Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

gabika7706
7. júl 2010

@veronika2108 nam sa toto stalo dnes, vobec po prvy krat, vcera nespal cely den, v noci sme toho tiez vela nenaspali, hryzie, do coho sa da, 6 zubov uz ma vonku, tak neviem, ci dalsie nas cakaju alebo co 😖 nejako skoro...
skusim mu dat to, co nezjedol na obed akoby na olovrant? aj ked my este neolovrantujeme, len desiata, obed (zvysok kojenie)...
Alebo myslite, ze nechat tak a zostat pri zauzivanom postupe?

saska.t
7. júl 2010

@gabika7706 kludne daj ako olovrant nic sa nedeje 😉 a zrejme to su zubky nas to tiez v 8 mes. velmi trapilo a mala nespala skoro vobec, hlavu hore budu aj lepsie casy a musim povedat ze aj horsie 😅
mne dnes mala zjedla len ranajky a doteraz nic ked sa jej opytam, ci chce papat povie ze nie, takze asi to teplo, no nic, nutit ju nebudem

gabika7706
7. júl 2010

@saska.t zjedol trosku na olovrant, no mozno to bude aj tym, ze som mu tam zamiesala cuketu a to on velmi nemusi, lebo aj na olovrant vyzeral, ze je hladny, aj by zjedol, ale tak to prehltal ako za trest 🙂
A viem veru, ze aj horsie moze byt, moju Katku potrapili az ocaky a to boli prave jej prve Vianoce, oci opuchnute, cervene, sople, bolesti ...
Ja som sa velmi nemohla spoliehat na to, ze ked mi mala povie, ze nechce jest, ze je to aj pravda, ked si spominam na to obdobie, zo zasady bola odpoved na akukolvek otazku "ne" 😀

saska.t
7. júl 2010

@gabika7706 tak v tomto je mala super pekne odpoveda na otazky aj ked momentalne bohuzial len v nemcine ale snad sa casom opät dostavi slovencina ale na veceru sa nadlabla ako maly medved, takze to bude tym teplom 😀

gabika7706
7. júl 2010

@saska.t no, mozno u vas to obdobie este len zacne, co mam kamosky, vsetky si tym presli, ze na cokolvek bola odpoved "nie" 🙂

saska.t
7. júl 2010

@gabika7706 to uz davno mame 😀 ale co sa tyka jedla odpoveda podla svojho pocitu ale samozrejme ked chcem nieco ja vzdy je odpoved "nein" 😅

veronika2108
8. júl 2010

@gabika7706 Dufajme, ze vas aj nas to skoro prejde a dostane sa to do normalu. 😉 AKo Saska pisala, musime to vydrzat. 😉

maryanna
8. júl 2010

ahoj, neviete odkedy môžeme papať čerešne? normálne čerstvé nejako pomixované alebo tak...

jaja26
8. júl 2010

Ahojte,
neviete mi poradiť koľko a ako variť dyňu pre maličkú? ošúpať, dať preč jadierka a variť cca 10 minút? Ďakujem za radu, ešte som ju nikdy nevarila, vlastne ani neviem ako chuti :o)

jaja26
8. júl 2010

Ešte kedy používate olivový olej do príkrmov? My sme začali dnes k zeleninke aj mäsko, ale olej som zatiaľ nedávala do ničoho a to papáme príkrmy už vyše mesiaca. ďakujem za radu.

maryanna
9. júl 2010

@jaja26 dyňa sa nevarííííí....tak ako banán a podobne, normálne surovúú
olej môžeš a nemusíš, mal by sa dávať kvôli lepšiemu vstrebaniu vitamínov ale ak pije dosť UM tak netreba do každého varenia..a môlžeš striedať, olivový, repkový, slnečnicový...

jasminet
9. júl 2010

@jaja26 ak myslis dynu = tekvicu oranzovu, tak presne ako pises, osupat, jadierka prec a varit do zmaknutia, je rychlo hotova. my z nej polievku robime, alebo ju upecieme, mne potom chuti ako pecene gastany.
ak myslis ale cervenu dynu = melon, tak nevarit 😉

maryanna
9. júl 2010

@jasminet hm áno tak takú dyňu áno...ja nechávam aj jadierka bo by som sa teda navyberala aj tri hodiny....aj v cukete nechávam...

jasminet
9. júl 2010

@maryanna vsak lyzicou mas z tekvice vybrate jadra za 3 minuty... to vydlabes a je hotovo

maryanna
9. júl 2010

@jasminet jaj hm máš pravdu, som sa nejako nezamýšľala, lebo ja olúpem nakrájam a nič nevydlabujem ani nedávam preč tak preto mi nedošlod:

saska.t
9. júl 2010

@jaja26 trosku oleja sa pridava do kazdeho prikrmu kedze vit a miner. su rozpustne v tukoch aby to detske telicko dokazalo vstrebat, staci davat do prikrmu 1x denne 😉
mladu cuketu netreba dlabat dynu a tekvicu väcsinou ano

jaja26
9. júl 2010

dakujem vam pekne za odpovede. myslim tekvicu dynu zltu, nie melon. idem ju rychle uvarit :o)

maryanna
9. júl 2010

hm tak odkedy sa môžu tie čerešne? som čítala že sa môžu od začiatku ale normálne čerstvé?

jasminet
9. júl 2010

@maryanna ja som ceresne dala az teraz, tesne pred prvym rokom (zacala sezona) ale napr. cucoriedky som dala skor, tak okolo 6-7 mesiaca. 😅

saska.t
10. júl 2010

@maryanna jasne mozes bez problemov hned a surove 😉

maryanna
10. júl 2010

@saska.t nooo okej, lebo čakajú v chladničke, ale som dala akurát jablko s hruškou..tak nazajtra....myslíš že aksi ich dnes pomixujem a dám do via tak vydržia do zajtra? asi nie čo?

maryanna
10. júl 2010

@saska.t a ríbezle? viem že sú kyslejšie ale by som ich primiešala do iného ovocia......

saska.t
11. júl 2010

@maryanna nemam skusenost s rozmix. ceresnami, musis vyskusat a s ribezlami by som pockala na dalsi rok su kysele a moze sa vyhadzat

maryanna
11. júl 2010

@saska.t Ďakujem tak ríbezle budú na koláč:D a čerešne lenže ako mu ich mám dať keď on ešte kúsky nevie až tak žuť...jedine mixovať aspoň nahrubo...

magnetika
13. júl 2010

Ahoj dievčatá, prosím Vas o recept na tortu k 1. narodeninam pre dieta na UM, urcite nejaky mate 😉 . Budem vam moc povdacna. 🤐 Chcem prekvapit synovca 😅 Dakujeeeeem

maryanna
13. júl 2010

@magnetika hm ja síce nemám ale pomôžem aspoň tak že kdesi v tejto diskusii okolo 50 tej strany alebo tak je jeden recept mamička dávala....tak ak sa ti chce pohľadaj....

dagmarkaaa
13. júl 2010

zdravim vespolek,
holky chci se zeptat jestli mate nekdo taky problem se zavadenim prikrmu. Kristyna ma 7,5 mesicu, je kojena a od 6. mesice zacala bastit zeleninku, pak i s masem, trochu ovocnych presnidavek.... vcelku ji to slo hezky, ale posledni 2 tydny nechce vubec nic, vzdy ochutna 2 lzicky cehokoliv a hotovo, vic nechce, otaci se, dela ksichty a po chvili boje se skonci u kojeni. Ani UM z flasky nechce. Tak plne kojim ale jsem vycucla 😒
Minuly tyden teda vyjimecne snedla malou sklenicku celou, ale po hodine a pul ji celou vyvrhla i s zaludecnima stavama... tak nevim jestli si na to treba nevzpomina.

saska.t
13. júl 2010

@dagmarkaaa tato faza je normalna, musis jednoducho vydrzat a ponukat dalej ono sa to casom opät spravi chce to len pevne nervy a vydrz, hlavne nenut nasilu, aby si jej to este viac neznechutila, MM je este stale najpodstatnejsia zlozka vo vasom jedalnicka, takze sa treba premoct a stale kojit 😉

dagmarkaaa
13. júl 2010

@saska.t dik za podporu, asi mas pravdu, musim zachovat klid a nenutit ji! jen me vzdycky mrzi to vyhozene jidlo, fakt dojidat se mi to po ni vetsinou nechce 😝

saska.t
13. júl 2010

@dagmarkaaa ak nechces vyhadzovat odober len malu cast z uvareneho a tu jej ponukni ostatok nechaj do dalsieho dna ved dolozit mozes vzdy ak by chut prisla 😉