Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

perelandra
11. mar 2008

neviem preco to vyrobcovia pisu ze od 4. mesiaca 😠 tu v uk teda davaju detom jest od 6. mesiacov vselico, nasla som aj prikrm zo slaniny a fazule vhodny od 6. mesiacov 😖 ale na kasiach z obsahom lepku je napisane, ze je vhodne pre deti az od 6. mesiacov nakolko obsahuje lepok. teda aspon na tych co ja kupujem. ale aj tak je to skoro, a potom sa cuduju preco je tu tolko deti alergickych. su tu velmi bezne alergie na orechy, soju a podobne veci.... no ale co cakaju, ked tie deti krmia kde cim....

dominica
11. mar 2008

ja sa preto neriadim tým, čo píšu na obale, lebo veľa vecí je nevhodných od toho a toho mesiaca a oni napíšu, že vhodné. Mám naštudované, čo sa odkedy môže a podľa toho hladám...
Nechápem napr. jak môžu dať do kaše, na ktorej je uvedené od 6 mes. škoricu, jahody, lesné ovocie a pod.

junovka
11. mar 2008

ze?ja sa tiez nad tym dakedy pozostavujem 😕

androna
11. mar 2008

lyzenka ale v dm drogerii od alnatury maju bio kasu jahlovu a ta je bezlepkova.tak kup tuto.Dany ju ma radsej nez ryzovu.spaldovu sme zacali davat az teraz od 10mes.

alami
11. mar 2008

neviem teraz, kde som to čítala, ale že ten vek na baleniach je pre deti na UM a pre kojené treba vždy pridať 2 mesiace (teda ak je niečo od 5.mesiaca, tak pre kojené dieťa je to až od 7.mesiaca) No ale lepok nemôže byť ani pre dieťa na UM skôr, ako ten7 mesiac, či kedy sa to začína s lepkom. ☹ 😉 (už som aj zabudla, ešte ma to netrápi)

lyzenka
13. mar 2008

No baby, vcera som skusila dat mojmu chrobacikovi vecer zase 180ml mlieka a uz 3 lyzicky kase.....v noci bol asi 4krat hore co ho to naduvalo a nemohol poriadne spinkat.....nebude lepsie mu ju davat cez den?

kili
13. mar 2008

ja vôbec nechápem, prečo sa tie kaše majú dávať večer, keď dieťa pekne celú noc spí. Minule ma za to v nemocnici doktorka sprdla, že mu mám dávať na večeru kašu, a ja že, však prespí celú noc, tak na čo, ale ona, že to potrebuje. No ako môžem sa na ňu... ja mu dávam kašu (nie vždy) na desiatu zmiešanú s presnídávkou.

lyzenka
13. mar 2008

kili,

on v noci predtym krasne spinkaval, bez budenia......tak asi je lepsie davat na tu desiatu kasu....a potom kedy davas ovocie a zeleninu?

kili
13. mar 2008

lyz, ovocie dávam s tou kašou tak 1:1 a zeleninu má na obed. Ale nie vždy má ryž. kašu, niekedy má len kekse s presnídávkou, al. keksíkovo-banánový koktail a niekedy samotnú presnídávku, keď sa mi nič nechce.

kili
13. mar 2008

jáj.... a zeleninu s mäsom má na obed.

kili
13. mar 2008

neviete mi poradiť, čo sa hodí ku cukine? al. rovno nejaký zaujmavý recept, nie len obyčajné uvarenie.

petra2204
13. mar 2008

Ahoj,
děláte všechny dětem instatní kaše z krabic? Nemáte některá zkušenost s vařením nějaké bezlepkové kaše, ale ze surovin pro kojence? Mně přijdou ty krabicové kaše hrozně umělé a kaše z krupičky by se měla dávat až po roce. Dík za rady 😉 .

kili
13. mar 2008

peti, ja som napísala recept sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petra2204
13. mar 2008

Kili díky, možná by se dala rýžová mouka i koupit, kouknu se do obchodu zdravé výživy. Jaké používáš mléko?
Já dnes zkusila hodně uvařit rýži ve vodě a pak ji rozmixovat, ale zůstaly tam kousky a malý to nechtěl, mně to ovšem chutnalo 😉 .

