Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lienka2
6. aug 2010

@gabika7706 trpezlivost bohuzial nie je moja silna stranka.. zase nechcel jest.. kaslat na to, dame mlieko.. hadam sa umudri..

zucha
6. aug 2010

@lienka2 tak rob take jedla, kde das aj mlieko. Urob nejaky zeleninovy prikrm, taky husty a zried to urobenym mlieckom. Mozno mu to zas zachuti, ked uz to predtym jedaval.

saska.t
6. aug 2010

@andrejkaz ano zacala som vlockami uvarila som ovsennu kasu pridala nastruhane ovocie a chutilo, samozrejme aj zahustovanim polievok a jedla mozes zacat 😉
@lienka2 je to normalne skoro vsetky deticky tym prejdu, trpezlivost a nenasilne stale ponukat 😉

blumka
6. aug 2010

@saska.t ako si varila tu ovsenu kasu? a vlastne keby som chcela uvarit malej nejaku kasu tak ako na to? nemam v plane davat este kase ale neskor na obohatenie jedalnicka mozno

zuzkat1
7. aug 2010

@gabika7706 to nie ale aj moja dr povadala ze ked uz bude papat taky mesiac obed tak mozem dat desiatu... tak neviem... inak mohlo ju z kalerabu prehnat?

saska.t
7. aug 2010

@blumka v zasade sa vsetky dom. kase varia rovnako, rozvaris vo vode mixnes a pridas struhane ovocie, tak mozes uvarit ryzovu pohankovu ovsennu kukuricnu kasu 😉

gabika7706
7. aug 2010

@zuzkat1 kalerab zrychluje travenie, ale ci by az sposobil hnacku, to neviem.

amsi
7. aug 2010

saska chcem sa ta spytat, ci mi nevies poradit nejaku dobru marmeladu..chcela by som davat na chlebik, ale citala som na nejakych strankach, ze obsahuju prilis vela cukru..tak sa neviem rozhodnut, ci dat a aku..
a tiez sa ta chcem spytat na mletu cervenu papriku, ci mozem trosku pridavat, keby som chcela napr.kura na paprike, alebo to este nie je moc vhodne?

saska.t
8. aug 2010

@amsi mletu papriku uz samozrejme pridavat mozes a aj ostatne koreniny samozrejme s mierou... marmeladu ti poradit neviem kedze nezijem na slovensku ale v malom mnozstve moze kazdu ktora neobsahuje E-cka pozrela by som sa po nejakej bio 😉

zuzkat1
9. aug 2010

@gabika7706 lebo po kalerabe,ktore jej fakt nechutil ani na druhy den, mala hnacku ...tak sme boli den len na mlieku a uz je to ok🙂 dnes skusim dat nieco co uz pozna aby som nedrazdila jej brusko a zajtra sa uvidi ze co...

saska.t
10. aug 2010

@zuzkat1 kazda zeleninka moze prehnat kedze nepapate dlho, nie je nutne prikrm vynechat same sa to upravi, este sa to stane vela krat hlavne pri aromatickej zelenine 😉

zuzkat1
10. aug 2010

@saska.t a mozem jej dat novu vec aj ked este hnackuje...teda nema tak hnacku ze stale kaka ale ked kaka tak je to riedke... ja by som chcela uz zajtra alebo pozajtra dat maso...a moze dostat aj kuracie stehno?lebo mne pride prso hrozne suche

nikush
10. aug 2010

@zuzkat1
ja by som nezacinala pokial kaka riedke, hoc podla mna z masa ju asi neprezenie...no a deti maju papat biele maso, nemastne....das olivovy olej, alebo pridas kusa mlieka a bude lepsie....ono to nie je suche, neje len cisto maso 😉

nikush
10. aug 2010

@amsi
alebo domacu 😅

zuzkat1
10. aug 2010

@nikush no vcera som dala mrkvu a dnes kakala take normalne a potom ju ale zas prehnalo... babka mi vravela ze aj zubkov to moze byt... tak som dala brokolicu ale neviem ci som nemala dat dietu... no zajtra asi skusim to masko

nikush
10. aug 2010

@zuzkat1
ta mne po brokolici serie doslova jak lion 😀 ...isto to moze byt aj zo zubou ked naozaj lezu....ja som takyto problem zubovy zatial nemala

zuzkat1
10. aug 2010

@nikush no moja brokolicu uz jedla a vtedy v pohode... a tu hnacku mala pred tym ako to zjedla... ale z mrkvy mala uz aj minule

saska.t
10. aug 2010

@zuzkat1 kludne mozes zaradit aj nove ak to nie je hnacka typu 100x denne voda a mäsko moze byt aj stehno kedze stale je to biele mäso dokonca sa odporuca varit aj s troskou koze kedze pre deti do 2 rokov je zdravy aj nezdravy cholesterol ktory pomaha rozvoju nervovej sustavy alebo pridat panensky olivovy repkovy slnecnicovy olej na vstrebavanie vit. a miner. Mäsko moze byt kralicie morcacie kuracie, casom telacie a hovädzie, po 10 mes. sa moze zaradit bravcove 😉
A veru ta hnacka moze byt aj zo zubkov, my sme prekakali kazdy zubok 10 x denne 😖

zuzkat1
10. aug 2010

@saska.t 🙂 no moja ine priznaky zubkov nema🙂 musim odklopat ani teploty ani bolesti nic sa nezmenilo ani v jej spravani, len toto kakanie tak som to automaticky jedlu pripisala... tak vravis ze moze aj stehno? to som rada to mi pride take stavnatejsie🙂 tak aspon mozem prestriedat🙂 olej dostala dnes prvykrat ale len par kvapiek do brokolice a zemiaku... zajtra jej k tomu primiesam aj masko🙂

zuzkat1
10. aug 2010

@saska.t inak aky spenat jej mam varit? cerstvy?alebo moze byt aj mrazeny? ja som kupila mrazeny ale ten obsahuje aj zemiakovy skrob a to ja neviem ci moze... a ak cerstvy tak ako sa vari?🙂 a to zltko ako? uvarit na tvrdo vajce a dat tam potom nasekane zltko?alebo pustit surove zltko do spenatu a spolu uvarit?

maryanna
11. aug 2010

@zuzkat1 špenát čerstvý nie, obsahuje veľa dusičnanov, mrazený áno ale nie pretlak, ale normálne listy stočené do guľôčok.....
žltko buď tak že uvariť vajce vybrať žltko a hodiť do zmesi a popučiť alebo oddeliť za surova žltko a hodiť ku vareniu..

k.jolanka
11. aug 2010

Ahoj, dnes budeme poprvé dávat ovoce, chci se zeptat, jestli mám malého nakojit před tím a pak zkusit pár lžiček jablíčka, nebo až poté? ale to se mi nezdá jako moc dobrý nápad, dávat mu na ovoce mléko 😅 nebo dáváte před tím či potom jen nějaký čajík a mléko vůbec? 😕 díky 😉

jasminet
11. aug 2010

@k.jolanka najskor ovocie, potom mlieko, pripadne - ak bude chciet - postupovat rovnako ako pri zelenine...

zuzkat1
11. aug 2010

@maryanna a mrazene listy uz neobsahuju dusicnany? to je ako mozne? inak ako sa vari taky spenat co nie je pretlak?

nikush
11. aug 2010

@k.jolanka to by musel kvalitne vela toho mlieka vypit, aby mu pokrutilo crievka 🙂 . ja som svojmu dala najprv ovocie al. zeleninu a potom mlieko ale on je taky, ze ked ma chut na cicku tak ju musi mat...tak mu dam a v pohode zje aj prikrm....ak mu nedam, tak mi neotvori usta a nezje prikrm...takze skor by som sa riadila podla dietata

nikush
11. aug 2010

@zuzkat1 nie pretlak, ale listy, tak ako maryanna napisala

saska.t
11. aug 2010

@zuzkat1 tak ako maryanna napisala, prepacte za neskore odpovede som na dovolenke na slovensku a je pomenej casu 😉

jespera
11. aug 2010

Maminy poradte, od ktoreho mesiaca davat vlocky a smotanove kremy..dracik...napriklad a tak.., dcerka ma ukonceny 9 mesiac.

zucha
11. aug 2010

@jespera vlocky uz podla mna mozes, ked zavaris do polievky. Smotanove veci som davala az okolo 10. mesiaca a tvarohove po roku

maryanna
12. aug 2010

@jespera no smotanove krémy a la dráčik, pribináčik, by som sa vyhla minnimálne do roka a pol....skôr normálne biely jogurt, neskôr aj ochutený kvalitný...