Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
7. jún 2009

levik nemusi, ale je to dobra forma vyzivy pre deticky takze ja davam prilohy stale ... 😉

levik82
7. jún 2009

aha, dakujem 😉 tak nabuduce uz budem davat stale 😉

zuzujo
7. jún 2009

chtela bych se zeptat, kdyz varite maso-zeleninovy prikrm, varite vzdy maso spolu se zeleninou?
A co se tyka ryze nebo prosa (jahel), ty take spolu nebo zvlast?

saska.t
8. jún 2009

zuzujo, varim vsetko pokope akurat jahly pohanku atd co staci varit chvilu pridavam na poslednych 15 min 😉

levik82
8. jún 2009

no, blizi sa nam 8.mesiac, tak by soms a chcela opytat co okrem jogurtu by som mala zaviest nove 😅 vsetky tie stranky ze kojeni a tak poznam a mam preluskane, ale chcem skor nieco z praxe 😅 takze teraz papame asi takto: rano kojenie, potom este jedno kojenie, potom spinkame, potom desiata = ovocie, potom kojenie, potom spinkame, potom obedik = mäsko plus zeleninka plus ryza alebo zemiacik 😉 a potom sa do vecerneho kupania a spinkania asi este 3x kojime. to je vsetko. takze neviem. ten jogurt zaviest na olovrant? alebo co este? na co nemam zabudnut? 😉 😅

saska.t
8. jún 2009

mozes zaradit aj chlebik s maslom pomalycky, alebo lucinou, cottage samozrejme pozvolne, nie naraz... 😉

levik82
8. jún 2009

teda lepok? nie az v 9.mesiaci? ukoncenom teda?

levik82
8. jún 2009

a chcelik a rozky ake? niekde citam ze nic cerealne ale zase biele nechcem davat. chlebik viem ze bez semiacok, ale rozky neviem - napriklad grahamove? alebo ake??? proste tmave? 😕

saska.t
8. jún 2009

levik kludne lepok uz zarad po skonc. 8 mes. nemas na co cakat celiakia je vrodena takze ak ju ma bude ju mat aj za mesiac...ale nerob si starosti zacni pekne ovsennymi vlockami zarad chlebik, rozky vsetko postupne...
Rozky biele na zaciatok su pre deticky lepsie stravitelne treba davat pozor na pecivo so zrnieckami dieta ich moze vdychnut...

levik82
8. jún 2009

tie grahamove potom az od roka predpokladam... a chlebik moze byt tmavy? alebo nejaky razny? a cerstvy alebo radsej nejaky 2-dnovy? 😕 😅

levik82
8. jún 2009

...mne osobne totiz cerstve pecivo tiez nerobi dobre a ja povinne jem len niekolkodnove 😉 tak teraz neviem ako drobcovi...

saska.t
8. jún 2009

levi- chlebik mozes aky chces, neboj rychlo prides na to ci mu robi alebo nerobi dobre, to ale neznamena ze mu bude robit zle 😉 ak ano das starsie pecivo 😉

claudinka
8. jún 2009

Ahojte babulky, my davame obedik, desiatu a veceru a koncom tyzdna sa chystam pridat aj olovrant, co napr. mu mozem zacat davat? papame ryzu, zemiaky, bezvajecne cestoviny, roznu zeleninku, masko, vajicko.. jogurt sme este nedavali.. a este som sa chcela opytat, ak mi uz dva tyzdne nechce jest obed, co treba robit? Da si jednu-dve lyzicky a ani za nic nechce otvorit pusinku, pritom tie jedla ma rad, co mu robievam desiatu aj veceru zje bez problemov, iba ten obed nam robi problem a pritom to, co nezje na obed, bez problemov na veceru zje.. koncom tyzdna som sa chystala pridat olovrat, ale akosi neviem, co teraz mam mu prestat davat kase na noc a davat zeleninku s masom alebo vajicko, aby mal dostatok zeleza alebo ako? neviete mi niekto poradit? doteraz papkal krasne, ukazkovo, len teraz asi mu idu horne zubky alebo co a takyto problem sa vyskytol a ja varim pre kos

saska.t
8. jún 2009

claudi- je normalne ze ked idu zubky tak dieta odmieta urcity chod jedla, nenut ho ak to zje neskor nevidim v tom problem, tiez uz vo vasom veku mozes zaradit chlebik, sunku (morcacia kuracia) biely jogurt, lucina, cottage pecivko, ovsenne vlocky, cestoviny mozu byt uz aj bezvajecne, zltko ... ak papate aspon 5x v tyzdni mäsko zeleza ma dostatok a hlavne ked papa roznorodu stravu s tym si nerob starosti 😀

levik82
8. jún 2009

saska, este sa opytam...mäsko hovädzie mozme? ja som planovala davat, len mi teraz mamca podsunula nejaky clanok tohtotyzdnovy ze hovädzie detickam nie. ale mam uz naporciovane v mraznicke, tak teraz neviem. ale ja by som asi dala 😕

saska.t
8. jún 2009

jasne ze mozes nedavaj casto ale 1x tyz je zdrave 😉 bravcove odporucaju az po roku ale aj to raz za cas dam 😉

levik82
8. jún 2009

hej, o bravcovom viem aj ja tak 😉 tak dik, si ma utvrdila v mojom nazore 😉 ty si v tomto taka moja druha dusa 😝 mas podobne nazory v papani ako ja tak sa ta rad pytam 😉 dakujeme 🙂

claudinka
8. jún 2009

saska.t cestoviny si myslela, ze uz mozu byt vajecne, ze? zltko papame tiez.. co je lucina? 😝 ovsene vlocky tiez sme uz papali..no vsak praveze nepapa 5x tyzdni masko, kedze obed mi odmieta, mam mu to teda davat na olovrant?

saska.t
9. jún 2009

claudi- nie myslela som bezvajecne, vajecne az po roku az roku a pol

levi - vsetko s mierou a je to v poriadku 😉

saska.t
9. jún 2009

claudi - kludne mu to daj na olovrant nic sa nedeje ked bude mat zasa dobru naladu vratite sa k obedu, zelezo je aj v zelenine takze urcite ho ma dostatok ak nie je spavy, malatny anemicky nemas co riesit 😉

claudinka
9. jún 2009

bezvajecne cestoviny davam 😉 praveze vzdy davam zeleninku s maskom, tak zacnem davat na ten olovrant.. kedze vacsinou jeme iba ovocie posledne dni 🙂

paola.o1
9. jún 2009

caute baby a dodrziavate zasadu 6 krat maso 1 krat zltko? ako je to s tym maskom? my zatial praveze papame iba hovadzie... skoro kazdy den

claudinka
9. jún 2009

hovadzie by sa nemalo, iba kuracie, morcacie alebo kralicie, pokial ja viem.. my davame kuracie..
a ja tu zasadu dodrziavam, ibaze maly strajkuje

mamkabubka
9. jún 2009

Ahojte,poradte prosim,mozem dat malej,ma 9,5 mes.,nektarinku,broskynu,melon?Boli sme v obchode a chceli sme jej dat Hippku maso,zelenina,ale precitala som si zlozenie-mrkva,por,cibula,paprika,rajcinovy pretlak.... 😕 🤐 😠 od ukonceneho 8.mesiaca.Tak som to okamzite vratila.Neni to prehnane,tie suroviny???? :-O

claudinka
9. jún 2009

podla mna je to prehnane, preto kupovane vobec u mna nehrozia 😀 nektarinku a broskynku mozes urcite, melon neviem

saska.t
9. jún 2009

paola - to davas dost casto hovädzie dieta by malo jest prevazne biele mäsko (morka,kura,kralik)do roka, hovädzina tak 1x tyz.... zltko davam kedy ma napadne a mäsko ma min. 5x tyz.

mamka- ovocie co si pisala mozes co sa tyka hipp kupuj tie po 4 mes a ziadne take veci tam nenajdes 😉 vzdy treba citat zlozenie 😉

evixa
9. jún 2009

ahojte, mamkabubka melon mozes urcite. My sme este nejedli, lebo cakame na "slovenske" 🙂, ale ze je vyborny najme v teplom pocasi. A co sa tyka kupenskych prikrmov, tiez nerozumiem ako to je s tym zlozenim (obsahuju aj tvaroh, med a pod).. Uprednostnujem vlastnu vyrobu, alebo potom treba vraj k uvedenemu veku pripocitat 2 mes. (t.j. ak pisu, ze od 6 mes., tak +2= od 8 mes.).. Aku mate skusenost so sojovym, ryzovym alebo kokosovym mliekom?

saska.t
9. jún 2009

evixa - sojove sa neodporuca, myslim ze od roku a pol soja je alergen, kokos je tropicky takze az po roku a ryza sa moze uz v skorom veku ale ako je to s ryzovym mliekom netusim v zasade by nemuselo vadit 😉

claudinka
10. jún 2009

ryzove je urcite v pohodicke, aj ja malemu davam 😉

mamkabubka
10. jún 2009

dala som jej melonik-tak budem pravidelne davat-ostala na chvili ticho 😀 a tak uzasne ho cuckala,no zlata bola,chutkalo nam moc,a pojdem na tu ,broskynku.Kupovane vyzivy mala 2x len presnidavku,ale hotove jedlo jej chcel muz kupit-akoze kupi zdrave pre svoju dcerusku 😀 ,tak som suhlasila,ale nevidim na tom nic dobre,je to patok podla mna.Tak take veci ozaj len vynimocne.