• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
@gabika7706 :slight_smile: no vies kym nemas babo tak ti je dost jedno co kde je a v com je a zrazu milion informacii ze co smies dat malemu mimi a co nesmies a teraz studuj:-/ ved to je horsie ako VS:slight_smile: teda rano namocim a naobed len podrvym ci rozmixujem a dam k zelenine? dakujem ja viem ze kvoli cukru si myslela... ja tiez nebudem davat nic sladke aspon 2-3 roky ale piskotky a take tie detske keksiky bez naplni to bude asi vynimka:slight_smile:
15. aug 2010 o 09:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 nemusis tie vlocky drvit ani mixovat, budu uplne makkucke, len zamiesas do jedla, vsak to uvidis :wink:
Ja som napr. citala aj predtym na obaloch co konkretne obsahuju, lebo my sme s manzelom alergici, tak mne to uz take zvlastne nepride, ale verim, ze ked to mas zrazu sledovat kvoli dietatu, je to zo zaciatku zlozitejsie.
Nedavat vobec nic sladke dietatu do 3 rokov nie je tiez riesenie, podstatne je, aby to nebolo na dennom poriadku a tiez nie hocico (moj nazor). My si napr. pecieme doma, Katka pomaha o106 od malicka primerane veku, babovku by zvladla uz aj sama :slight_smile: kupovane mame len obcas.
15. aug 2010 o 10:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 tym nic sladke som myslela cukriky a cokoladky.. a nie doma pecene kolace:slight_smile:
15. aug 2010 o 10:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 mne sa zda, ze ryza nema lepok, ci hej? ja osm ryzu domakka uvarila teda varim a v pohode to je...aspolu so zeleninou a masom
15. aug 2010 o 10:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neviete mi povedat, s cim mam davat malemu chlieb? syry typu lucina a zerve nechce, asi preto ze su suche...a tie ako kiri a tak maju tvaroh a aspon 4Ecka :unamused: ... to perla je rastlinne maslo? to mozem? resp. ak by som mu urobila nejaku natierku, napr. vajickou len zo zltka a maslo a bylinky k tomu tak moze? dajte mi tip, ja som uz z toho mimo co na chleba. nie je alergik ani my nie sme
15. aug 2010 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush nema.. tam bol preklep:slight_smile: som sa chcela opytat ze ci uz moze lepok:slight_smile:
15. aug 2010 o 10:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush deti by aspon do 2 rokov tie rastlinne margariny jest nemali, maslo je len to klasicke, kravske a to mozes na chlebik dat, ak uz teda jete tak normalne chlebik, mozes mu urobit aj pomazanku napr. z cervenej sosovice (neviem, ci uz jete strukoviny), z mrkvicky, z oblubenej zeleniny + maslo, prip. bylinky, ak uz nejake jete.
15. aug 2010 o 11:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 lepok uz mozete

@nikush ked uz by si velmi chcela taveny syr, tak apetito kidiboo, tiez sice obsahuje taviace soli, ale z tavenych syrov je najblizsie pre deti.inac ako pise gabika - maslo, pripadne smotanovu natierku (MANA), pomazanky z masla a zeleniny, mozes aj ten zltok
15. aug 2010 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush nátierky podľa výmyslu môžeš, dáš tam čo malý môže.....a syr napr cottage, a taktiež syr tvrdý...
15. aug 2010 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte maminy. Dnes sme sa rozhodli, ze zaciname s prvou mrkvickou. Len som sa docitala a hned sa chcem poradit prosim vas. Mrkvicku mu davat 2krat denne ci raz denne? A stale to ma byt priblizne v rovnaky cas? A staci ked to roztlacim pripadne ak sa mi to bude zdat huste pridam kusok vody v ktorej sa mrkva varila? Dakujem
15. aug 2010 o 12:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 raz denne....on je ešte maličký tak v rovnaký čas nejako striktne nemusíš..ako ty chceš..ja som sa stále snažila rovnaký v tom zmysle že na obed jak vstal tak jedol....že kolo obeda približne....
popučiť môžeš len neviem či ti to popučené bude chcieť keďže doteraz poznal len tekuté a na kúsky je ešte maličký ja by som to pomixovala hlavne teraz keď začínaš a samotná chuť je pre neho nová....
15. aug 2010 o 12:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna dakujem krasne za rychlu odpoved tak radsej aj pomixujem. a ako pises budem sa snazit ten cas aspon pribliznedodrziavat, ono to sice niekedy nejde ked spinka raz tak raz inak a hlavne ked je tak horuco. a este raz krasne dakujem. :wink:
15. aug 2010 o 13:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna a stacia mu teda tie 2 lyzicky ak vobec bude chciet. prosim Ta ak sa smiem opytat kedy zacat napriklad s kasickami. Ci na to mame este cas? Uz maminy ste mu tu radili ze naprv cca mesiac zeleninka, potom dalsi mesiac masko ci ovocie je lepsie? A kasicky kedy prosim Ta?
15. aug 2010 o 13:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 ja ti nepoviem koľko mu stačí, budeš dávať a dokým bude chcieť dáš, niekto zje na prvýkrát 2 lyžičky niekto celú misku....riaď sa dieťaťom
mesiac zeleninka, potom pridáš kuzeleninke meso, a zároveň pridáš na olovrant alebo desiatu ovocie....to papáte mesiac a potom tak cca od 8meho mesiaca sa pridáva tretí príkrm čiže kaša , takže ešte máš čas
15. aug 2010 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna super, dakujemmmm krasne, si ma dala do obrazu. Ja sa radsej viackrat pytam pre istotu. No som zvedava ako nam bude chutit a ci vobec nam bude chutit. Mna stale nieco napadne prosim Ta. Teraz ked bu ju uvarim a neskor mu ju dam mozem to kludne prihriat v mikrovlnke? A uz nerusim. :slight_smile:
15. aug 2010 o 13:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 jasné v mikrovlnke, ako najsprávnejšie je asi vo vodnom kúpeli alee mne to príde otravné zdĺhavé takže ja hrejem v mikrovlnke......v pohode sa pýtaj
15. aug 2010 o 13:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 ak do 2 hodín od uvarenia to nebude papať treba to dať do chladničky...
15. aug 2010 o 13:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna zvlastne ze kase az od 8 mesiaca. Preco? ked v obchode su uz od ukonceneho 4mesiaca? Ci to je na nas ako sa rozhodneme?
15. aug 2010 o 13:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna fuuu tak vo vodnom kupeli, tak to by ma rychlo prestalo bavit. šupnem do mikrovlnky a hotovo . :slight_smile:
15. aug 2010 o 13:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 no ono kašu môžeš dať aj skôr ale proste napr že nedáš zeleninu a dáš kašu...aby nemal veľa príkrmov naraz na také malé telíčko...niekto dáva pred spaním, lenže kaša je ťažká na noc a deti sa budia zvečša po nej....ale ako ty chceš....
a aj preto že niekto začína prikrmovať že nezačína zeleninou ale kašou, že mesiac dieťa papá kašu....
15. aug 2010 o 13:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 hej ja som ohrievala vo vodnom kúpeli materské mlieko predtým aa hrozné to bolo..spomaleté celé
15. aug 2010 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucinenka001 v mikrovlnke sa neohreje rovnomerne..a aj je skodliva:slight_smile: existuju ohrievace flias a ani nie su drahe ak ta nebavi vodny kupel:slight_smile:
15. aug 2010 o 19:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 v ohrievači fliaš to ide ešte pomalšie, v mikrovlnke sa neohreje rovnako no neviem ako ty ale ja vždy pokrm premiešavam takže sa mi nestalo žeby niečo bolo menje a ničeo viac ohriate, a áno je to azda škodlivejšie ale to by si svoje dieťa nemohla mať v izbe kde je PC, LCD, televízor, proste všade je žiarenie, takže si myslím keď mu raz denne ohrejem pokrm tak sa nič nestane, zas netreba všetko preháňať
15. aug 2010 o 19:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna ja ju mam malo tam kde je PC aTV snazim sa tomu vyhnut... a zo spalne som televizor dala prec este pred tym ako sa narodila..ale jasne kazdy podla seba a hej sebe ohrievam v mikro ale jej nie, jej v tom ohrievaci:slight_smile:
15. aug 2010 o 19:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opytat... ked davam malej okolo 4tej na olovrant ovocny prikrm.... a veceru ma az o 7mej, pri spravach...co jej mam davat medzitym.... po hodine od ovocia uz place, ze je hladna :frowning2: :frowning2:
od kojenia uz odstavujem-takze co davate? :frowning2: mozem kasu?
alebo cim jej zahustit ovocny prikrm, aby po hodine nebola znova hladna???

vdaka dievcence :slight_smile:
16. aug 2010 o 09:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tatiana1985 preco odstavujes od kojenia?, ved je este velmi malinka..potrebuje mliecko
16. aug 2010 o 09:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tatiana1985 moze byt aj smadna... pri takom malom mimi je mliecko stale zaklad
16. aug 2010 o 09:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 no lebo uz to kojenie nie je take ako na zaciatku... do 3mes.bola len kojena, potom raz do dna-- na veceru um, lebo malo priberala a vzdy bola hladna...
...potom prisli zel.a ovocne prikrmy..
a vidim ze uz nebojkotuje prso, niekedy je to fakt len o hrani sa, smiati,,,, funkcia: papanie je uz kdesi inde...
... zaklad som jej dala..6mes.kojit je tiez vyhra...

ja nechcem aby ste ma presviedcali o tom preco kojit dalej :confounded: :confounded: , ja si pytam inu radu... :slight_smile:
prosim o respektovanie mojho nazoru :slight_smile:
chcem vediet, co davate mamicky pomedzi "hlavne jedla" :slight_smile:

16. aug 2010 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tatiana1985 aj ked nesuhlasim, ale respektujem teda :wink:
kolko ovocia zje na olovrant? skus je do ovocia pridat ryzove burizony ciste, to by ju malo viac zasytit.
Ak by nie, tak skus ponuknut chrumky - ryzove, kukuricne, pohankove, v PO ich vyraba fi Ravita. Su bezlepkove, nesolene.
16. aug 2010 o 10:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tatiana1985 http://www.ravita.sk/image/tovar/96_1.jpg tieto mam na mysli a maju aj pohankove aj ryzove
16. aug 2010 o 10:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok