Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

natalia777
16. aug 2010

baby poradte mi moja dcerka uz papa skoro vsetko z tych prvych prikrmov uz mame vsetko za sebou aj masko, vsetka zeleninka atd......povedzte mi co jej mozem davat dalej? a vecer mi vzdy papala ovocnu vyzivu ale sa jej uz asi prejedla odmieta ju uz komplet aź sa pri nej trasie 😀 😀 😀 co jej mozem dat ako nahradu? pred spanim papa krupicku a rano jogurt,olovrant kojim, obed zelenina s maskom alebo bez, medzi tym kojim este stale ale namiesto tej ovocnej vyzivy uz neviem co........

natalia777
16. aug 2010

@zuzkat1 ako to budes robit tie cestoviny pre malu?

zuzkat1
16. aug 2010

@maryanna ja uz rozok povazujem za ranajky ci tak nejak a ja sa este nechystam davat druhy prikrm🙂 asi ani tie chrumky nedam,ked jej budu cestoviny chutit🙂

zuzkat1
16. aug 2010

@natalia777 uvarim normalne vo vode ale bez soli a potom pridam podrvene k zeleninke s kvapkou oliv.oleja

natalia777
16. aug 2010

@ketkous moja ma pomaly taky isty rezim ako ta tvoja, ked vstane rano o 7 tak nic nepapa, potom tak o hodinu zjeme jogurtik, okolo tej 10 uz chce spinkat tak jej dam troska cucnut cici 😵 a potom ked vstane na obed, tak uz papa len zeleninu s maskom uz ju nekojim.....sme hore take 3 hodinky, potom ju kojim........atd......

maryanna
16. aug 2010

@zuzkat1 ja ho dávam len tak požužlať, ako príkrm ho v 8 mesiaci budem dávať normálne s maslom a tak...

maryanna
16. aug 2010

@natalia777 keĎ máš ráno jogurt, na obed zeleninu, a večer ovocie tak to sú tri príkrmy a ešte večer keď krupička to je aaaž ažž...až veľa, vo vašom veku stačia dva príkrmy....keď dávaš ráno jogurt tak tam primiešaj ovocie a máš...

karmelka77
16. aug 2010

Ahojte chcem sa spytat pred tromi dnami sme zacali prvy krat prikrmovat mrkvou...viete mi poradit co dalej? Zajtra by som uz asi mala nieco k tomu pridat...pridat alebo dat nieco nove??? a co? dakujem

maryanna
16. aug 2010

@karmelka77 pridaj napr zemiak, že dáš mrkva zemiak....ale máš výber široký, postupne môžeš skúšať cuketu, tekvicu, kaleráb, karfiol, brokolicu, petržlen, špenát, patizón, paštrnák, ryžu, fenikel, ružičkový kel.........

karmelka77
16. aug 2010

takze to mam kludne zmiesat...🙂) dakujem mam v tom hokej, lebo ako sme mu zacali davat mrkvu na obed vynechava dve davky mlieka za den, mimo toho obedu myslim...neviem ci caka nieco ine a az ked je hladny vypije mlieko alebo co sa deje...

maryanna
16. aug 2010

@karmelka77 zmiešať, ale prečo vynecháva až dve??

gabika7706
16. aug 2010

@zuzkat1 keksiky ja osobne nedavam, nedavala som ani Katke a nebude ani Martin do roka jest urcite ziadne. Vystacime si s chrumkami 🙂
@natalia777 to davas akoze stale tu istu vyzivu nejaku kupovanu? My mame kazdy den inu kombinaciu ovocia cerstveho, ale ked mal aj dva dni po sebe len jablka, zjedol, neodvraval 🙂 Skus jej to ovocie dat na desiatu, nie na veceru. A kedy vlastne jete krupicu (preco krupicu 😕 ), ked pises, ze vecer aj ovocie? Nejako vela toho jete cez den na to, ze mate len 7 mes a kojite sa 🙂

karmelka77
16. aug 2010

@maryanna no ved to keby som vedela, rano papa o pol 6tej o pol 9tej nechce, potom je na obed mrkvu + mlieko a potom o 3 teh zjedol mliecko a o 6tej zas nic a potom o pol 8mej a spi az do rana. Vecer vytiahol dnes az 260...akoby od tej mrkvy zacitil ze je aj nieco ine ako mlieko a caka ze dostane a ked nie tak po vynechanej davke zje vela od hladu...neviem co s tym..

maryanna
16. aug 2010

@karmelka77 hm to je zvláštne vo vašom veku že takto nechce mlieko.....hm ja by som len počkala veď ste len začali to môže byť hocičím, takže zatiaľ nechaj tak a daj kedy chce.....podľa mňa sa to upraví samo...resp ponúkaj stále v tie ččasy čo má piť mlieko....

karmelka77
16. aug 2010

@maryanna ano aj dalej mu budem ponukat mlieko a uvidime....zacnem primiesavat zeleninku a uvidime, koncom mesiaca ideme do poradne, tak sa spytam lekarky, zas trochu mu neuskodi, lebo ma 4 mesiace a vyse 8kg🙂)

natalia777
17. aug 2010

@gabika7706 my papame stale nieco ine....... a papame preto uz dost lebo moja dcera je taka bambulka a uz jej nestacilo len moje mliecko 😅 ovocie sme jedli o piatej ale tak uz jej nedavam tie ovocne vyzivy davam jej len surove ked chce alebo nic....... a krupicu jeme na noc lebo sme nedobre spali v noci, velmi caste budenie atd.......

natalia777
17. aug 2010

@gabika7706 a ako davas cerstve jablka? 😵

gabika7706
17. aug 2010

@natalia777 jablka nastruhane na jemno s broskynou, s hruskou, s mrkvou, s marhulou, samotne, s bananom, podla toho, co mame doma.
Na krupicu som sa pytala preto, lebo podla mna to nie je vhodna strava pre take male deti, su aj ine, vhodnejsie (lahsie stravitelne) kase 😉

natalia777
17. aug 2010

@gabika7706 ja som myslela tie kase sorry 😀 a dakujem budem skusat to ovocie po domacky a nie z obchodu, aj ked ten banan mi uz papka a aj zlty melon, ten milluje ale neviem ci jej ho mozem davat 😅

maryanna
17. aug 2010

@natalia777 žltý melón môžeš, mojemu chutí s banánom...mňam🙂

katka888
17. aug 2010

ahojte baby,
mozem sa opytat, ako ste zacinali s prikrmami? s akou zeleninkou, resp ako ste ju varili?
dakujem za info

maryanna
17. aug 2010

@katka888 variť vo vode , alebo na pare, a začína sa mrkvou, zemiakom ale môžeš aj niečím iným a ďalej je vhodná zeleninka:petržlen, karfiol, brokolica, kaleráb, cuketa, tekvica, patizón, špenát, paštrnák, ryža....

zuzkat1
17. aug 2010

@gabika7706 no v pondelok idem do poradne a opytam sa co s tym...lebo my este stale len obedy a nie moc mam chut davat uz aj dalsi prikrm.. ale rada by som uz aby aj sama mohla daco jest tak ze by si to drzala v rucicke🙂

nikush
17. aug 2010

@zuzkat1 no ovocie jej nasjkor z ruk vyleti, lebo je smyklave ked ho olupes...mojmu len tak lieta 😀
mozem mu uz davat ranajky? lebo zacal vstavat medzi 6tou a 7mou, da si moje mlieko, potom o hodku na mna cuci pri ranajkach, ta mu sem tam supnem do uzst chlieb s maslom....mi pride strasne dlho pokial by mal jest desiatu....vdaka

zuzkat1
17. aug 2010

@nikush ved som myslela dake chrumky alebo tak nieco🙂

nikush
17. aug 2010

@zuzkat1 aha mi nedoslo, lebo si pisala, ze druhy prikrm, nech si nieco drzi v rucke, ta ma hned napadlo ovocie....chrumky napokoju....bude cela zadzabana, ale spokojna a kludna 🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@nikush hej pisala som ze nechcem dat druhy prikrm🙂iba nieco do ruky🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@nikush 😀 som si ju predstavila🙂

maryanna
17. aug 2010

@nikush pokojne raňajky a ak budú sýtejšie tak vám vypadne možno desiata a bude rovno obed a potom poobede olovrant a tak....aby tie tri jedlá mal...

lucinenka001
19. aug 2010

Ahojte,

mame za sebou 3 dnove papanie mrkvicky a dnes nas caka zemiak. Chcem sa len opytat prosim vas, ci aj zemiak musi byt uplne urobeny na kasu a mam ho rozmiesat v tej vody v ktorej ho bude varit? Samozrejme nakrajam na kocky, dam varit do dojceneckej vody a potom rozmixujem aby neboli hrudky a rozriedim s vodou v ktorej som varila zemiak? Hustota zemiakovej kase ma byt prosim Vas taka riedka ako napriklad vyziva destka?
Dakujem 😉