• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
cessy mozes to pouzit ale zltko len 1 den :grinning: a nie je to vela :wink:
30. mar 2009 o 09:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska ked si predstavim, ze maly spapa 50g a z toho je tretina zltko, tak sa mi to zda vela...uz mam uvarene druhe, to so zltkom som vyhodila :wink:
este ze vas to mam :dizzy_face:
30. mar 2009 o 10:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cessy- ak mas pocit ze to je vela daj mu len polku ma cas na papanie plnych davok :wink:
30. mar 2009 o 11:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak tak. ako saska vravi. ja davam zele zltko a niekedy nedojje tak mi to nevadi, ze nespapal. ale ja malemu robim porcie ako sebe. :angry:
30. mar 2009 o 12:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi on je taký jedák???? alebo ty tak málo papáš???? :slight_smile:
30. mar 2009 o 13:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
uz ste niekedy miesali kupovanu stravu s domacou??lebo ja som podostavala napr,lyzicka brokolice alebo mrkvy a neviem co s tym...alebo mu to mam dat len take same??alebo mam do toho primiesat zemiacik...nerobili ste take nieco?? :confused: :confused: :confused:
30. mar 2009 o 14:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cessy ja jsem to nedelala ale kdyz holkam deti nechteji jist domaci tak jim to michaji aby si zvykli takze se to 100% delat muze.. proste uvar jen masicko a prilohu a vmichej zeleninku a je to :wink: ja na tom nic spatnyho nevidim, hlavne kdyz to bude Alexovi chutnat :wink:
30. mar 2009 o 14:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
beruska uz skusim vselico,len nech mu uz zacne chutit :frowning2:
len som nevedela, ze ci sa to tak moze miesat :confused:
30. mar 2009 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jojo tak to muze urco, dela to hodne mamin kdyz chteji jen kupovane tak aby je naucily na domaci :wink:
30. mar 2009 o 14:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som uz skusala aj tie kupovane a tiez ziaden uspech...a toto som podostavala, je to ze "prva lyzicka brokolice" a "prva lyz. mrvky". tak neviem čo s tym...tak to tak skusim :wink:
30. mar 2009 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska ja som mala ten spenat od svagrinej mrazený bol len posekany na drobno. tak som jej dnes zmiesala spenat a cuketu a zda sa ze zelené farby nam chutia :wink: a ked zbadala ze ide papat lyzickou tak zacala sama otvarat pusinu :grinning:
30. mar 2009 o 14:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neli - no vidis urcite to pojde :wink:
30. mar 2009 o 16:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska- dakujem za odpovede a rady..este mam otazku,kedy zacat s keksami?myslim tie pre deti..
30. mar 2009 o 17:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neli gratuluji k uspechu :wink:

inga ja treba susenky jeste nedavam, 1. nemame zuby tak nevidim duvod, aby je hlodal :sweat_smile: a za 2. mu staci normal prikrmy a presnidavka na svacu nabo kase...

susi bych dala bud jako pamlsek ale to je jeste dost casu nebo jako doplnek k jidlu - rozmocis je do presnidavky nebo jogurtu kdyz je ditko hladnejsi a nestaci mu to :wink:

ale jinak psane jsou od pul roku a jak budes davat lepek tak je muzes dat... dela je Hami, Nestle, nebo jsou spesl detske piskoty eri mela nekde link kouknu po nem ...

