Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

natsa
1. jún 2009

Janka umelé nechce aj to som skúšala doktorka mi povedala,že aby som mu dala pred spaník zemiak alebo niečo take
dakujem za pochvalu ako je pekný tak je z neho velká potvora neobsedí 😎

natsa
1. jún 2009

no tie kaše mna aj zaujímajú.ako robíte štavičky z ovocia a zeleniny?

natsa
1. jún 2009

Janka mrkla som tvoj album,malý je krásny a má velmi pekné meno,si šikulka že si také hodiny spravila ja som na také veci lavá ako zábradlie 😒

jankapavol
2. jún 2009

natsa:dekuju 😉 Oli je nas obrovsky milacek.To jsem taky zvedava na ty stavicky z ovoce a zeleniny.
V te knize od Hofhanzlove to neni.Tak jsou jen ovocne caje.A varit caje z jablek apod.neni muj styl

saska.t
2. jún 2009

baby tavy sa normalne odstavia v odstavovaci a riedia vodou..

natsa
2. jún 2009

aha to si myslela štavy?

saska.t
2. jún 2009

natsa 😀 jasne uslo mi pismenko stavy samozrejme 😉

katka910
2. jún 2009

Ahoj baby, ktora mate nejake dobre overene www-adresy s receptami pre nasich najmensich tak mi prosim poslite-okrem www.koneji.cz DAKUJEM 😀

natsa
2. jún 2009

od kedy môžem dávať dietatu riedený cappy džus?

saska.t
2. jún 2009

natsa- tak na to mate este velmi dlho cas, obsahuje konzervanty farbiva, cukor ,moja bude mat teraz rok a urcite sa toho nechyti este min. rok radsej uvazuj nad tym odstavovanim a ovocnymi cajmi pre babätka 😉

natsa
2. jún 2009

cajík pyjeme vypije 3 po 100ml.teraz máme laringitidu tak musíme,ale aj ked ju nemal tak pil.

saska.t
3. jún 2009

no tak to pijete ukazkovo, tak neuvazuj nad takymi nezdravymi umelinami 😉

pancake
3. jún 2009

zdravim vsetky maminy. 🙂

a chcem sa spytat saska co si myslis o bujonoch pre nase deti? myslis ze uz mozem pridavat do jedla? asi nie, co? ale mam kamosku co uz dava od pol roka. su organic s velmi nizkym obsahom soli.neobshahuje gluten ale za to obsahuje celer. ty co myslis? a ty davas? a co uz vy papate take nove, co ste este nemali/ my sme stale bez syrov, bez cukru,soli, zo strukovin mal len cervenu sosovicu, a stale len zeleninka a masko. olivac a kravickove maslo.
napis co papate vy.diky zuzana

saska.t
4. jún 2009

ahojky zuzi,

ja by som asi este pockala aj ked v podstate by uz mohol, ten kusok celeru mu nemoze ublizit takze aj to je v pohode 😉
No my uz papame kuraciu alebo morcaciu sunku,cottage a aj nieco take ako je syr lucina, minimum soli tam je ale vyhnut sa jej nevyhnes nikde takze po troskach to papame... 😀 chystam sa skusit klasicky tvrdy syr len musim tiez najst taky co obsahuje min. soli ... inak papame stale to iste...
akurat som citala ze mozem zaviest uz cerstvu kapustu a osupanu surovu uhorku, kapustu vyskusam uvarit so zeleninkou s uhorkou pockam po roku ved je to uz len mesiac 😉
Som rada ze si sa ozvala, tak daj vediet ako sa mas 😉

natsa
4. jún 2009

saska od kedy môžem dávať dieťatu maslo?či už živičíšne alebo rastlinné?kdesi som čítala že deti v 8 mes môžu papat oharok,no mne sa to zdá skoro.

saska.t
4. jún 2009

natsa od skonc. 8 mes mozes kvalitne aj rastlinne aj zivocisne davaj pozor aby tam nebolo moc soli 😉 oharok ako uhorku? ta sa zavadza surova osupana medzi 9-12 mes. ale ja by som pockala do roka je tazka na travenie 😒

tynushqa
4. jún 2009

Ahojte,
mam zase par otazociek 🙂
baby mala uz ma obedik presne mesiac zatial len zeleninkovy, chcem pridat masko ale neviem kolko na prvy krat a ako casto do tyzdna ho mam zo zaciatku davat a ako ten zltok? A neviete nejake dobre rady na kase - pohankove, ryzove nemliecne. Dakujeeeem

saska.t
4. jún 2009

tynush - mäsko na 1 porciu je asi kocka 2x2 cm tj 20g porcia, mäsko davam od zac. min. 5x tyzdene je to zdroj bielkovin a zeleza a 1x zltok ale niekedy nema zltok aj 3 tyz. a ma 6x tyz. mäsko ....

nemliecne kase sa robia vsetky rovnako uvaris vo vode do mäkka nechas trosku vody z vyvaru a mixnes na kasicku ak je to huste rozriedis este vodou a pridas bud ovocie (struhane varene alebo vyzivku) 😉 mozes pouzit aj ku zeleninke 😉

stankatt
4. jún 2009

ahojte som tu dlho nebola... sasi mozeme uz davat sunku? v obchode maju nejaku ze kinder sunka.... to by sme uz mohli? trosku...

saska.t
4. jún 2009

stanka - jasne jedno kolecko na chlebik kludne hladaj kuraciu alebo morcaciu aj cottage a lucinu 😉

natsa
4. jún 2009

saska ja nerozumiem recept napr pre deti od 6 mes.Napr zemiaky uvaríme v mlieku.V akom?MM umelé?tie sa môžu variť?

saska.t
5. jún 2009

mlieko nesmies varit ani UM ani MM da sa len ohriat, zemiaky uvar vo vode a potom pridaj mlieko 😉

stankatt
5. jún 2009

ahojte, Sasi dik, tak skusim 🙂

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
porubenka
6. jún 2009

ja zase otvorim temu - "kase" 😀 . Vecernu kasu davate detickam z flase, alebo ich krmite lyzickou? Dakujem.

saska.t
6. jún 2009

ja som kedysi davala riedsiu z flase ale malej na noc nerobi dobre, takze teraz ju obcas dostane na ranajky a z lyzicky 😉

stankatt
6. jún 2009

ja davam kasu obden a hustu z misky- teda lyzickou 🙂

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levik82
7. jún 2009

ahojte, chcela by som sa zase raz nieco opytat. ako to je s ryzou a zemiakmi??? musi to byt stale v kazdej porcii mäsa a zeleniny kazdy den alebo ako? staci ked davam aj iba mäso so zeleninkou???
dakujem 😉