Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
31. mar 2009

petulak ja takuto kombinaciu normalne robim... 😉

saska.t
31. mar 2009

pseno som kupila v tescu, normalne sa vari vo vode ...mozes vsetko dokopy aj so zeleninkou
petula - kludne mozes

3558
31. mar 2009

mukky nedavam ryzu casto. viem ze zapeka. 😉 a maly ju nemal hadam tyzden. ale mal cinske slize. a tie su z ryze.tak mozno. 😒

nelinka ziadny zlepsovak na grckanie nemam.treba len vydrzat. ved uz to je 100 nasobne lepsie ako ked bol uplne malicky. 😵 a cuketu si mozes zamrazit tak, ze kupis cerstvu, osupes,nakrajas na kocky,uvaris a rozmixujes. potom zamrazis co najskor a ked ju vytiahnes a rozmrazis, tak z nej zlej trochu vody co tam je na spodu. potom je ako cerstva. 😉

junovka
31. mar 2009

co ja viem, tak vraj, zapchy mozu kracat ruka v ruke spolu s alergiou 😒 .....mala som na mysli to, ze pokial je dieta nejak alergicke na nieco, tak je vacsi predpoklad, ze bude trpiet castejsie zapchami 😕 😒

cessy
31. mar 2009

dievcata od kedy ste zaviedli lepok??od ukonceneho 8.mes?? 😕

3558
31. mar 2009

zapcha je ked sa nemoze vykakat alebo ked sa mu neda prdnut??

cessy
31. mar 2009

ked sa mu neda kakat 😉

3558
31. mar 2009

mi sme ok. moj lafoce stale aj tri krat denne.len dnes vynechal. a to zjedol teraz vecer pol hrusky, tak uvidime rano.

mukky
31. mar 2009

zuzana tak daj vediet 😀

saska.t
1. apr 2009

cessy ja po skoncenom 7 mes. 😉

cessy
1. apr 2009

saska a s cim si zacala?? ovsenne vlocky?? 😨

saska.t
1. apr 2009

ano ovsenne vlocky a rohlik do ruky nech si cucka (biely) deti ich najlepsie travia a pri celozrnnych by mohli vdychnut zrniecka a potom som zacala s kasami z obsahom lepku vsetko tak v priebehu mesiaca 😀

beruska2x
1. apr 2009

ahojky cessy ja jsem davala v 7m a 2 tydnech, ovesne vlocky s zloutkem a zeleninou a pak vlocky s bananem, oboji melo uspech, ja jsem je uvarila ale bylo z toho docela lepidlo 😀 takze staci koupit ty jemne melte a zalit je v hrnku vrouci vodou a prikryt a za 15 - 20 minut je hotovo a staci bud primixovat ovoce nebo uvarenou zeleninu a maso ... 😉

3558
1. apr 2009

mukky stale nic. stale cakam...

3558
1. apr 2009

tak uz je aj prebaleny. presne 24 hodin to trvalo. 🙂

mukky
1. apr 2009

zuzana 😀 😎 a predstav si moj mal dnes na druhe kaki hnacku 😕 co sa nestalo uz straaaasne dlho,aj teraz ho pocujem kaka ,hnacka....ajajaja 😲 a nove papanie mal len vcera a dnes kukuricne cestoviny a viac ako po mesiaci karfiol co nas zapiekol 😕 ,a papal ako vzdy jablcko a hrusku...

3558
1. apr 2009

ja ten karfiol akosi nedavam.. namiesto neho davam brokoli. a moj uz kakal dva krat. takze to bola len taka mala prestavka medzi. 😀

mukky
1. apr 2009

brokolicu ma zajtra , a skusim prvy krat aj mrazeny hrasok,nas brusko nikdy nebolelo,tak verim ze ani s hrasku nebude...ja kojim a aj jedavam hrasok a kukuricu a v pohode....a ku hrasku a brokolici dam aj spenatove listy,a mozno trochu ryze,a masko,ja davam len kuracie prsia

stankatt
1. apr 2009

Ahojte, ja davam lepok zatial iba v kasi... ale uz skusim roztek, nech zuzle.... sak uz ma 3 zuby 😀 😝 Cestoviny uz staci aby boli bezvajecne, a tesim sa na jogurty.... Vraj sa odporuca sladka biela aktivia...

petulak
1. apr 2009

tak já tady napsala a všechno se mi smazalo!Já bych se picla 😠 😠 😠

Mám zase pár otázek to je hrůza holky.Maso jsme dneska úspěšně zamixovaly do špenátu s bramborem a snědla 80!!!Paráda,ale špenát je teda všude 😅

Mám dotaz jak ted s masem když je naporcované a zamzarené a zítra ho budu potřebovat mám ho večer vytáhnout a nechat povolit nebo zmrazený hodit do vody a povařit?? 😀

saska.t
1. apr 2009

petula mozes to robit oboma sposobmi a najdi si ten ktory ti vyhovuje ale normalne staci 10 min. pred skoncenim varenia zeleninky strcit zmrazene mäsko len na prevretie aby sa rozmrazilo a zohrialo 😉

petulak
1. apr 2009

saska ty sin můj záchrance 😀 😀 😀 😀 já dělám zeleninu na pařníku takže beztak mám další kastrůlek a tam dělám masíko.A když už tě teda tady mám můžu udělat večer jídlo a dát do ledničky a druhý den ohřár.Chceme ted jet do BA tak aby až tam dorazíme jsem jen jídlo ohřála a nemusela se při vybalování stresovat jídlem.Jde to tak udělat??? 😀 😀 😀

nelinka79
1. apr 2009

saska ako mam uvarit rýzu ? len normalne vo vode a potom vyliat prebytocnu vodu?

my sme dnes boli u doktorky v poradni a keby ste poculi ako ma zjazdila kvoli strave. keby malo byt podla nej tak kaja uz asi beha po byte s klobasou v ruke. a ako bonus nas poslala na vysetrenie refluxu lebo malo pribera atd.. hlavne ze jej doteraz nevadilo ze grcka a bola ofucana ked som jej sama od seba dala humanu ar.. taká som nasrata..

saska.t
1. apr 2009

petula - jasne ja bezne varim na 2 dni 😉

neli - ak ides robit ryzu malej so zeleninkou tak to normalne nechaj vsetko vriet aj so zel. v jednom hrnci a potom vodu sced a mixni vsetko dokopy, ak chces robit ryzovu kasu treba ju rozvarit skoro az do kase vtedy musis sledovat vodu aby jej nebolo vela a aby sa z toho ta kasa vytvorila musis nechat trosku vody z rozv. ryze aj s ryzou v hrnci, mixnut a pridat nastr.ovovcie ... 😀

nezabudni lekar ti nema co porucat je to len tvoj radca takze sa na nu vykasli a na vysetr. refluxu ta mala uz davno poslat..

kolko mala vazi? ved v 5 mes. uz nemusi priberat 300g za tyzden ... to su ty lekari co len komunisticke tabulky okukavaju ak je stale pribytok na vahe nevidim v tom problem 😠

3558
1. apr 2009

petulak ja masko robim tak, ze kupim kvalitne cerstve, hned doma uvaim a mixnem, naporcujem do vyrobnika na lad a zamrazim. rano vytiahnem z mrazaka kocku a necham ju volne rozmrazit na tanieri a ku nej pridam uvarenu a pomixovanu zeleninu. ohrejem v mikrovlnke,pokvapkam olejom alebo maslom a az potom to pomiesam vidlickou ked uz to malemu idem davat. cely cas to masko mam v tej kocke. a az pred podavanim, ho pomiesam so zeleninou. 😉

je to na tebe ako ti to bude viac vyhovovat. 🙂

nelinka79
1. apr 2009

saska ja jej nabuduce poviem ze jeme tak ako ona chcela a spravim si po svojom. ja teda z nej ziadny kontajner robit nebudem. a aj tak neviem po kom by mala jest ked ja ani manzel sme nechceli jest.
ked nam grckala tak ja som ju dotlacila do ar mlieka inak mi stale tvrdila ze to je normalne a teraz ked jej poviem len tak ze pije vodu lebo ma UM tak sa divi, ze naco. som zvedava ako by mi potom chuda kadilo a ked som povedala ze jej ta voda vyletuje von tak zrazu ze treba to dat vysetrit. som si myslela ze skoro po piatich mesiacoch. ale ked jej budu chciet davat sondu do bruska tak to odmietnem lebo doteraz si nas nikto nevšimal a popasovali sme sa s tým dobre.
kajka meria 65 cm a vazi 6570 co mne sa nezda malo tak akurat si myslim ale jej sa nezda ze za dva mesiace pribrala len 800g ..

ozaj a kalerab nam chutil a moc..

petulak
1. apr 2009

saska díík jsem zase o kousek klidnější

a k těm doktorům to je teda děs holky.Já mám teda naštěstí super doktorku,ale co poslouchám kolem jaké má kdo skušenosti tak to bych se po..Já bych už k takové doktorce nechodila když je člověk nespokojený je to už celé špatně a přecejen ta dětská je podle mě důležitá.Budeš s ní konzultovat celý vývoj dítka a hlavně jí máš věřit vždyt všemu člověk nerozumí ted i třeba ty různé vakcinace aby jen netahala peníze,ale rozumně všechno vysvětlila.A taky ty jako rodič podle mě nejvíc vidíš jestli dítě prospívá a je v pohodě a né přesně jak píše saska doktorka s jejíma tabulkama.Hlavně nebud nelinko naštvaná a doktorce se snaž asi taky trošku otvřít oči,že nemá ve všem pravdu 😅

saska.t
1. apr 2009

neli - vazite uplne v pohode moja mala v 5 mes. 6000g a lekar bol v poho, uz nemusi extra vela priberat, moja mala ma o 1kg viac ako tvoja a meria 68cm a to ma skoro 9 mes. a je akurat tak si nerob starosti 😉

saska.t
1. apr 2009

petula - 😉 😀

petulak
1. apr 2009

jé právě jsem koukla na tvoje fotky saska malá je nádherná a psící čupr.Maj s malou asi pěknou trpělivost vid??To to moje chlupaté zvíře s tím lidským zvířetem asi moc trpělivosti mít nebude.Má ráda svůj klid 😅