Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
21. apr 2009

mamutka - to je super 😀 ak ti mozem poradit nedavaj MM do prikrmu ked tak skvele papka 😀 prikrmy su na to aby si zvykli na pravu chut jedla, MM sa pouziva ked deticky nechcu papat, a potom ho samozrejme dokoj 😉 je to len dobre mienena rada 😉

ivana82
22. apr 2009

Baby, prosim Vas, ako robite zemiacik, ked babatku davate rvykrat? ja som davala dnes a akosi sa mi zdal zemiacik samotny suchy, niekto mi hovori, ze trosku vody, iny, ze trosicku kvapklu - dve oleja, iny ze s mlieckom...poradte ...dakujem 🙂

pancake
22. apr 2009

najlepsi je zemiak s masielkom, alebo MM, UM, ak nedavas este maslo tak aj olej. 😉 aby to bolo ako zemiakova kasicka. 😉

saska.t
22. apr 2009

ivi - nakrajas uvaris mixnes na kasicku a pridas stipku oleja, MM alebo UM sa pridava az ked babo nechce papat aby sa to zjemnilo 😉 normalne si ma babatko zvykat na cistu chut zeleninky mliecko uz pozna 😉 Na prve razy toho aj tak moc nezje takze nerob vela 😀

ivana82
22. apr 2009

Baby, dakujem za rady, zajtra skusime s trosickou oleja, uvidime, mame za sebou uz mrkvu a jablko, tak zemiacik uz musime prekusit a potom hor sa na bananik, samozrejme vsetko po troch dnoch, ako nam radila lekarka...ale Vam este raz dakujem... 🙂

pancake
22. apr 2009

ked ja som robila prvy krat zemiak tak som dala malo mlieka a mala som ho ako lepidlo. a aj pred dvoma tyzdnami som sa pozabudla a robila som strucky so zemiakom a vodu som celu scedila a rozmixovala a mala som zelene lepidlo. tak som tam dodala maslo a malemu to nevadilo. 😎

petulak
22. apr 2009

holky jak se dělá ovoce??Já dala hrušku na pařník a byla tam asi 15 min a byla pořád docela tvrdá 😅 tak nevím jak to upravit a udělat z toho přesnídávku.A kdy může začít jíst čerstvý ovoce?? 😀 😀

saska.t
22. apr 2009

petu ja som iba 1x uvarila ovocie normalne vo vode a na druhy den uz mala surove 😀

petulak
22. apr 2009

aha tak to už máme zuvařené jednou za sebou a jak teda jí mám dát čerstvé??asi těžko jabko do ruky 😉

saska.t
22. apr 2009

petu - nastruhas na jemno na struhadle,ak by sa mala vyhadzala tak budes musiet varit nejaku dobu ale normalne by sa nemala 😉
neviem ake ovocie si uz davala ale potom mozes aj bananik pomackat s nastr. jablckom alebo hruskou 😀

pancake
22. apr 2009

ja ovocie musim varit, tak davam aj hippky. surove mi zje iba vtedy ked mu ho predzujem. inak nechce ani za svet. on ked vidi ako ja jem, tak to iste chce aj on. ale keby som to iba nastruhala a dala mu, tak to nezje. 😝

saska.t
22. apr 2009

zuzi - tak to mas rozmaznane dietatko 😀 nie v zlom samozrejme 😀 ale aspon ze mu to chuti predzute 😀

porubenka
22. apr 2009

Petulak, aj my papame ovocie od zaciatku surove. A ako radi saska, len nastruhaj jablcko alebo hrusku na plastovom struhadle. A bananik popuc vidlickou - bude z toho fajna kasicka.

petulak
22. apr 2009

no tak zítra skusíme aspon něco bude šup šup a nemusíme pospíchat domů.

ještě se zeptám kdy dáváte do jídla olej až na konec nebo předtím než se to mixne??A mám ještě vůbec mixovat,anebo jen popučit?

Já jsem zase nějak v koncích dneska snědla 20 a to už ta poslední lžička byla se slzou na krajíčku ☹

Taky se tady nedá sehnat žádná zelenina jen květák,brokolice,mrkev,cuketa a to asi všechno ☹

petulak
22. apr 2009

jo a prví jsem dala hrušku aby se teda po.... a nic ☹

pancake
22. apr 2009

no je to krpec rozmaznany. on ked ja obedujem musi aj on. my musime jest vsetci spolu. maly by to hadam ani neprezil keby on nesedel v stolicke a nejedol a ja ano. 😀 😀 😀 😀

petulak pockaj ono to pride o chvilu 😀 😀 😀 😀 😀

baby co vsetko by som mohla malemu pridat do jedalnicka????papa:
jogurty
presnidavky s piskotkou
chlieb s maslom
mas.zeleninovy obed
cerstve ovocie
kase s ovocim
a to je vsetko. zda sa mi velmi malo. alebo skor ze papa stale dookola to iste. neviem co by som mohla pridat.do obeda davam pseno,pohanku,ryza,ovs.vlocky,zemiak,cinske ryzove slize.
uz som v koncoch. neviem co by som este mohla davat. 😕 😕 😕

saska.t
23. apr 2009

zuzi a ty si myslis ze my davame nieco ine??? hahaha 😀 inak vcera som si na teba spomenula videla som na nove program o alergiach vsetkych druhov a mozno ta potesim, podla vyskumov sa nepreukazalo ze je to dedicne a dieta alerg. rodicov ma min. nadej ze by bolo alergicke je to len predpoklad kedze rodicia su .... 😉

petu ked chces aby sa pos... 😀 hladaj vyzivky s marhulami slivkami 😉 alebo nastr. hrusku s jablckom a malo by zabrat 😉

kote8
23. apr 2009

Ahojte.ja som svojho synceka zacala prikrmovat v 3 mesiaci a zacinali sme s kuracou polievockou.Mal mi stale plakaval tak som musela prejst skor na stravu.Bol kojeny ale aj ked som mala vela mlieka stale potreboval jest. ☹ Doktorka povedala ze je velky hlados a ze mu nemam stale davat ako ziada.Kedze som sa na to nemohla pozerat ,prijala som rady od kuseniejsich mamiciek.Teraz ma mal 1r a zje vsetko.Od 8 mesiacov je aj lentilky. 😎 Mslela som si, ze sa zacne drhnut ale nie.S rodicmi sme sa tak na nom narehotali ked premrval tu lentilku v ustockach.

mamkabubka
23. apr 2009

kote8-nemam slov! 😕

baby a ako vam vychadza papanie,no my mame moc kratky den,aby sme stihli vsetko-ranajky,desiatu,obed,olovrant.......
rano vstane okolo 6 hod,este v posteli ma cicik,potom okolo 8 pyta cicik,a okolo Pol 10-10 ide spat-predtym nechce nic uz zjest-aj ked dam presnidavku,tak len take 3 lyzicky a hra sa s ytm a mrnci od unavy.Zobudi sa zrovna v case obeda,sa napapa-obedu ,zajje cicikom a ideme von.Prideme domov,spapa daku kasicku, potom vecer o 6 cicik a pred spanim zase cicik 😖

andy80
23. apr 2009

Tak to je síla. Ve 3 měsících dát dítěti kuřecí polívku 😢

A na pokakání doporučuju švestkovou frutapuru a švestkoví džusík (např. Hipp)

saska.t
23. apr 2009

kocky - zabudate na jedno vy ste tu neni na sudenie mamiciek ale na rady, kazdy si robi podla najlepsieho vedomia a svedomia 😠

mamka - my dodnes nemame desiatu jednoducho nam nepasuje do programu a potom je prezrana 😅

pancake
23. apr 2009

moj zjedol dnes na ranajky 200 ml kasu a dorazil sa krajcom chleba! 😠 to dieta ma raz zje. 😝 😝 😝

kote8 to pises ako ze sa chvalis, alebo potom nechapem? 😕 isto to muselo byt velmi smiesne. skoda ze sme pri tom neboli aby sme sa aj my pozreli.

kazda mamina nech si dava svojim detom co len chce. ja sa drzim svojho rozumu a nikdy by som svojmu dietatu umyslene nechcela uskodit. 😵

mamutka
23. apr 2009

kote, mne tusim tiez mamka dala polievocku ked som mala 4 mesiace, nie som si ista, lenze ona mi vtedy nemala co ine dat, mlieko fuc, podpora a pomoc od okolia veskera zadna, druhe dieta do roka a obchod so sunarom v nedohladne. Bola som velmi zrave babatko, tesila sa ako mi vsetko chuti, ona fantasticky vari, naklada kazdemu na tanier ako pre troch porcie. Nebudem jej hovorit, ze podla novych informacii asi toto vsetko sposobilo, ze som postupne zacala byt taka preberava v jedle, nikto nechapal preco. zacala som nenavidiet kravske mlieko, dodnes nikto nevie preco a alergii mam na rozdavanie, tiez nevedia preco, ale ja uz viem..... skoda ze si nezabrzdila v prvom roku, asi sa casom dockas nemilych prekvapeni. Bodaj by nie! bolo by to tak pre maleho lepsie.

