Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
30. mar 2009

cessy mozes to pouzit ale zltko len 1 den 😀 a nie je to vela 😉

cessy
30. mar 2009

saska ked si predstavim, ze maly spapa 50g a z toho je tretina zltko, tak sa mi to zda vela...uz mam uvarene druhe, to so zltkom som vyhodila 😉
este ze vas to mam 😵

saska.t
30. mar 2009

cessy- ak mas pocit ze to je vela daj mu len polku ma cas na papanie plnych davok 😉

3558
30. mar 2009

tak tak. ako saska vravi. ja davam zele zltko a niekedy nedojje tak mi to nevadi, ze nespapal. ale ja malemu robim porcie ako sebe. 😠

patricia1971
30. mar 2009

zuzi on je taký jedák???? alebo ty tak málo papáš???? 🙂

cessy
30. mar 2009

uz ste niekedy miesali kupovanu stravu s domacou??lebo ja som podostavala napr,lyzicka brokolice alebo mrkvy a neviem co s tym...alebo mu to mam dat len take same??alebo mam do toho primiesat zemiacik...nerobili ste take nieco?? 😕 😕 😕

beruska2x
30. mar 2009

cessy ja jsem to nedelala ale kdyz holkam deti nechteji jist domaci tak jim to michaji aby si zvykli takze se to 100% delat muze.. proste uvar jen masicko a prilohu a vmichej zeleninku a je to 😉 ja na tom nic spatnyho nevidim, hlavne kdyz to bude Alexovi chutnat 😉

cessy
30. mar 2009

beruska uz skusim vselico,len nech mu uz zacne chutit ☹
len som nevedela, ze ci sa to tak moze miesat 😕

beruska2x
30. mar 2009

jojo tak to muze urco, dela to hodne mamin kdyz chteji jen kupovane tak aby je naucily na domaci 😉

cessy
30. mar 2009

ja som uz skusala aj tie kupovane a tiez ziaden uspech...a toto som podostavala, je to ze "prva lyzicka brokolice" a "prva lyz. mrvky". tak neviem čo s tym...tak to tak skusim 😉

nelinka79
30. mar 2009

saska ja som mala ten spenat od svagrinej mrazený bol len posekany na drobno. tak som jej dnes zmiesala spenat a cuketu a zda sa ze zelené farby nam chutia 😉 a ked zbadala ze ide papat lyzickou tak zacala sama otvarat pusinu 😀

saska.t
30. mar 2009

neli - no vidis urcite to pojde 😉

i.n.g.a
30. mar 2009

saska- dakujem za odpovede a rady..este mam otazku,kedy zacat s keksami?myslim tie pre deti..

beruska2x
30. mar 2009

neli gratuluji k uspechu 😉

inga ja treba susenky jeste nedavam, 1. nemame zuby tak nevidim duvod, aby je hlodal 😅 a za 2. mu staci normal prikrmy a presnidavka na svacu nabo kase...

susi bych dala bud jako pamlsek ale to je jeste dost casu nebo jako doplnek k jidlu - rozmocis je do presnidavky nebo jogurtu kdyz je ditko hladnejsi a nestaci mu to 😉

ale jinak psane jsou od pul roku a jak budes davat lepek tak je muzes dat... dela je Hami, Nestle, nebo jsou spesl detske piskoty eri mela nekde link kouknu po nem ...

http://www.detskepiskoty.sk/o_nas/
tady je... 😉

saska.t
30. mar 2009

inga - ked nebudu moc casto uz mozes 😉

i.n.g.a
30. mar 2009

dakujem..to ja len tak obcas..uz mame dva zubky a ona si tie dasna furt drhne s rukou alebo oboma 😀
a co lepok?ten nie je az od 7 mes.?

beruska2x
30. mar 2009

me Dr rikala od 6m ale zacala jsem v 7m a tyden asi.. od pul roku muzes... zalezi to na kazde mamince jak se rozhodne, jestli je rizíko alergii a tak..

saska.t
30. mar 2009

inga s lepkom este mes. pockaj a potom pomaly dotoho, najlepsie je asi zacat ovsenymi vlockami ale dat pre zabavku cucat rohlik 😉

i.n.g.a
30. mar 2009

ok,ale ved lepok je aj v tych keksoch ci nie?

