Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
5. apr 2009

stanka ja som ich kupila v coop jednota...na obale su take dve veverice 😵

junovka
5. apr 2009

stankat, tie kukuricne chrumky, co predavaju v Kauflande, a maju napisane, ze SOLENE, tak solene nie su 🙂 Ver mi.Furt ked som ich kupovala, tak solene neboli nikdy, aj ked bolo uvedene 🙂 😉 Sak, kup pre sebe a uvidis.

mukky
5. apr 2009

ja by som biele pecivo a ani vianocku nedavala,z bieleho peciva rychlo stupne cukor v krvi,nema ziadnu vlakninu a ani neobsahuje ziadne vitaminy,biele pecivo nema v sebe nic prospesne pre zdravie.....

stankatt
6. apr 2009

tak este namam davat? 😕 pockame.... dam dnes trosku tej aktivie, som zvedava, ci jej bude chutit 🙂

saska.t
6. apr 2009

stanka - biele pecivo uz mozes davat je sice pravda ako pise mukky ze nic neda (iba odskusate lepok) ale pre male babo je dobre stravitelne a celozrnne peciva su nebezpecne koli vdychnutiu semienok a tazkej stravitelnosti a neodp. sa do 2 rokov
vianocke sa vyhni je sladena a su v nej hrozienka /vdychnutie/

mukky - musis trosku pozerat na to ze dieta do 2 rokov ma velmi specificku vyzivu hlavne na tuky a sacharidy,(nic nizkotucne, plne tuky, cholesterol) to je v tomto veku pre dieta dolezite v ramci zdraveho vyvoja, je sice pekne ze pozeras na alergie a zdravie to plne chapem ale nie vsetko co je zdrave pre dospeleho je aj pre dieta hlavne do tych 2 rokov ... 😉

patricia1971
6. apr 2009

baby, tak my budeme mať dnes prvý krát pohánku 😀 tak dám vedieť 😀 varila som za štamprlu a mala som plný hrniec,ako sa to napučalo 😀 alebo som mala aj veľkú štamprlu 🙂

stankatt
6. apr 2009

Sasi dik 😉 porad mi aj jogurty prosiiiim 🙂

saska.t
6. apr 2009

stani ja nezijem na SK ale viem ze kocky ktore sa v tom vyznaju kupuju zvolenske, zakladom by mala byt ziva kultura, min. 10 g tuku najlepsie smotanove biele, ak nemaju tak bielu activiu 😉

stankatt
6. apr 2009

dakujem 😉

3558
6. apr 2009

sasi kolko framov tuku je u vas v bielej aktivii???? v Uk je:3,4 +2,2 na 100 gramov. a v percentach tu mam 6+14. nerozumiem tomu. ☹

3558
6. apr 2009

a nasla som este jogurty s nazvom Yeo Valley a tam je tuku 4,5 +2,8. takze viac. su detske. tak vyskusam tie dat malemu.

saska.t
6. apr 2009

no u nas tiez tolko zuzi je to dost malo ale je to lepsia varianta kedze to obsahuje zive kultury, vzdy lepsie ako vela tuku a ziadna ziva kultura 😉

zuzi skus tie druhe asi budu lepsie, ja idem dnes tiez do obchodu studovat jogurty tak snad tam nestravim pol dna 😉

3558
6. apr 2009

no skus hladat tam,kde je napisane ze su pre deti od 4-6 mesiacov.
mne teraz maly zaspal, tak mam pol hodinku veget. je to krpec rozmaznany. nesmiem sa zo zeme ani postavit.hned place a zacne sa mi stverat po nohe, ze chce ist na ruky. a place a place....
nestiham ani na zachod, ani prat dat, no proste len lezim s nim na zemi a on sa hra. nepotrebuje ma ani na hranie, dokaze sa sam, ale musim pri nom lezat. 😝 😝 😝 😝

sasi u nas su iba dva druhy detskych jogurotov, co maju tak dost tuku. ta spominana Yeo Valley a ona je aj organic, a potom Petit filous a tie maju aj take malilinke jogurtiky cisto pre deti od 4-6mes. a mne maly basti vsetko okrem obycajneho bieleho. spravila som asi chybu ked som mu najskor dala tieto malinke detske a tie uz su aj s rozmixovanym ovocim. potom mi uz bielu activiu nechcel. natahovalo ho. ☹

a ty si ako doteraz na tom?? iba tie hipp si davala??

