Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

maryanna
10. sep 2010

@andrejkaz ak chlieb s maslom tak normálne kocka masla, žiaden margarín......
a zahusťovať od 8meho buď tou pšeničnou múkou, kukuričnou múkou, alebo škrobom kukuričným alebo zemiakovým (solamyl)
lepok je v cestovinách bezvaječných, vločky, chlieb, rožok žužlať je to dobrý spôsob ako papať lepok........kaše rôzne, pšeničná, jačmenná, ovsená, kukuričná, ryžová, pohánková......

lucinenka001
10. sep 2010

@gabika7706 ahoj, dakujem, verim, ze to zvladneme. Vy ste tiez s niecom podobnym bojovali, ze pises, ze si sa naucila citat zlozenie potravin 🙂. ?

lucinenka001
10. sep 2010

@maryanna ahoj,

ano musime davat pozor na stravu a co citam aj na nete spada tam aj alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, cize ziadne mlieko, nic mliecne, ziadna psenicna muka, ziadne banany, rajciny, petrzlen atd je toho dost, zacinam studovat vsetko a dokonca aj mrkva nam robila zle. Dost mi to zobralo energie.
A Vy co dobre papate uz?

maryanna
10. sep 2010

@lucinenka001 uff..tak aspoň sa vzdelávaš....neboj dá sa nájsť kopec iných potravín fajnych čo budete môcť.....neboj...sú aj horšie veci, hore hlavu.....
my papáme už jogurt, kaše domáce ryžovú pohánkovú, jačmennú, kukuričnú.......inak nové asi nič...🙂

katka888
10. sep 2010

baby, kedy je mozne davat ako prikrm biely jogurt?

gabika7706
11. sep 2010

@lucinenka001 ano, ja som alergicka, manzel alergik-astmatik-atopik, dcera ma ekzem, ale ten zvladame, takze ma len fliaciky mierne (dlho nemohla ani kravske mlieko) a u Martina, zatial klop klop sa nic neprejavilo, dufam, ze to tak este dlho zostane.

@katka888 ak ste dojceni, staci zacat po roku

saska.t
11. sep 2010

@katka888 po skonc. 8 mesiaci 😉

katka888
11. sep 2010

@saska.t
super, my rano jeme zvacsa jogurt a mala na nas robi psie oci, ze by si dala aj ona. tak vynimocne dostane trosku, len olíznuť na palčeku, ani nie veľkosť hrášku. takže dávať jej ešte nedávame, ale rada by som čo najskôr, zdá sa že jej chutí a my sme celá rodina jogurtova

zdienka
11. sep 2010

ahojte, nepoužívate niekto kaše nomina? mám teraz doma ryžovokukuričnú a sem tam sú v nej také čierne zrniečka. to je bežné alebo vyhodiť? moc dik za radu.

lucinenka001
11. sep 2010

@gabika7706 ja som alergicka tiez a mam aj lahku astmu, mam zoznam veci ktorym sa mame vyhybat. Adam ma licka zacervenane. kojis ak sa smiem opytat? Lebo my sme na umelom mliecku, ale pre atopikov su mliecka narpikald Nutrilon Alergy care a nasa kozna povedala, ze nie je potrebne aby sme prechadzali na toto mliecko. Ale mne sa to vobec nepozdava lebo ked je dieta atopik tak ma alergiu na kravske mlieko predsa.

zuziq
11. sep 2010

Ahojte, ,myslite ze 6mesacne babo by mohlo pit brusnicovi dzus? mame zvysene bielkoviny v moci a viem ze brusnice su na zapal ciest velmi ucinne

zuziq
11. sep 2010

alebo mozno ani nie dzus, lebo ten je moc cukrovy, ale mozno rozmyxovane brusnice susene napr. vo vyzive... 😕

gabika7706
11. sep 2010

@lucinenka001 ano Martina kojim (zubami, nechtami ako sa hovori, ale plne kojeny bol do 6,5 mes a planujem co najdlhsie..), Katku som, zial, nekojila plne, do 5,5 mes som jej odsavala, ale od 2.mesiaca pila aj Nutrilon a odvtedy ma problemy ☹ Ziadne mlieko jej nevyhovovalo, vratili sme sa k Nutrilonu, ako 18 mes sama zacala odmietat mlieko, pila len kyslomliecne (acidofilne, bifidove mlieko, s tym problem nebol) a skoro do 3 rokov kravske mlieko s vynimkou kyslomliecnych vyrobkov nepila a ani v jedle ho neprijimala, co je dost velky problem, pretoze mlieko je viac-menej vo vsetkom, aj v potravinach,kde by to clovek necakal.
Pozeram, ze si z KE (?)..kde chodite ku koznej? Ak nechces tu, napis IP 😉

gabika7706
11. sep 2010

@zdienka v kukuricnej asi mozu byt cierne zrniecka, aspon v tej kukuricnej krupici, kt. mame doma su take malinke

maryanna
11. sep 2010

@zdienka aj ja mám kukuričnú krupicu a sú v nej zrnká čierne🙂

@zuziq poriadne ho rozrieď a tak daj, ak chceš...🙂

zuziq
11. sep 2010

boze az teraz som si vsimla tu otrasnu tvrdku co som napisala 🤐
@maryanna no skusim asi tie susene brusnice radsej... nenasla som nikde, ze by to bol alergen alebo nieco 😕

maryanna
11. sep 2010

@zuziq ved ich povar a daj, alebo stavu z nich co uvaríš....

zuziq
11. sep 2010

@maryanna vidis to ma nenapadlo 😀 len je otazne ci sa tym varenim neznicia prave tie vitaminy a tak 😕

maryanna
11. sep 2010

@zuziq to je pravda , tak už je to na tebe....ono sa toho varom až tak veľa nestratí...držím prsty

salvinka
11. sep 2010

joooj zienky tak my aj so zemiacikom neuspesne ☹ hned po prvej lyzicke (fakt na nej bolo malilinko) ho tak natiahlo ze som to radsej vzdala.. dnes sme vyskusali den bez prikrmu a na pocudovanie uplne pokojny.. teraz fakt neviem ci mam cakat este nejaky ten tyzden a potom to skusit znovu alebo kazdy den navarit a potom to uplne cele vyhodit 😠 😒

lucinenka001
11. sep 2010

@gabika7706 Ahoj Gabika, tak to vydrz s Matkom co najdlhsie to kojenie .-). Ja som nemohla mala som problemy a preto sa na umelom mliecku. Poslem dalsie info v IP.

saska.t
12. sep 2010

@zuziq na mocove cesty najlepsie brusnice a cucoriedky 😉

anawi
12. sep 2010

ahojte baby 😉 ked chcem malej dat jogurt mam jej ho davat namiesto mliecka alebo medzi papanim? Dakujem 🙂

maryanna
13. sep 2010

@anawi jogurt sa berie ako príkrm, že ho dáš samý alebo s ovocím, proste jedna dávka príkrmu, a jogurt sa ráta za cca 100 ml mlieka , ak máte tri príkrmy tak daj ako tretí príkrm, ak len dva tak namiesto mlieka napr....

lucinenka001
13. sep 2010

Kočky ahojte,

dali sme po mensej pauze brokolicu dnes prvy den. Spapal par lyziciek na moje prekvapenie sa prekonal az som sa bala mu davat dalej, lebo papal. Tak som prestala. Ale chcem sa kočky poradit, vsimli sme si aj s polovickou, ze ked mu davame prikrmy odmieta nam pit mliecko. Sme na umelom. Viete poradit alebo pomoct preco odmieta? Ked sme mu nedavali nic tak nam pekne pil mliecko. Uplne chyti neskutocny plac ked mu chceme dat mliecko. Dakujem

zucha
13. sep 2010

@lucinenka001 on by vlastne prikrm mal nahradit vlastne davku mlieka. Takze ak uz po prikrme nechce mlieko, znamena to, ze sa najedol dobre. Postupne ked zacnes davat olovrant - nejake ovocie, to tiez potom nahradi jednu davku mlieka. Nakoniec by to malo ostat tak, ze bude mat mlieko rano a vecer. Niektore deti este velmi dlho chcu mlieko pred obednym spankom

lucinenka001
13. sep 2010

@zucha ale on nechce vobec pit miecko ani vecer ani podvecer, proste vobec. Kym sme mu nic nedavali tak papal. Ale js som mu dala par lyziciek z toho sa nemohol napapat. A ako pisem on nechce ani vecer mliecko. ☹

zucha
13. sep 2010

@lucinenka001 fuha, tak to neviem. To nie je dobre 😕

lucinenka001
13. sep 2010

@zucha ved to. ☹ , tak nic aj tak dakujem.

saska.t
14. sep 2010

@lucinenka001 cakaj pekne do skonc. 6 mes. a potom zacni odznova s prikrmamy,(nevadi ze ste na UM aj take deticky mozu zacat od 6 mes s prikrmom) 3 tyz pri takom babätku je velmi vela, organizmus jednoducho este nedozrel na prikrmy takze ho nenut a davaj len mliecko, zase mu zachuti neboj 😉