Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
24. jan 2008

wali, dokina asi je zo starej skoly, co?Tak ako moja.Co uz.Uz ked robia pediatricky a radia maminam o prikrmoch v dnesnej dobe, tak by mali chodit asi na dajakle skolenie 😎 ..si myslim 😉 Aby boli v obraze, ako ide dnesna doba 😀 😀 😀

cake
25. jan 2008

Caute baby, ked ste sa o tych jugurtoch bavili? od kedy sa mozu davat? a ake? normalna napr. Activia biela a pod? ci su nejake specialne pre deti?

ja si niekedy myslim ze som az moc opatrna, ked tu citam, ako a co tu niektore z vas uz skusaju. davat papat 😅 ...ja neviem, ja si myslim, ze to babo o nic nepride, ked sa pojde na prikrmy pomalicky a okrem toho mala mi na niektore ovocie reaguje alergicky, tak jej davam radsej pomalicky nove veci....napr. viem, ze by som uz mohla davat potraviny s obsahom lepku, ale kedze ja som mala s tym trosku problemy ked som bola mala, radsej este pockam.....

inak, ked davate masko, kupujete normalne v beznom obchode? lebo uz mi nejake baby hovorili, ze poculi, ze u niekotrych deti, ktore jedli kuracie maso (najma prsia) mali predcasny vyvin pohl. organov ci co.... 😨 ze, ktovie co sa dava do tych kuriat...ja uz neviem, kadeco sa narozprava, potom uz sa clovek boji dat cokolvek ☹

junovka
25. jan 2008

cake, s tym masom si ma prekvapila 😨 😕

Suhlasim s tebou, ze dieta o nic nepride.Vsetko ma svoj cas.My sme teraz na 8 zacali s lepkom, t.j. s piskotikmi, bezvajecnnymi cestovinami a od pondelka skusime chlieb.Jogurty aj to biely zacneme skusat na 9 mesiacov.
Kde presne byvas Cake? 😉 🙂

cake
25. jan 2008

junovka, aj ja som bola z toho v soku s tym masom, ale povedali mi to dve baby od seba nezavisle...ale zase nerada by som sirila nejake poplasne spravy 🤐

ja s tym lepkom pockam do poradne v deviatom mesiaci a uvidim
😵
inak byvam v starom meste a ty? 😉

kili
25. jan 2008

začala som dávať Samkovi kekse Hami safari, zatiaľ ich žužlať nechce, to sa xichtí, ale keď ich rozmačkám v presnídávke, tak ich zje (ale sebemenší kúsok, potvora, nájde hneď 😠 ) Ako často mu ich môžem dávať na začiatok? Môžem každý deň tie 3-4 kúsky?

junovka
25. jan 2008

v pohode kili, ja Nelke davam kazdy den do ovocia 3 ks Baby susienky od Nestle.

Cake, ja som z Terasy.

medvedik21
26. jan 2008

ja musim len dodat ze aj ked by som mnohe veci asi nedavala keby som byvala sama jednoducho to tak nieje a malemu davaju vselico skusat/teda to co davali aj mne!/
ja to ale nemozem ovplivnit!....co pojdem s malym na ulicu?....to sa neda u nas tak ze ja si nieco nezelam....v lepsom pripade to robia aspon ked som neni doma
mne je lepsie na dusi ked citam ze nie vsetko je az tak striktne zakazane a ze maly bude vpohode

patusik
26. jan 2008

Junovka a v tych Nestle piskotach je lepok a kravske mlieko? Lebo ja uz by som tiez rada davala piskoty, resp. uz davam (do vyzivky) ale bezlepkove Celihope

junovka
27. jan 2008

pise , ze je vyrobene zo susen.odtuc.mlieka, psen.muka....takze, zrejme je 😖 😕 😉

matar
27. jan 2008

prosím vás, je možné, že malého mrkva zapiekla? ale strašne,chuda také tvrdé hoienka z neho išli že až, aj sa pri tom tlašení riadne narobil. čo mu môžem dať teraz iné? zatial mal len mrkvovu a jablčkovu šťavičku a dva dni mrkvu

katka76
28. jan 2008

matar, ano, mrkva niektore deti zapeka, dokonca pri hnacke davam starsiemu jemne osolene mrkvove pyre a hned to zabera
no nakolko ma tvoj maly len 4 a pol mesiaca, pockaj este chvilu s prikrmmi a zatial mu davaj len mliecko

katka76
28. jan 2008

baby, ja som z toho jelen, co kniha, to ine info o zavadzani prikrmov. teraz som sa docitala na www.urbia.de, ze detom medzi 9-12 mes sa kase pripravuju z plnotucneho mlieka (3,5%), tak si teraz matka vyber?!

junovka
28. jan 2008

ja sa riadim podla toho, a zatial/klop-klop/ sme problemy nemali 😎 😉 www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉 😵 🙂

janina77
28. jan 2008

Ako sa vari vajecny zltok pridavany do zeleniny? Uvari sa vajicko natvrdo a vyberie sa zltok, alebo sa zltok neuvareny vyleje do vody, kde sa vari zelenina a spolu sa to rozmixuje?
Dakujem za radu.

junovka
29. jan 2008

Ja som zatial stale vyliala zltok do zeleniny, a nechala prejst varom.Medzitym som miesala, aby sa nahodou nepripalilo 😉

janina77
29. jan 2008

junovka, dakujem.
Aj ostatne to tak robite?

alienka
29. jan 2008

baby, poradte mi, chcem dat dnes malemu na obed kalerabik, s cim ho mam skombinovat? Mame trosku problem s papanim zeleninky, ked nepridam trosku jablcka, maly to nechce, ale kalerab je tiez sladky, tak neviem.

ajus
29. jan 2008

ahojte maminky, my sme zacali s prikrmami. papame uz 5ty den mrkvicku a zemiacik, malicka dostala na odporucenie dr aj ryzovu kasu, ale uz 5ty den mi nekakala, zatial neplace a poprdkava, je to normalne?? je kojena stale a kakala mi predtym raz denne...

ajus
29. jan 2008

asi som to mala dat do skupiny babatka, sorry 😉 ale zadala som prikrmy a ocitla som sa tu

lyzenka
29. jan 2008

ryžová kašička

kto z vás začínal prvý príkrm ryžovou kašičkou? ževraj je to prirodzenejšie, je to z mliečka a je to podobnejšie mliečku MM alebo UM ako zeleninka......tak preto ževraj je lepšie začínať touto kašičkou.... 😕

lilyk
29. jan 2008

nam pediatricka povedala ze vajicko treba uvarit na tvrdo a zltok vybrat 😉

lyzenka
29. jan 2008

halooooo 😕 😀

bihan
29. jan 2008

Lyzenka, v Škótsku jedna mamina (3 detí) začína práve s babyrice, kým prešli na prvé príkrmy.. malá to zvládla úplne super 😉

lyzenka
29. jan 2008

bihan,
myslis taku ryzovu kasicku ako napr. od Nestle, alebo Nutrilonu....a inych vyrobcov? 🙂

dominica
29. jan 2008

lyzenka, my sme tak začínali. Teda, neviem, či presne tak, ako myslíš, ale malý už býval hladný pred 6tym mesiacom, tak som mu sem, tam dala na odporúčanie dr. ryžovú kašu, ale bolo to vačšinou na večeru a potom po čase keď už mal tých 6 mes., tak som začala dávať postupne zeleninku ako sa odporúča.

Vajíčko najprv uvarím, pre deti by sa malo variť 15-20 min., vyberiem žĺtko a pridám do jedla.

lyzenka
29. jan 2008

dominica,

presne tak myslim, ze tu ryzovu kasu od 6 mesiaca - na vecer zacat.....a ku ktorej Dr. chodis, teda Alex?
Minule som ta videla v meste.. :O) - uz viackrat... :O)

melory
29. jan 2008

ano lyzenka ta ryzova je jedna z prvych, je dobra na zaludok, dokonca sa dava aj ked su hnacky a vracanie.

lyzenka
29. jan 2008

jee melory?

mas sa? :O) ja sa uz chystam na kute...chlapici mi uz spinkaju...tak aj ja by som si mala zdriemnut... zajtra ideme na poradnu...tak som zvedava kolko pribral a budu ho ockovat...fnuk.... 😉

Ty si zacinala tiez prikrmom touto kasickou a aj ti to odporucila Pokojna?

melory
29. jan 2008

aj jaaaaa. stretneme sa?????

lyzenka
29. jan 2008

my vzdy chodime tak pred 11h. aj minule ste tam tak boli ..... tak mozno sa stretneme... :O))) dobru nocinu