Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
23. apr 2009

tinka, jojo prvni je obed - zelenina+ priloha +maso - vse postupne, na to se dopstanes tak po mesici 😉 jak ktera dite.. pak pridas odpoledni svacinu - ovoce, pak ovoce treba s ovesnymi, vlockami, postupne jogurt, kasi, pak se to strida 😉
ja treba jeste ted kazdy den dopo svacu nedavam, podle toho v kolik ma snidani, jaky mame denni program, kazde dite je jiny jedlik a vyhovuje mu trosku jiny rezim, moc to neres dopredu, prijde to pomalu samo.. 😉

cely obed uz nepamatuju po jake dobe mi snedl 😅 ale mel by jist tak 160g myslim, pak uz nemusim davat UM/MM

beruska2x
23. apr 2009

mukky.. ja mam znamou co necha jist kluka na roce a pul cabajku, to je bez komantare.. kazdej ma jiny nervy, ja je treba na tohle nemam 😀

mukky
23. apr 2009

berus 😕 😲 😀

beruska2x
23. apr 2009

no vidis a zije taky 🙄 , ne ale vazne.. divila by ses jak to spousta lidi neresi, koukaji na me jak na blazna..

mukky
23. apr 2009

My sme boli teraz u nasich na obed a mamka mu chcela dat olizat hrusku z kompotu,nedovolila som, 😀 😀 ,maly je uz strasne vnimavy a spekulantik,tu raz ochutna,tu mu daju ochutnat,zvykne si a bude chciet o chvilu vsetko 😒 😀 len neviem ako sa budem pred nim skryvat napr s cokoladou ci mojou oblubenou zmrzlinou...asi budem chodit jest do skrine 😀 😀

beruska2x
23. apr 2009

nojo bybicky a jejich napady.. u nas uz to nezkousi, dostali nekolikrat prednasku a je klid 😀
ja pred nim radsi nejim nebo kdyz musim tak mu dam kousicek krupky kukuricny..at neni jak pes 😀 😀

mukky
23. apr 2009

aj moja mama mala prednasku ale asi zabudla 😀 ,aaaele ne,vysvetlila som jej ze je tam cukor a ze bude chciet stale ochutnavat...povedala ze ho tryznim ci take nieco 😀 😀 😝

beruska2x
23. apr 2009

to mi rikaji taky, ze mu nic nedopreju, tak jsem koula detske susenky Safari a plive je 😝 😀 a maji to 😉

mukky
23. apr 2009

berus 😀 ved za cely zivot sa najedia este dost nezdraveho tak preco im nedat dobry a zdravy zaklad pokial mozme to este ovplyvnit,no nie?idem prebalovat a uspavat,ci sa mi to podari ale 😀 .....nechcce zaspavat vecer,tak uvidim..

mukky
23. apr 2009

Moj manzel ani nepipol este ohladom papania,co sa cudujem 😀 😀 Len sam si mu dovolil dat kym som spala mrkvu surovu nastruhanu,dovtedy som mu davala len varenu,lebo som nejak nemala silu ju nastruhat..ale to bola dobra a zdrava volba 😀 😀 len som ho sprdla ze,bez mojho vedomia si dal?Aby sa nepovedalo,a potom som ho pochvalila 😀 😀

petulak
23. apr 2009

Holky tak asi švestka zabrala to byl nález ráno v plene uf!! 😅

Můžu už začít dávat žloutek?A kdy jogurt??
Dneska jsem teda nakrouhala jablko a chutnalo 😀 😀

beruska2x
23. apr 2009

jogurt se muze od cca 8m ale kdyz jste ted zacali papkat tak pockej jeste.. 😉 zloutek se dava priblizne stejne jako maso..

petulak
23. apr 2009

jo tak maso už dlabem tak ho taky zkusíme.A kdy můžem začít jogurty??

beruska2x
23. apr 2009

a jak dlouho prikrmujes?? nemam nejak prehled 😅

agalia
23. apr 2009

beruska2x dakujem pekne - tak snad nam to pojde 😉

petulak
23. apr 2009

jejda to jsi mě teda zaskočila.Koukla jsem,ale do debilníčku a je to 7 týdnů 😀

beruska2x
23. apr 2009

agi zkus to a uvidis, treba bude papkac a bude jist hned, nekterejm detem to trva a nektery mrsky chteji jen kupovany, tak se nenech rozhodit 😉

agalia
23. apr 2009

mukky - chcela som sa ta spytat na tu instantnu kasu - my este len zacneme prikrmy, takze to budeme riesit az do buducna, ale nechcela by som mu davat instantnu kasu - len potom ako to riesis? Ako a co varis namiesto toho? vdaka A ozaj ked cestujete napriklad na dlhsiu trasu-tak ako to riesis s jedlom?

