Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

ericka85
18. mar 2008

🙂

dominica
18. mar 2008

perelandra, môj zas miluje banán, tak sa ho snažím ošáliť a zamiešať mu tam jablko, alebo hrušku. Len najnovšie papá banán už tak, že si odkusuje, tak neviem, ako doňho dostanem to iné ovocie...

perelandra
18. mar 2008

dnes som tej mojej vymyselnicke dala jablko z bananom a eeee. skusila som na nu trik s keksikom, cize keksik ocmulat do pusy, a v nestrazenej chvilke sup ho tam lyzicku 😀 zjedla tak aspon par lyziciek. ked jej dam len tak banan akoze odhryzovat, tak na mna vyguli tie svoje ociska s vyrazom ze co odo mna chces... sak este ani zuby nemam 😕

alami
18. mar 2008

marcelka - tvoja pediatrička je asi s tých starších, nie? Nám bežne dávali do sunaru 2 kocky cukru, všetko sladili.Ak s tým nesúhlasíš, tak neslaď. Ani ten vanilkový jogurt by som nedala. Mne dr. kázala dať v 8 mesiacoch tvaroh a malý z neho dostal zápal čreva a mal hnačky pol roka!!! Tým nechcem vzbudzovať nedôveru voči dr. ale treba dať aj na vlastný úsudok a trochu si info aj preveriť, ak si nie sme isté 😉

marcelka11
18. mar 2008

alami, ja ked odchadzam od dr. normalne mam pocit, ze som v minulom storoci v rokoch 70. - 80.. Citat viem, tak som si nastudovala co sa dalo, samozrejme urobim po svojom, len jednoducho nechapem. Urcite to bude tym ze pani dr. je starsia skola. Inak je zlata ale s jej radami ohladom stravovania sa vobec nestotoznujem.
Inak zajtra skusim banan a kupila som nejake ovocne vyzivky, snad to bude lepsie ako doma dusene kysle jablko. 😉

kattom
18. mar 2008

marcelka - to ovocie zacne chutit detom postupne. maly ovocie tiez velmi nemusel. jablko som mu zavadzala skoro dva mesiace.. a najviac miluje banany. a urcite by som nesladila babatku - potom ti nebude chciet jest nic ine len sladke. fakt, treba nielen pocuvat rady doktorky, ale aj citat a hladat si info.. a plus dat na vlastny instinkt.
jogurt, ak chces dat - tak najlepsia je activia biela nesladena. kubo ju mal niekedy aj na dva dni - bud samotnu alebo s ovocim som mu spravila ovocny jogurt. pripadne ovocnu vyzivu polovicu primiesala.

perelandra - aj ked kubo banany zboznuje, odhryznut z bananu si nechcel vobec- to zacal asi pred troma tyzdnami - dovtedy iba lyzickou ho jedol. ani ked som mu to nakrajala na kolieska, tak to nechcel jest. a zubky uz mal.

junovka
18. mar 2008

ja som jogurty biele zacala davat az na 9 mesiacov 🙂

jabber
19. mar 2008

holky, když dáváte jogurt, ohříváte ho? Mě to připadá takový nějaký divný...i když samozřejmě studený z lednice je blbost, tak ho nechat jenom odstát?
Nám dr včera řekla, že ho můžem pomalu začít dávat a nejlepší že je bílá Hollandia.

kili
19. mar 2008

akurát moja téma. Čo dávate ako tretí chod a kedy? Ja už Samkovi dávam desiatu a obed a teraz neviem, či mám nahradiť olovrant al. večeru, je mi divné, aby mal 3x posebe príkrm, to mi už príde moc a zas mu dať len na večeru príkrm... možno by som mohla dať mu príkrm a doraziť mliekom a postupne nahradzovať.
Kedy môže dieťa musli alebo čo to je, alebo len ovsené vločky? už presne neviem.

alami
19. mar 2008

jabber - jogurt daj na chvíľu do teplej vody a potom premiešaj, alebo na pár sekúnd do mikrovlnky, ak uznávaš mikrovlnku pre malé dieťa 🙂 (len na nejaké 3sekundy stačí)
kili - ovsené vločky sa môžu(podľa tabulky v mama a ja - špeciál o detskej výžive) od ukončeného 7.mesiaca, na musli si pozri, čo to ešte obsahuje a podľa toho sa zariaď , ale tvoj už ide mať rok, tak ja myslím, že musli sú v pohode 😉 (teda tvoje deti 😀 )

kili
19. mar 2008

ala, ja prikrmujem tak, že teraz bude mať len 9m, takže ešte som nedávala ani iné mliečne výrobky.
vločky sa už môžu? som to akosi prepásla.
a môže sa od 9m bryndza? ja ju nejem, ale MM hovoril, že je dosť slaná 😕

ria80
19. mar 2008

Mě by teda vůbec nenapadlo jogurt ohřívat,vždyt se tím zničí ty látky v něm.Já dáváím normálně z ledničky,a nechám ho chvíli venku,aby nebyl tak studený.Proč myslíte ohřívat?

junovka
19. mar 2008

Jiogurty by som ani ja nikdy neohrievala-nijak.
Kili, ja ovsene vlocky davam odvtedy odkedy papame chlebik-lepok.Tiez to zamiesam aj do bieleho jogurtu.Jogurty sme zacali papat na 9 mesiacov.Takteiz varim aj polievky s ovsenymi vlockami+zeleninka .........

Bryndza, v ziadnom pripade!!!!!Je strasne slana a sol az po roku 😉

kili
19. mar 2008

jun, dík, mama mi hovorila, že kedy bude môcť konečne bryndzu, že je z nej dobrá polievka.

lilyk
19. mar 2008

a kde sa daju kupit jogurty Hollandia, ja som ich u nas nevidela, dakujem 😉

junovka
19. mar 2008

...a preco prave Hollandia,Co je na nich take? 😕

susik77
19. mar 2008

ahojte. junovka: holandia su asi jedine" ciste " jogurty, bez konzerv.latok

junovka
19. mar 2008

my papame biele od Sabi a tiez su bez konzerva..... 😕

lyzenka
19. mar 2008

pocujte,

ked dam malemu kasku, mam mu dat potom este vypit mlieko? lebo tak to robim a potom mi grcka..... tak neviem ci ta kasa uz staci a mlieko uz nie...?

valhali
19. mar 2008

lyzenka, ja ked davam malej prikrm,tak mlieko dam o taku pol hodinku az hodinku,lebo inac grcka aj mne. Preje sa a prebytocne mnozstvo vygrcka. Moja je pazrosko, mlieko by chcela hned,ale radsej sa ju snazim pol hodinku zabavit,nech jej zacne travit prikrm a potom dam mlieko. Skus mliecko neskorsie,ze ci bude grckat aj potom.

androna
19. mar 2008

dievcata hollandia su ceske jogurty.na slovensku ale mate urcite tiez klasicky biely jogurt bez konzervantov.proste by to malo obsahovat iba mlieko a jogurtove kultury a nic viac.tiez si ho mozte vyrobit doma.

perelandra
19. mar 2008

mlieko davam malej asi tak hodinu, hodinu a pol po kasi. vlastne uz pred spanim. niekedy sa napije poriadne, niekedy len tak cucne. teraz je uz velka, ale problemy s grckanim sme nemali ani ked bola mensia.

junovka, sabi jogurty su najlepsie, skoda ze ich nemaju aj v uk ☹

helka1
19. mar 2008

Ahoj babenky, my sme vcera mali poradnu a nas detsky lekar povedal, ze odteraz uz mozu deti jest vsetko 😨 , sa mi to nejak nezda 😒. Napriek tomu sa pytam, odkedy mozu deti maslo ?

junovka
19. mar 2008

Helka, my sme z maslom ajogurtmi zacali na 9 mesiacov.Lekar asi stara skola, co? 😉

mamacat
19. mar 2008

helka ze "vsetko" to asi nemyslel vazne... 😅 je este tolko veci ktore by sa este nemali davat ani neviem kde zacat 😔

kili
19. mar 2008

helka, si sa mala spýtať, či aj vepro, knedlo, zelo 😀

kattom
19. mar 2008

helka - maslo sa moze od 1Oteho mesiaca - ja som zacala az v 11tom a aj to iba trosicka na chlebik

zuz11
20. mar 2008

lindulak • 1d • Dnes o 07:29
Maminky, chcem sa opytat vas, co ste uz zaviedli babatku masovy prikrm, ako ste to masko upravovali? Viem, ze uvarit ale potom ako zomliet? Mam doma len ponorny mixer a tym to asi nepojde co? Mam si kupit riadny kuch. robot? Este zatial neprikrmujeme, ale chcem sa prirpavit, lebo nas to za chvilu caka 🙂 Dakujem za tipy! pa

ada78 • 1d • Dnes o 08:22
ide to aj tym ponornym.

katrin
20. mar 2008

lindulak: rozvarené mäsko zomelieš úplne v pohode s ponorným mixérom - odporúčam mäasko trochu rozvariť, aby bolo úplne mäkké, ono sa to potom viac-menej rozpadne samé

jabber
20. mar 2008

junovka - Hollandia jogurty jsou vyrobené zráním přímo v kelímku

No já právě s tím ohříváním nevím, proto se ptám. Ale myslím, že studený z lednice by určitě nejedla 😅 . Díky všem za názor.