Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
25. jún 2009

tamka zltko mozes davat k comukolvek namiesto mäska 😉 co sa tyka mamicky- bohuzial je to slaba vzdelanost vo vyzive a asi aj dost velky nezaujem a bohuzial na to doplati to dieta a v neposlednom rade chyba pediatricky ktora jej nedala zaklad...

verona- bio davat nemusis, zaklad je v lete davat sezonne ovocie a zeleninku v zime mrazene kedze ta je dopestovana v sezone a zamrazena takze nie sklenikova 😉

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agalia
25. jún 2009

Kocky, ako pripravujete kukuricnu kasu? To mam kupit normalnu kukuricu a uvarit? Alebo instatnu kasu - chcela som sa instantnym vyhnut... A pohankovu kasu? Kolko sa varia tie pohankove vlocky - to sa vari vo vode a ako dlho? dik Neviete nahodu ci existuje aj bio normalna biela ryza? natural ryzu mam ale ta sa vari dlho 45min.. dik

saska.t
26. jún 2009

agalia kupis kukuricnu krupicu a pripravis ako klasicku krupicu ale s vodou ak chces po uvareni mozes dodat mlieko
Pohankove vlocky sa nevaria zalejes vriacou vodou a po 15 min su uplne mäkke
Bio ryza existuje ale je to docela zbytocne klasicka biela staci, treba zvykat na normalne dostupne veci ved nebudes kupovat cely zivot bio alebo? bio sa väcsinou kupuje pri zavadzani prikrmov 😉

apna
26. jún 2009

ahojte
prosim vas,kupila som malej cervenu lupanu sosovicu,uz moze ked ma sedem mes.,ze?a s cim to mam pripravit,nemam predstavu?a kolko jej dat?
a este som kupila v takom obchodiku kukur.muku,teda som ju pytala,ona mi dala,len to ma iny nazov,ale povedala,ze to je to iste.nie ste nahodou niekto v uk?vola sa to maiza meal.aj som kuk na nete,zda sa ,ze to je to iste,ale nejak sa obavam,jej to dat
dakujem

ejagerka
26. jún 2009

apna, ja som malemu tiez kupila maize meal, je to kukuricna muka, nemusis sa bat ;) ale nam to aj tak velmi nechuti, asi to neviem dobre pripravit 😖

apna
26. jún 2009

ejagerka tak super dakujem.mne zatial spapala vsetko ,co som jej dala.a ako ty pripravujes,co tam davas este?

ejagerka
26. jún 2009

mne saska poradila, pridat vodu a trosku povarit (nieco ako krupicu) a potom dat nejake ovocie ;) ja som mu dala cucoriedky a maliny, ale nic extra :( pohanka mu za to chuti ;)

apna
26. jún 2009

ejagerka a pohanku tu maju?alebo mas z domu?ak tu maju,napis mi prosim kde kupujes a ako sa to vola.dakujem

ejagerka
26. jún 2009

kupi ju v tescu a vola sa buchwheat, stoji nieco okolo £1.50 sa mi zda ;)

apna
26. jún 2009

jeej super dakujeeeem.a este to su vlocky ako vyssie pisala saska,ze sa zaleju vodou a zmakknu a uz sa nevaria?

agalia
26. jún 2009

dakujem saska no tak snad to pojde, len nechcem urobit nejaku chybu dik moc

saska.t
26. jún 2009

ejagerka ked dovrsite 8 mes mam tip na tu kukuricnu kasu aby chutilo rozmackat trochu bananu a pridat 2-3 lyz. bieleho jogurtu krasne to zjemni tu kasu a mala sa ide za tym zabit dokonca aj mne to chutilo 😉

apna ano uz sa nevaria 😀 po 15 min. su krasne mäkke 🙂

apna
26. jún 2009

saska dik,a este otazka 😀 s cim mam dat tu sosovicu?vobec neviem ,co sa hodi.dik.a kolko asi?

saska.t
26. jún 2009

apna - sosovicu uvaris do mäkka vo vode mixnes ostane ti z toho kasa mozes pridat mlieko (nemusis) a mozes dat k tomu zltok a zemiaky ale pockala by som do 8 mes. Na zaciatok by som ju asi dala normal k zeleninke a neskor ako klasicky privarok 😉 mnozstvo budes musiet odhadom ja som ju pre malu este nerobila tu v DE ju nedostat 🙂

apna
26. jún 2009

aha ok,dakujem,tak ja ju asi uvarim so zeleninou nejakou,asi iba mrkvu a zemiak ,trochu sosovoce na zaciatok.myslela si ,ze zltok os osmeho,ze?
saska a ty si kedy zacala s lepkom?neviem kedy zacat,ale asi pockam do osmeho...?

saska.t
26. jún 2009

apna myslela som sosovicu od 8 zltok uz mozte 😉 lepok som zacala v 8 mes. 😉

natsa
26. jún 2009

Ahojte ja som si kupila tu pohanku a malému nechutí aj som mu ju dávalaz ovocím alebo zeleninov.Nechce ju.Nechutí ani mne neviem čo snou.Neviem čo sa to z malím deje akosi neche papať na obed zjedol 3 mini lyžičky kur.mäska z ryžou a viac nechcel zato moje mleko chce stále. čo mu chutí tak to je jablko z piškotkami.Na ranajky to isté, papával chlebík z masielkom a šunkov teraz nechce nič.Aj som mu pozerala či mu idú horné zubky ale nevidím nič.