kili
13. mar 2008

petra, mlieko mám UM nutrilon a.r.

spraviť múku nie je ťažké, mne trvalo asi 15min a mám 250g a keďže na jednu dávku použijem cca 15g, tak to vydrží fakt dlho. Dá sa umlieť na mlynčeku na mak alebo rozsekať na robotovi a potom preosiať a zvyšné kúsky použiť na príkrmy.

petra2204
13. mar 2008

Kili díky za typ 🙂 , ať kluci rostou a jsou zdraví 🙂

susik77
13. mar 2008

baby, dotaz: je dolezite u ciastocne kojeneho dietata(ciastocne na nutrilone od 6.tt) dodrziavat +2 mesiace u ovocnych vyziviek? napr. broskynu davat az v 8.mesiaci-na obale je 6.mesiac...

trixi
13. mar 2008

susik, ja som mala broskynkovu vyzivu vhodnu od 4. mesiaca. Matko ma 6 mesiacov a broskynkova vyziva mu chutila. Dokonca som nasla aj v kombinacii s inymi ovociami.

susik77
13. mar 2008

trixi, ono je dost zvlastne, ze kazdy vyrobca udava iny vek pre rozne ovocie...nechapem...akurat rozumiem, ze citrusy a jahody by sa mali neskor ako alergeny, ale napr. u nej. lacnejsich vyziviek som videla jahody od ukonc.4.mesiaca...

junovka
13. mar 2008

hodte tipy, ktore su bez cukru a inych .... 😉 🙂

susik77
13. mar 2008

myslim ze hrusky Wiliam Christ

trixi
13. mar 2008

junovka, vsetky ovocne od Alnatury, Hami a niektore Hipp. Tie nemam doma, tak neviem.

ria80
13. mar 2008

Ahoj,mám taky dotaz,asi hloupý.Máme 8 měsíců a ještě žádné zuby.Tak nevím,jak je to s kouskama v příkrmech.Mám dávat už s kouskama,když už je jí tolik,nebo mám pořád dávat ty úplně hladký pro menší děti a počkat na zuby?Ona by přece ty kousky polykala celý.Poradte,díky.

junovka
13. mar 2008

Ja mam tiez skoro 10 mesacnu dcerku, tiez nemame zubky.Obedy mixujem a piskotiky a rohlik jej davam do ruky, nech sa uci kusat. 😉

ria80
13. mar 2008

Takže myslíš,že když koupím ve skleničce nějaký jídlo pro větší děti,tak to mám kdyžtak rozmixovat?Taky bych dávala něco do ruky,ale čím by to kousala?Aby nespolkla nějaký kousek,tak nevím.
Je fakt,že když maj děti zuby třeba jen dva dole,taky toho moc neukousnou.Právě proto se tady ptám,jak to dělaly ostatní.

dominica
13. mar 2008

ria80, riaď sa malou, čoho je schopná...
Môj malý mal zuby a nevedel jesť kúsky, nučil sa to nedávno, jednoducho ak narazil na kúsok, začal sa drhnúť, zato kamoškina malá nemala žiaden zub a nerobilo jej problém jesť piškóty a všetko si rozpustiť v pusinke a s ďasienkami požuť, môj to nevedel, jedlo automaticky jazykom posúval do hrdla.
Takže, skús a uvidíš, či to bude vedieť...

ria80
13. mar 2008

A nevadí to nějak trávení,když to bude polykat?
Zase aby se naučila včas,že kousky existuji,že jo.

katka76
13. mar 2008

tak dnes sa mi nechcelo varit, tak ze malej dam hami prikrm. bude mat 9, tak som dala ryzu s kuratom a sampinony - od 8. no a cela soknuta som bola, ked tam boli dost velke kusky a k tomu este aj zrniecka kukurice. zacala sa tym hned drhnut. no ostala som sklamana, takze radsej budem varit sama. esteze mam MM

ria80
13. mar 2008

Já nevgfím,to chce teda asi zkoušet ty kousky pořád dávat,až si to díte zvykne a přijde na to,co s tím dělat.Je to tak?

dominica
13. mar 2008

katka76, šampiony a vlastne hríby by deti nemali do 3 rokov...