• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
baby poradte mi moja dcerka uz papa skoro vsetko z tych prvych prikrmov uz mame vsetko za sebou aj masko, vsetka zeleninka atd......povedzte mi co jej mozem davat dalej? a vecer mi vzdy papala ovocnu vyzivu ale sa jej uz asi prejedla odmieta ju uz komplet aź sa pri nej trasie :grinning: :grinning: :grinning: co jej mozem dat ako nahradu? pred spanim papa krupicku a rano jogurt,olovrant kojim, obed zelenina s maskom alebo bez, medzi tym kojim este stale ale namiesto tej ovocnej vyzivy uz neviem co........
16. aug 2010 o 13:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 ako to budes robit tie cestoviny pre malu?
@maryanna ja uz rozok povazujem za ranajky ci tak nejak a ja sa este nechystam davat druhy prikrm:slight_smile: asi ani tie chrumky nedam,ked jej budu cestoviny chutit:slight_smile:
@natalia777 uvarim normalne vo vode ale bez soli a potom pridam podrvene k zeleninke s kvapkou oliv.oleja
16. aug 2010 o 13:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ketkous moja ma pomaly taky isty rezim ako ta tvoja, ked vstane rano o 7 tak nic nepapa, potom tak o hodinu zjeme jogurtik, okolo tej 10 uz chce spinkat tak jej dam troska cucnut cici :dizzy_face: a potom ked vstane na obed, tak uz papa len zeleninu s maskom uz ju nekojim.....sme hore take 3 hodinky, potom ju kojim........atd......
16. aug 2010 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 ja ho dávam len tak požužlať, ako príkrm ho v 8 mesiaci budem dávať normálne s maslom a tak...
16. aug 2010 o 14:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalia777 keĎ máš ráno jogurt, na obed zeleninu, a večer ovocie tak to sú tri príkrmy a ešte večer keď krupička to je aaaž ažž...až veľa, vo vašom veku stačia dva príkrmy....keď dávaš ráno jogurt tak tam primiešaj ovocie a máš...
16. aug 2010 o 16:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte chcem sa spytat pred tromi dnami sme zacali prvy krat prikrmovat mrkvou...viete mi poradit co dalej? Zajtra by som uz asi mala nieco k tomu pridat...pridat alebo dat nieco nove??? a co? dakujem
16. aug 2010 o 19:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@karmelka77 pridaj napr zemiak, že dáš mrkva zemiak....ale máš výber široký, postupne môžeš skúšať cuketu, tekvicu, kaleráb, karfiol, brokolicu, petržlen, špenát, patizón, paštrnák, ryžu, fenikel, ružičkový kel.........
16. aug 2010 o 20:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
takze to mam kludne zmiesat...:slight_smile:) dakujem mam v tom hokej, lebo ako sme mu zacali davat mrkvu na obed vynechava dve davky mlieka za den, mimo toho obedu myslim...neviem ci caka nieco ine a az ked je hladny vypije mlieko alebo co sa deje...
16. aug 2010 o 20:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@karmelka77 zmiešať, ale prečo vynecháva až dve??
16. aug 2010 o 20:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 keksiky ja osobne nedavam, nedavala som ani Katke a nebude ani Martin do roka jest urcite ziadne. Vystacime si s chrumkami :slight_smile:
@natalia777 to davas akoze stale tu istu vyzivu nejaku kupovanu? My mame kazdy den inu kombinaciu ovocia cerstveho, ale ked mal aj dva dni po sebe len jablka, zjedol, neodvraval :slight_smile: Skus jej to ovocie dat na desiatu, nie na veceru. A kedy vlastne jete krupicu (preco krupicu :confused: ), ked pises, ze vecer aj ovocie? Nejako vela toho jete cez den na to, ze mate len 7 mes a kojite sa :slight_smile:
16. aug 2010 o 20:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna no ved to keby som vedela, rano papa o pol 6tej o pol 9tej nechce, potom je na obed mrkvu + mlieko a potom o 3 teh zjedol mliecko a o 6tej zas nic a potom o pol 8mej a spi az do rana. Vecer vytiahol dnes az 260...akoby od tej mrkvy zacitil ze je aj nieco ine ako mlieko a caka ze dostane a ked nie tak po vynechanej davke zje vela od hladu...neviem co s tym..
16. aug 2010 o 20:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@karmelka77 hm to je zvláštne vo vašom veku že takto nechce mlieko.....hm ja by som len počkala veď ste len začali to môže byť hocičím, takže zatiaľ nechaj tak a daj kedy chce.....podľa mňa sa to upraví samo...resp ponúkaj stále v tie ččasy čo má piť mlieko....
16. aug 2010 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna ano aj dalej mu budem ponukat mlieko a uvidime....zacnem primiesavat zeleninku a uvidime, koncom mesiaca ideme do poradne, tak sa spytam lekarky, zas trochu mu neuskodi, lebo ma 4 mesiace a vyse 8kg:slight_smile:)
16. aug 2010 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 my papame stale nieco ine....... a papame preto uz dost lebo moja dcera je taka bambulka a uz jej nestacilo len moje mliecko :sweat_smile: ovocie sme jedli o piatej ale tak uz jej nedavam tie ovocne vyzivy davam jej len surove ked chce alebo nic....... a krupicu jeme na noc lebo sme nedobre spali v noci, velmi caste budenie atd.......
17. aug 2010 o 11:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 a ako davas cerstve jablka? :dizzy_face:
17. aug 2010 o 11:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalia777 jablka nastruhane na jemno s broskynou, s hruskou, s mrkvou, s marhulou, samotne, s bananom, podla toho, co mame doma.
Na krupicu som sa pytala preto, lebo podla mna to nie je vhodna strava pre take male deti, su aj ine, vhodnejsie (lahsie stravitelne) kase :wink:
17. aug 2010 o 12:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 ja som myslela tie kase sorry :grinning: a dakujem budem skusat to ovocie po domacky a nie z obchodu, aj ked ten banan mi uz papka a aj zlty melon, ten milluje ale neviem ci jej ho mozem davat :sweat_smile:
17. aug 2010 o 17:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@natalia777 žltý melón môžeš, mojemu chutí s banánom...mňam:slight_smile:
17. aug 2010 o 19:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby,
mozem sa opytat, ako ste zacinali s prikrmami? s akou zeleninkou, resp ako ste ju varili?
dakujem za info
17. aug 2010 o 19:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katka888 variť vo vode , alebo na pare, a začína sa mrkvou, zemiakom ale môžeš aj niečím iným a ďalej je vhodná zeleninka:petržlen, karfiol, brokolica, kaleráb, cuketa, tekvica, patizón, špenát, paštrnák, ryža....
17. aug 2010 o 19:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 no v pondelok idem do poradne a opytam sa co s tym...lebo my este stale len obedy a nie moc mam chut davat uz aj dalsi prikrm.. ale rada by som uz aby aj sama mohla daco jest tak ze by si to drzala v rucicke:slight_smile:
17. aug 2010 o 20:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 no ovocie jej nasjkor z ruk vyleti, lebo je smyklave ked ho olupes...mojmu len tak lieta :grinning:
mozem mu uz davat ranajky? lebo zacal vstavat medzi 6tou a 7mou, da si moje mlieko, potom o hodku na mna cuci pri ranajkach, ta mu sem tam supnem do uzst chlieb s maslom....mi pride strasne dlho pokial by mal jest desiatu....vdaka
17. aug 2010 o 20:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush ved som myslela dake chrumky alebo tak nieco:slight_smile:
17. aug 2010 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 aha mi nedoslo, lebo si pisala, ze druhy prikrm, nech si nieco drzi v rucke, ta ma hned napadlo ovocie....chrumky napokoju....bude cela zadzabana, ale spokojna a kludna :slight_smile:
17. aug 2010 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush hej pisala som ze nechcem dat druhy prikrm:slight_smile:iba nieco do ruky:slight_smile:
17. aug 2010 o 21:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush :grinning: som si ju predstavila:slight_smile:
17. aug 2010 o 21:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush pokojne raňajky a ak budú sýtejšie tak vám vypadne možno desiata a bude rovno obed a potom poobede olovrant a tak....aby tie tri jedlá mal...
17. aug 2010 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,

mame za sebou 3 dnove papanie mrkvicky a dnes nas caka zemiak. Chcem sa len opytat prosim vas, ci aj zemiak musi byt uplne urobeny na kasu a mam ho rozmiesat v tej vody v ktorej ho bude varit? Samozrejme nakrajam na kocky, dam varit do dojceneckej vody a potom rozmixujem aby neboli hrudky a rozriedim s vodou v ktorej som varila zemiak? Hustota zemiakovej kase ma byt prosim Vas taka riedka ako napriklad vyziva destka?
Dakujem :wink:
19. aug 2010 o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok