Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
15. apr 2009

no ja vim jeste me pokouse mockrat vid 😉 ale vy je mate fakt brzo...

cherries
15. apr 2009

Ahojte baby chcem sa spytat ci je vhodne dietatu po roku dat maso z diviny a co bravcove maso ? dakujem za radu

cherries
15. apr 2009

nechcem mu ublizit tak preto sa pytam lebo som to nikde nenasla 😒

beruska2x
15. apr 2009

ja malymu veprovou panenku a libovouckou kotletku uz dala a v pohode, za to jsme jeste nemeli hovezi... kazdy to dela trosku jinak

co je divina nevim 😅

cessy
15. apr 2009

ahojte chcem sa opytas aku kombinaciu zeleninky robite ked varite cuketku 😒

beruska divina- diviak, srnec......

beruska2x
15. apr 2009

ahojky cessy 😉 diiik opet me jazykove okenko 😀

srnu?? to nevim, ja mam obcas pristup k divocakovi nebo srne od strejdy ale ted zrovna ne.. no ale libove bych po roce klidne kousek zkusila, zverina je vseobecne povazana za zdravou kuchyni a alergenni se mi to nezda...

cuketu jsem delala s bramborou a s ryzi, co si pamatuju.. ja ty kombinace moc neresim.. treba hrasek bych uz ke kedlubne nedala ale jinak...

ja ted varim malymu brambor s kedlubnou a kurecim 😉

cessy
15. apr 2009

ahoj beruska 🙂 ja uz varim ako ty...vecer....maly spapa viac ako ked som to uvarila a dala mu... 😉 dakujem za radu
ja ked zaspi tak idem varit tu cuketu, este som to nerobola, tak preto sa pytam

beruska2x
15. apr 2009

kdyz ja si hlavne ty kombinace vubec nepamatuju 😅 a psat se mi to nechce...

cessy
15. apr 2009

no ja robim skor tie prehanadlove..lebo maly od kedy papa, tak sa mi zda, ze sa mu horsie kaka ☹ ,

beruska2x
15. apr 2009

to jo cessy ale to se srovna, meli jsme to same a ted uz je to v pohode.. hlavne piti pomaha, nekdy mu to jde ale nekdy to do nej dostat... 🙄

cessy
15. apr 2009

no ved to, ja ho ucim aj na hrncek ale nechce..tak mu od smedu davam este cucnut...hadam mu to staci.... 😕 😕 😕

beruska2x
15. apr 2009

Sima hrnicek taky nechce, jen kouse dasnema tu hubicku a to je vsechno 😅 matla no... 😀

cessy
15. apr 2009

no presne aj moj...uz som mu skusala dat aj z toho stuplika z flasky lovi a z toho sa vie napit

beruska2x
15. apr 2009

no ja doufam ze na to prijde, to porad zkousim...

saska.t
15. apr 2009

cherries - bravcove urcite ano kvalitne a zverinu tiez ale dlho ju var aby ste sa vyhli napr. svalovcovi v mäse zabija sa po 40 min. varu aspon som to nasla na nete 😉 u polovnikov 😉 davala by som jej menej (zveriny) je to dost silne ale zdrave mäsko 😉

cessy - ked sa z niecoho napije tak mu davaj z coho mu to ide 😉 alebo skusajte z normalneho poharika 😀 , beru a ty tiez 😀

beruska2x
15. apr 2009

myslis ze chci mit vyplaveny byt??? 😝 😀

saska.t
15. apr 2009

beru 😀

patricia1971
15. apr 2009

sasi ani u nás ten pohárik nejde...dnes som jej ho aj rozobrala,dala som tam tú uzáveru dole,nech jej to teče a všetko bolo lepkavé a ešte mi to aj odhodila a vvrešťala,takže ona pije len z flaše 😀

petulak
15. apr 2009

Ahoj holky tak my byli vna slovensku a Rebeka se tam totálne odnaučila jíst 😅 nechce nic 😠 už nikam nejedem 😢 budem jen doma a hezky papat.Řve u toho a jsou to teda nervy 😅
Cessy jeli jsme kolem Topolčan tak jsem na tebe myslela a mávala 😀 😀

No a ted se teda budem snažit jíst od začátku.
Taky jsem se chtěla zeptat jestli jí můžu dávat pít fresh a asi ho ředit vodou co??

beruska2x
15. apr 2009

fresh jako dzus/stavu? jen aby nebyla moc agresivni at se ti neosype ale pokud nemate zadne exemy... redit urco a hoodne

beruska2x
15. apr 2009

tak ji nech s domovem par dni srovnat a treba to bude o.k. samo od sebe, nektere deti snasi zmenu spatne no..

cessy
15. apr 2009

ahoj petulak... 😀 😀 😀 ja som odkyvala, ale az teraz 😉 😉 😉

saska.t
15. apr 2009

petu - ahoj, neboj urcite sa rozpapate aj my sme mali take obdobia ... co to je fresh? nepoznam asi som 100 rokov za opicami 😀 😅

beruska2x
15. apr 2009

fresh je jestlimyslime to same, cerstve vymackam stava z ovoce.. nebo zeleniny

saska.t
15. apr 2009

aha uz chapem 😀 , no zalezi z coho a urcite riedit vodou 😉

cessy
15. apr 2009

ani ja neviem co je fresh 😕

beruska2x
15. apr 2009

asi bych zkusila jablicko, hrozno, hrusku, takove to nedrazdive ovoce a uvidis a redit alespon 1:3 vodou

petulak
15. apr 2009

jo jo štáva ze zeleniny nebo ovoce 😀 tak hodně ředit a může pít z pítka paráda už jsme koupili a jsme připravené začít 😀 😀

No asi nemá ráda změny je to katastrofa k nikomu nechtěla pořád byla jen u mě a to jí táta viděl po 4 měsících a zase uvidí až nevím kdy ☹ ale co se dá dělat.Dneska jsem jí dala i hrušku mix mix a ta docela šla 😀

Já jsem se lekla,že už špatně vařím. 😲

Cessy neva určo to platí 😀 😀 😀

beruska2x
15. apr 2009

petu ono je to taky blby vek, vsichni rikaji ze tohle deti kolem 8m delaji.. ze je to normalni tak snad to brzo pejde 😉

petulak
15. apr 2009

no snad se to vrátí do starých kolejí je to šílený pořád ted fnuká a do toho to jídlo je to o nervy. 😅

Ředit teda budu a asi udělám prví mrkev když jí jí a nic jí to nedělá 😝