• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
mi sme zacinali zemiakovou kasou s UM, asi o dva dni som pridala mrkvu, neskor kalerab .... masko az o niaky mesiac po zeleninke :slight_smile: a ovocie sme skusili az ked papal pekne skoro vsetku zeleninku.
21. máj 2010 o 13:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Liki - neboj když jednou nebo dvakrát nebude obědvat tak hladem určitě neumře :slight_smile: Moje malá má někdy dny (zrovna dne) kdy sni k obědu pár lžiček a tím konči. Nenutim ji, nedávám ji žádnou náhradu a ona v klidu vydrží až do svačiny :slight_smile:
Naše Editka zas vůbec nemusi ovoce, maskuju ho do večerní kaše. Jogurt papá taky jen samotný, jak v něm je ovoce tak to plive.
21. máj 2010 o 13:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Luppita a tiez ste zacali od ukončeneho 4.mesiaca ?
21. máj 2010 o 15:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, prosim vedeli by mi niekto poradit? Mojmu malemu teraz zistili vaznu ameniu a chcela by som mu dat cviklu aby sa mu rychlejsie upravila hladina zeleza, moze sa davat? teraz ma 7 mesiacov a zatial papka len ovocie lebo zeleninu odmieta a ani masko mu nechuti. Ak sa da tak uvarenu alebo cerstvu stavu? Dakujem
21. máj 2010 o 18:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zzz77 cviklu mozes dat ci surovu alebo uvarenu, ale robis chybu kedze nepapate zeleninu ani mäsko a to je dosledok nizkej hladiny zeleza kedze tmave mäso a rozne druhy zeleniny obsahuju vela zeleza.
Neber to v zlom, ale to ze odmieta zeleninu a mäsko je preto, ze si ho to nenaucila spravne,tj vzdala si to pri prvej prilezitosti ked ukazal ze nie. Kym dieta zacne pekne papat zeleninku a mäsko trva aj 2-3 mes. ale netreba to vzdat, takze na tvojom mieste by som zacala pekne od zaciatku a ovocie vynechala pretoze sladke uprednostnuje, ale ovocie nikdy nemoze nahradit hlavne jedlo, preto mate problem s anemiou :sweat_smile:
Drzim palce v naprave...
21. máj 2010 o 18:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
magnetka : no mi sme zacali tak v polke 5 mesiaca, ked mal 5 M uz zvladol normalnu porciu jedla :slight_smile:
21. máj 2010 o 20:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A čo je normálna porcia jedla ? :sweat_smile: Koľko by malo mimi v cca 5-6 mesiaci spapať ? :sweat_smile: Viem, že to ej individualne, ale približne ? Niekde som čítala, že viac ako 4 polievkove lyžice pokrmu by sa nemali dávať. Tak ako to prosím funguje v praxi ? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. máj 2010 o 22:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Uvidis podla toho aky jedak bude, zo zaciatku moc nespapa a treba ho dokrmit mlieckom. Moj ked sa uz rozpapal, tak v tom 6M zjedol tu 100 ku - 150tku (ml) (cca jedna mrkvicka, mensi zemiak, kusok karfiolu a mesko som davala asi takej velkosti ako ked spojis ukazovak s palcom.
Ja som si merala mnozstvo podla poharika od presnidavky (su take 125ml) s tym sme zacinali (taky malinky poharik) teraz naplnam ten vecsi ,ten ma 200ml a pomaly zistujem ze mu to nastaci. :slight_smile: je to big hlados :slight_smile:
21. máj 2010 o 23:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jedna plna davka prikrmu je 150-200g zalezi aky hlados to je, kolko lyziciek spapa je na samotnom babatku :wink:
22. máj 2010 o 07:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Saska.t ja som ho to naucila spravne, pekne papkal zeleninku a aj mu chutila totiz s nou sme zacali aby neodmietol po ovoci, ale bol chori a dostal kvapky do nosteka a vtedy sme zacinali aj s maskom a nieco nesedelo lebo sa z toho povracal. Vyvratil aj papanie aj lieky a od vtedy absolutne odmieta zeleninu. Tak mu davam ovocie, niekedy skusam pridat aj dajaku zeleninku, ale akonahle ju zacity hne vypluva. Napad??

A mozem mu spravit aj klasicky sipkovy caj? Myslim taky popradsky porciovany?
22. máj 2010 o 09:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zzz7 -aj tak netreba nahradzat zeleninu a mäsko ovocim a popri chorobe by si naozaj nemala zavadzat ziadne nove veci ako to mäsko :wink: kazdopadne ponukat treba stale a nenahradzat to ovocim :wink:
napad: treba do zeleninky zamiesat trosku nastruhaneho jablcka sladkeho aby tam bolo nieco co lubi lebo pridat mliecko ktore pijete a stale to opakovat...
ak v tom caji nie su umele aromy a farbiva a konzervanty tak urcite ano, alebo kuk v lekarni su tam aj ciste caje bez vselijakych umelych zloziek alebo kukaj zlozenia cajikov :slight_smile:
22. máj 2010 o 10:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babenky.chcem sa od opytat od kedy ste zacali babo prikrmovat.mam teraz dilemu.my sice len tahame na 4 mesiac,ale mala sa casto budi mame problemy s papanim mliecka.som prvorodicka a neviem vela o tom.a kazdi mi radi tak a ostatni zasa tak.. :slight_smile: dakujeeem
22. máj 2010 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
viv my v 5,5m a to bola na UM
22. máj 2010 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vivien6 my mame zajtra pol rok a na prikrmy sa zatial nechystame :slight_smile:
22. máj 2010 o 15:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vivien - deti na UM po 5-6 mes. deti na MM po 6-7 mes. :wink: neskor nie pretoze potrebuju uz dostavat zelezo zo stravy lebo mliecko ho tolko neobsahuje :slight_smile:
22. máj 2010 o 17:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vivien-důležité je,jestli prcek přibírá,pokud ano,tak je úplně jedno,jestli je na UM,nebo kojené,s příkrmy se začíná,pokud prospívají až od uk.6měsíce :wink: ,jinak s tím železem jsem to nějak špatně pochopila,jinak UM má více železa,než obsahuje mm :wink:
22. máj 2010 o 20:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Takže myslíte že ked mi malá nezje na obedík zeleninku, alebo zeleninku s maskom, tak nemám dať nič iné ,a dať papať potom až olovrant ? Ja si to neviem predstaviť nebude potom nekludná že je nenapaná ? A potom na ten olovrant, mám dať to čo nezjedla na obed, alebo klasicky presnídavku , či kašičku?
22. máj 2010 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lilki ak nezje obed skus ponuknut o 1-2 hodky zade trosku obediku a na olovrant mozes dat to co bezne papate :wink: sama ti ukaze ci je hladna urcite ju nenechaj hladovat :wink:
22. máj 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A to možem tolko krát prihrievač ten obedík? Niekde som počula že raz zohriať a potom čo sa nedoje tak vyhodiť :frowning2:. A chcela by so sa ťa Saska ešte spýtať na taký ideálny vzorový jedálniček . MY to máme takto: ráno 8:00 mliečko, o 11:00 - ovocie, alebo jogurt, o 14:00 - obed :frowning2: zleninka , masko , polievočka, o 17:00 - kašička alebo ked sme neni doma tak nejaký sladký pokrm napr. od hipp, alebo výživa, alebo také niečo , a o 20:00 mličko, robíme to dobre? Sem tam jej dám aj rohlík s masielkom na desiatu a medzitým čaj alebo kojeneckú vodu . Tak to je náš jedálniček neviem či je ok, malá bude mať 9 mesiacov a váži 9,2 kg .
23. máj 2010 o 12:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
liki tvoje uvarene jedlo mozes zohriat aj viac krat alebo jednoducho odober iba cast ktoru asi zjete a ostatne nechaj v chladnicke a vzdy len odober cast ktoru je asi schopna spapat, kupene jedlo sa da ohriat iba jedenkrat :wink:
ak vam jedalnicek vyhovuje tak je ok, vypije mala aspon 500 ml mlieka? vo vasom veku by ste mali vypit zhruba 500-700 ml mliecka samozrejme rataju sa tam aj mliecne vyrobky ako jogurty...
vahu mate peknu, moja mala mala v roku 9 kg :wink:
23. máj 2010 o 13:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej tých 500 ml za den toho mlieka vypije v pohode, len to je ťažké zohriať kolko ona spapá lebo niekedy sú to sotva 2 lyžičky , dnes to bola 100 ml. dávka polievky, , takže hotové príkrmy už sa nemožu zohrievať? iba doma robené jedlá ?