http://www.detskepiskoty.sk/o_nas/
tady je... :wink:
30. mar 2009 o 18:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inga - ked nebudu moc casto uz mozes :wink:
30. mar 2009 o 18:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem..to ja len tak obcas..uz mame dva zubky a ona si tie dasna furt drhne s rukou alebo oboma :grinning:
a co lepok?ten nie je az od 7 mes.?
30. mar 2009 o 19:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
me Dr rikala od 6m ale zacala jsem v 7m a tyden asi.. od pul roku muzes... zalezi to na kazde mamince jak se rozhodne, jestli je rizíko alergii a tak..
30. mar 2009 o 19:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inga s lepkom este mes. pockaj a potom pomaly dotoho, najlepsie je asi zacat ovsenymi vlockami ale dat pre zabavku cucat rohlik :wink:
30. mar 2009 o 21:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ok,ale ved lepok je aj v tych keksoch ci nie?
30. mar 2009 o 21:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zalezi na tom ake kupis, tie co su odporucane po 4 mes. urcite lepok nemaju :wink:
30. mar 2009 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mam jednu otazku .. ked mi zjedla zatial tak 20-40 g mozem to uz vidiet v plienke? :sweat_smile:
30. mar 2009 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,tak sa idem trosku pochvalit :sweat_smile: mala zacala krasne otvarat pusinku na 7.den od zacatia prikrmov :dizzy_face: jupiiiii,dufam,ze jej to vydrzi,klop,klop,klop :dizzy_face:
a chcem sa daco aj spytat: dnes papala treti den brokolicu (so zemiacikom a mrkvou) a este mi z toho ostalo 80ml,co stym?lebo na zajtra mam nachystanu vyzivku zelenu fazulku so zemiacikom (som jej to dnes kupila a taka som bola nas....,lebo v supermarkete mali z BIO len mrkvu a cviklu :angry: a z vyziv pre deti mali skoro vsetko so solou,cukrom...a este ked som nasla v zlozeniach aj cesnak,cibulu,plnotucne mlieko a ja neviem co este ,tak som cumela ako puk :rolling_eyes: )
no ale k veci: tak co s tou brokolickou? mam jej ju este aj zajtra dat....alebo tam este primiesat aj tu fazulku so zemiakom....alebo len tu fazulku so zemiakom ?a potom co s tou brokolicou,ked tam je uz aj zemiak v nej a olej?dat zamrazit,alebo muzovi zjest? :grinning:
inak dnes mi spapala 70ml a vcera 80ml...je to vela na zaciatok,alebo je to ok?
30. mar 2009 o 22:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nelinka myslim,ze to mozes vidiet,ja som videla mrkvu aj ked mala spapala mozno dokopy len jednu lyzicku...
30. mar 2009 o 22:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neli v zasade by si uz troska mohla ale nie je to zaruka ... :grinning: neboj ono sa to tam objavi :grinning:
30. mar 2009 o 22:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska no mne sa zda ze sa to objavilo hned na druhy den rano :slight_smile: lebo nam ostalo redsie a tak ma napadlo ci to moze byt ono. podla farby to neviem lebo cuketa je bledsia :sweat_smile: som zvedava ako to bude vyzerat po tom spenatiku... :sweat_smile: :sweat_smile:
30. mar 2009 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zoeno je to akurat :grinning:
k tej brokolici ak je uvareva viac ako 2 dni nechaj zjest manzelovi a daj jej vyzivku, ak je cerstvo uvarena kludne jej ju daj spapat, zamrazuju sa len cerstvo uvarene veci :wink:
a to aku znacku kupujes vyziviek ked su tam take veci? mala by si jej davat vyzivky urcene po 4 mes na zaciatok, tam väcsinou take pliagy nebyvaju aspon v hipp som to nevidela :sweat_smile: a to teda studujem zlozenie dodnes a to uz mame skoro 9 mes.
30. mar 2009 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja sa zase pridavam az ked vy uz spite. :confounded:
ja este len teraz zavadzam lepok a jogurty. je to na kazdej mamine kedy zacne. ale ja si myslim, ze cim neskor tym lepsie.
a vyzivky kupujem stale iba od 4.teho mesiaca. ine nie. v tych pre vacsie deti je aj cukor, sol, mlieko,syry,cibula,cesnak.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. mar 2009 o 22:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja som jej vyzivku kupila prvykrat,lebo som jej varila a aj chcem varit dalej....po urputnom hladani som vybrala od nestle od ukonc.4m....inak tam mali znacky blendina (neviem ci sa da kupit aj na SK) a tie boli vsetky so solou a cukrom aj tie urcene pre 4.m. a konkretne hipp (4.m.)sme chceli kupit,bol to spenat so zemiakom a v nom bolo to plnot.mlieko :zipper_mouth: ....tu maju asi dost odlisne stravovanie som si vsimla aj tvaroh od 6.mesiaca a tak dalej,dalo by sa toho menovat vela :zipper_mouth: ale jedno je spolocne a to cas od kedy prikrmovat :wink:
30. mar 2009 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja sa riadim podla seba a co mam nacitane. mne tiez doktor neporadi. tu v uk kupuju v obchode a nevari nikto. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja tak raz za dva tyzdne dam kupovanu, ked je maly skor hladny ako ja mam navarene. ked nestiham nic mi ine nezostava. :pensive:
30. mar 2009 o 23:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zoeno - my so zuzkou tiez nezijeme v SK :grinning:
ja davam kupovanu tak 1x do tyzdna ked ideme do obchodov uvarit by som nestihla, ale malej moc chutia ...
zuzi az teraz som zacala davat tie ktore su odp. od 6 mes. ale samozrejme sledujem zlozenie a davam len tie bez zlych pridavkov :wink:
31. mar 2009 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš