala len vo vode...žiadne utierky....takže pri druhom synovi nechcem tvaroh ani vidieť!

junovka
19. mar 2009

kisska, nic ich k tomu nevedie 🙂 ...proste STARE SKOLY 😎 😀

nelinka79
19. mar 2009

ahojky som rada ze som vas pobavila 😀 len som zvedava co vymyslim na zajtra. dnes ked manzel jedol tak ukazoval tiez poctivo ako sa ma papa a nanho kukala jak puk hehe

ja mam zas kamaratku co dava malej od tretieho mesiaca odstavený pomaranč, mandarinky, jogurty a rozne "specialitky" . ja to nejak nechapem ako niekto moze takto zatazovat to male telicko.

kisska
19. mar 2009

neli - preco? je pristahovalkyna z tropov?

nelinka79
19. mar 2009

kisska 😀 neni ale oni byvaju v takej osade nieco na sposob lazouv a jej mama povedala ze to sa ma davat tak to dava. ona je v podstate kamaratova zena ja som s nou bola len par krat a stacilo mi. 😖

patricia1971
20. mar 2009

teda ste tu popísali 🙂

no ja som síce kojila,ale príkrmy som začala dávať až keď malá mala presne 7 mes. a myslím,že sme nič nezameškali...a to mi aj málo priberala,ale moja doki povedala,že stačí až v 7 mes.......ale tak som to robila aj pri starších deťoch a to syn má 17 rokov a tiež to bola ešte stará škola

nelinka a ty už tej maličkej dávaš príkrmy? nestíham čítať,ale čo si pamätám,tak tuším áno....mne sa to zdá skoro,ale asi je iná doba,neber to v zlom,neviem,kedy sa prikrmujú nekojené detičky,nikdy som to neriešila 🙂

cessy
20. mar 2009

no ta tom tropickom ovoci som sa pobaviha a tiez na tej otazke co tu dala kisska 😀 ...
ved dospely clovek sa obcas vyhadze z pomaranca nie to este dieta...niektore tie mamicky maju deticky jak pokusnych kralikov... ☹

patricia1971
20. mar 2009

no aj ja vám niečo napíšem, môj svokor mi hovoril,že keď im išli zúbky,tak im mamka dala nejakú kožu zo slaninky,takú dobre slanú a že to im robilo dobre na ďasienka....a že to mám dať aj Lili 😀 ....som skoro odpadla 😝 ...ale pre 55 rokmi fičalo všeličo 😀

nelinka už som si to prečítala,tak začínaš malej dávať príkrmy 🙂

cessy
20. mar 2009

ja som včera bola u mojej babky, teda maleho prababky a ta mu isla davať kolac, že ved trosku môze, skoro ma natiahlo... 😠 ..., ze ved to len pocucka...a dokonca bol s makom a povedala mi, že mi aspom bude lepsie spat 🤐

cessy
20. mar 2009

ozaj dievcata, ako sa robi ta kukuricna kasicka z kukuricnej krupice??hladam to par stran do zadu, ale asi to prehliadam, neviem to najst a chcem to dnes malemu na olovrant spravit ☹ .mozete mi to este raz napisat ci sa to vari...alebo ako...

kisska
20. mar 2009

pati, cessy to je nieco ako sa kedysi chodievalo do tuzexu na Henessy, ale nie aby sa dospelaci opijali, ale detickam do mlieka pridavali a vraj potom vyborne spinkali... no ani sa im necudujem... mna by len zaujimalo, kde na to ti ludia chodili 🙄

3558
20. mar 2009

kiss ahoj. ake jogurty mozem zacat davat malemu? ked tu mam jeden detsky pred sebou a je tu napisane 2.9gramov tuku. no som z toho jelen. 😝

beruska2x
20. mar 2009

ahoj zuzi, ja ted zacala s lepkem a jugurty budou nasledavat za cca 2 tydny... davej bile, holandii, bily z Valasska, Olma ma ve sklenicce...

beruska2x
20. mar 2009

kiss no a chlapum teda ty chute zustaly od mala 😀 Henessy to je dobry.. proto ma manza takovy spani 😉 docela drahy uspavadlo.. 😀 😀 😀 😀

3558
20. mar 2009

berus mna zaujima co musia obsahovat, pretoze ja tieto znacky co si pisala nezozeniem. preto potrebujem vediet,co musia obsahovat a co nie. 😉 berus uz aj kuknem do tvojej temy,ale este to mam take rozhadzane,vela roboty,varenie, a mam chripku,tak som K.O. 😝 😝

beruska2x
20. mar 2009

aaa chudacku tak zaprahni muze a pekne se uzdrav... jogurt by mel obsahovat jen mleko, jogurtovou kulturu a tyhle co pisu maji 3% tuku...

saska.t
20. mar 2009

zuzi - mali by byt biele malo cukru a kiss pisala 10% tuku 😉 smotanove s probio kulturou tiez som tu v DE este ziadny nenasla musim pozriet tie v skle 😀