Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
27. apr 2009

cessy urcite nic nezanedbavas 😉 mukky to napisala spravne, ak kojis, tak malemu nic nechyba 😉
kasicky si asi musis vyskusat, lebo co chuti nam, nemusi aj vam. My sme presli asi vsetkymi - nestle (celkom ok), hami - tie maly od urciteho casu odmieta, sunarky - nase najoblubenejsie a teraz najnovsie skusame madarske nutrilonove(u nich Milupa) a aj tie malemu celkom chutia. Hlavne kontrolujem, aby tam nebola cokolada, med, citrusy, jahody, skorica, vanilka a ine korenie, cim sme si sice vyrazne zmensili vyber, ale co uz 😉

nikitaf
27. apr 2009

caute dievcata, chcela by som sa opytat jednu vec. Mala ma vo stvrtok ukonceny siedmy mesiac. uz papame zeleninku, ovocie, vecer kase a asi o tyzden zacneme masko. Ale o inom som chcela. Jedna znama mi "poradila" ze ked malej pojdu zuby tak jej mam dat kvoli vapniku kusok parmezanu... mala uz ma dva zuby vonku a teraz ma to napadlo, ale pride mi to dost riskantne tak malemu dietatu dat parmezan. Co si myslite? Ona to ma od kamosky co su lekarska rodina a vsetky ich deti takto odchovali... dakujem za reakcie

beruska2x
27. apr 2009

ze je nekdo Dr neznamena ze je Vseved.. parmezan je tucny jak blazen a a romaticky, soleny, myslim ze je to hoodne brzo a zbytecne, budes tim jen zatezovat traveni a ledviny ...
vapnik maji v kapickach, mleku, kasich, pak jogurty ale parmezan bych rozhodne nedavala...

nikitaf
27. apr 2009

dakujem beruska, mam podobny nazor 😉
inak chcem sa vam podakovat. kym som zacala maju prikrmovat tak som preluskala celu tuto diskusiu a zobrala si velmi vela cennych rad 😵 zabralo mi to kopu casu ale teraz len kuknem do sanonu (som si aj vela povytlacala 😅 ) a viem co mam robit 🙂 patri vam VELKY DIIIIIK

saska.t
27. apr 2009

nikita - som rovnakeho nazoru ako berus 🙂 to je zase take "jadna babka povedala" .... 😅

kisska
27. apr 2009

nikitaf vitaj - pripajam sa - parmezan je zbytocnost. My sme davali pri iducich zubkoch chladene hryzatka a neskor kusok jablcka v cistej latkovej vreckovke. Ale nie kvoli vapniku, ale na hryzkanie 😉

martina2008
27. apr 2009

pls, poradte, k technike papania, drobcovi davam zeleninku lyzickou, ale vsetko vypluva von, zje tak maximalne lyzicku, prikrmujeme 4 dni, skusila som mu dat lyzicku zeleninky a hned potom mliecko z flase, tak tu zeleninu nutene prehltol, ale to uz sa naucil, ze sa da vyplut aj tak....ked mi spapa tu trosku, tak mu potom dam UM, inak by reval ako....je to zle, ked to tak kombinujem z flasou? mali sme mrkvu, a dnes mrkvu a zemiak, ale vobec mu to nechuti, zda sa mi, ze to nevie prehltat, alebo nechce

beruska2x
27. apr 2009

zkus dat UM primo do jidla, malinko tim naredit ale zda se mi to brzo.. dej mu trosku casu, je to pro nej uplne nove, 😉

petulak
27. apr 2009

Teda tady to má jiskru!! 😀

Zítra jdem do vloček s ovocím tak jsem zvědavá 😀 .

Jak udělám jídlo s těstovinama to je mám úplně rozvařit a pak popučit?? 😅

saska.t
27. apr 2009

martina chce to len cas a trpezlivost a hlavne nenutit 😉

petu - daj vsetko varit dokopy a potom mixni staci len trosku mix tak nahrubo cestoviny sa docela tazko pucia 😀

petulak
27. apr 2009

ok zítra máme den zkoušek.Myslela jsem,že bych je rozvařila a pak by to šlo rozkvrdlat 😅

mukky
27. apr 2009

Ako sa mate? 🙂 ja teraz varim drobcovi mrkvu,brokolicu,kalerab,cuketu a cestoviny.ideme zajtra na cely den do madarska tak nech neni len na mliecku.Zatial mame stastie,maly este neodmietol ziadne jedlo.Len ked bol u mamy a ta mu mrkvu pomixovala tak ho napinalo 😕 ,zabudla ze my nemixujeme uz od zaciatku.Ja som sa cudovala ze on tak krasne zacal papat prikrmy akokeby papal lyzicou od narodenia..ale s uspavanim teda problem mame 😀