saska.t
26. jún 2009

natsa- to je len obdobie ponukaj dalej nenasilne ono sa to spravi 😉

stalida
26. jún 2009

ahojte, chcem sa opytat na ten syr zerve-kde ho dostat kupit? uz som pozerala v par obchodoch a nenasla som. Dakujeeeem 🙂

apna
26. jún 2009

saska aha 😝 uz papala,ked som precitala,ale tu mi uz davno vravela doki,ze mam dat
tak snad to bude ok.a zltok nedavam este maslko,ale uz zacnem buduci tyzden,neviem preco to odkladam.
a este ak zacinate s lepkom,tak co vlasne iba rozky,chlebik a tak?a ake mam davat biele alebo tmave?asi biele..
a hned ako zacnem s maskom a bude ok,tak moze hned zltok?
tolko otazok.dik

saska.t
26. jún 2009

apna to bol len moj nazor 😉
lepok najlepsie zacat asi ovsennymi vlockami su najprijatelnejsie neskor chlebik, rozok na zac. biele pecivo je lahko stravitelne pozor na celozrnne vyrobky aby nevdychla zrniecka, zltok moze hned so zavedenim mäska a mäsko neodkladaj pre babo je velmi dolezite zdroj bielkovin a zeleza 😉

apna
26. jún 2009

Saska
viem,ze len tvojnazor,ale ty si tu odbornik 😉 ,kazdemu radis,takze posluchame ;-
dakujem

saska.t
26. jún 2009

apna dakujem, ja poradim len ked viem a mam to overene odbornikmi ale zvazit to musia same mamicky ci im to tak vyhovuje a je to spravne, kazda mame predsa svoj nazor 😉

apna
26. jún 2009

saska jasne,ze kazdy urobi po svojom,ja som v uk a tu mi vravela health visitor,ze mam uz davat mlieko len rano a vecer a mam uz davat tvrde syry,eidam a tak,ryby,cerealie a s normalnym plnotucnym mliekom 😀
jasne,ze jej to nedavam 😉
ale ty vies stale kazdemu poradit 😉 🙂

saska.t
26. jún 2009

apna no ja tiez nezijem na SK ale tu ti ohladom jedla neporadia vobec 😀 tvrdy syr mozes po 8 mes. kludne zaradit 😉

zuzujo
26. jún 2009

saska prosim te, co se tyka toho lepku, jak tu pises trochu vys apne...jak rychle ho mam zavezt? malemu (ma 9 a pul mesice) jsem teprve tento tyden zacala davat po par lzickach ovesne kase, bud k ovoci na desatou nebo jsem mu to zamichala do vecerni ryzove kase, za jak dlouho bych mu mohla dat plnou davku ovesne kase a za jak dlouho pak chlebik a jine lepkove obilniny?
taky prosim o radu ohledne jogurtu, dneska jsem zkusila dve lzicky smetanoveho a potom dokojila, jak postupne to navysovat? stejne jako se zacina se zeleninou? vyzkouset tri dny a pak plnou davku? malemu to smakovalo. zatim jsem ho jen dokojila. je to tak spravne? a dava se pak jogurt kazdy den?

cicenko
26. jún 2009

ahoj dievcaa, ake jogurty a kedy ste zacali davat ao s cim ste ich podavali? poprosim odpoved aj internou postou. dakujem vopred.

ejagerka
27. jún 2009

apna, ja som uz zaviedla lepok, len tak postupne a aj jogurty a syry uz davame a nevidim, ze by mu nieco bolo...cakali sme s tym doteraz, nedavala som mu hned od 6 mesiaca ako tu radia HV. Je zvlastne, ze ti tvoja HV kazala dat mlieko len rano a vecer, ved ot je trosku malo, nie? a ozaj, ani my nedavame kravske mlieko do cerealii, ale do varenia uz ano. (takto to odporucaju v UK 🙄 )

saska.t
27. jún 2009

zuzujo vo vasom veku mozes davat uz plne davky kase bez problemov, celiakia je vrodena zalezitost takze ak by ju mal urcite by si na to dosla prejavuje sa ako velke hromady stolice, prujem, nervozita atd urcite by si dosla na to ze nieco nie je v poriadku 😉
tym pomaly som myslela neprepchavat ho chlebikom alebo rozkami aby deticky neboleli bruska a samozrejme nie za jeden den stihnut dat ovsenne, chleba aj rozok, proste kazdy den niecoho kusok a ak sa nevyskytnu ziadne problemy uz v pohode ako to bude vyhovovat 🙂
Vy mate vyhodu kedze kojis MM maleho chrani pred pripadnymi potiazami takze vam to pojde pekne plynule 😉
jogurt uz tiez kludne mozes dat cely /alebo kolko spapa, zavadza sa po 8 mes. a to uz davno mate) ide vlastne o to aby boli ladviny na to dozrete a vo vasom veku urcite su 😉 nemusis dodrziavat 3 dnove intervaly iba v pripade vyhadzania...
co sa tyka dokojovania ak to maly vyzaduje kludne dokoj urcite mu to neublizi. Obednajsiu davku by uz mal mat plne nemliecnu....
jogurt davaj podla uvazenia nemusi byt kazdy den kedze sa kojite, jogurt byva ako dobra nahrada ml. produktov ked odmieta dieta mlieko v tom pripade sa odporuca casto 😉

cicenko- jogurt po 8 mes. ma byt biely, najl. plnotucny so zivymi kulturami, moze byt smotanovy, na slov. su to Sabi jogurty, zvolensky, napr. moze byt aj biela nesladka activia ale na moj vkus vela sodika, podavat najlepsie s nastruhanym ovocim alebo detsk. predsnidavkou, alebo samostatne ak chuti...

ejagerka- kazdy stat odporuca inak no kravske mlieko ma vela nevhod. bielkoviny a myslim ze ste na to este maly do jedla iba ako doplnok varenia az po roku nejde o to ze by mu teraz nieco bolo ale ze sa moze kedze ladviny su nezrele vyskytnut neskor 😉