• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
@boddez tento článok o prvých príkrmoch sa mi páčil http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-prikrmy-2/ začínala som prikrmovať v 4., ale plne nahradil fľašu mlieka príkrmom až po 6.týždnoch snaženia, takže v podstate už bol takmer v 6. A naštartoval ho až banán, zelenina mínusové body. :wink:
No a veľkou motiváciou pre mna bolo, že hoci pil menej sunaru než podla tabulky denne mal, tak priberal tak, že môj 6-mesačný syn teraz nosí veľkosť na 12-18m!
8. okt 2010 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
maminy co mam dat malej po mrkvicke? tu sme mali tri dni... :slight_smile:
8. okt 2010 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miska246 zemiak, cuketu...ale kazde zlvast resp s tou mrkvou
8. okt 2010 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inac....neviete preco sa dava detom zltok?
8. okt 2010 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicimon ahoj, kvôli železu
8. okt 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna dik, som nevedela...a davat od zaciatku ci az ked bude vediet trochu viac jest? teda ked zje viac ako vypluje?
8. okt 2010 o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicimon mesiac po papani zeleniny, raz tyzdenne sa dáva žltok:slight_smile:
8. okt 2010 o 21:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@boddez sak urob, ako myslis, no neviem si fakt predstavit, ako 4mes papa, v pololahu, v lehatku? ved este ani nesedi a do pasivneho sedu ju hadam davat nebudes (?) :wink:

@tatiana1985 s ananasom by som veru este pockala. Fakt zvlastna kombinacia, ale moze to byt chutne :slight_smile:
8. okt 2010 o 23:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@benne hihi,nas nosi 6-9mesiacov.
9. okt 2010 o 07:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tadotami
@benne moja ma 8,5 mesiaca a nosi na 3-6:slight_smile:
9. okt 2010 o 08:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 ved dobreho nebyva vela.tym nechcem povedat ze nase deti su neni dobre :grinning:
9. okt 2010 o 08:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tadotami :slight_smile: no skor vase budu dobrucke:slight_smile: moja je anjel s diablom v tele:grinning: ... je to hrozny zivel:slight_smile: ale aj malo papa... a vela beha... takze asi tak:slight_smile: ale uz papa trosicku viac... uz niekedy zje polovicu tej mini vyzivy od hipp:slight_smile:
9. okt 2010 o 08:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 nas pri narodeni 3230 a vcera sme ho vazili a ma 6980. :sweat_smile:
9. okt 2010 o 08:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tadotami moja mala 3760g a ked mala 3 mesiace mala 5,3kg:slight_smile: teraz ma necelych 8:slight_smile:
9. okt 2010 o 08:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
je normalne papat v 4 mesiaci....vsetky prikrmy a vsetky papušky su od ukonceneho 4 teho mesiaca....vyskusame uvidime....a uz dakujem naozaj ste mi poradili....:slight_smile:))vidim ze sa s tým neviete stotoznit..:slight_smile:)) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:))Ženy....... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. okt 2010 o 09:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj holky prosim vas muze se zamrazovat ryze? Dekuju :slight_smile:
9. okt 2010 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 no, moja baba tiež bola taká, dllllho potom zotrvávala vo veľkosti 6-9, až do roka :wink: aj teraz je úplne tabuľková :grinning: chlapci sú chlapci. Lenže ako dobre, lebo tak môže po staršej sestre ponosiť veci, ktoré by mu inak sezonne nesedeli (zimnu bundu a oteplováky), lebo ona bola septembrová a on je marec :sunglasses:
9. okt 2010 o 12:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 ja som musela malú krmit lyžičkou ked ešte nesedela, nechcela mlieko, po gastroenterologických vyšetreniach prešla komplet na normálnu stravu, mala vtedy 5 mesiacov. Jedno šťastie, že už bola s lyžičkou stotožnená a nerobilo jej to problém a krmila som ju vo vajíčku. Je síce pravda, že sa tak umelo začala pripravovať na sedenie, ale nakoniec zvládla aj lozenie(10 mesiacov) aj chodenie (14mesiacov). A tu som v jednej diskusii čítala, že radia krmiť (kojené v 6.mesiaci, čo nesedí) aj poležiačky :wink:
9. okt 2010 o 12:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@boddez ja som čítala, ale už neviem kde, že je normálne začať s príkrmami, ked bábo dosiahne váhu 6kg. Čo môj dosiahol v 3.mesiaci.
9. okt 2010 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@benne to je jeden z predpokladov na zacatie prikrmovania - dalsi je samostatne sedenie (co je diskutabilne), pitie UM viac ako 1000ml denne, zaujem o jedlo ost. clenov rodiny...a podobne... :wink:
kazdopadne sa @boddez rozhodol prikrmovat a tak to aj urobi, bez ohladu na tu napisane. :wink:
9. okt 2010 o 12:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet aha, jeden z predpokladov, budem si to pamätať. S tým sedením som rada že je to diskutabilné, lebo som ozaj musela dcéru krmiť tuhou stravou a nedalo sa inak. :wink: A syn splnal v 4.mesiaci všetky tebou vymenované predpoklady :grinning: :grinning: :grinning: papkáč je to
9. okt 2010 o 12:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby kila absolutne nerozhoduju o tom ci babo moze alebo nemoze papat prikrmy :confused: to su info stare ako republika...moja kamoska porodila chlapca co mal 5200g, 6kg mal ako trojtyzdnovy
9. okt 2010 o 13:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Preco mi mala odmieta zemiak? mrkvicka jej tak chutila a zemiak mi vypluvala, vobec ho nechcela... :confused: :confused: :confused:
9. okt 2010 o 16:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miska246 dala si ho spolu s mrkvou? lebo samotny uvareny a neosoleny zemiak je riadny hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. okt 2010 o 16:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet Nie, mrkvu som jej don nedala, len trosku mojho mliecka... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. okt 2010 o 17:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miska246 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: skus zajtra dat tu mrkvu k tomu... a potom vzdy znamu zeleninu a do nej novu...
9. okt 2010 o 17:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet Dakujem, zajtra skusime aj s mrkvickou :wink:
9. okt 2010 o 17:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nevie mi niekto povedat, ci mozem dat malemu psenicne klicky alebo otruby? vlocky nema rad :unamused:
9. okt 2010 o 20:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikush no nevidim v tom problem kedze lepok uz davno papate, je to len na tebe :wink:
9. okt 2010 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@benne @jasminet moja ma 6mes a 1t a este stale nema 6kg :slight_smile: pred tyzdnom mala 5780g...ale uz tyzden prikrmujeme a dnes jej mrkva so zemiakom velmi chutila:slight_smile:
9. okt 2010 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok