• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
18. mar 2008 o 19:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
perelandra, môj zas miluje banán, tak sa ho snažím ošáliť a zamiešať mu tam jablko, alebo hrušku. Len najnovšie papá banán už tak, že si odkusuje, tak neviem, ako doňho dostanem to iné ovocie...
18. mar 2008 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dnes som tej mojej vymyselnicke dala jablko z bananom a eeee. skusila som na nu trik s keksikom, cize keksik ocmulat do pusy, a v nestrazenej chvilke sup ho tam lyzicku :grinning: zjedla tak aspon par lyziciek. ked jej dam len tak banan akoze odhryzovat, tak na mna vyguli tie svoje ociska s vyrazom ze co odo mna chces... sak este ani zuby nemam :confused:
18. mar 2008 o 20:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
marcelka - tvoja pediatrička je asi s tých starších, nie? Nám bežne dávali do sunaru 2 kocky cukru, všetko sladili.Ak s tým nesúhlasíš, tak neslaď. Ani ten vanilkový jogurt by som nedala. Mne dr. kázala dať v 8 mesiacoch tvaroh a malý z neho dostal zápal čreva a mal hnačky pol roka!!! Tým nechcem vzbudzovať nedôveru voči dr. ale treba dať aj na vlastný úsudok a trochu si info aj preveriť, ak si nie sme isté :wink:
18. mar 2008 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alami, ja ked odchadzam od dr. normalne mam pocit, ze som v minulom storoci v rokoch 70. - 80.. Citat viem, tak som si nastudovala co sa dalo, samozrejme urobim po svojom, len jednoducho nechapem. Urcite to bude tym ze pani dr. je starsia skola. Inak je zlata ale s jej radami ohladom stravovania sa vobec nestotoznujem.
Inak zajtra skusim banan a kupila som nejake ovocne vyzivky, snad to bude lepsie ako doma dusene kysle jablko. :wink:
18. mar 2008 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
marcelka - to ovocie zacne chutit detom postupne. maly ovocie tiez velmi nemusel. jablko som mu zavadzala skoro dva mesiace.. a najviac miluje banany. a urcite by som nesladila babatku - potom ti nebude chciet jest nic ine len sladke. fakt, treba nielen pocuvat rady doktorky, ale aj citat a hladat si info.. a plus dat na vlastny instinkt.
jogurt, ak chces dat - tak najlepsia je activia biela nesladena. kubo ju mal niekedy aj na dva dni - bud samotnu alebo s ovocim som mu spravila ovocny jogurt. pripadne ovocnu vyzivu polovicu primiesala.

perelandra - aj ked kubo banany zboznuje, odhryznut z bananu si nechcel vobec- to zacal asi pred troma tyzdnami - dovtedy iba lyzickou ho jedol. ani ked som mu to nakrajala na kolieska, tak to nechcel jest. a zubky uz mal.
18. mar 2008 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som jogurty biele zacala davat az na 9 mesiacov :slight_smile:
18. mar 2008 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
holky, když dáváte jogurt, ohříváte ho? Mě to připadá takový nějaký divný...i když samozřejmě studený z lednice je blbost, tak ho nechat jenom odstát?
Nám dr včera řekla, že ho můžem pomalu začít dávat a nejlepší že je bílá Hollandia.
19. mar 2008 o 07:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
akurát moja téma. Čo dávate ako tretí chod a kedy? Ja už Samkovi dávam desiatu a obed a teraz neviem, či mám nahradiť olovrant al. večeru, je mi divné, aby mal 3x posebe príkrm, to mi už príde moc a zas mu dať len na večeru príkrm... možno by som mohla dať mu príkrm a doraziť mliekom a postupne nahradzovať.
Kedy môže dieťa musli alebo čo to je, alebo len ovsené vločky? už presne neviem.
19. mar 2008 o 07:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jabber - jogurt daj na chvíľu do teplej vody a potom premiešaj, alebo na pár sekúnd do mikrovlnky, ak uznávaš mikrovlnku pre malé dieťa :slight_smile: (len na nejaké 3sekundy stačí)
kili - ovsené vločky sa môžu(podľa tabulky v mama a ja - špeciál o detskej výžive) od ukončeného 7.mesiaca, na musli si pozri, čo to ešte obsahuje a podľa toho sa zariaď , ale tvoj už ide mať rok, tak ja myslím, že musli sú v pohode :wink: (teda tvoje deti :grinning: )
19. mar 2008 o 08:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ala, ja prikrmujem tak, že teraz bude mať len 9m, takže ešte som nedávala ani iné mliečne výrobky.
vločky sa už môžu? som to akosi prepásla.
a môže sa od 9m bryndza? ja ju nejem, ale MM hovoril, že je dosť slaná :confused:
19. mar 2008 o 08:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mě by teda vůbec nenapadlo jogurt ohřívat,vždyt se tím zničí ty látky v něm.Já dáváím normálně z ledničky,a nechám ho chvíli venku,aby nebyl tak studený.Proč myslíte ohřívat?
19. mar 2008 o 08:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jiogurty by som ani ja nikdy neohrievala-nijak.
Kili, ja ovsene vlocky davam odvtedy odkedy papame chlebik-lepok.Tiez to zamiesam aj do bieleho jogurtu.Jogurty sme zacali papat na 9 mesiacov.Takteiz varim aj polievky s ovsenymi vlockami+zeleninka .........

Bryndza, v ziadnom pripade!!!!!Je strasne slana a sol az po roku :wink:
19. mar 2008 o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jun, dík, mama mi hovorila, že kedy bude môcť konečne bryndzu, že je z nej dobrá polievka.
19. mar 2008 o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a kde sa daju kupit jogurty Hollandia, ja som ich u nas nevidela, dakujem :wink:
19. mar 2008 o 16:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...a preco prave Hollandia,Co je na nich take? :confused:
19. mar 2008 o 17:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. junovka: holandia su asi jedine" ciste " jogurty, bez konzerv.latok
19. mar 2008 o 17:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my papame biele od Sabi a tiez su bez konzerva..... :confused:
19. mar 2008 o 17:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pocujte,

ked dam malemu kasku, mam mu dat potom este vypit mlieko? lebo tak to robim a potom mi grcka..... tak neviem ci ta kasa uz staci a mlieko uz nie...?
19. mar 2008 o 18:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lyzenka, ja ked davam malej prikrm,tak mlieko dam o taku pol hodinku az hodinku,lebo inac grcka aj mne. Preje sa a prebytocne mnozstvo vygrcka. Moja je pazrosko, mlieko by chcela hned,ale radsej sa ju snazim pol hodinku zabavit,nech jej zacne travit prikrm a potom dam mlieko. Skus mliecko neskorsie,ze ci bude grckat aj potom.
19. mar 2008 o 18:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata hollandia su ceske jogurty.na slovensku ale mate urcite tiez klasicky biely jogurt bez konzervantov.proste by to malo obsahovat iba mlieko a jogurtove kultury a nic viac.tiez si ho mozte vyrobit doma.
19. mar 2008 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mlieko davam malej asi tak hodinu, hodinu a pol po kasi. vlastne uz pred spanim. niekedy sa napije poriadne, niekedy len tak cucne. teraz je uz velka, ale problemy s grckanim sme nemali ani ked bola mensia.

junovka, sabi jogurty su najlepsie, skoda ze ich nemaju aj v uk :frowning2:
19. mar 2008 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj babenky, my sme vcera mali poradnu a nas detsky lekar povedal, ze odteraz uz mozu deti jest vsetko :fearful: , sa mi to nejak nezda :unamused:. Napriek tomu sa pytam, odkedy mozu deti maslo ?
19. mar 2008 o 18:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Helka, my sme z maslom ajogurtmi zacali na 9 mesiacov.Lekar asi stara skola, co? :wink:
19. mar 2008 o 18:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
helka ze "vsetko" to asi nemyslel vazne... :sweat_smile: je este tolko veci ktore by sa este nemali davat ani neviem kde zacat :pensive:
19. mar 2008 o 18:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
helka, si sa mala spýtať, či aj vepro, knedlo, zelo :grinning:
19. mar 2008 o 21:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
helka - maslo sa moze od 1Oteho mesiaca - ja som zacala az v 11tom a aj to iba trosicka na chlebik
19. mar 2008 o 22:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lindulak • 1d • Dnes o 07:29
Maminky, chcem sa opytat vas, co ste uz zaviedli babatku masovy prikrm, ako ste to masko upravovali? Viem, ze uvarit ale potom ako zomliet? Mam doma len ponorny mixer a tym to asi nepojde co? Mam si kupit riadny kuch. robot? Este zatial neprikrmujeme, ale chcem sa prirpavit, lebo nas to za chvilu caka :slight_smile: Dakujem za tipy! pa

ada78 • 1d • Dnes o 08:22
ide to aj tym ponornym.
20. mar 2008 o 08:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lindulak: rozvarené mäsko zomelieš úplne v pohode s ponorným mixérom - odporúčam mäasko trochu rozvariť, aby bolo úplne mäkké, ono sa to potom viac-menej rozpadne samé
20. mar 2008 o 08:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
junovka - Hollandia jogurty jsou vyrobené zráním přímo v kelímku

No já právě s tím ohříváním nevím, proto se ptám. Ale myslím, že studený z lednice by určitě nejedla :sweat_smile: . Díky všem za názor.
20. mar 2008 o 10:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš