Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

petulak
2. apr 2009

já pořád nezařadila tu rýži jsem ostuda. 😅 😅 😅

Kdy si začala s pohankou?

cessy
2. apr 2009

petu a cestovinky??

cessy
2. apr 2009

petu a cestovinky?? tie ste uz papali??

petulak
2. apr 2009

jako jestli jsem už dala těstoviny??né já zatím jen zeleninu a od včerejška maso už bych měla co??A těstoviny se taky mix mix?? 😝

cessy
2. apr 2009

ano, tie bezvajecne, bezlepkove, tie uz mozete... 😉 uvatim spolu s maskom a zeleninkou a pomixujem...tu mi to tak dievcata poradili

cessy
2. apr 2009

a s tou pohankou som zacala asi pred 2-3 tyzdnami, ale robila som ju len dva krat a to ako kasicku 😉 , na olovrant

nelinka79
2. apr 2009

ahojte ¨

tak my sme dnes boli tej doktorky. isli sme na lacno ale krv nam nebrali a kedze je nasa slabi jedak tak si ani nevsimla ze ranajkovala o 9tej 😅 . pochodili sme celkom dobre aj doktorka bola mila lebo všetci nas strasili aká je to neprijemna tava ale bola celkom v pohode. kajka sa jej tam celu dobu vyskierala 😀 .. na ziadne vysetrenia nas neposlala a povedala ze pokial negrcka mliecko len vodu je to v poriadku a ze tej vody teraz moc nepotrebuje. este nam povedala ze co ako mame robit s malou aby sme znizili vratenie reflexu na minimum.
no a na margo toho ako ma sfukla detska doktorka ohladom prikrmov tak povedala ze zavadzat opatrne a pomaly. takze uz mam aj argument pre detsku a bude od nej pokoj. tak ci tak si spravim podla seba 😀

petulak
2. apr 2009

no nic jdu do sebe ted jsme zařadily maso příští týden dáme rýži a pak těstoviny a pak můžem i pohanku.To tady zase budu sedět a otravovat jak co dělat. 😅
no furt jsem už chtěla změnu tak můžu začít 😀
jdu jukat na telku pa a dík 😉

petulak
2. apr 2009

nelinka tak aspon máš klid na duši né??S obvodní si to,ale nějak vyříkej budeš tam chodit pořád a je potřebná důvěra teda podle mě.Já bych nechodila k doktorce která by mě štvala a nemohla bych jí plně důvěřovat

nelinka79
2. apr 2009

petu ja som co sa tyka ostanej starostlivosti spokojna len na to papanie mame rozdielny nazor. je to v podstate znama a byva v podstate 5 min od nas takze keby cosi zvonim aj v noci 😎 .. ja si myslim ze ten rozdiel v nazoroch ohladom papanie je aj preto lebo jej synovia maju teraz male deti a tie su plne kojené a vždy pocuvam aku maju vahu lebo su kojený. ale ja si to uz nevsimam. takze je to v pohode len za ten vystup kvoli prikrmom bych ju odstrelila ...

saska jáhly su pšeno?

3558
2. apr 2009

lepsie ako pohanka,supohnkove vlocky. 😉 😉 😉

ale ste toho popisali idem kuknut. 😀

3558
2. apr 2009

mala som na mysli pohankove vlocky. 😉

a ja som robila nedavno pseno, a to mi chutilo najviac.
este som kupila vermicelli to su ryzove cestovinky a aj tie su veru fain, malemu velmi chutili.

ale este som kupila quinou a psenicne otruby, no ale s tym neviem co mam robit. tu quinou moze uz teraz, ale tieotruby myslim este nie. 😕

mukky
2. apr 2009

Ahoj baby 🙂 ten lepok ano po roku koli manzelovi.Dievcata a ja by som chcela vyskusat nieco nove,napr nejake kukuricne chrumky....ale musim zistit ci predavaju aj take v zdravej vyzive,bez soli...a chcem vediet co presne znamena to slovo ze je to erudovany vyrobok...to sa tusim n chrumkach pise... 😕

3558
2. apr 2009

ja ked som bola doma na sk, tak som ich nasla v kauflande a kupila som ich. su dva druhy. jeden so solou a druhe bez. kup bez soli a kludne mozes davat. ale mojmu malemu moc nebrali, lebo sa mu to lepilo na podnebie a nevedel co robit. ja ked potrebujem mat od neho pokoj a place v kociku / ked som v obchode/ tak mu davam bio ryzove chlebiky bez soli. tie mu velmi chutia a tu v uk, ich maju aj s prichutou jablk,mrkve,kukurice. zatial som kupila tie jablkove a su veru dobre. aj ja by som mu ich zjedla. ale su dost drahe.

mukky
2. apr 2009

zuz ved na to podnebie sa to lepi,to je blbe.....a tie chlebicky,musim zlozenie nastudovat,ja osobne ich nemam rada ale manzel si dava miesto chleba niekedy

3558
2. apr 2009

aspon ty nespis. 😀 😀 😀
ani ja tie chleby nelubim, ale tie ochutene sa celkom daju.... 😒
no hlavne ze chutia malemu.
ale o erudovanom vyrobku som este nepocula. ani nikde napisane. 😠 ked to zistis, tak daj vediet.

saska.t
2. apr 2009

neli - ano myslim ze to tak je pseno-jahly ale dam ti vediet musim sa spytat berusky 😀
zuzi - je tu diskusia o qunoi myslis ze sa to tiez robi vo vode ako aj kus kus,a ak davas chleba mozes aj psenicne otruby, v chlebe je predsa najagresivnejsi lepok aky je (muka) a ked mu to nic nerobi ani psenicne otruby mu nic neurobia 😀
mukky - ja pouzivam tiez tie chlebicky a zlozenie je - extrudovana ryza alebo extrudovana kukurica, nic ine ziadne ecka takze by to malo byt aj pre vas v poho 😉

mukky
2. apr 2009

zuz mna sa pytas...?spat budem ked budem stara a chora 😀 ,ale dnes aspon o 2hej musim ist lebo idem k lekarke a do madarska na cely den na nakupy 🙂 erudovany vyrobok je casto prave na chrumkach nipisane....a neviem co to znamena...aspon tu na slovaci sa to pise

cessy
2. apr 2009

extrudovať-vytlacat, vypudzovat tlakom, to je asi info ako to vyrabaju...neviem.
nasla som to v slovniku cudzich slov 😉

mukky
2. apr 2009

cessy aj manzel mi vravel ze to nieco take asi bude znamenat....dik 🙂

cessy
3. apr 2009

mukky, ja som si tie chrumky uz kupila, tie bez soli...ale zatial som mu ich nedavala...neako som na ne pozabudla 😅

beruska2x
3. apr 2009

neli ahojky ani jahly jsou pseno, koupila jsem od Lagris je to na tom i oboje napsany 😉 dneska ho bude mit poprve tak pak pisnu jestli melo uspech 😀

nelinka79
3. apr 2009

beruska takze u nas pseno skoncilo vo zachode lebo malej to vobec nechutilo a tak ju naplo parkrat ze som to radsej vyhodila. skusala som petrzlen a pseno a tato kombinacia nam teda vobec nechutila zato včera kalerab doslova hltala.

cessy
3. apr 2009

neli aj mojho vzdy z noveho jedla napina....ale na druhy den je to omnoho lepsie....ja som dnes malemu robila pohankovu kasicku s hruskou a velmi mu chutila... 🙂
saska, beruska kolko vase deticky spapkaju kasicky??a kolko krat za tyzden ju davate?? 😕

saska.t
3. apr 2009

cessy - instantnej kase alebo domacej?, domace papa skoro kazdy den na olovrat s ovocim bud pohankovu, kukuricnu alebo ryzovu a zje tolko co na obed ca 160-200g
instantnu dostava kazde 2 rano na ranajky alebo 2x do tyz. na veceru pred spanim 😉 beruska je u rodicov a pride v nedelu 😀

petulak
3. apr 2009

teda to je pro mě totálně neznáme co tady píšete holky a pozorně čtu abych se učila snad si to budu pamatovat.Jestli né tak budu otravovat. ☹ ☹

nelinka79
3. apr 2009

cessy asi jej to fakt nechutilo lebo doteraz som taku reakciu nevidela ale neva vyskusame nieco iné lepsie ..ja teda moc zeleninu nejem a osobne aby som zjedla petrzlen tak by ma museli zabit takze ked som videla tu reakciu tak som to dalej neskusala

cessy
3. apr 2009

neli ja som veru petrzlen este neskusala, chcela som 😒 , ale potom som ho nerobila, lebo ani ja by som to nejedla 😕
saska ja robim len domace...na vase doporucenie 😉 kukuricnu, ryzovu, pohankovu...
a medzi obedom a kasickoueste nieco davas??napr.ovocie??

cessy
3. apr 2009

kupovane kasicky sice mam ale nerobim mu ich, lebo kojim a nechcem aby mu UM v nich zatazovalo zaludok, neskor ich urcite vyskusam.mam aj nemliecnu ale chutia mu tieto domace, tak zatial neskusam 😅

nelinka79
3. apr 2009

cessy ja musim skusat aj to co ja nelubim lebo keby to bolo podla mna tak by jedla len rajciny, papriku, cuketu a salat.. a kedze chcem aby jedla lepsie ako mama tak sa snazim davat všetko a ja sa pritom tvarim aké je to mnam mnam 😀