saska.t
27. apr 2009

mukky 😀 kazdy mame s niecim problemy, nikto nemoze byt dokonaly - skoda 😀 ja by som chcela 😅
My sme tiez papali lyzickou hned super ani by som neverila ze ju nikdy predtym nevidela, zo zaspavanim problem tiez nemame ale momentalne s neustalou zlou naladou sa pasujeme uz 4 tyzden a mamina je zrela na psychiatriu 😅

saska.t
27. apr 2009

petu - tak zeleninku popuc a mixni zvlast len cestovinky 😉

mukky
27. apr 2009

saska no maly nechce zaspat sam,len v kociari ked ho kolisem alebo ked je total unaveny ako bude zajtra vecer.Teraz som ho dokojila a manzel mu dava mliecko.Tie ryzove vlocky..ako to vyzera,ako vlocky?Nedari sa mi ich kupit..a ako sa robia,ako ryza?V com maju plus oproti ryzi?

petulak
27. apr 2009

to bude mnamka.Jo,ale díky přesně tak to udělám a k tomu dáme králika a je to 😀

mukky
27. apr 2009

ja pucim aj cestoviny a v pohode sa rozmackaju vidlickou aj pucakom.

pancake
27. apr 2009

mukky to ja hodim maleho do postielky, pustim mu zvonkohru a ked dohra, maly uz spi. 😉

mukky
27. apr 2009

pancake tak to je super 🙂 😔 ,maly tak zaspaval ked bol este drobny 🙂

levik82
28. apr 2009

ahojte baby,
chcem sa opytat ako to je s varenim ryze a zeleniny. ked mam cerstvu, varim naraz a mixnem. predpokladam ze tak. ale co ak mam mrazenu? kedy ju pridat k ryzi? tu nie od zaciatku spolu s ryzou, nie? 😅 😕 😕 😕 dakujem. inak, uz sme na plnej davke 😉 teda bez kojenia po papani. o tyzden prejdem aj k ovociu ak to pojde takto dalej. nechcem zarieknut a dufam ze tu krizu v papani sme mali cisto iba kvoli zubkom. dnes bude zase brokolica ktora bola vtedy bleeeeeeeeee 🙂

beruska2x
28. apr 2009

levi ja to varim vse dohromady.. 😉

patricia1971
28. apr 2009

sasi,berus, kisska...pomoc 🙂 ...len sa vás chcem opýtať,veľa báb mi hovorilo,že po roku začali dávať kravské mlieko,pretože mali ten istý problém ako ja,že im deti nechceli žiadne mlieko a že kravské pili...ja som už z toho zúfalá,viem,že kravské sa nesmie dávať,ale chcem vedieť prečo a či je to fakt také zlé....mala by som možnosť mať normálne mliečko z kravičky,čo bývajú svokrovci v Jablonici,tam jeden sused predáva....no poraďte mi, prosím 😵

stankatt
28. apr 2009

ajojte, babenky poradte.. mala tazko kaka- len bobkuje.... cim jej pomozem... skusila som aj aktiviu aj slivkovu hipp-ku aj malinove ovko a stale nic moc.... Pomohlo by keby som jej dala jeden den iba mliecko? 😕 😒

saska.t
28. apr 2009

pati - zevraj velmi zatazuje oblicky, obsahuje na tak nezrele ladviny nevhodnu bielkovinu je vela veci co som vycitala ale viac bude vediet kiss 🙂

patricia1971
28. apr 2009

stanka nám pomáha hruška,to ale ja jej ju robím na pare,vymixujem s banánom,to papá ráno a do hodinky je pokadená......a z cukiny sa tiež pekne pokadí...takže skús.....tiež sme mávali ten problém,ale tu mi baby poradili,takže teraz je všetko ok 🙂

sasi dik, musím zisťovať o tom info,lebo viem,že škodí a nemá sa dávať,ale nechápem,prečo ho veľa mamičiek dáva po roku, keď vedia,že škodí.....no počkám na kissku 😵

stankatt
28. apr 2009

Pati dik, skusim teda cukinu 🙂

saska.t
28. apr 2009

stanka - z mliecka mavaju deticky tiez problemy s kakanim, tak ako pise pata hruska, jablcko (najl. surove) no u nas 100% viac cukiny, odvar zo susenych sliviek, ak mate uz zavedeny lepok tak ovsenne vlocky 😉 , treba viac tekutin 😉

patricia1971
28. apr 2009

sasi ty si mi poradila vtedy cukinu a je to zaručené preháňadlo....a aj hruška,takže odvtedy dobre kadí 😵

stankatt
28. apr 2009

vraj aj spenat je dobry? co vy na to ?

patricia1971
28. apr 2009

stanka nás už preháňa všetko,už papá skoro všetku zeleninku,takže s tým mi už problém nemáme....a treba to ovocko, hruška,jablko....ja som skúšala vtedy aj vločky...ale teraz je to všetko ok...vždy má ráno hrušku alebo jablčko a potom to ide 😵 ...neviem či špenát,to ti musia iné poradiť ☹