Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

levik82
25. mar 2009

hm... som rozmyslala o tych via poharikoch, ale to len 4x sa daju pouzit??? 😕 😕 😕 to preco??? sa mi zda dost neprakticke 😖

volala som na vysledky. este nie su. zajtra 😔 ma tu porazi. je mi dost blbo. ndes uz stolica bola ok by som povedala, akurat dnes mal take nitky krvy v nej ☹ 😢 😢 😢 v pondelok mi na infekcnom povedali ze to moze byt z podrazdeneho creivka - v nedelu mal totiz taky ruzovy hlien. od vtedy nic a dnes normalne nitky krvy 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

3558
25. mar 2009

nie.tie via pohariky pouzivaju maminy stale. ja ich osobne nemam, ale ze vraj v pohode do nich mrazia viac krat.nie 4.

cessy
25. mar 2009

ja ich tiez pouzivam stale, aj ich vyvaram a nic sa s nimi nedeje.sice uz nie su take pekne ako nove (su pofarbene od mrkvi) 😉 😉 😉

levik82
25. mar 2009

takze nemusim po 4 vysterilizovaniach ci vyvareniach vyhodit??? lebo teda to ma na nich odradzalo 😠

cessy
25. mar 2009

levik ja ich uz pouzivam od zaciatku prikrmov. ja som sa tiez toho bala, ale tu skusenejsie dievcata mi napisali, ze ich pouzivaju, nevyhadzuju po 4 pouzitiach. 🙂

levik82
25. mar 2009

😉

beruska2x
25. mar 2009

holky tak co vareni??? 😉

maly mel dneska brambor s kurecim a kedlubnou a super, vonelo a chutnalo to i me 😀

cessy
25. mar 2009

ahoj beruska 🙂
my sme dnes maly zeniacik, masko a spenat...malemu zas moc nechutilo 😒

beruska2x
25. mar 2009

covece malymu spenat napoprve spenat s ryzi nejel ale ted ho mel s bramborou a chutnal... 😉

cessy
25. mar 2009

ja som mu ho uz raz robila, neviem co je s nim, dnes je neaky umrncany.
este som rozmyslala, ze ci ho z toho nezapecie??je to dobra kombinacia?? 😒

beruska2x
25. mar 2009

to neee, muze po spenatu prdet ale me se po mem prave pokajdil pekne vzdycky 😀

cessy
25. mar 2009

no aspom ze tak, lebo som na to myslela, az ked sa trosku napapal. uz som aj hruskovu vyzivku vylozila na olovrant 😀 😀 😀

cessy
25. mar 2009

beruska dnes mate aj kasicku??daj neaky tip 😉

beruska2x
25. mar 2009

ja mam ted kasi od Hami... ovesnou vicezrnou.. kozni nam naridila omezit ovoce tak co nam zbyva 😢

cessy
25. mar 2009

ja dnes budem robit zas tu pohankovu, vcera mu chutila, dala som do nej kusok jablcka.

3558
25. mar 2009

cesy so spenatu sa mi maly pokaka do troch hodin. takze ja ked dam v jeden den spenat, tak uz nedavam ine ,,prehanadla,, ako hruska a jablcko.
ale ak sa bojis, kludne daj aj tu hruskovu hippku. 🙂

ja som kase akosi prestala robit. dam na olovrant ovocnu hippku a hotovo. predtym som mu ju miesala s kasou.
ale zda sa mi, ze by som uz mala davat aj desiatu, lebo maly mi papa z taniera. odmieta mlieko a caje vobec nepije. chcel by len huste. neviem ako by som mala zacat, ked nechcem davat lepok a jogurty.

berus to malemu preco zakazala? koli tomu fliaciku na licku? to je hovadina,nie? pokial mu nedavas tropicke ovocie, a banan tak v pohode mozes jablcko aj hrusku...
to s tym nema nic spolocne. nemyslis?????? 😕 😕 😕 😕

cessy
25. mar 2009

zuzi, ja som myslela, ze ho ten obed zapecie, tak preto som chcela dat tu hippku.

zuzi a tvoj maly papa len obed a potom tu hippku??lebo ja vobec neviem ako casto ma jest a kedy davat len ovocie, kedy kasu 😕

lepok a jogurty nepapa tvoj maly, lebo ma alergiu??

cessy
25. mar 2009

a tu hippku som chcela dat do kasicky 😵

3558
25. mar 2009

on papaval najskor obed zeleninka, potom som zacala davat olovrant kase so smiesanou hippkou /lebo z cerstveho ovocia ho natahovalo/ a teraz davam na olovrant iba hippku.
ale zda sa mi to malo, lebo je stale hladny a najviac mu chuti to,co mam nalozene na tanieri ja.
uz som mu dala aj kusok grahamoveho chlebika a strasne mu chutil. ale neviem ci uz mozem zacat s lepkom, lebo ja som alergicka tak neviem co mam spravit.
pockam co mi napise junovka a kisska. 😉

cessy
25. mar 2009

ja tiez takto malemu davam papat ako ty...aj mne sa zda ze je niekedy hladny, tak ho este dokojim.
😉

saska.t
25. mar 2009

tak my sme dnes papali ryzu kalerab mrkvu a kur. mäsko a smakovalo a poobede sme mali pohanku so struhanym jablckom a hruskou a mrcha ani kusok mi nenechala a uz sme sa z toho posrajdili citim ale kedze obed bol zapekaci musime trosku prehanadlo.

Levik - ja pouzivam via uz 9 mesiac a nic im nie je niektore su trosku zafarbene od papania ale inak su ok a to ich ani nestrerilizujem iba poriadne umyvam 😉 to su take kecy od vyrobcu aby zarobili, na tych mojich to ani pisane nebolo 😀

beruska2x
25. mar 2009

zuzi to nevim jestli to souvisi nebo ne, podle ni bych muto nemela davat vubec, coz nedelam na 100= ale kazdy den mu je uz nedavam a mel by jen jablko a banan ale jablko kazdy den 😅 a po bananu zase nekadi.. to taky porad nemuzu takze to beru s rezervou ale...

no zacneme pristi tyden s jogurtama tak zase alternativa na svacu...

cessy
25. mar 2009

beruska ty davas uz lepok??

beruska2x
25. mar 2009

lepek mel poprve minuly tyden....vlocky se zeleninou a zloutkem a kasi s lepkem a a zitra mu udelam asi vlocky a banan na svacu

3558
25. mar 2009

berus a hrusku a marhule nemoze??? 😕

ja varim malemu mrkvu na zajtra a struckovu polievku muzovi. a zajtra uz len dorobim vypr. syr a mam navarene pre celu rodinu 😀 😀 😀

beruska2x
25. mar 2009

nene pry by nemel nic krome jablka a bananu a merunky jsou hodne ostre i normalne 😅

3558
25. mar 2009

no ja zase nedavam banan, lebo je alergen. a navyse zapeka. 😕

junovka
25. mar 2009

zuzi,ked som zavadzala ovocie malej, tak u nas bol banan,jablko, hruska...marhule by som davala jedine vtedy, kedy by bola na ne sezona, kedze sme s ovocim zacali v novembri, tak som jej nedavala.A banan je alergen?? 😕

3558
25. mar 2009

ze vraj hej.pisu to v julovky 2008. ja preto nedavam. a marhulu iba v bio hippke. 😒

beruska2x
26. mar 2009

tak to slysim o bananu poprve 😕 tady je videt ze ne vse co je slyset je pravda 😀 😀 😀 😀

merunky jsou hodne pikantni ovoce, jako rybiz nebo ananas ...to tak naredit jogurtem ale to je asi lepsi hroz. vino nebo bluma... uz aby bylo poradne ovoce normalne, tesime se na melouna 😉