Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

petulak
17. apr 2009

máme po švestce Hippo a nic ☹ ☹ tak já nevím po čem se teda po..... 😢 😢

levik82
18. apr 2009

ahojte. zase otazka 😝
mozem dnes uz skusit dat drobcovi 125ml ked mi posledne dni papal tak ze zaficalo a pytal ale ja som uz akoze nemala? nie je to skoro po piatich dnoch? on by bol mozno schopny zjest aj plnu davku uz 😅 ale aj dokojit. bez toho to u neho nejde taky mam pocit 😕

beruska2x
18. apr 2009

levi ja jsem ho taky nechala jist dokud chtel... my nikdy nejdli ty uplne male davky po nekolika lzickach, jen jsem zkusila jestli se neosype a pak jsem ho nechala jist kolik chtel... kazde dite je jiny jedlik, nekdo se chytne hned a nekomu to trva, nijak bych ho nebrzdila...

myslim ze by ti maminy zavidely jak pekne ji 😉

saska.t
18. apr 2009

petula - vydrz to dojde 😉 a cukina nezabera?

levik - len ho nechaj papat kolko chce uz 😉

levik82
18. apr 2009

ok, dakujeeeeeem 😉 tak ideme dnes na ten pastrnak 🙂
berus, dufam ze sa to nepokazi, lebo kamoske sa asi po mesiaci pekneho papania mala prieci 😖 😲

beruska2x
18. apr 2009

snad ne, nedes se zbytecne predem, nas otesanek ji pekne od zacatku doted.. 😉 ted mel poprve nastrouhanou syrovnou hrusku a jak mu jela.. byla taky sladka, uplne z ni kapala stava...

mamkabubka
18. apr 2009

baby a v tych ovsenych vlockach neni lepok?To sa od kedy moze?A tie kase robite ako?Len z vodou?Ja tolko MM nemam.A napiste dake konkretne recepty pre 8 mesacne,alebo poradte stranku,ja som zatial nic nenasla.No davala som hrusky-ale musia byt na parapete na slnku par dni,kym dozreju,tie zelene su total bez chuti.A cukor od kedy moze?Ja som jej teraz nemala co dat,kupila som narychlo vyzivku,ked bola nudza,ale tam je cukor,tak mam z toho obavy trochu.A hamanek sa mi nelubi,ten je taky ze malo ovocia,vela skrobu.A su v tych vyzivkach Ecka 😝 😅

mamkabubka
18. apr 2009
saska.t
18. apr 2009

mamka - v ovs. vlockach je lepok ked ukonc. 8 mes. mozes ich zacat davat, vo velkom mnozstve hipp vyziviek nemas ani cukor ani ecka musis pozerat zlozenie.
Na cukor ma este velmi dlho cas ....

Vsetky domace kase sa robia rovnako, uvaris vo vode scedis (trochu vyvaru nechas) a mixnes ak potrebujes redsie pridas cast vyvaru alebo MM, a pristruhas bud ovocie a niektore mozes aj s zeleninkou 😉 mozu byt pohankove ovsene kukuricne, psenove, ryzove, moznosti mas naozaj vela.

Ak kojis vodicku treba ponukat len kvoli tomu aby si dieta casom zvyklo na pitny rezim, treba ponukat so sosacikom z poharika 😀

levik82
18. apr 2009

ahojte baby, tak pastrnak veeeeeeeelmi chutil 😵 aspon drobcovi. mne teda nie 😝 a zjedol celu. a kopec sa este dokojil teda 😝 mame doma maleho papkaca teda 😀 co maleho - velkeho 😀 zajtra bude teda pastrnak s markvou 😉 dnes som dala cisty, kedze isiel. a nech si nemysli ze cely svet je o mrkve 😝 🙂

ozaj, a kde kupujete mäso na varenie??? obyc v obchode alebo kupujete bio? ja nechcem kupovat bio, nech si drobec zvyka v akom svete zijeme 😔 ale zase chcem nejake kvalitne, o ktorom viem odkila je. tazkeeeeeeeee.

saska.t
18. apr 2009

levik-no asi by som isla do klasickeho mäsiarstva urcite nie do hypermarketov 😉

dzino
18. apr 2009

ak neviete ako na to skúste sa pozriet sem www.receptynakazdyden.com sú tam aj recepty pre mamičky s malými detmi sekcia pre deti. prosím vás o porozumenie ak tam nenájdete všetko stránka sa ešte doladuje 😎

mukky
18. apr 2009

junovka mala si pravdu s tym gustinom a solamylom ze je lepsie zahustovat potom papanie,som si to nastudovala ako vzdy 🙂 Inac docitala som sa ze je nebezpecne skladovat uvarene zemiaky pre drobcov aj na druhy den,tvoria sa v n ich mikro pliesne ktore nevidno ale su velmi nebezpecne 😕 ..tak to som fakt nevedela a drobcovi varim na 2 dni uz vzdy poslednu dobu..tak zemiacik budem varit denne radsej..do zemiakov pridavam vzdy kmin aby maleho nenaduvalo a aj koli vyplaveniu toxickych latok zo zemiakov....

anaid
18. apr 2009

mamkabubka, ja zalievam ovsene vlocky trochou vriacej vody, ked sa nasiaknu ( o minuttu, dve) pridam jogurt, popripade kusky cerstveho alebo suseneho ovocia.

junovka
19. apr 2009

mukky, vdaka 😎

junovka
19. apr 2009

...ja viem, ze tu nepisem same bludy pre mamicky 😎 😉

levik82
19. apr 2009

ahojte, myslite ze po tyzdni od prikrmov uz mozem zacat aj s desiatou ovocnou??? sme velki papkaci 😅 dnes pri veceri ma drobec nechcel nechat dopapat - normalne prostestoval a musela som sa skryt a tak dojest lebo by ma bol asi zjedol 😅 😕

beruska2x
19. apr 2009

ja myslim ze kdyz tak pekne ji, tak proc ne, klidne to zkus... 😉

levik82
19. apr 2009

ok 😉 tak uvidim zajtra

nelinka79
19. apr 2009

ahojte .. tak uz par dni papame aj masko a na olovrant ovocie. na ovocie sa zatial kaja tvari ze co to je 😀 ale ono sa to zlepsi lebo takto sa tvarila aj pri zelenine a teraz spapa 100ml bez problemov.
chcem sa spýtat kedze sme na UM ci mozem davat na veceru kasu taku redsiu do flasky? zatial kazdy prikrm zapijame s mlieckom. a este jedna otazka ci mam ovocie davat aj na desiatu aj olovrant alebo nahradit len jednu mliecnu porciu?

saska.t
19. apr 2009

levi ja by som este pockala aby sa ti nevykaslal potom na zeleninku 😠

neli - ak ste na UM tak v tom nevidim problem robit redsiu kasu a staci nahradit jednu mliecnu davku este nepapate tak dlho áby ste museli mat 3 prikrmy denne takze staci olovrant a obed 😉

nelinka79
19. apr 2009

saska dik

mukky
19. apr 2009

levik vacsinou sa odporuca ovocna desiata po 4 tyzdnoch od zavedenia prveho prikrmu.

mukky
19. apr 2009

nelinka a urcite kasu nedavat z flase,ale lyzickou 🙂

stalida
19. apr 2009

ahojte, chcem sa opytat, lepok u kojeneho dietata mozem zaradovat uz od dokonceneho 7. mesiace? Teraz som o tom dost citala na nete a mam z toho misung, niekde pisu od 7. inde od 9. mesiaca. Tak ako teraz??? Dakujem

levik82
20. apr 2009

ja viem ze sa hovori ze po 4 mesiacoch az ovocie. ale ked on je taky papkac 😅 preto sa pytam. ale asi este skusim pockat a uvidime. tak som s ana to vyspala ze este musi drobec nieco vydrzat 😝 😀

beruska2x
20. apr 2009

po 4 mesicich?? to je desne pozde, ja dala maso a ovoce skoro nastejno asi po 3 tydnech.. a v poho..

levik82
20. apr 2009

4 tyzdnoch 😝 som sa pomylila 😀 viete, zena na materskej 😀 😀 😀

levik82
20. apr 2009

a este sa chcem opytat... pri zavadzani mäsa je to tak ze prvy tyzden dam len raz do tyzdna, druhy tyzden 2x, treti 3x atd.? alebo davam hned ked zacnem kazdy den. to vazne netusim...

saska.t
20. apr 2009

ahojte,

stalida - podla najnovsich vyskumov kojene dieta zavadzanie lepku medzi 4-6 mes podla starych vyskumov medzi 8-10 mes. tak si vyber 😉 , normalne ak nemate v rodine vazne alergie by si kludne mohla 😉

mukky ja davam kasu redsiu z flase ma to namiesto vecerneho mlieka a kym by som ju pri tej unave nakrmila z lyzicky tak zaspi hladna, papa krasne lyzickou cely den takze to mame nacvicene 😉

levik urcite este aspon 2 tyz. vyckaj nic mu neutecie 😉 , ja som mäsko zo zaciatku davala 3-4 x tyzdenne potom uz normalne podla odporucania 😉