Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

pancake
26. apr 2009

mne sa zda mrkva dost tazka na zaludok ked je surova, nie? mozno si to len myslim. ja som to este ani neskusala dat malemu. 😒

mukky
26. apr 2009

pancake surova mrkva urcite nie je tazka na zaludok,tazke na zaludok su tie instantne kase ktore sa detom na noc davaju,posobia ako beton,deti po nich spia lebo maju unaveny a "opity zaludok",tak ako my dospely ked sa poriadne najeme sa nam chce spat..a to nehovorim ked ih jedia tesne pred spankom ako im tazko cez noc travi...preto ich ani nekupujem,ale vyrobcovia na nich krasne zarabaju 😠

mukky
26. apr 2009

jaaaj ospravedlnujem sa za chyby 😀 😀 😀 v texte

pancake
26. apr 2009

ja davam kase na desiatu. a nastruham do nej bud jablko alebo hrusku. tak sa to potom celkom da. ved su bio, bez cukru a soli prebioticke.... tak to akosi neriesim. 😒

mukky
26. apr 2009

pancake su,ale predsa instantne ☹ a ani ja nejedavam instantne jedla...ale preto radsej varievam kukuricnu,a aj ryzovu....mne to proste nesedi...

mukky
26. apr 2009

Ryzovu varim len z ryze,este stale sa mi nepodarilo kupit tie ryzove vlocky...cakam ta potom v teme o papkani pre dospelakov 😀

stankatt
26. apr 2009

Babenky dik ze rady 😉 , skusim to nejak skombinovat 🙂 , kase uz davam minimalne, vecer sa mi osvedcilo mliecko ako poslede jedlo 😉

agalia
26. apr 2009

Ahojte babenky, tento tyzden som ta prosila uz o radu ohladne zavadzania prikrmov - tak sa podarilo a vcera sme zacali...no teda zacali...pripravili sme mrkvicku, usadili maleho do sedacky, manzel ukazoval lyzickou ako ma papat a ja som mu dala - no ale neskutocnyyy plac uf dala som mu do pusy asi 1-2lyzicky a on velikansky plac a pritom naozaj nie je nejake uplakane umrncane dieta, takze nechapeme... Dnes sme si povedali, ze tam skusim pridat MM tak som to rozrobila aby to bolo trosku redsie - najprv velky krik, potom mu manzel ukazoval kadejake hracky a ked zacitil, ze je tam asi MM tak otvaral mimovolne usta, takze nieco zjedol, ale ako prisiel na to, ked mu stieklo mlieko a zostalo v puse to hustejsie-mrkvicka, zase plac...tak neviem co bude zajtra a to ze po 3 dnoch zemiak - jemu akoby vadila ta hmota... poradis? On teda je plne kojeny doteraz - ziadne UM - budem Vam vdacna za radu, povzbudenie, pripadne co robime zle? vdaka

beruska2x
26. apr 2009

zkus to treba udelat ridsi, ale 2 dny je opravdu malo, je to pro nej nove, opravdu maloktere dite ji od zacatku rado a v pohode.. mej vetsi trpelivost.. jeste to zkus a pak uvidis 😉

kisska
26. apr 2009

Ahojte babulky, uz som tu dlho nebola. My tiez papame ako posledne jedlo mliecko - mamine 😉 . Kasu davam minimalne hodinu a pol pred spanim. A kedze u nas je kasa jedina zlozka s UM, tak sa na nu spolieham hlavne ako zdroj prebiotik, vitaminov a mineralov (hlavne zeleza), kedze ostatne potraviny davam (aspon sa snazim) co najcistejsie bez pridavkov roznych vitaminov a pod.

Surova mrkvicka naozaj nie je tazka na zaludok, len treba davat velky pozor, ked ju date detom do ruky na chrumkanie - je najcastejsou pricinou prichodu na pohotovost s dusiacim sa dietatom 😕 . Najlepsia je asi najemno nastruhana s jablckom 😉

saska.t
26. apr 2009

agalia - je to uplne normalny jav, kludne nadalej pridavaj MM a rob to kasovite nie moc huste a hlavne veeeeela trpezlivosti 😉

petulak
26. apr 2009

díky díky všechno to vyzkouším jsem vás dočetla jsem zase o kousek chytřejší.A jenom ty vločky už můžu dávat nebo ještě né???

cessy
26. apr 2009

saska aj ja by som mala davat instantne kase ako kisska??koli prebiotikam,vitaminom a mineralom?????????
ja davam len pohankovu, kukuricnu, ryzovu.moze malemu nieco chybat ked mu davam tieto doma varene??? 😕

cessy
26. apr 2009

vlocky sa mozu aj s ovocim aj so zeleninou??este som ich nedavala, ale uz by som aj mohla, pravda 😨

agalia
26. apr 2009

Vdaka za povzbudenie, ved hej urcite sa budeme snazit dalej - ja len ze ma to naozaj prekvapilo ten plac? Vyslovene slzicky padaju ako hrasky ...