3558
6. apr 2009

sasi a mam tu tie jogurty pred sebou, a kukam aky je medzi nimi rozdiel. a activia ma 125g. a Yeo Valley iba 90g.
no pekne. 😝

3558
6. apr 2009

http://primar.sme.sk/c/4376423/ste-obezni-a-cho...

s tymi jahodami som zostala v soku. ved su v jogurte. 😝

saska.t
6. apr 2009

zuzi ano len hipp a teraz som nasla obyc bieli s zivou kulturou a 7 g tuku (aspon nieco 😝 ) a ten davam asi 2 tyz. s ovs. vlockami a ovocim 😀
bohuzial som dnes nestihla kukat nove jogurty kedze u lekara som bola dlho 😝

saska.t
6. apr 2009

zuzi docitala som ten clanok a musim pysne povedat ze zatial vsetko dodrzujem a pozeram aj co je v tych hipp jogurtoch a na jahody si davam pozor 😀 my predsa nechceme aby nase deticky mali problemy vo vyssom veku 😉

jana.sun
6. apr 2009

Zuzi, taky jsem docela koukala, že se dají sehnat kojenecké výživy jahodové a je na nich napsáno, že jsou od ukončeného 4.!!! měsíce - vždyt jahody jsou dost silný alergen. Ale zas si myslím, že rodiče alergici (jako já) a nebo ti, co už mají dítě alergika, tak si to ohlídají a něco takového dítěti nedají. Každopádně díky za článek - je zajímavý.

jana.sun
6. apr 2009

Patricia, jak dopadla pohanka? Já ji mám koupenou a chystám se ji taky uvařít 😉

Saska, nevíš náhodou, jestli můžu sterilizovat pohankovou kaši s ovocem??? 😔

saska.t
6. apr 2009

jani - na 100 % to neviem ale tu v nemecku dostanes hippky s pohankou a ovocim a to je predsa tiez sterilizovane, tak si myslim ze ano a dokonca moja mala papava od hipp aj raznu sklenicku s ovocim takze ist to musi ... 😉

mircka
6. apr 2009

Stankatt: po křupkách se zkus podívat ve zdravé výživě. Například zde mají v jednom obchodně jen natural - prý s příchutěma neberou, protože je nikdo nekupuje. 😉 Kupují je jen maminy pro děti. Malej je ještě teď po nich jak divej. Jinak mu kupuji pohankové, amaranthové, jáhelné... 😀

patricia1971
6. apr 2009

baby ahojte, tak pohánka je super,ale malej zeleninka, mäsko a príloha šmakuje,takže nebol problém 😵 len musím na budúce uvariť menej 😵lebo som dosť vyhodila tej pohánky,mala som plný hrniec 😀

beruska2x
6. apr 2009

holky ty krupky maji i v DM 😉

stankatt
6. apr 2009

Ahojte, tak zajtra sa poobzeram po chrumkach, dnes som dala kusok rozteka a chutilo 🙂 mala to omielala v pusinke, taka bola zlata....Inak som este nevidela jogurty original pre babatka 😲 , sice zatial som ani nehladala.... dnes som kupila tu aktiviu bielu, tak zajtra skusim...
Pohanka- super typ na zajtra🙂

junovka
6. apr 2009

stankat, ak ti mozem poradit, tak skus pozret SABI jogurty.Su super.Dostat ich v Tescu, Kauflande, Bale , ale najviac ich maju v Agre milk potravinach.Neviem ci v Trnave Agro milk je. 😒 😉

stankatt
7. apr 2009

Dikes za rady, mozme snorit 😀

bubinko83
7. apr 2009

baby čo možem pridat malemu do jedalnička už mame samozrejme zeleninku ,ovocie,masko,žltok...

u2jana
7. apr 2009

baby ako robite pohanku, este som to nikdy nevarila... dik

patricia1971
7. apr 2009

u2jana-no odborníčky na radenie sú tu neni, ☹ ja som to uvarila zvlášť v hrnci, teda až rozvarila, varím vždy na 2 dni a varila som asi taký štamprlík a mala som toho veľa....ale keby sa ti chcelo hladať,tak určite späť na nejakých stránkach to nájdeš,ako to baby varia 🙂

u2jana
7. apr 2009

nemam velmi kedy hladat, ale asi to urobim tiez tak... aspon viem, ze spamrlik je vela 😉