Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kawasaki17
6. okt 2010

a navyse kazdy hovori nieco ine tak preto sa pytam

veronika2108
6. okt 2010

@saska.t Dakujem Ti velmi pekne za radu. 😉

mamusia
7. okt 2010

Ahojte.
Od kolko rokov sa mozu papat niva syry a toho typu syry?

magnetika
7. okt 2010

@saska.t
Saska, prosím Ta, ako "použiť" Acidko ? Mám mu ho dat pit alebo miesat s ovocim alebo ? Dakujem

miska246
7. okt 2010

Ahojte maminy, vcera sme zacali s prvym prikrmom s mrkvickoou... Ako dlho jej mam davat mrkvicku? Kedy mozem prejst na jablko? A este, kolko jej mam dat tej mrkvicky? Kolko moze spapat? Aby som jej nezatazila brusko... A prikrm sa ma davat pred alebo po kojeni? DAkujem za rady... 🙂 🙂 🙂

gabika7706
7. okt 2010

@miska246 prikrm pred kojenim (potom dokojis), kolko bude chciet, tolko spapa 😉 Na jablko, celkovo ovocie by som presla najskor po mesiaci podavania zeleniny. Mrkvicku a vobec kazdu dalsiu novu potravinu je vhodne podavat tri dni, aby si vedela odsledovat neziaducu reakciu, z coho sa napr. vyhadzala, alebo boli brusko, prip. nieco ine, ale snad vas nic take nepostihne.

saska.t
7. okt 2010

@mamusia od 3 rokov

@magnetika ako chces ked mu bude chutit na pitie tak pit, ak nie treba mu to prisposobit 😉

cicimon
7. okt 2010

mna by zaujimalo, ake mnozstvo zjedeneho jedla po tyzdni sa da povazovat za uspech?

jasminet
7. okt 2010

@cicimon u nas to boli asi 2-3 avent lyzicky 😀 u niekoho az 1 😉

gabika7706
7. okt 2010

@cicimon kamoska sa trapila s malym asi mesiac, kym zjedol vobec 5 lyziciek bez toho aby vypluval. U nas po tyzdni 250g 🤐

pipussa
7. okt 2010

a kolko mam dat maximu ?
moj syn zacal minulu nedelu, a uz spapa 90ml ( mlieka pije 150ml 6x denne. teda teraz ked ma obed, tak menej
a to ma 4,5 mesiaca a je na UM

saska.t
7. okt 2010

@pipussa cela davka je 150-200g ale potom uz bez UM

cicimon
7. okt 2010

baby a to vazit kolko zje? ja len tak od oka narobim do misky a davam jej, kym to ide

pipussa
7. okt 2010

ja som si to naliala do avent poharikov a tam je aj odmerka, takze tusim-viem, kolko zjedol...

gabika7706
7. okt 2010

@cicimon no ja som si nejaky cas veru vazila kolko zje, ciste len zo zvedavosti, lebo sa mi zdalo, ze hadam ani dno nema, ale teraz to uz nerobim

cicimon
7. okt 2010

@gabika7706 no tie mozno 3 lyzicky a kysly ksicht 🙂)
asi si spravime predcasne vianoce a kupime si digi vahu, bo na tej nasej kuchynskej kde najmensi dielik je 25g...

boddez
7. okt 2010

ahojte o mesiac planujem svojej dcerke dat prvy prikrm...co myslite je dobr e keby na zaciatok vyskusam riedku krupičku z nutrilonom?..alebo mam dat rovno nejaku od nestle alebo hami?...ake mate skusenosti?

zuzkat1
8. okt 2010

@boddez ziadna krupicka🙂 prvy prikrm (aj ked si myslim ze este mate cas do 5tich mesiacov aj ked ste na UM) ma byt zeleninka alebo ovocie...odporuca sa zelenina aby si dietatko nezvyklo na sladku chut ovocia a neodmietlo potom zeleninku...takze ak chces zacat tak pekne na obed uvarena mrkvicka pekne pomixovana na zaciatok len par lyziciek a dokrmit mlieckom...potom po par dnoch ked uvidis ze nema ziadnu reakciu (hnacka, zapcha, vyrazky...) mozes pridat uvareny zemiacik...zas par dni sledovat a takto postupne vsetky druhy zeleniny... potom po 3tyzdnoch az mesiaci pridas masko🙂 chude kuracie,morcacie,alebo zajac..neskor hovadzie...uvarene pomixovane....ziadna sol ani korenie🙂 masko mozes striedat s uvarenym zltkom... malo by asi tak ze 5dni maso a 2zltok (za tyzden) ale to moc ani ja nedodrziavam... varim co pride pod rukua ked sa hodi maso tak dam maso ked zltok tak zltok...pozor iba zltok lebo bielok je alergen 😉 ... drzim palce🙂 kasicky az neskor🙂

zuzkat1
8. okt 2010

@cicimon aj ja som pouzivala tie aventy ze kolko zje.,..ale len to stresovalo..uz neriesim...zje kolko zje🙂

gabika7706
8. okt 2010

@boddez nemusis nutne zacat prikrmovat dnom ukonceneho 4.mesiaca 😉 aj deti na UM mozu zacat neskor. A ak uz, tak ako pise zuzka, ziadna krupicka 😉 a urcite nie kasu na veceru, moze jej to zatazit brusko a nevyspite sa...

boddez
8. okt 2010

@gabika7706 nejako si uz poradime a chem skusat prikm uz prave ze od 4teho mesiaca...nebojte sa a dakujem za radu...
@zuzkat1 🙂 🙂 🙂 🙂

tatiana1985
8. okt 2010

ahojte baby 🙂 ak mam doma domace vyzivy tekvica+ananas... ide o ten ananas 😅 moze, nemoze mala??? 😅

zuzkat1
8. okt 2010

@boddez nemyslim si ze gabika sa boji ani ja sa nebojim🙂 len si si pytal radu tak sme poradili... a nie vzdy ide o to co chces ty🙂 niekedy je dobre sa zamysliet ci to uz mimi fakt potrebuje🙂 ale nic v zlom,len si myslim ze este nie je nutne zacat papat prikrmy... co sa opytat vasho pediatra🙂 mozno bude za,ale napr. moja pediatricka hovori ze ani deti co papaju umele mlieko nemaju zacat skor ako po 6tom mesiaci papat ine..tak som myslela ze 5ty mesiac je taky kompromis🙂

zuzkat1
8. okt 2010

@tatiana1985 neviem ja by som sa asi bala dat🙂 ved vydrzia v spajzi este dva-tri mesiace 😉 aspon vsade sa pise aj dr. hovori ze domace ovocie by sa malo jest a cudzokrajne po roku...

benne
8. okt 2010

@tatiana1985 no to je super kombinácia, to som ešte nepočula 😀 😀 zaujímavé. ale počkala by som, tak ako zuzka píše

blumka
8. okt 2010

ja mam obe deti na um a pri oboch som zacala v 5,5 mesiaci s prikrmami...a su to take male kyselinky, jedia co vidia 😀 nic im nechyba, takze fakt nie je sa kde ponahlat. Ja si inak neviem ani predstavit ako 4. mesacnemu dietatku nieco davam lyzickou, ved to ani nesedi poriadne, ani nevie co s tym robit...a pediatri sa vyjadruju rozne, len oni potom neberu zodpovednost za nase deti, ked budu mat traviace problemy 😉

tatiana1985
8. okt 2010

@zuzkat1 ved to, ze..logicky to aj mne vychadza pockat do roka aspon..kedze ide o exotiku 🙂
..hmhm...chcela som vedet co mi poradite 🙂
@benne nooo... a mame toho plnu komoru... 😉

boddez
8. okt 2010

kazdy ma na to iny nazor niekto vravi prečo nie v 4tom ked jej bude chutit ..a navyše riadim sa inštinktom...a nie radami ..tabulkových doktoriek..🙂))ale dakujem ...za rady baby..🙂) 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzkat1
8. okt 2010

@boddez suhlasim s tym co pise @blumka... a ja ta k nicomu nenutim je to tvoje dieta ja keby som sa riadila instinktom tak moja este neje prikrmi... ale riadila som sa rozumom🙂 ved rob ako myslis.... 😉

blumka
8. okt 2010

@boddez, mne instinkt vravel to ze ak zacnem neskor, nepokazim nic, lebo raz tuhu stravu bude jest tak ci tak, ale ak zacnem skor, mozem pokazit vela ;) ale jasne, je to na tebe ty si mama 😉