saska.t
26. apr 2009

petu - ak ides zavadzat lepok (podla veku uz mozes) kludne s nimi zacni su jemne a daju sa davat aj s ovocim aj zeleninkou 😉

cessy - ak nechces nemusis vitaminy su aj v normalnej strave a v jogurtoch zasa probiotika, nie je to nutne 😉 a ak chces mozes je to len na tebe 🙂 a ano ovsene sa daju aj aj 😉

agalia - hlavne ju/ho nenut 1-2 lyzicky na zaciatok uplne stacia, ona sa urcite rozpapa casom. Prepac nepamätam sa ci mas dievca alebo chlapca nemas to v popiske a aj vek mi trosku uchadza 😅

petulak
26. apr 2009

ahá to mě nanapadlo,že je v tom lepek.Ach jo to zase bude nervák.Ale když už teda můžem tak to prubnem.Anebo né bojím bojím ještě počkám 😀

saska.t
26. apr 2009

petu - tam naozaj nemas co pokazit a cakat uz naozaj nemusis 😉 urcite budu beke chutit a mate novu zlozku do jedalnicka 😉

kisska
26. apr 2009

cessy - ja som to pisala len ako obhajobu instantnych kasi. Viem, ze babule varia domace, ale ja na tieto nedam dopustit 😉 Samozrejme velmi strazim zlozenie a vacsinou pouzivam o stupen nizsie, ako su urcene pre nas vek. Kedze uz kojim len 2x denne a aj to som si neni ista mnozstvom (niekedy zaspi skor ako vystrieda obe prsia, rano ho uz zase v posteli len tak nieco neudrzi 😉 ), sice uz papame jogurty a syry na chlebiku, ale do mnozstva 500ml/denne mliecnej davky mi stale nieco chyba... a kravske mlieko este davat nechcem, tak preto mi tieto kase pripadaju ako dobra alternativa 😉. Takze mas dva pohlady a musis sa sama rozhodnut, ktora alternativa sa ti paci 😉

petulak
26. apr 2009

tak mám teda začít těma vločkama s lepkem nebo něco jiného??Ach jo taz budu trnout co zase pokazím 😅

cessy
26. apr 2009

kisska myslela som ze nieco zanedbavam ked nedavam instantnu kasicku, neaku potrebnu zlozku... 😨 , preto som sa pytala.dakujem za vysvetlenie 😉
a ake instantne kasicky davas malemu??ktore su dobre??

mukky
26. apr 2009

cessy ty este kojis ci um prepac som zabudla..

mukky
26. apr 2009

cessy nic si nezanedbala ani nezanedbas...pokial este kojis tak ma aj vsetko co potrebuje od teba,i ked i niektore vitaminy od 6 mesiacov treba pridavat a to sa vlastne pridava stravou,a ked davas um tak tam su tiez skoro vsetky potrebne latky...preto su aj cislovane um..podla veku dietatka su tam potrebne vitaminy a zlozky ...ale jasne ze naj je to zo stravy a aj MM.Takze sa netrap,vsetko je ok

agalia
26. apr 2009

vdaka mam synceka - 6mes. ved hej ja dufam, ze to pojde 🙂

mukky
26. apr 2009

Inac niektore matky nechapem,napisu ze jeden z rodicov je alergik a aj tak chcu skusit alergen do roka podat,ved snad neublizi...ako loteriu to beru..a ked sa im deti vysypu ci zacnu mat traviaci problem potom co...mozu sa tak jedine obvinovat za svoje ved troska neublizi...a mozno to aj ta mamina cita..aj moja kamoska sa chvalila ze maly jej jedaval uz na 5 mesiacov bryndzove halusky 😕 😕 ale ma uz druhe a som ju usmernovala ...malej chcela davat od troch mesiacoch do flase kravske mlieko lebo nutrilon je drahy....som myslela ze ma vystrie..no ale posluchla ma,comu som veeeelmi rada 🙂 ,som alergicka a viem ake je to neprijemne taketo problemy mat... 😒

mukky
26. apr 2009

to patrilo do inej temy..no ale neva... 😒 😝 😀

pancake
26. apr 2009

nerozculuj sa kazda matka nech si robi so zdravim dietata co chce. ja robim ako najlepsie viem. a ostatni ma nezaujimaju. je vela matiek co nie su informovane o vyzive babetiek a ani nikdy nebudu lebo ich to nezaujima. ktora matka chce, tak si ten cas najde a pohlada si na nete.
ja sama si varim ako najlepsie viem, tak preco by som to nedopriala mojmu dietatu? a hlavne chcem aby bolo zdrave. kto iny sa moze o neho postarat ak nie ja??? a robim to s cistim svedomim a vedomim. a ak si niekore matky svoje deti napchavaju krupicou v polroku, nech sa paci. 😒

mukky
26. apr 2009

pancake a vies co?mas pravdu..

saska.t
27. apr 2009

kocky vidim ze ste sa rozohnili, no aspon vidim ze obcas nie som jedina 😉 zdielam s vami vas nazor 😀

cessy
27. apr 2009

mukky este stale kojim, davam pravidelne aj probioticke kvapky, tak dufam ze ma vsetko potrebne 😕