Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

petreva
15. sep 2009

SASKA, děkuju...proč myslíš, se ještě hodně dlouho vyhnout kaši? Je to přeci mléčná dávka. Někdo kaší začíná,ne? Ale já se taky kloním k zelenině, jen jsem si nevěděla rady v naší situaci. Myslela jsem, že začnu zeleninou jen tak pomalu, jednak kuli E. měla koliky, tak kuli bříšku a taky kuli laktaci, aby se rychle nesnížila. Od začátku bojujeme a vlastně se divím, že jsme vydržely s kojením do teĎ. I když jsem se vzdávala každičký den...Máš pravdu, mě taky nepřijde, že by měla vyloženě hlad. Tak to ještě nechám uležet. Jůůů a kdy to fyziol. období zkončí 😀 ?

saska.t
15. sep 2009

petreva - laktaciu znizis ked zaradis na vecer kasu a hlavne naco ju cpat UM v kasi ked ma svoje mliecko 😉 a hlavne kasa nezaruci ze prestane pytat v noci papat u nas to vobec nepomohlo... kasu som zaradila az v 8 mes. a nakoniec aj vylucila na veceru malej bolo tazko po nej , tak ju papa obcas na ranajky ale miluje domace kase-pohankovu,kukuricnu,ryzovu s ovocim 😉
ak ste trpeli kolikami netreba sa ponahlat so zeleninou ktora naduva...
No co sa tyka toho fyz. obdobia u nas skoncilo az teraz 😅 takze asi som ta nepotesila 😀

petreva
15. sep 2009

SASKA, a co jsi dávala Ellince k večeři do 8.měsíce? Mlíčko? A co má na večeři teď?
Já mám nějaké zmražené, takže až bude čas, tak bych jí rozdělala kaši do toho...je ale fakt, že řada lidí mi říká, že jim kaše stejně nepomohla k lepším nocem.
Mohla bys mi , prosím, napsat cca jak děláš kašičky? Kolik čeho máš odzkoušené? Ď
S tím obdobím 😅 si mě fakt nepotěšila 😀 ale je to moje beruška...je krásný pozorovat svoje děti, jak se mění...

saska.t
16. sep 2009

petreva - dodnes papame okolo 5 r. mliecko a vecer ako posledne tiez mliecko ale zahustene ovs. vloc. a cerealiami je to tu novinka od hipp a malej veeeelmi chutna tiez je to na pitie 🙂

vsetky kase sa robia rovnako napr.ryzova vezmes trosku ryze cca 1 stamprla 4cl (to bola nasa davka) nechas ju rozvarit uplne do mäkka a mixnes ak chces mliecnu pridas trosku mliecka a ovocie podla toho ake budete papat ovocie som nikdy nevarila,
pohankovu - kupis pohanku najlepsie su vlocky zalejes vriacou vodou nechas 15 min. nabobtnat a pridas ovocie (da sa aj so zeleninkou) ak je to cela pohanka lupana treba ju povarit do mäkka a potom mixnut a to iste aj neskor ovsenne vlocy.. (ked zaradis lepok)

vamonika
16. sep 2009

Ahojte kocky, chcem vas poprosit o radu. Mam 7 mesacne dievcatko, ktore kojim, no volaako sa mi nechce naucit na prikrmiky, respektive - spapa este ked jej dam hipp prikrm, ale vcera som jej uvarila polievocku z mrkvicky a zemiaka, tak to vypluvala po celej kuchyni. Neviete mi poradit volaaky dobry receptik pre zacinajucich papacikov? Ci mam zmenit zeleninku? Ktora zeleninka najviac chutila vasim papacikom? Dakujem!

saska.t
16. sep 2009

vamonika - je to este skoro preto mala este nie je zvyknuta na nove chute chce to cas, zameraj sa skor na zeleninove pyre ako polievky,zbytocne voda z nich zabera miesto v brusku zeleninke 😉 ako dobry trik je do zel. prikrmu nastruhat trosku jablcka aby to zosladlo, alebo pokracuj s hippkami a ked sa poriadne rozpapa prejdi na varenu 😉
kludne prejdi aj na ostatnu zeleninku - brokolica, karfiol, kalerab, spenat, cukina atd. urcite jej nieco z toho zachuti, mixuj zatial pekne do hladka aby ju nerusili kusky a ono to pojde, mozes skusit primiesat male mnozstvo MM tu jeho chut tam urcite zaciti 😉

petreva
16. sep 2009

SASKA, děkuju 😉 Dneska spala Elenka líp, tak si čím dál tím víc myslím, že se skutečně hlady nebudí, když už se budí 😅 Jsi hodná, jak tady všem radíš a děláš si na "nás" čas 😉
Počkám na příští víkend až bude manžel doma a zkusíme začít pomalu zeleninou...

vamonika
16. sep 2009

Saska, velmi pekne dakujem, uz som si myslela, ze hippiky nie su vhodne, a ze musim varit radsej polievky..... 🙂 ,uf..super, dnes som dokupila i ine chute, tak uvidime...vsimla som si, ze najviac jej chuti brokolica s ryzou 😵 . Neskor zacat s inou stravou...tak asi od 8-9 mesiacika, ci aj neskor?

saska.t
16. sep 2009

vamonika - ked zacne papat v pohode bez problemov to sama uvidis skus zacat pomaly varit,zalezi na babätku ako dlho to potrva, sama ti da najavo,neboj kazde babo sa nauci casom papat uplne v pohode len potrebuje svoj cas, netreba do nicoho nutit aj ked to je obcas tazke 😉

petreva - dakujem, kedysi tu pomahali mne a teraz na oplatku pomaham ja, viem ako tazke je zacinat s niecim novym 😉

vamonika
16. sep 2009

Ak nahodou, nemate volaake receptiky na papu, ktore ste vyuzili pri svojich pokladikoch 🙂 😉

saska.t
17. sep 2009
vamonika
17. sep 2009

Saska, Dakujem!!! 😉 🙂

jasminet
17. sep 2009

baby ked mam zamrazene cerstve marhule, je potrebne ich podusit a potom rozmixovat a dat ako prikrm, alebo staci iba rozmixovat a dat? to len tak do buducnosti - aby ste si nemysleli, ze malu tym uz idem tlacit 😀

cessy
17. sep 2009

ahoj saska
doma mam kupenu cervenu sosovicu a neviem co s nou. moze ju uz maly papat??a potom ako ju pripravit, teda s cim????? 😕

saska.t
17. sep 2009

jasminet - je to na tebe ako ich urobis mozes aj tak aj tak samozrejme az okolo 6 mes nie skor

cessy ahoj - jasne uz mozte ona sa zavadza po 8 mes., ja ju robim velmi jednoducho ako privarok ona sa velmi rychlo rozvari takze ju normalne povaris v troske vody s bobkovym listom a vznikne z toho kasa (fakt sa uvari za 15 min) a bud to nechas tak a dorobis zemiacky a zltok, alebo v troske mlieka rozrobis trosku muky (davam uz celozrnnu ovsennu a norm. krav. mlieko) a zahustis a nakoniec trosku osolis ak teda solis, bobkovy list samozrejme vyber, 😉 urcite vam bude chutit 😉

cessy
17. sep 2009

saska dakujem, lebo uz ju mam dlhsie doma a neviem co s nou 😉
zajtra to vyskusam spravit. dakujem moc, moc 😉

monka88
18. sep 2009

ajojte,
chcela by som sa poradit.Chcela by som drobcovi skusit spravit aj krupicovu kasu. Len rozmyslam,cim ju posypat? Kakao este nemoze,skoricu neviem ci uz mozem dat.Nieje to nahodou alergen?
Alebo mate nejaky lepsi napad?Dakujeeem 🙂

ukana
18. sep 2009

monka, s trochou vanilkoveho cukru, alebo len jemne osladit cukrom.........prip. k tomu nejake makke ovocie 😉

mukky
18. sep 2009

ahojte,cessy cervena sosovica aj tak pekne vonia,ved uvidis.Ja dam uvarit zemiaky,potom pridam sosovicu,na zahustenie ryzove vlocky ak treba, a asi necelu minutu pred vypnutim pridam par lyziciek bieleho jogurtu.alebo do polievky ju davam..alebo len cisto sosovicovy privarok bez zemiakov len s jogurtom a chlebikom.

monka88 neviem aku mas krupicu ale do troch rokov veku dietata je nevhodna

cessy
19. sep 2009

mukky dakujem tiez vyskusam 😉

ja este stale kojim, takze maly je na MM, uz papa aj jogurty, ako to je s mliekom??moze sa davat do privarku??alebo napriklad do tej krupice?? 😕

monka88
19. sep 2009

Detska krupica je nevhodna do 3 rokov? A preco?
A nejaka specialna ano? Ta je potom aka?

saska.t
19. sep 2009

cessy - po roku mozes pouzit kravske mlieko do varenia na pitie az po 3 roku 😉

monka na krupici by malo byt odporucanie odkedy sa da pouzit pre dieta, ja som pocula po roku ...

mukky
19. sep 2009

ja s kravskym mliekom pockam celkovo az do troch rokov,kojila som 13 a pol mesiaca a maly sa mi sam odstavil ☹
krupica je vhodna od roch rokov,je tazko stravitelna a vyzivovo nehodnotna.Ale niektori vyrobcovia napisu od roka,vseobecne od troch rokov..

cessy
19. sep 2009

ano viem ze na pitie az po tretom roku, len to varenie som nevedela.
a malym uz robite aj napr.puding???to tiez asi az neskor, pravda...
ja som krupipu malemu este nedavala a ani sa nechystam.

saska.t
19. sep 2009

krupicovy problem neriesim tu ju nedostanem a ani sa nechystam, a puding som tiez nerobila a zatial ani nebudem... este som k tomu nedospela 😀 ale viem ze kocky uz davno robia...

mukky netrap sa ak sa sam odstavil jednoducho mu to stacilo 😉 dala si mu vsetko co si mohla

mukky
19. sep 2009

saska dik..som chcela kojit do dvoch rokov ale aj tak je to pekne ze som kojila taky cas.Ja tiez sa puding nechystam robit,nevidim na nom nic prospesneho a este to osladzovat cukrom uz vobec nie..ale ja som v stravovani maleho dost prisna tak to berte trosku s rezervou 😀 ,je to kazdeho osobna vec co poda svojmu malemu dietatu ale aj tak mi niekedy vlasy stoja hore dupkom 😕 ked citam co citam...

cessy
19. sep 2009

mukky ja som na tom asi tak podobne ako ty, malemu nesolim, nesladim....a ked otvorim temu netabulkove maminy, tak som mierne mimo, tak to uz ani radsej neotvaram

mukky
19. sep 2009

cessy ja som tam bola dost casto,ale nejak nestiham uz tam prispievat,niektore maminy sa trosku umudrili ale niektorym pomoct trosku nasmerovat je uplne zbytocne 😢 ..nebijem sa do prs ze toto je to spravne co robim ja,ale ked raz je nieco napr. u desiatich lekarov nevhodne podavat,tak to jednoducho nedam a nepytam sa a preco a neublizi a ked dam len trosku?....a podobne..prikrmovat v par tyzdnoch pre boha je uz silna kava... ci jest bryndzove halusky v 5 mesiacoch a podobne..a je tak vela informacii vsade,staci len studovat a studovat..moja mama sa riadi mnou a je rada ze dnes sa uz o nevhodnych prikrmoch skoro zavedenych do stravy dietata vie tak vela...mozno by som nemala alergie a nadvahu..kto vie..myslim ze ak dietatu nepodam aj 3 roky sladkosti o nic nepride...ani ho o nic neochudobnim
mozno tu par dni nebudem tak nakuknem potom neskor,majte sa pekne

saska.t
20. sep 2009

tak taketo temy uz neotvaram 😀 do 1 roka som to brala fakt poctivo, teraz som trosku polavila tahame 15 mes. takze sa uz da.... ale neprehanam to, trosku solim ale fakt len trosku ale inak nic viac, stale pozeram na zlozenie daneho vyrobku, konzervaty, farbiva atd. muz si uz mysli, ze mi sisi ale chcem to naj pre malu 😉 uz sa mi smeju aj kamosky ze to prehanam, ale je mi to jedno 😀

petreva
20. sep 2009

SASKA, prosím tě asi jsem takový "pošuk" taky, zatím i dle tvých rad "jen" kojím a příští víkend začneme se zeleninkou...ale chtěla bych taky pro E. to nejlepší a tímhle způsobem jí dopřát, aby její trávicí systém krásně "dospěl".....nevíš o nějakých stránkách kde jsou vypsané škodlivé E-čka? A jak to bereš ty? Jaké konzervanty NE a barviva?? Nebo prostě žádné?? Já se v tom moc nevyznám. Jen se začíním drobet orientovat jak začít...už se těším a doufám, že i kojení nám ještě nějakou dobu vydrží....i když s těmiproblémy jsem ráda, že jsme to dotáhly do půl roka. Díky za info 😉