23. máj 2010 o 14:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano kupovane mozes len 1x zohriat je to tam aj napisane :wink: a v chladnicke vydrzia max. 2 dni :wink:
24. máj 2010 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, poradite mi, co by som mohla zaradit do jedalnicka, ked malinky mal pred par dnami 10 mesiacikov?
26. máj 2010 o 11:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vitana skoro vsetko, chlebik so sunkou, syrom, vsetky strukoviny, kuk www.kojeni.net mas tam tabulku :wink:
26. máj 2010 o 12:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no dnes sme boli v poradni a pýtala som sa na jogurty, či by už mohol a doktorka povedala,že je lepšie počkať až od jedného roka,keď to obsahuje kravské mlieko a to potom platí aj na syry, tak podľa čoho sa riadiť?
26. máj 2010 o 21:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vitana je to na tebe, v tomto ti nikto neporadi, rozhodnut sa musis sama, ale jogurty (biele) su bezne odporucane po 8 mes. je to kyslomliecny vyrobok preto sa to nepovazuje za klasicke krav. mlieko a ani neobsahuje tolko bielkovin a je prospesne pre zazivaci system a syry bezne po 10 mes..... takze sa rozhodni :wink:
je ale zase fajn, ze mas obozretnu Dr. väcsinou su take co odporucia vsetko hned po 4 mes :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. máj 2010 o 13:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dik saska, no ved sa este rozhodnem..
a uz by som mala zaradiť aj raňajky?to myslíš ten chlebík so sunkou?a co by sa dalo este ine? kedy by som mala dať tie raňajky, ked desiatujeme o 10-tej? a zaradiť aj olovrant?
a chcela by som zacat davat cestoviny.. vsade je pisane, ze ako priloha, ale k comu by sa to hodilo? napises nejake napady.. mozu byt hocijake, len aby boli bezvajecne?
27. máj 2010 o 17:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vitana u nas to bolo takto, rano mliecko a potom za hodku dve ranajky(8,30-9,00) chlebik s niecim, sunka morcacia alebo kuracia, lucina, cottage... a potom dostala az o 12,00 obed... nepoznam vas jedalnicek (casovy harmonogram) takze ti neviem poradit ale vo vasom veku stacia 2 prikrmy :wink: nemusis hned zaradit vsetko naraz a zalezi aj aky ste papkaci :wink:

cestoviny dostanes v kauflande bezvajecne ryzove alebo kukuricne a lepok uz asi tiez papkate takze aj klasicke psenicne :wink: a davala som ich s mäskom a zeleninkou na prirodno na stave :wink: podusila som mäsko so zeleninkou a pridala cestovinu, mala to miluje dodnes :wink: vajecne cestoviny po roku, ak nepapate privarky (omacky)skus z cervenej lupanej sosovice so zltkom a zemiakmi velmi zdrava vec /dostanes kupit v tesco) a moze byt aj tekvicovy a cukinovy privarok :wink:
27. máj 2010 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a tie cestoviny nasekať na male kusky a zmiesat s tou stavou? mal by ich v pohode pozut? a dakujem za tie tipy..hned vyskusam :slight_smile:
27. máj 2010 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vidim saska, ze davas dobre rady vitane..my mame tiez 10 mesiacikov, tak ti rady sa mi tiez hodia..
chcem sa k tomu spytat, kolko tej sosovice dat, tusim sa vari 15 min.,ze? tiez som citala ,ze moze aj zeleny hrasok a kukuricu, ta ma byt mrazena? kolko jej treba do polievky? asi tak za jednu lyzicu? a strukoviny,hrasok,kukuricu mixovať?tiez by som bola rada,keby si napisala ako robis ten tekvicovy a cukinovy privarok a ako mam pripravit baklazan.. prepac za tolko otazok, chcem este trosku spestrit jedalnicek a vidim, ze ty sa vyznas.. :slight_smile: :slight_smile:
28. máj 2010 o 12:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok