Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
27. mar 2009

no neviem, potom na ten dalsi den to uz nebude stare??to by som asi kazdy vecer mala varit 😒 , ale to sa mi asi nebude chciet.ved uvidim, ci sa nahodou maly nerozpapa 😉

beruska2x
27. mar 2009

cessy ja to tak delam od zacatku a v pohode, mam to v doze tesnici v lednici a ohreju jen v misce co potrebuju... my chodime casto dopo ven nebo na navstevu, k Dr nebo neco takze nevim jak ych to delala, takhle prijdu a mam hotovo, obvykle to mame tak presne na jidlo ze by my zatim zboril hlady byt 😀

cessy
27. mar 2009

dakujem beruska, tak to tak vyskusam...myslela som, ze na ten druhy den to uz bude stare, ze budem varit len na nasledujuci den 🙂 .

beruska2x
27. mar 2009

ja varim vecer kdyz maly usne, necham to vystydnout a sup do lednice, druhy den na obed to mixnu , odeberu co potrebuju, ohreju a pridam olej a zbytek dalsi den...
nemam pocit ze by byl nejak zanedbany 😀 😀 😀 😀 jenze on slupne co vidi 😉

cessy
27. mar 2009

berus tak ja to vyskusam, takto varit ma ani nenapadlo. a presne ako pises, niekedy ideme k lekarke, na prechadzku a fakt potom nestiham. potom otvorim poharik a dam mu kupovane papanicko 😉

beruska2x
27. mar 2009

to jsme dostali jednou a Simu z toho natahovalo 😅 jako kdyz nekam jedeme nebo tak bych to nouzove brala ale nesnedl ani 2 lzicky a letolo to do kose 😒

cessy
27. mar 2009

ja som to skusala asi 3 krat. cukina so zemiakom isla do kosa 😒 ...kralik s neakou zeleninou - z toho zjedol 2 lyzicky 😒 ... a na posledy mal jemnu zeleninu s ryzou a z tohu zjedol asi stvrtinu 😉
inak tiez uprednostnujem doma varene obediky pre maleho...len vtedy sa inak nedalo 😕

cessy
27. mar 2009

chcem sa opytat: je lepsi petrzlen, alebo pastrnak??a kde to patri, medzi prehanadla, alebo zapekadla 😕 😕 😕

beruska2x
27. mar 2009

jeee cessy poslu ti sem sasku, my celer a petrzel nejime tak nevim ☹

patricia1971
27. mar 2009

cessy nie je to to isté???? 😅 petržlen nie je paštrnák????vyzerajú ro 🙂 vanko

cessy
27. mar 2009

no ja som v obchode videla aj petrzlen a pri nom bol pastrnak, tak neviem 😕 , ten pastrnakbol taky hladsi 😕

cessy
27. mar 2009

celer sa moze az po roku, nie??

beruska2x
27. mar 2009

ja nevim, nam to Dr kvuli exemu zakazala tak jsem to ani nezjistovala 😔

monky1
27. mar 2009

dievcata, nahodou som na vas klikla 😉

ten pastrnak je sladsi ako petrzlen, na VŠ som ho obcas jedla ako mrkvu - surovy

a zeler sa neodporuca davat malym detickam,.......ja mam 2-rocnu Haninku, a zeler nepapa. Sice ked v nedelu robim vyvar, dam ho tam, no jest jej ho nedavam

saska.t
27. mar 2009

no je to skoro to iste, cessy nie je to zapekadlo a malej velmi chuti tak smelo dotoho 😀 kupuj mensie mlade su sladke a vyborne chutia 😀

nelinka79
27. mar 2009

ahojte
tak ja zajtra idem znova skusit prikrm ..som zvedava ako to dopadne ... skusim dat cuketku hadam sa bude tvarit lepsie ako pri mrkvicke naposledy 😀

inak chcem sa spytat kolko vodicky/cajiku vypiju vasi drobci za den?

saska.t
27. mar 2009

moja velmi malo tak 100 ml vodicky ale stale ponukam ale mlieka vypije dost ta kze dehydrovana nie je ale budeme sa musiet polep 😉 sit

3558
27. mar 2009

ja rano urobim deci cajiku a vecer ho vylejem. a ponukam ho stale, a ma ho na zemi. obcas ho chyti do ruky a raz ptiahne a potom len vylieva. stale dufam ze sa to zmeni. ale tiez pije dost mlieka.

zeler je alergen. ja tiez zatial nedavam. pre istotu. ved je vela zeleninky na vyber. 😉

petulak
27. mar 2009

tak já mám zase dotaz s čím je nejideálnější mixnout prvně masíko???Příští týden asi už přidám možná snad tak už si to plánuju s čím a tak 😀

beruska2x
27. mar 2009

zkus petul brambor a treba mrkev, je sladka a maji ji radi 😉

cessy
28. mar 2009

ja som prvy krat robila masko s kalerabom a zeniakom.. 😉

patricia1971
28. mar 2009

zuzi,moja normálny čaj nevyije,to len ten sladký hipp feniklový 😠 normálny mi odhodí preč a reve.....ale berus i poradila čajík,aj je to link na debate,tak som si ho objednala,ten je sladký,ale obsahuje mliečny cukor,takže určite ten je zdravší...v pondelok si idem pre neho,tak dám vedieť,ako malej chutí 🙂 ...ja malej dávam od začiatku hipp feniklový,mávala strašné koliky a to jediné nám trošku pomáhalo,tak sa ne neho naučila a iný nechce ☹...ale už má zúbky 2,tak jej ten hipp nechcem dávvať,aby sa jej zúbky nepokazili z toho cukru ☹

ja idem zajtra prvý krát robiť hovädzinku,tak som zvedavá,ale malej zeleninka chutí,takže to u nás problém neni,len ovocie a mlieko jej moc nejde ☹

suziad
28. mar 2009

Ahoj tak ja prave varim mrkvicku uuplne prvy krat som zavedava na reakciu 😀 . Neviete mi poradit co sa tyka mliecnej kase, ze ci ju treba davat najprv po 1-2 lyzickach alebo mozem viac. Vcera som jej dala 2 lycicky a velmi jej chutila.

3558
28. mar 2009

suzaid ked jej chuti daj aj viac. 😉 teraz skus 7 lyziciek a zajtra daj v pohode 10 ak jej bude chutit.

pata ja som si tie granulovane nakupila vsetky co su od dvoch tyzdnov. a maly nechce bylinkove ani vidiet.
tak ich pijem ja. 😝
teraz som mu kupila na slovensku ovocne granulovane a nechce ani tie. ja neviem co mam robit. henten co ma gerus si nemam ako objednat. mam tu este asi 6 bylinkovych grnulovanych a 10 teekane detske caje a maly to nechce ani za svet. este vyskusam 100%tny jablkovy dzus zriedeny. to mi poradila kamoska.

patricia1971
28. mar 2009

zuzi tak ja mám zas takú výbavu mlieka doma 😀 všetky druhy a nechce ani jeden,tak si to dávam do kávy 😀 ...buď rada,že ti pije mliečko a keby bol smädný,tak sa určite napije...tá moja teda čaju vypije dosť,ale nechcem jej dávať toľko,to už len keď je fakt zlá,tak jej dám flašku a ona vypije všetko,a tá avent flaša malá je aj 150ml 🙂...ale pokiaľ malý nechce,tak nebude piť žiadny,to je jasné,ja to vidím na malej s tými mliečkami,keď raz nechce,tak si nepomožem ☹...a skús ten ďžús,moja také nechce ☹som skúšala,ale nechcela to,len ten jej hipp fenklový 😀

3558
28. mar 2009

no a ja som nakupila ovocny cervena karkulka,malinovy,.... a ani to. sa mi raz zazdalo ze ovocny mu ide, ale som sa pomylila. 😝 😝 😝
vyskusam ten dzus. ale ked on je take trdlo.neviem ci tu flasu neberie iba ako hracku. ma kazdy den deci caju vo flasi na zemi kde sa hra. no aon ked sa nudi, chyti ju, napije sa a vypluje to. a potom este frrka s tou lasou po celej zemi. 😠
kupila som take hipp dzusiky v sklenenych poharikoch. tak uvidim ci zaberu. a raz som mu dal slivkovu stavu a tu vypil. ale bola taka sladka ze aj mna s nej krutilo. ☹

3558
28. mar 2009

a to bola zriedena pol na pol s vodou 😠

3558
28. mar 2009

a kupila som aj hoznovy cuko a asi ho aj pekne vyhodim. som myslela ze ked maly nahodou 😀 vypije vsetok caj, aby som kupila nejaky bylinkovy sackovy a ze budem do neho davat hroz. cukor. no a asi nie 😝 😝 😝 😝

nelinka79
28. mar 2009

ahojte .. tak dnes som mala uspech s cuketkou 😀 😀 😀 tak sa tu vytesujem lebo sa zda ze jej celkom chutila aj sa snazila prehlatat a zda sa mi zjedla celkom dost .. taka som rada tak hadam sa to aj u nas rozbehne ..

my pijeme iba cistu vodicku sice mi vypije aj cajiky ale nechcem ju moc nalievat sladkým..

saska.t
28. mar 2009

neli tak kup ovocny sackovy pre deticky a nemusis mat strach zo sladkeho 😉 a gratulujeme k uspesnemu papakaniu 😀