mukky
23. apr 2009

mozno tu chce len niekto provokovat a ani to nie je pravda...to sa stalo uz vo viacerych temach.....Moj maly spapa vsetko,este sa nestalo ze by mi nieco odmietol,som tomu velmi rada,zatial teda takto papa 😀 a to ani nie je jedak nejaky,spapa stale co ma v miske a viac si nepyta...ked mu je vela,otoci hlavku a uz mu viac nedavam..

saska.t
23. apr 2009

mukky - tiez ma to napadlo ze je to len provokacia 🙂 asi sa niekto nudi tak sa toho netreba chytat 😀

andy80
23. apr 2009

já nikoho neodsuzuju, je na každém, co a kdy dá svému dítěti, ale ve 3 měsících to je i na mě moc. Já nejsem žádná poctivá mamča, co všechno dodržuje tak, jak se má, ale tohle bylo i na mě moc.

jinak, taky jsme měli krátký den na 6 jídel na za den, ale teď už se nám to podařilo

07:00 200ml UM
09:00 ovoce
11:30 oběd (buď polévka nebo hlavní jídlo - už jíme skoro všechno)
14:30 jogurt
18:00 večeře (chlebík se sýrem, rohlík se šunkou... apod.)
19:00 200ml UM

Dřív mi ráno nechtěla svačinku, tak jsme odbourali snídani po mléku a máme jen mléko a potom svačinku. Takhle to máme pravidelně každý den.

A s jídlem nemám absolutní problém. Malá úplně všechno, s jídlem u ní nemám vůbec problém. Ještě není jídlo, které by jí nechutnalo.

agalia
23. apr 2009

Ahojte, mohli by ste mi poradit, my sa chystame na prikrmy (maly ma 6mes.) -chcela by som zacat s mrkvickou, poradite ako na to? Len uvarit a rozmixovat? A pojde mi to vobec rozmixovat? Pridat aj MM - radili mi ze radsej nie, ale potom ci to nebude velmi huste? A po mrkve by som chcela skusit zemiak a co odporucate po nom? Ja viem uplne laicke otazky - ale radsej sa vopred opytat... vdaka 🙂

beruska2x
23. apr 2009

ahojky agali 😉
tu mrkvicku uvaris v trose vody a i s ni mixnes a pridej asi pul lzicky oleje, bud olivovy nebo jiny kvalitni 😉 diky nemu se vitaminy vstrebavaji do tela...
kdyz se ti pyre bude zdat huste pridej koj. vodu...
pyrecko z brambory udelas stejne, pak muzes dat brokolici, cuketu, dyni, ....a pak kombinace tech zelenin az za tak 14 dni bych pridala trosku ryze, podruhe pohanku, brambor a po mesici skusis kousek masicka 😉
noceho se neboj ale sni nejprve par lzicek, tak aby ti to nebylo lito 😉

tinka19
23. apr 2009

Ahojte..aj ja som maminka začiatočník. Možte mi prosím poradiť? Máme začať ako prvý príkrm obed? Potom je desiata,olovrant,raňajky a večera? Alebo ako je to s tým poradím jedenia? A kedy mám vlastne pridať ďalší príkrm? Keď mi zje celú dávku na obed?... Ďakujem za všetky rady.

mukky
23. apr 2009

Ano,kazda mamka da babu co chce,niektora si mysli ze je to dobre dat,ina nie,ina nema dostatok informacii,ina pocuva starsiu generaciu....ja keby nebol net asi tiez by som si nevedela velmi poradit,nasa mamka tiez davala to co sa dnes nema davat,s dobrym vedomim ze to tak mam byt...no a dnes?mam alergie....kazda si moze vyslovit aj svoj nazor.Ja by som napriklad sunku a ine udeniny ani syry zatial nedavala,koli velkemu obsahu soli.Ja niesom ani za kupovane vyzivy a instantne kase,ani za podania vyrobkov z kravskeho mlieka do roka.A aj napriek mojim nazorom mam tu plno kamaratok i ked sme v tomto mozno nazorovo rozdielne 😀 🙂 No nie baby?? 😀