Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patricia1971
26. mar 2009

berus,moja mala na brade a na ručičkách ten exzém,tiež nám kožná všetko možné zakázala.....tiež len banán,jablko a hrušku môže, aj zo zeleniny dosť zakázala,ale ja jej dávam zeleninku akú radíte...ale nám ten exzém super prešiel 🙂 ...nepoužívam židnu kozmetiku,len z lekárne kyselinu mliečnu,tou ju natieram, kúpem a umývam ju v Oilatum, pere v Lovela....no všetko som kvôli nej zmenila a malej to pekne prešlo...ale na tú bradičku musela dostať hormonálnu masť na 5 dní,ináč by to neprešlo.....a to ovocie všetko zakázané ☹....a ďakujem za receptíky,snáď ich dnes zas omylom nevymažem

čo dnes varíte pre prckov???? my máme karfiol,brokolica, zemiak, kur.masko zo včera

a dávate aj hovädzie alebo bravčové mäsko????alebo to sa odkedy dáva???u nás zatiaľ len hydina

svokor má zajace,tak mi musí jedného klofnúť,to Lili ešte nejedla,tak skúsime 🙂

beruska2x
26. mar 2009

pati my uz to mame skoro pryc exem jen na ty tvari se mu to drzi 😠 jinak pouzivam jen Oilatum nebo Linolu a exipial nic jineho.... Imazol na tu tvar ted ale snad to proboha jednou zmizi...

zakazane mame taky ovoce a celer a pertzel...

Sima ma od vcera kedlubnu s kurecim a bramborem
a na zitra mu udelam potom testoviny s mrkvi a kotletou

jinak veprove mel parkrat - kotletku libovouckou a paneneku ale hovezi jeste ne... jinak davam kureci, krutu a kralika od dedy 😉

patricia1971
26. mar 2009

čo je kotletka??? ☹neviem to preložiť ☹

beruska2x
26. mar 2009

no .. kotleta, nekdy je s kosti nekdy ne, plni se na kapsu nevim jak to popsat 😀 😀 😀 😀 pockej na sasku ona to prelozi 😉

patricia1971
26. mar 2009

asi karé.... 🙂 ja som to ešte nedávala,ale tiež už musím....hovädzie ja nekupujem,takže neviem to ani variť 😵

beruska2x
26. mar 2009

me hovezi odrazuje protoze se vari dlouho... ale svickova je dob a ale 700,- za kilo je taky pecka 😕

patricia1971
26. mar 2009

sviečková je super,to áno....napríklad ja robím sviečkovú na smotane z karé,im strašne chutí tá šťáva zo zeleniny,ja tam dám veľa mrkvy, petržlenu, kalerábu, zeleru, trošku slaniny, potom dám smotanou,vymixujem a je super papa,zajtra to idem robiť, ešte knedl k tomu...mňam 😵

beruska2x
26. mar 2009

jako svickovou omacku delas z veproveho?? to by me nenapadlo 😕

patricia1971
26. mar 2009

áno berus, omáčku robím normálne,len tam dám veprové masko,namiesto hovadzieho, je to lacnejšie,tiež mi to poradila kamoška...a moji majú radi také šťavnaté jedlá 🙂

beruska2x
26. mar 2009

ty jo tak to zkusim, pristi tyden uz zacnu malymu davat jogurt tak mu "svickovou" taky udelam ale nevim co tam dat kdyz celer a pertzel moc nema.. 😅 ale zase to mi rikala normal Dr a ne kozni tak nevim... ach jo 😖

saska.t
26. mar 2009

pati - kotleta je kare

beru - petrzlen by som kludne dala 😀 , jujda ale skoro tu strasite no ja mam konecne PC ok tak uvidime dokedy to vydrzi 😀
my mame zo vcera ryzu mäsko hrasok a mrkvicku 😉

beruska2x
26. mar 2009

no hrasek mel Sima 2 dny a ted 2 dny kedlubnu a chudak se v noci kroutil a prdel tak budu delat 100% nenadymave jidlo 😀

patricia1971
26. mar 2009

berus nám kožná zakázala petržlen a zeler, tak jej ho nedávam ☹

sasi strašíme 😀 no ja som od 5 hod. hore, skoro ma piclo, Lili si už posunula čas,nepočkala do nedele 😀 nejaká je zlá a takto skoro vstala 😀 ...tak už ja ja viem prekladať,som si myslela, že je to karé 😉

ja idem ugrilovať kura s ryžou 🙂

3558
26. mar 2009

aj ja robim svieckovu z bravcoveho masa 😉

ale malemu to striedam.kedze ja nezozeniem ine bio ako kuracie,bravcove a hovadzie, tak moj papka hovadzinku o 106. a je super. nakrajam na male kocky a varim vo vode. potom tam aj dost vody necham a rozmixujem. je to super.chuti mi to viac ako kuracie. 😵

patricia1971
26. mar 2009

takže sa može aj hovadzinka???? no to ja neviem ani kúpiť,som to nikdy nekupovala ☹

3558
26. mar 2009

no a ty mas vyhodu, ze mozes ist ku masiarovi. my masiarov nemame. ja som odkazana na hypermarket. takze ja kupujem iba bio.
ale ked som bola minuly tyzden na Sk, tak som isla k masiarovi a povedala som, ze chcem 15dkg najkrajsej hovadzinky a aby bola cerstva, ze to je pre male dieta. on sa zasmial a som mu vysvetlila ze on to ma na dva tyzdne. 😀 😀
samozrejme ze moze hovadzie. ma pre neho vacsiu vyzivnu hodnotu ako bravcove.a v bravcovom je viac tuku, preto sa neodporuca. ja som ho este nedala, ale buduci tyzden uz kupim panenku a pomixujem aj tu.
pretoze mam slaby vyber maska pre maleho. ☹

cessy
26. mar 2009

hovadzie sa moze od kedy davat??ja som zatial davala len kuracinku a kralika 😉

saska.t
26. mar 2009

cessy nie je urcene odkedy uz kludne mozes ale je to velmi silne vyzivove mäsko takze ho treba davat menej 😉

cessy
26. mar 2009

saska tak za malu lyzicku na dva dni??to bude stacit?? 😕

saska.t
26. mar 2009

ano jednu davku rozdel na zaciatok na 2 dni a uvidis ci sa z toho nepokaka ak bude vsetko ok potom mozes normalne 😉

3558
26. mar 2009

ja davam normalne kocku ako aj kuracie. od kedy som zacala davat masko. a maly ho ma rad.
buduci tyzden skusim aj tu bravcovu panenku. 😉

beruska2x
26. mar 2009

no ja i toho veproveho davam min nez bileho masa... 😉

levik82
26. mar 2009

ahojte,
ako som slubila idem vam oznamit tie vysledky. vyter zatial negativny. teda bacila nemame. este pockat na vzorku na rotavirusy. to bude az zajtra.
inak som rozmyslala. ja jem cez den strasne vela mliecneho. v podstate v kazdej davke - ranajky, obed väcsinou tiez nieco smotanove alebo syrove, vecer jogurty, do toho gravimilky. moze to mat z toho??? 😕 ale zase ja som stravu nemenila a stravujem sa tak odjakziva. tak preco by zareagoval az teraz??? 😕 😕 😕

beruska2x
26. mar 2009

ty jo levik to si myslim ze i muze... zvlast pokud jis tucen melcne veci ne?? 😕

saska.t
26. mar 2009

ano levik moze je to jednoduche vysad take mnozstvo ml. vyrobkov na 2-3 dni a ked sa to zlepsi vies kde je problem 😀

beruska2x
26. mar 2009

holky dneska mi ujela ruka a dala jsem vic oleje do jodla, no ten se poooosr.l no ale zase se procistil ze 😀 😀 😀 😀

levik82
26. mar 2009

vysadit mlieko? ved ja z toho zijem 😅 mäso nemusim, takze je to u mna tazke 😔 nie som vegetarian, ale mi proste nechuti. a ked si dam raz za tyzden mam akurat dost... 😲

beruska2x
26. mar 2009

nemusis maso, dej si zeleninu, ovoce, rybu, vejce... mliko jo ale omezit na rozumnou vysi, syry, jogurty byvaji tucne a muze to mit z toho 😅

cessy
26. mar 2009

dnes som kupila zelenu fazulku mrazenu,v tyhc strucikoch, to uz mozeme, pravda?? 😕
s cim je to dobre kombinovat??

levik82
26. mar 2009

beruska to vsetko ja jem co pises. ale proste som zavislak na mlieku. a hlavne zrava - kojim 😝 😀 😀 😀 by som chladnicku zjedla! dnes som si dala mäso na obed. skoncila som tak ze som ho musela zajest tvarohovym jogurtom a zapit gravimilko. to sa nedaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! 😒 😅