Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
22. mar 2009

citala som na obale, ze moze obsahovat stopy lepku a soje... 😠 , mozem to davat uz teraz, ked este lepok nedavam??

saska.t
22. mar 2009

ano bez problemov to su len stopy 😀

3558
22. mar 2009

preto pisu ze moze osahovat stopy lepku,pretoze v tej istej firme spracovavaju aj ine potraviny. a tie obsahuju lepok. napriklad najskor urobia vajecne cestoviny, a na tej istej linke sa potom spracovava pohanka. tak preto tam mozu nejake drobne zvysky zostat. 😉 😉
sasi nemali by sme sa prestahovat do temy prikrmy od 8.mesiacov? 😕 😕 😕 😀

saska.t
22. mar 2009

zuzi nooo stoji to za zvazenie ale myslim ze uz sme take scitane, ze vieme co tym nasim deturencom mozme dat ale nai inspiraciu tam urcite nakuknem 😀

cessy
22. mar 2009

nie dievcence, nikam nechoddte... 😅 , kto nam tu potom bude radit?? 😨

petulak
22. mar 2009

no to né jsem se až lekla,že naši poradci chtěj do jiné diskuse.to bych byla zoufála jsem ráda,že jsem vás tady našla.NIKAM!!! 😅 😅 😅

já vás tady nemůžu vychytat abych si s váma popsala to je smůla mám takových otázek. 😝 😝
Jdu dělat papání bude kapustička a nevím teda co k tomu juknu co tam je asi mrkev mnam mnam 😀 😀

saska.t
22. mar 2009

nebojte my sa tu vzdy zjavime, ale ved viete kde nas hladat 😀 😉

mata2502
22. mar 2009

Ahojte mamičky. mám 6 mesačné dievčatko. mesiace kojené.. skúšam ju prikmovať od ukončeného 5.mesiaca.. s kašickami najprv kase nutrilon s roznymi chutami od ukonceneho 4. mesiaca .. a vizivami na flasku s vizivkami od ukonceneho 4.mesiaca... v pohode pila. tak som zacala s lyzickou .. postupne pomaly zemiacik, kasicka, vizivka, mrkvicka ... No zemiacik dusila nechce vypluva napina ju.. mrkvicku ked je pomixovana zpapa popucenu vypluva napina ju, teraz som jej dala cisty vivar s maska s mrkvickou popucenou a maskom popucenym trosku papala... a vizivku na lyzicku ani nahodou vypluva nechce .... Mate nejake recepty na prikrm s brokolickou ? s karfiolikom a tak

mata2502
22. mar 2009

a radu ako s tou vizivou co mam robit aby papala ? kazdy dokola mi vravi co ma deti ze vizivky im v pohode papali ..

saska.t
22. mar 2009

mati skus precitat par stranok dozadu, uz sme tu o tom tolko popisali ze by sme sa len opakovali, inak staci este ked budes mixovat na popucene ma este cas 😉

kisska
22. mar 2009

cessy neboj, ja tu tvrdnem s babami uz pol roka 😉 ale tiez obcas kuknem aj inam, aby som sa zase aj ja ucila 😉

mata vitaj - nie som si celkom ista, ci som pochopila, co si chcela povedat, ale skusim to 😉 Zacali ste trsoku skoro, ale nevadi. Skus sa teraz v papani sustredit na to, aby ste s malou trenovali papanie lyzickou a privykanie na nove chute. Ak pekne pije mliecko a idu aj tie kase, tak ma dost vyzivy a zeleninka jej bude len take spestrenie. Zeleninku (zemiak, mrkvu, cukinu, tekvicu....) skusaj po jednom a vzdy jeden druh zeleninky 3 dni, aby si vedela, ci nie je na nieco alergicka. Zeleninku uvar v troche dojcenskej vody uuuuuplne domaka, tak aby si to vedela rozmixovat na jemnu kasicku, ak treba, pridaj jej tu vodu v ktorej sa varila, aby to bolo jemnejsie (redsie). Na malu plastovu lyzicku si naber trosku a daj jej ochutnat, mozno jej nebude chutiti a vypluje to. Ale to vsetko je v pohode, chce to len trpezlivost. Ak by to vypluvala aj nadalej, pridaj jej do toho trosku mliecka, ktore pije, bude to mat podobnu chut... A mliecko jej potom postupne uberaj, aby si zvykala na chut zeleniny. Prave kvoli kasiam, s ktorymi ste zacali ako prvymi jej nemusi zelenina chutit, pretoze tie byvaju sladke a na to si deticky velmi rychlo zvykaju a uz potom nechcu veci,ktore sladke nie su. Na popucene mate este cas, mala sa musi naucit pracovat so zuvacimi svalmi, jazykom
Ked budete papat zeleninku poriadne asi mesiac, mozes skusit dat ovocie (tiez neskor hlavne kvoli tomu, ze je sladke), najprv trosku podusit na pare, potom aj surove - jablko, hruska, banan... Vyzivami sa velmi netrap,pretoze v tych je zaklad jablko (v niektorych az 80%)a dieta potom nepozna naozajstnu chut ovocia. Su zbytocne prisladzane, konzervovane a tak... ALe ked sa ti poriadne rozpapa, bude papat aj vyzivky 😒

Brokolicu spar na pare (alebo uvar vo vode)bez hlubikov a je dobra so zemiakmi a maskom. Pripadne k nej pridaj mrkvicku alebo cokolvek ta napadne. Karfiol podobne 😉

kisska
22. mar 2009

tamita - vitaj. Ak mozes zohant bio maso, bolo by super, ale ja tiez davam kupovane. Snazim sa kupit co najcerstvejsie (nie mrazene - to v hypermarketoch nevedia uskladnovat, tak nevies kolkokrat sa im rozmrazilo 😒 ) Doma rychlo spracujem, uvarim a co najskor do mrazaku. U nas bio nedostat, tak sa snazim kupovat aspon "sedliacke" kurcata a pod. 😉

petulak - my sme mali nieco podobne, ked som dala malemu ochutnat so strukovinovej polievky (hrstkova, tak tam bolo vsetko) a bola sice len trochu ale predsa osolena a okorenena. No pomohol jedine Bepanthen 😒 a mama sa zase nieco naucila 😅

mata2502
22. mar 2009

kisska hej citam uz od zaciatku vsetky pripevky co tu boli pridane o prikrme a pisem si nejake receptiky ...
no ja som zacala so zeleninkou hlavne s mrkvou a zemiakom s mliekom ale nechcela .. no treba trpezlivost to hej a velkuuu... len som chcela vediet ci aj ine mamicky mali problemy s tymi vizivami ...

mata2502
22. mar 2009

ale co je zvlasne na lyzicku mi cistu kasu s ryzou spapa celu misku bez problemov

beruska2x
22. mar 2009

ahojte hoky po vikendu... maly ted mel 2 dny ryzi s kralikem a zeleninou a dneska vuubec nevim co varit...

cessy
22. mar 2009

ahoj beruska 😵 , my sme maly zemiak, kuracie masko a brokolicu...malemu zas chutilo tak, ze spapal len 50g..nic viac 😖

beruska2x
22. mar 2009

to mel pred tim, neco podobneho... no to moc nesni.. to sima celou misku, vazola jsem to jenou a sni tak 230g ale on je zroutik od zacatku... nektere deti ji min no.. a davas mu pak mlicko jeste??

cessy
22. mar 2009

beruska a co tvojmu malemu chuti??ked mu brokolica moc nejde??daj tip...mozno sa aj moj zas rozpapa 😵 .
ano napapa sa a asi tak o pol hodinku mu dam este mliecko, teda ako kedy..niekedy aj hned za obedom 😅

3558
22. mar 2009

mata 2520 kludne vsetko mixuj. pokial nemaju deti zubky cim to maju pokusat?? 😕 ak budes davat iba popucene, tak sa ti moze stat, ze ti dieta nebude chcet jest vobec ako mne. bola som 2 tyz.na dovolenke a nemala som pon.mixer, tak som iba pucila, a maly to nechcel vobec. teraz ked sme sa vratili domov, tak papa 😉
vsetko krasne ako doteraz. a mixujem vsetko,iba ryzu a zemiacik pucim.
niektorym detom vyzivky nechutia a inym ano. treba vyskusat. ja uprednostnujem varene, ale stava sa ze som dala obcas aj kupovane. no ale ked som sa predvcerom pozvracala z jednej, co som okostovala aby som dala malemu, tak som vyhodila vsetky do kosa. 😝 😝 😝
skusala som novu znacku, ale asi naozaj su najlepsie hippky./teda tu v UK. doma na slovensku su ovela chutnejsie a pestrejsi vyber./

beruska2x
22. mar 2009

cessy to je tezky, ona muchutna ale taky treba v jine kombinaci, mel spenat s ryzi a to mu nejelo vubec, ted ho mel s bramborem a zloutkem a cpal se jak drak....
chce to zkouset...
ma rad s kukurici, ta je sladka, hrasek ma rad a fazloky lusky taky, brambor a testoviny moc, ryzi tak tak 😉
pohanku taky muze ale vic s bananem nez zeleninou...
ted jsem mu dala ovesne vlocky v tydnu a bylo to lepidlo, ale jemu to chutnalo... 😀

stankatt
22. mar 2009

Ahojte, tak aj ja som zistila, ze mala nechce papat ked nema mixnute 😝 A dnes sa nam prerezali prve dva zubky 🙂 🙂 🙂 tak uz aj my patrime k selmam zubatym 😀

3558
22. mar 2009

stanka moj zje ked je mixnute na polovicu. ale ked je iba popucene, tak tiez nie 😠

mukky
22. mar 2009

dievcata ahojte,mam vela receptikov ale opytam sa priamo vas,kolko davate ryze ak varite pre drobcov,tak na 2 dni.varite je len vo vode sypanu,ci aj sackovu...asi uplne do makka a aj mixnete s vodou...davate do nej p;otom ovocie,ci zeleninku,ved napiste kazda co a ako 🙂 😎 ja zatial len kukuricnu kasu,ale uz aj ryzu budem davat,lepok nemozeme ,tak musim pospekulovat rozne kombinacie jedal

mata2502
22. mar 2009

zuzana29 hej stiahla som si nejake recepty z jednej stranky na varenie.. mrkva, brokolica, karfiol, kalerab,zemiacik...
dneska som jej dala vyvar s maskom mrkvou a pomixovala som to najprv nechcela ... tak som odlozila trosku sa snou pohrala a ked viac vyhladla tak mi spapala vsetko a taka hladna dneska bola co inokedy jedla len na obed kasicku a mliecko cez den a dnes polievku a tri porcie kase a spapala na lyzicku vsetko tha som bola uplne prekvapena ze sa tak rozpapala.. zajtra idem kupit nejaku tu zeleninku a budem jej varit ... zubky este nema... kamoskyna Nina je mladsia ako moja NIkolka o dva tyzdne skoro a uz ma dve tyzdne zubky.. ale moja ma uz dole take zacervenane dasienka ale neslinta.. len sa mi v noci dneska zobudila .. taka bola podrazdena ta neviem.

petulak
22. mar 2009

Koupila jsem bepanthen a mažem tak snad nám to neštěstí na prdce vyléčí.Je mi jí chudáka líto 😅

Dneska jsme byla mnamka kapustička s mrkvičkou taky chutnala 😀 😀 je to dítě žravé a co jsem tak zvážila tak dlábla 60g!!Není to moc a pak ještě dá mlíčko.No uf!!! 😀 😀 Já si začínám o ní myslet,že neví kdy má dost! 😅

Jo a jak často můžu dávat špenát??Už mě teda nenapadá žádná zelenina co by jsme skusily dejte tip 😒 koupím mix co maj v zelenině i když tady teda toho moc nemaj všude jsou vietnamci a tam teda nenakupuju a všude kolem máme Albert a ten taky nesnáším tak jsem si našla takovou malou prodejnu zeleniny maj to češi tak to je super,ale zase nemaj všechno 🙄

mukky
22. mar 2009

petulak spenat casto nedavaj,ma vela dusicnanov 😒 ja davam niekedy raz tyzdenne ci 2 krat ale cerstve spenatove listky.

petulak
22. mar 2009

já jsem udělal jednou mražené listy a chutnalo tak nevím kdy to zase zopakovat 😅 takže opatrně díík

saska.t
23. mar 2009

Mukky - ryzu varim obyc. sypanu bielu na 2 porcie so zeleninkou a mäskom davam 1 stamprlu ryze, rozvarim a mixnem nahrubo 😉

petulak - spenat ca. 1x tyz. a bepanthen urcite zaberie 😉

stankatt
23. mar 2009

ahojte, tak dnes dam este zem + zeleninka a zajtra zas masko.... 🙂

3558
23. mar 2009

muky preco nenozete lepok???? j ryzu uvarim vo vode a necham este napucat poriadne a hodim to cez sitko. uz nemixujm ani nic. hned dam do rozmixovanej zeleninky. 🙂