Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

gabika7706
16. aug 2010

@tatiana1985 a este ako @zuzkat1 pise, moze byt aj smadna, tak ponukni vodicku, alebo neviem co pijete, ale voda uplne staci

tatiana1985
16. aug 2010

@gabika7706 dakujem 🙂 😉
uz vazne jej mozem dat do rucky taku chrumku??? 😵 😵 😵 naozaj??
a burizony asi rozmixovat? 😅
ano , ano vodicku jej davam... to je prve co ma napadne, zvlast v tchto sialenych horucavach 🙂
no ona to ovocie...aj 200vku spapa 😕 ale to skor vynimocne, tak pod 200vzdy 🙂

ketkous
16. aug 2010

ahojte babenky,mam otazocku...mozno banalnu,ale som zmatena 😝 😝 Prikrmy nam celkom chutia,len neviem,ako presne mam nastavit papanie...to znamena,ze neviem,kedy jej mam dat zeleninovo masovy prikrm,cize bud pred dalsim spanim alebo ked sa zobudi?Cize dat jej papat pred spanim alebo po prvom spani?Chapete 😀 😀 ?stale ju kojim a zacali sme aj ovocie.
Zatial fungujeme tak,ze rano kojenie,potom desiata a spanok,no a tu je problem ked sa zobudi napr. okolo 11/12 tak neviem,ci ju mam nakojit alebo dat ten zeleninovy prikrm potom sme cca 3 hodiny hore a opat spanok...ufff neviem ci to bolo zrozumitelne 😝 😝

gabika7706
16. aug 2010

@tatiana1985 tie burizony - ak nachystas ovocie trosku dopredu, nie tesne pred tym ako idete jest, tak krasne zmaknu. Neviem aku konzistenciu zeleniny papate, ale ak zvlada popucenu zeleninku, zvladne aj nerozmocene burizony v ovoci.
Tie chrumky sa jej roztopia v puse, nic sa jej nestane, neboj, maximalne sa jej mozu nalepit na dasienko a pocitaj s tym, ze bude mat lepkave rucky, prip. bude zadzabkane vsetko naokolo, ale to mozno len moje deti tak jedia 🤐
My jeme skoro od zaciatku tri kusy velkeho ovocia, niekedy je toho aj 300g, plus dokojim, ale my nie sme vhodna vzorka priemeru 😀

gabika7706
16. aug 2010

@ketkous vsak ako Ti vyhovuje, kludne mozes dat aj o 11tej obed a dokojit, potom uz len kojenie.

tatiana1985
16. aug 2010

@gabika7706 co sa tyka konzistencie, mixujem..a mixujem a mixujem az kym tam jeden vlasok neostane nerozmlety 😅 😀 😀
a tie chrumky, beha mi po mysli, take iste ale v cervenom priesvitnom obale so zajacom 😉 😀 😀
ale tie su solene sa mi zda, ci?
tolko ovocia??? tak to pekne , fajne..moja ked 200vku spapa uz vyvalujeme obe oci, ze co to co to 🙂 🙂

maryanna
16. aug 2010

@gabika7706 nie aj mne teo jedol chrumky že všeeetko zalepené...aj teraz ale niekedy je čistý...🙂keď prídeme zvonku ta ho umývam 🙂
@tatiana1985 chrumky nesolené, máš v bille, kauflande, ....hamky máš na mysli vyrábajú sa aj nesolené ale u nás som ich nevidela...nesolené sú takés micky mousom modrým, alebo v bille máš v úúplne spodnom regáli v časti kde sú čipsy....asi 10 sk stoja.....tiež máš nesolené a solené tak daj pozor a neboj my papáme chrumky od polroka, a našla som aj ryžové aj pohánkové ale večšinou máme kukuričné🙂

maryanna
16. aug 2010

@tatiana1985 prvýkrát kým sa naučil teo papať chrumky som bola pri ňom sledovala ale teraz už vie sám aj brušku papá všelijako....už aj hryzie s ďasnami že si odkusne z chrumky.....ale zozačiatku ti to bude cmúľať a sa jej to roztopí v ústach.....uvidíš bude celá mňam🙂

gabika7706
16. aug 2010

@tatiana1985 neviem, ci zajac je na nich, u nas v potravinach maju take s Mickey Mouse-om, cervene su solene, modre nesolene. Ale nam chutia viac tie od Ravity.
Co sa mnozstva ovocia tyka, musim povedat, ze my sme zacali s prikrmami v 6,5 mes a ovocie sme zaviedli take 3 tyzdne od zavedenia zeleninovych prikrmov, takze je to trosku ine ako u vas...

ketkous
16. aug 2010

@gabika7706 dakujem....zatial si neviem najst system 😝 😝 lebo ona sa zobudi rano napr. okolo pol siedmej a okolo 9 uz chce ist spinkat,to jej pred tym mozem dat uz vyzivu?neviem,ci to nie je kratky cas od prveho papania/o siedmej zhruba..

gabika7706
16. aug 2010

@ketkous u nas je to tiez tak vselijako, niekedy ma ovocie o 9tej, niekedy o 11tej, niekedy ma o 11tej rovno obed a ovocie az na olovrant, je teda bez desiaty, ja myslim, ze z toho sa nestriela 😉

ketkous
16. aug 2010

@gabika7706 jasne,ze nie...ale ja by som uz chcela,aby som mala aspon nejaky rezim... 🙂 no nic musim byt asi trpezlivejsia...

ketkous
16. aug 2010

co sa tyka chrumiek,tak aj ja malej sem tam dam,ked uz nechce byt v kociari...no a minule som ju vytiahla z kociara,lebo sme boli v obchode a az vonku som si vsimla,ze mala tie chrumky zasusene okolo nosa a ust...no vyzeralo to ako sopel 😀 😀 😀

maryanna
16. aug 2010

@gabika7706 aj my jeme od ravity tam majú j ryžové aj pohánkové aj kukuričné🙂

ketkous
16. aug 2010

a konzistencia jedla?tak najprv som mixovala a teraz len pucim s tym puciakom 😀 na zemiaky resp.vidlickou,ma tam take mensie kusocky

tatiana1985
16. aug 2010

@maryanna
@gabika7706 dakujem dakujem..tak dnes hor sa a idem tie crumky kupit... 🙂 🙂
juuuj ta bude oci ocit 🙂
super..tak dakujem za radu... popozeram s mickeym, so zajacom, vsetko ...

zuziatko
16. aug 2010

Ahojky

@gabika7706 dajú sa tie chrumky niekde v KE kúpiť ??

Kočky koľko je maximálna jedna dávka príkrmu. Moja je ako bezodný sud. Zeleninu veľmi ľúbi. Zvyčajne sa podarí pripraviť okolo 300g. Môžem jej to dať celé ?? Nechcem ju prejedať 😕 😕

A ešte sa chcem opýtať akú zeleninu môžeme ešte pridať ?? Jedli sme - zemiak, mrkvu, cuketu, petržlen, kaleráb, brokolicu, karfiol a sladký zemiak. Viem že špenát mrazený.
A ryžu môžeme ?? Ak áno ako ju pripravím so zeleninou ??

gabika7706
16. aug 2010

@zuziatko jasne, ze sa daju kupit, vsak ich jeme 🙂 v predajniach Milk Agro, Bala (teraz uz Fresh), Billa ... Preco sa pytas? pozeram ze si z RK (?)

A podla mna sa zo zeleniny neda prejest 😎
Ryzu mozete, normalne uvaris vo vode do makka.

zuziatko
16. aug 2010

@gabika7706 no lebo som košičanka pôvodom a ideme tam teraz na týždeň. Tak by som kúpila.

A tú ryžu variť samú a potom so zeleninou zmiešať ?? Alebo spolu ??
Aaaa ešte akú ryžu ???

gabika7706
16. aug 2010

@zuziatko urcite kupis v niektorej z tych predajni,kt. som pisala 🙂
Ja varim vsetko spolu.
Nam chuti ryza basmati, ale aj obycajna je fajn, celozrnu by som este nedavala.

zuziatko
16. aug 2010

@gabika7706 dííky pekne za rady.
A ešte ako s tou zeleninkou ?? Čo môžem ešte pridať ??

gabika7706
16. aug 2010

@zuziatko my sme tiez jedli asi len to co vy, este cervenu repu sme mali (ale Martin je starsi). Tak este tekvicu, teraz bude sezona, patizon, niekto dava aj kukuricu, hrasok..ale to ma supky, toto sme my este nejedli..., cervenu sosovicu..neviem ako dlho papate prikrmy, ale v 5.mesiaci mate tak ci tak bohaty jedalnicek 😉

zuziatko
16. aug 2010

@gabika7706 od 4.mesiaca, lebo jej mlieko nestačilo. Tak sme po dohovore s doktorkou začali. A nekojím.

Tak skúsim niekedy tú červenú repu, tekvicu a patizón. A ešte ten špenát.

Veľká vďaka 😉 😉 😉

zuzkat1
16. aug 2010

@tatiana1985 OK tiez nesuhlasim ale beriem... a UM pije? miesto mm zeby medzi papaniami mala to...ja len tipujem🙂 lebo moja este len obedy papa

gabika7706
16. aug 2010

@zuzkat1, @tatiana1985 no ja som to vo svojej odpovedi brala tak, ze spapa ovocie a potom este mliecko ... vsak ma len necelych 6 mes...

tatiana1985
16. aug 2010

@zuzkat1 hej hej..nutrilon mame 🙂 no ved davam hlavne to medzi papaniami, len...som myslela ci s niecim inym nemate skusenost 🙂

zuzkat1
16. aug 2010

baby ja som vcera pozerala take vseliake susienky pre deti uz aj 4+ a neviem ci mozem mojej dat len tak do ruky, zeby uz skusala sama daco jest kedze este len obedy papame... hmm?mozem?alebo take tie chrumky co ste tu spominali?

maryanna
16. aug 2010

@zuzkat1 môžeš aj sušienky ale mne napr vadí stále niečo v zložení, niekde síce nieje cukor ale je tam vajce, tam kde nie je vajce je niečo iné .....a bezlepkové (neviem či jete už lepok) bezvajčečné nájdeš asi len v zdravej výžive obchode.....lebo všetky sunarky, nestlé a tak majú kadečoho...ja mám síce od Hami tuším také zvieratká nieje tam vajce (hurá) síce cukor trochu hej a lepok hej ale my už máme lepok v strave...takže sem tam mu dám...alee radšej by som zvolila chrumky...môže ich jesť veľa , sú bezlepkové, bezvaječné, nesoelné, nezaťažia.....

zuzkat1
16. aug 2010

@maryanna lepok este nejedla,ale uz by som chcela aby zacala ved uz ma 7 mesiacov...zajtra ho dostane asi prvykrat...uvarim jej cestoviny so zeleninou... ako sa vlastne prejavuje alergia na lepok?

maryanna
16. aug 2010

@zuzkat1 dieťa sa vyhádže, vracia, hnačkuje a také......
inak dobré na zavádzanie lepku je aj rožok do ruky...dieťa sa zabaví (dávam napr do kočiara keď ideme) ožužle a aj spapá......to len tak na okraj:D
aa cestoviny aby boli bezvaječné🙂