Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
23. mar 2009

ak davas do zeleninky MM alebo Um, tak nemusis davat olej. ten je v mliecku.

3558
23. mar 2009

myslim tuky su v mliecku a to staci na to aby sa vitaminky vstrebali do tela. 😉

patricia1971
23. mar 2009

zuzi to od hladu toľko píšeš???? držím paste 🙂 🙂 🙂 🙂

baby,zajtra chce dať karfiol, s čím je najlepší???? 🙂

saska.t
23. mar 2009

ja robim zemiak mäsko karfiol a bud lusky alebo brokolicu hlavne tam zas necpi mrkvu :- 😀 😀

zoeno.1
23. mar 2009

beruska,zuzana dik za radu,este zajtra skusim jej to dat prstom,alebo nech sa s tym pohra sama a potom uvidim 😅
este by ma zaujmalo,ze ci sa zacat zeleninou odporuca len pretoze je ovocie sladsie,alebo ci to ma aj iny dovod,lebo dnes mi moja svagrinka poslala taky clanok,kde sa odporuca zacat ovocim,lebo ze enzym ptyalin sa zacina v ustockach mimina tvorit az v 10.mesiaci,je to enzym stiepiaci skrob v ustach.svagrinka pracuje v UK s malimi detickami a tam oni zacinaju s ovocim (jablcko,hrauska...) deticky prikrmovat.....tak uz som z toho jelen 😕 😅

beruska2x
23. mar 2009

to bys koukala jak si rychle zvykne na sladke 😉 jak mu dam sladkou presnidavku koupenou tak pak domaci neslazenou nechtel, jsou to mrsky, 😝

patricia1971
24. mar 2009

sasi dik, dnes robím špenát,som zabudla,chcela som včera,ale nemala som zemiak,pondelky sú u nás špenátové,tak robím dnes,ten karfiol zajtra 🙂

levik82
24. mar 2009

ahojte, zase som tu a pytam o radu...
na prvy pohlad moj problem s touto temou nesuvisi, ale manzel prisiel s jednou teoriou...
od minuleho tyzdna v pondelok mame hnacky. okrem hnaciek malemu teda nic nie je, iba cisto tie hnacky. zubky som vylucila, na vytery sme boli, pijeme ryzovy odvar, cierny pigi caj a berieme probiotika a ono tie hnacky stale trvaju 😖 som z toho zufala. inak je maly cisto kojeny. ta manzelova teoria je taka, ze malemu proste uz nestaci akoby ta tekuta strava aze cisto mliecko a takto si vyzaduje prikrmy. maly ma uz vyse 9kil, takze je to riadny papkac, ale ja mam mliecka dost. nemam problem stym ze by som ho nemala, skor by som uzivila este dalsie dieta 😅 co vy na manzelovu teoriu??? stretli ste sa uz s niecim podobnym a mohlo by na tom nieco byt??? 😲 dakujem za pomoc. inam vas usilovne citam a predieram sa stranu po strane 😉 ale je toho velaaaaaaaaaa 😎

felixko
24. mar 2009

levik u dojčiat sa jednoznačne odporúča dojčiť deti do ukončeného 6 mesiaca veku, keďže materské mlieko je tou najlepšou a najkvalitnejšou výživou pre dojčatá v prvom polroku života. Nie je pravda, že materské mlieko po 5 mesiaci života dojčatám už nestačí. Po ukončenom 6 mesiaci života sa začína príkrmami, aby sme obohatili výživu kojenca o dôležité látky vitamíny, vlákninu, minerály, tuky rastlinného a živočíšneho pôvodu, na čo mamičkine mliečko už nestačí. Skoršie zavedenie príkrmu nie je vhodné, pretože neprináša žiadny prínos v uspokojení potrieb dieťatka. Súčasne by zavádzanie príkrmu pred šiestym mesiacom mohlo viesť k vzniku alergických reakcií alebo gastrointestinálnych porúch. ale určite by som príčinu hnačiek opätovne konzultovala s lekárom, môže viesť k dehydratácii organizmu

levik82
24. mar 2009

dehydrovani nie sme, aj to nam vcera kontrolovali...

saska.t
24. mar 2009

levik - ak mas pocit ze malemu nestci mliecko kuka vam do pusy pri jedeni kludne mozes zacat so zeleninkou a popri tom nadalej kojit akurat na obed budes postupne zaradovat zeleninku 😀 felixko ma iba z casti pravdu pretoze plne mliecne obdobie trva do 4 AZ 6 mes. Ale nemyslim si ze vase problemy s hnackou suvisia s nedostatocnou vyzivou MM, nehodnotne slabe MM neexistuje su to len povery, vzdy je take ake tvoje baby potrebuje 😉

beruska2x
24. mar 2009

levi tak to jsem jeste neslysela, je pravda ze mrkvi bys prujem treba zastavila ale zase MM je kvalitka... muze to byt bacil..

felix.. to je tezke,deti co kojene nejsou maji prikrmy od 4,5m a jsou zdrave taky...

sasi tak co mi poradis s tou cuketou a kedlubnou? jde to dat dohromady?? jo a davas jake testoviny.. jasne ze bezvajecne ale takovy ty kvalitni se mi nerozvari.. mas vyzkousenou nejakou znacku nebo jen koupis co maji zrovna?

3558
24. mar 2009

patricia ano asi som hladna, ked vypisujem o 106 😀 😀 😀

levik mozno mate nejaky vyrus. skus skocit k doktorke. inak mliecko je to najlepsie a prikrmy cim zacnes neskor, tym lepsie. ja som sice zacala skoro, ale nekojila som.iba dva mesiace 😢 😢 neviem ti v tomto poradit. sama dobre vidis, ze co matka, to iny nazor. ale ja by som isla k doktorovi. dieta nehnackuje len tak pre nic za nic. nieco v tom bude. bud tvoja strava, alebo virus..... ak by Max bol hladny, tak by si pocula ako stasne place, nie??? podla mna tvoj muz nema pravdu. 😒

3558
24. mar 2009

berus ja som kupila tie cinske slize. su ryzove a bezvajecne. dnes som ich robila k brokolici, tak uvidim aky budu mat uspech. volaju sa: Veermicelli. poznas?

beruska2x
24. mar 2009

aha nudle jo?,? to je zase slovo 😀

3558
24. mar 2009

ano, nudle=slize 😀

petulak
24. mar 2009

tak a zase se chyba vloudila.Koupila jsem konečně ty lusky a výtězoslávně je dotáhla domů.Chtla jsem je dělat dneska,ale nevím jak??Všechnu zeleninu dávám na pařník,ale tohle jsou malé kuličky tak aby nepropadaly dolů nebo já nevím jak to děláte vy?? ☹ ☹ ☹

slíže jsou super slovo nedávno jsem si vspoměla na mláku když jsem byla venku a docela mě to rozesmálo.Hodně slovíček jsem zapoměla je to ostuda rodný jazyk a když se nepoužívá zapomíná člověk.A to když dojedu domů se smějou jaký mám přízvuk paka co??? 😀 😀

beruska2x
24. mar 2009

jak to myslis kulicky?? fazolovy lusky jsou prece dlouhy a zeleny .. 😲

beruska2x
24. mar 2009

jinak je varim normalne s prilohou masem a ostatni zeleninou dohromady... 😉

petulak
24. mar 2009

no já myslela,že to z toho vyndám né?nebo se to dělá tak jak to je a pak se to vypreparuje??

beruska2x
24. mar 2009

janic nepreparuju fazolky se prece jedi cely... to by me nenapadlo ani 😅

petulak
24. mar 2009

no,ale já jsem začátečník všechno ještě mixuju tak se mi to zdálo divný.Takže udělat tak jak je a pak mixnout??

petulak
24. mar 2009

tak já nad tím tak dumám proč by tě nanapadlo to preparovat a už vím.Ty myslíš fazolové lusky a já hrachové.Jsem to nenapsala pardon tak to se snad preparuje né?? 😀 😀 😀

beruska2x
24. mar 2009

tak hrachove lusky by me nenapadly ani delat 😅 ja delam normal hrasek..

saska.t
24. mar 2009

petulak - na hrasok mate este cas a lusky sa varia cele a potom mixnu 😀
beru - mam znacku all natural a su fakt dobre a rozvarit sa daju a kludne mozes cukinu s kedlubnou a zemiakom dat dokopy.
Hallo a vy nemate smiesne slovicka v CR alebo co??? (kedlubna, dumlik, merunky,kvetak) 😀

petulak
24. mar 2009

já myslela,že hrášek už můžem ☹ ☹ a fazolové lusky můžem??? 😅 😅

co to je dumlik???to neznám ☹

beruska2x
24. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akce dumlik je opet tady a muze za to saska 😀 ja hrasek uz davam, mrazeny a docela dlouho a v pohode.. akorat ne moc, protoze pak prdi ale chutna mu...

co je smesneho na merunkach a kvetaku 😕

petulak
24. mar 2009

tak já nic nechápu.jdem ven večer si to teda dočtu co to je 😀

saska.t
24. mar 2009

Berus - na tych slovicka je vsetko 😀 totiz rozumeju mu naozaj len cesi tak ako aj vasim mesiacom nikto nerozumie (leden unor-januar februar) 😀 ale ja proti nim nic nemam a je maloco comu v cestine niekedy nerozumiem ale neva moj muz tiez nie a to je cech 😀 😀 😀

petu - ked chces dat hrasok tak len par guliciek kedze ste len zacali s prikrmom beru uz dlho prikrmuje a preto hrasok moze davat a lusky uz 😀 mozes dat bez problemov 😀

beruska2x
24. mar 2009

aha petu ty teprve zacinas?? tak to jsem davala hrasek tak po 2 mesicich asi...