beruska2x
23. apr 2009

ja beru jidlo sebou do plastove dozicky nebo do sklenicky od presnidavky nebo vezmu ovocnou presnidavku a normal jidlo dam doma,...
kasi muzes varit potom sama.. kukuricnou, ryzovou, pohankovou, jahlovou.. je to vse na jedno brdo jen pridas ruzne ovoce 😉

saska.t
23. apr 2009

petu - jogurt od skonc.8 mes. takze uz mozes 😉

agalia - riesime to domacimi kasickami, ryzova, pohankova kukuricna atd. pozri tak 2 stranky dozadu a dali sme tam navody na varenie dom. kasiciek 😉

mamkabubka
23. apr 2009

baby a kde vezmem tu kukuricnu muku?Ci ako robite tu kukur.kasu?My sme hrozny zapadakov,tu ked pytam ze bezlepkove cosi,zizaju,ze co chcem.....a pseno ?Moze byt aj z chovproduktu?? 😅

agalia
23. apr 2009

saska vdaka nasla som to, ryzova - to normalnu ryzu alebo natural a najradsej varit kazdy den cerstve vsakze? Alebo si to robis aj do zasoby? Mozem tam pridat aj MM? A ta pohanka to kupim v obchode ako pomlete - niekde v bioobchode? A ako dlho sa to vari? Aj rozmixovat? No asi dost divne sa pytam 😀 a ovocie potom do toho cerstve nastruhat?

stalida
23. apr 2009

ahoj baby, potrebovala by som poradit. Kupila som pohankove vlocky, ale nemam sajnu ako ich pripravit a k comu podavat-ako prilohu k masku a zelenine? Dakujem vopred za rady 😉 😉

pancake
23. apr 2009

pohanku kupis aj v kauflande aj vo velkom hypermarkete. ale aj v bio obchode. staci ked to prejde varom. ja som uz aj tak robila, ze som iba zaliala horucou vodou a prikryla. mixovat nemusis spravi sa ti z toho kasa a davaj pozor nabobtna to. tak daj iba trosicku. tak za poldecacik.

nemusis varit kazdy den cerstve. staci si navarit na dva dni. tak to robim ja. a ked som na velkom nakupe, ze kupim viac zeleniny, tak ju uvarim, pomixujem a dam si aj do mrazaka.potom uz iba vyberiem a mam. 😉
ked som ja zacinala s prikrmami, tiez som obcas dala do jedla mlieko. ale dala som mu to ned spapat. nezamrazovala som zeleninu aj s mliekom dokopy. myslim ze by sa to nemalo.staci ked budes davat MM iba zo zaciatku kym si zvykne na tuhu stravu. a potom prestan, pretoze ak si zvykne tak ti nebude chciet papat zeleninku bez mliecka. pretoze ak je v nej mlieko je to lahodnejsie a viac to chuti dietatu. ak ti hned zo zaciatku bude pekne papat tak ani mliecko nepridavaj. iba v tom pripade ak bude zeleninu odmietat uplne. 😉

pisem ako hotentot. ale hadam sa z toho vysomaris. 🙂

mukky
23. apr 2009

pancake vitaj 😀 vobec si to nenapisala ako hotentot ale spravne 😉

agalia
23. apr 2009

super naozaj pancake si to napisala vdaka

pancake
23. apr 2009

och same chvaly. dakujem. 😵 😵 😵 😵 cau mukky 🙂 🙂 🙂 . nemate vy stravu obmedzenu ked nedavas jogurty a lepok? lebo ja som uz pomaly z toho na prasky. mne sa zda, ze maly papa stale to iste. a to uz davam aj chlieb aj jogurt.ja sa cudujem ze malemu stale tak chuti, ked ma dokola to iste. ale uz si zacina trosku vyberat. kruti nosom nad psenom aj pohankou. ale dufam ze sa mi to len zda 😕 😕 😕 🙄

mukky
23. apr 2009

pancake malym vobec nevadi ze jedia to iste dookola...bud rada,potom si budu vyberat a vtedy to zacne 😀 😀 varim dookola to iste,len menim zeleninky dookola,a teraz nasi robili domacu vyzivu bez cukru tak aj tu davam....nic tam n ie je len ciste ovocie,a je super sladucka,vlastne z toho ovocia...maly mi zatial neodmietol este nic...od roka bude ta strava uz trosku pestrejsia

mukky
23. apr 2009

agalia tu krupicu kupis urcite,my chodime na cely den do madarska a nosim si v nadobke zeleninovo ovocny prikrm,masko nie,pre istotu.Uvarim zeleninku a dam k tomu nastruhane ovocie,alebo aj zemiacik ,ovocie,zeleninku...ja kojim aj UM davam,tak nosim UM a takto je to jednoduchsie...nakojim rano a potom vecer ked pridem,v aute je to nepohodlne a aj teplo teraz ...ale ked len kojis tak to musis urobit tak 😀

saska.t
24. apr 2009

agalia - tak ako pise pancake 😉 vsetko kupis v tescu, kauflande, jednota carefour, nieco aj u vas v zapadakove najdes 😉
co sa tyka kasi robim vzdy cerstve ono to je dost velke lepidlo takze na druhy den by si tym mohla barak murovat 😉