Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

apna
21. máj 2009

baby ja som kojila do styroch mesiacov a odvtedy sme na nutrilone.od piatich davam zeleninu iba na obed,viac krat nie.zje toho dost,mam pocit,ze kolko jej dam,tolko zje.ma 6.mesiacov.skusala som este pred tym nutrilon ryzovu kasu,ale dost sladka,ale chutila jej jasne.,ale uz som strasne dlho nedavala.a teraz by som jej chcela urobit doma,ale neviem ako.
iba mam varit ryzu vo vode,rozmixovat a tak?a pridat tam mliecko?a ak by som chcela tam pridat jablko,to ho mam varit?ako pridat ku tej ryzi?vdaka

saska.t
21. máj 2009

apna - rozvaris ryzu vo vode az kym skoro cela voda nevymizne samozrejme aby sa nepripalila, ked bude uplne mäkka odstavis mixnes a pridam trosku UM podla toho ako to chces riedke/huste ja som pridavala ovocie hned surove nastruhane na jemno ak nechces aby kasa bola mliecna jednoducho ju mixnes len s vodou 😉 a takto mozes robit aj kukuricnu pohankovu ovsennu kasu same domace dobroty 😉

lenockaaa
21. máj 2009

ahojte baby co myslite odkedy moze deticky cerveny melon? 🙂

beruska2x
21. máj 2009

ja jsem meloun uz zkousela ale moc ho to nezaujalo, takze pockam az budou sladsi a zralejsi ale myslim ze kdyz mas pekny tak proc ne, hlavne jsou to dobre schovane tekutiny 🙂

saska.t
21. máj 2009

lenocka-uz mozes je to len voda 😉

apna
21. máj 2009

baby co su to tie bataty?je to sladky zemiak?
Ja som v angl.a akurat si citam taku knizocku o prikrmoch a tak a tu pisu,ze od sest mesiacov,ak uz mame za sebou zeleninu,sa moze jogurt,baby cerealie,a sosovicove pyre????????????
a postr.syr pred mixovanim do toho pridat?!!!!!!!!!!!!!!!!
a ananas,a citrus.ovocie ako pomarance...a take kyslejsie ovocie zmiesat napr.s bananomalebo jablkom.
a vraj do jedal plnotucne kravske mlieko.nie ako samostatne pit,ale iba do pripravovanych kasi namiesto UM alebo MM./?????????????????????????????
co vy nato?

beruska2x
21. máj 2009

jak stare mas dite??

apna
21. máj 2009

beruska 6 mesacne.no mne sa to nejak nepozdava ,co tam pisu 😀

beruska2x
21. máj 2009

http://www.simeshop.sk/

koukni sem, tech stranek je vic, zkus neco vyhledat ale exoticke ovoce ani nahodou, syry tvrde tak v roce..
susene lusteniny taky po roce..i mleko..

nevim co jite vsechno, ale po zelenine se zavadi prilohy, masicko a ovoce, jogurt cca v 8 mesicich, ..

apna
21. máj 2009

beruska,tak som davala od piateho zeleninu a akurat som dnes dala prvy krat ovocie-jablko a budem davat nove,az neskor masko,tak ako pises.
no ved aj mne sa to zda skoro co tam pisu.

petulak
21. máj 2009

Nekupuju BIO tak aktivní jsem byla ze začátku pak to všechno pořád vyhazovala tak kupuju obyč a vyberu to nejkrásnější a je to 😀
Saska jasný,že nejsou z cukru 😀

tinka19
21. máj 2009

môžte mi poradit kedy máme zaradit druhý príkrm? dík

apna
21. máj 2009

tinka aj ja chcem vediet,tak neporadim 😒 😀
ja zatial len na obed zelenina,dnes prvy krat jablko

tinka19
21. máj 2009

no mi este len zaciname s mrkvickou..dnes len druhy deň.

lenockaaa
21. máj 2009

diky baby vyskusam ten melon 🙂

lenockaaa
22. máj 2009

a co poviete na zlty melon? 🙂 myslite ze aj ten mozem skusit?

saska.t
22. máj 2009

tinka druhy prikrm sa zavadza obvykle ovocie asi po mesiaci prikrmovania zeleninkou a pridava sa aj mäsko k obedu ale nie je sa kam ponahlat takze podla toho ako vam ide zeleninka....

lenocka netusim ale je pestovany u nas tak preco nie...

ejagerka
22. máj 2009

my sme zacali so zeleninkou a asi na tyzden na to aj s ovocim. Tu v UK sa to tak robi...vsetko bolo ok, az do minuleho tyzdna, ked sa nas drobec nemohol vykakat. tak sme radsej presli naspat na jedno jedlo denne+kojenie a vylucili sme vsetko z coho to mohlo byt...
inak ja si asi hladam zlatu strednu cestu...miesam slovenske a UK rady :D cize, obcas dame jogutik pre babatka, ovocie a zeleninku davame skoro od zaciatku, ale nedavame bobulovite a exoticke ovocie, citrusy...este aj s lepkom sa tu kludne moze zacat uz od 6.mesiaca, ale my este trosku predsa pockame, zato nic nedame. Inak, vajicko sa moze dat kludne aj cele...kravske mlieccko do cerealii (nie ako napoj)....no maju tu nieco fakt divne, ale kedze som robila celkom dlho v UK skolke, tak som videla, ze tie deticky su OK. dokonca si spominam ako sme davali malym detom (do roka) kludne papat jahody, pomarance...iba vtedy nie, ak rodicia uviedli, ze maju na ne alergiu.
od kedy sa vlastne moze jacmenna kasa? viem, ze obsahuje lepok, preto sa pytam...

saska.t
22. máj 2009

ejagerka - cely problem nie je v tom ze dietatku sa z tychto jedal hned nic nestane, ide o to ze zbytocne zatazujes ladviny a podporis nabeh na alergie, a toto vsetko sa moze prejavit v puberte az dospelosti a to je cely problem a pre tvoje dobro uvadzam pozor na jahody pred 1 rokom su dokazane ako velky podporca alergii ktore sa 70 % aj dokazali 😉

ked zavedies lepok mozes aj jacmemnnu kasu ...

pancake
22. máj 2009

saska hlavne ze mame hippky , ovocne presnidavky, detske kase a kadejake ochutene biskvitky jahodami, ze? aspon tu v UK su od stvrteho mesiaca aj jogurty pre deti jahodove. co ty na to? vy nemate??? 😕

saska.t
22. máj 2009

zuzi, jasne ze mame ale ja to sledujem, vzdy ked kupujem tak citam zlozenie 😀 inak ja uz kupujem malo hippiek len ked niekam ideme a kupujem stale tie iste a este stale vsetky po 4 mesiaci 😀

ejagerka
22. máj 2009

ja sa nechystam dat malemu jahody, az po roku. Ked som som vravela kamoskam anglankam o tom, ze by nemali davat jahody, cucoriedky, maliny....tak oni na to, ze uz dali a nic sa nestalo 😕 oni im kupuju aj tie vyzivky s jahodami. nech si teda robia co chcu. a mimochodom, tu vobec nepoznaju take nieco ako cajiky pre det (ani pre kojacie maminky), caje su az od roka. ae zase na druhej strane im davaju cistu prevarenu vodicku co je asi aj lepsie...

levik82
22. máj 2009

ahojte,
a maliny a cucoriedky sa tiez nesmu??? jahody jasne, ale aj maliny??? 😕
inak sme boli dnes na poradni. ze uz mozeme pomaly zacat s jogurtom. hm... neviem, nemali by sme este trochu pockat? aspon do ukonceneho 7.mesiaca, takze este nejake 3 tyzdne 😅
a mame striktny zakaz pouzivat mrkvu 😅 maly je zlty 😝 a zevraj to zatazuje jeho pecen 🤐 ale kedze my sme nic kde mrkva nebola napapali tak som ju davala vsade 😨 tak uvidime zajtra... uvarila som kuracinku s brokolicou a karfiolom 😉 zevraj tu "dietu" od mrkvy musime striktne dodrzat mesiac a potom nam povedia ci uz mozme 😅 hlavne ze na poradnu mame ist az v auguste 😝 😅 😖

felina09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska.t
23. máj 2009

levik - uz mate ukonceny 7 mes. uz ste v 8 mes. a s jogurtom pockaj do skonc. 8 mes tj este 3 tyz 😉 ja cucoriedky davam vo vyzivkach, maliny by sa nemali koli zrnieckam 😉 ale nie alergiam 😉

levik82
23. máj 2009

saska,
dakujem, ani som si neuvedomila ze uz 8.mesiac nam bezi 😝 a o malinach som aj ja tak vedela. takze teroreticky vo vyzivkach mozem 😉

tinka19
25. máj 2009

citala som ze vo veku 6 mesiacov moze babo aj kukuricu...davate? a aku? 😉

tinka19
25. máj 2009

a ryzu davate odkedy?

saska.t
26. máj 2009

tinka - s kukuricou by som este pockala, zvykne nafukovat a treba kupovat mrazenu, urcite nie z konzervy v nalevoch a v kauflande dostanes aj sladku mrazenu pre deticky 😉
ryzu mozes je to klasicka priloha akurat treba davat pozor zapeka tak najlepsie nekombinovat s mrkvou 🙂

tinka19
26. máj 2009

jooj...dik saska...si zlata,uz si mi vela krat poradila