saska.t
30. mar 2009

zalezi na tom ake kupis, tie co su odporucane po 4 mes. urcite lepok nemaju 😉

nelinka79
30. mar 2009

ja mam jednu otazku .. ked mi zjedla zatial tak 20-40 g mozem to uz vidiet v plienke? 😅

zoeno.1
30. mar 2009

ahojte,tak sa idem trosku pochvalit 😅 mala zacala krasne otvarat pusinku na 7.den od zacatia prikrmov 😵 jupiiiii,dufam,ze jej to vydrzi,klop,klop,klop 😵
a chcem sa daco aj spytat: dnes papala treti den brokolicu (so zemiacikom a mrkvou) a este mi z toho ostalo 80ml,co stym?lebo na zajtra mam nachystanu vyzivku zelenu fazulku so zemiacikom (som jej to dnes kupila a taka som bola nas....,lebo v supermarkete mali z BIO len mrkvu a cviklu 😠 a z vyziv pre deti mali skoro vsetko so solou,cukrom...a este ked som nasla v zlozeniach aj cesnak,cibulu,plnotucne mlieko a ja neviem co este ,tak som cumela ako puk 🙄 )
no ale k veci: tak co s tou brokolickou? mam jej ju este aj zajtra dat....alebo tam este primiesat aj tu fazulku so zemiakom....alebo len tu fazulku so zemiakom ?a potom co s tou brokolicou,ked tam je uz aj zemiak v nej a olej?dat zamrazit,alebo muzovi zjest? 😀
inak dnes mi spapala 70ml a vcera 80ml...je to vela na zaciatok,alebo je to ok?

zoeno.1
30. mar 2009

nelinka myslim,ze to mozes vidiet,ja som videla mrkvu aj ked mala spapala mozno dokopy len jednu lyzicku...

saska.t
30. mar 2009

neli v zasade by si uz troska mohla ale nie je to zaruka ... 😀 neboj ono sa to tam objavi 😀

nelinka79
30. mar 2009

saska no mne sa zda ze sa to objavilo hned na druhy den rano 🙂 lebo nam ostalo redsie a tak ma napadlo ci to moze byt ono. podla farby to neviem lebo cuketa je bledsia 😅 som zvedava ako to bude vyzerat po tom spenatiku... 😅 😅

saska.t
30. mar 2009

zoeno je to akurat 😀
k tej brokolici ak je uvareva viac ako 2 dni nechaj zjest manzelovi a daj jej vyzivku, ak je cerstvo uvarena kludne jej ju daj spapat, zamrazuju sa len cerstvo uvarene veci 😉
a to aku znacku kupujes vyziviek ked su tam take veci? mala by si jej davat vyzivky urcene po 4 mes na zaciatok, tam väcsinou take pliagy nebyvaju aspon v hipp som to nevidela 😅 a to teda studujem zlozenie dodnes a to uz mame skoro 9 mes.

3558
30. mar 2009

ja sa zase pridavam az ked vy uz spite. 😖
ja este len teraz zavadzam lepok a jogurty. je to na kazdej mamine kedy zacne. ale ja si myslim, ze cim neskor tym lepsie.
a vyzivky kupujem stale iba od 4.teho mesiaca. ine nie. v tych pre vacsie deti je aj cukor, sol, mlieko,syry,cibula,cesnak.... 😝 😝 😝

zoeno.1
30. mar 2009

no ja som jej vyzivku kupila prvykrat,lebo som jej varila a aj chcem varit dalej....po urputnom hladani som vybrala od nestle od ukonc.4m....inak tam mali znacky blendina (neviem ci sa da kupit aj na SK) a tie boli vsetky so solou a cukrom aj tie urcene pre 4.m. a konkretne hipp (4.m.)sme chceli kupit,bol to spenat so zemiakom a v nom bolo to plnot.mlieko 🤐 ....tu maju asi dost odlisne stravovanie som si vsimla aj tvaroh od 6.mesiaca a tak dalej,dalo by sa toho menovat vela 🤐 ale jedno je spolocne a to cas od kedy prikrmovat 😉

3558
30. mar 2009

ja sa riadim podla seba a co mam nacitane. mne tiez doktor neporadi. tu v uk kupuju v obchode a nevari nikto. 😝
ja tak raz za dva tyzdne dam kupovanu, ked je maly skor hladny ako ja mam navarene. ked nestiham nic mi ine nezostava. 😔

saska.t
31. mar 2009

zoeno - my so zuzkou tiez nezijeme v SK 😀
ja davam kupovanu tak 1x do tyzdna ked ideme do obchodov uvarit by som nestihla, ale malej moc chutia ...
zuzi az teraz som zacala davat tie ktore su odp. od 6 mes. ale samozrejme sledujem zlozenie a davam len tie bez zlych pridavkov 😉