Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

klaymanova
27. mar 2008

ahojte

kili
29. mar 2008

neviete ako sa dajú upraviť ovsené vločky? dajte nejaké recepty

kajule
29. mar 2008

Kili, tak to bohuzel nevim, ale taky bych nejaky brala. Ja mu je zatim akorat micham s presnidavkou apod.

kili
29. mar 2008

a to sa už nemusia upravovať? teda variť?

junovka
29. mar 2008

ja raz varim, raz neverim.Podla chuti, ako sa mi chce 😀 😀 😀 a ako to vyhovuje Nelke 😉 Inak, zvyknem z vlociek robit aj polievky.Tusim, ze tu bola nejaka tema na ovs.vlocky 😕

kacenka83
30. mar 2008

ahojte, vidim, ze ste tu uz skusene mamicky co sa tyka prikrmov, mam par otazok...
nasko kubka sme zacali prikrmovat len vcera, zacali sme doma robenou mrkvickou, ale veru sa netvaril nadsene, zjedol tak dve lyzicky, dnes sme pokracovali mrkvickou, ale hned plac ☹ tak som mu dala pastrnak od alnatury ci ta nechut je mojou doma uvarenou mrkvou, alebo jeho nechutou skusat nove chute... z toho pastrnaku zjedol tiez tak dve lyzicky a triaslo ho
mate nieco osvedcene co by mu mohlo chutit a nezneprijemnila by som mu cele zaciatky papania? alebo sa takto tvarili aj vyse deticky a teraz v pohode papaju?
inak je plne kojeny a ma cerstvych 6 mesiacov

ria80
30. mar 2008

Já jsem začla malé dávat o měsíc později,a tvářila se že bude zvracet u každé lžičky.Trvalo to měsíc.PAk začla hubnout.TAk jsem nakoupila příkrmy s masem,že to do ní úprostě dostanu.A nebylo třeba,olizovala se.Chutna ji to o hodně víc než zelenina.Zkus to.
A nejradši ze všeho má kaši,tý sní neuvěřitelný množství.Možná bys mohla zkusit tu kaši,jen aby si zvykl na lžičku a na něco jinýho než mlíčko.PAk dávej zeleninu.

Já bych potřebovala poradit,jak mám do Michalky nacpat nějaký pití.Vždycky se sní peru,ale stejně to vyprskne.Bojím se,aby nezčla nená idět i jídlo,když k němu patří pití.

kili
30. mar 2008

prosím o to, čo s ovs. vločkami ako pre debila, ja som ich nikdy nejedla a vážne neviem čo s tým. Ono sa môžu jesť aj surové? to nieje ako múka?

kacenka83
30. mar 2008

ria dakujem, ak to inak nepojde, asi to budem riesit takto...
ja som dobra teoreticka, mala som nastudovane, co a ako by mal jest, kolko dni a pod., no ale prax je ina 😒
ria a michalka nie je naucena na flasku, doteraz si jej nedavala cajik? neskusala si to s polievkou, tam je pomer vody vyssi ako v inom jedle si myslim... a stale kojis?

perelandra
30. mar 2008

kacenka, ja som zacinala u malej s prikrmami mrkvickou, po par dnoch zemiak, neskor som pridavala dalsiu zeleninu. vobec sa netvarila nadsene. bola som rada ak som do nej dostala aspon 3 lyzicky. deti nie su zvyknute na inu chut a konzistenciu ako mlieko, tak prechod na tuhsiu stravu je zdlhavy. neboj sa, jakubko si zvykne a bude pekne papat. tiez som si myslela, ze ta moja sa nenauci.... tiez bola plne kojena 6,5 mesiaca.
maso som zacala pridavat az cca po mesiaci, je tazsie stravitelne, obsahuje aj bielkoviny, tak traviaci trakt si musi zvyknut.
ale niekde radia zacat ako prvy prikrm ryzovu kasu, tak mozno mozes skusit najskor to. ale to, ze spapa len par lyziciek je uplne normalne. u nas boli dni ze mala zjedla dokonca len polovicu lyzicky 😉

perelandra
30. mar 2008

kili, ja pridavam ovsene vlocky do jedla na zahustenie, cize ich povarim. ale daju sa pridat aj surove, napr. do jogurtu. alebo z nich mozes uvarit ovsenu kasu, bud len s vodou alebo mliekom a pridat ovocie. alebo ich mozes zaliat horucou vodou a nechat chvilku odstat aby boli makksie.

kacenka83
30. mar 2008

perelandra dakujem, si ma upokojila a potesila zaroven 😉
on je inak velky papkac a chce vsetko co jeme my, preto som trosku "sklamana" z toho, ze mi nechce papat... ale som optimistka a verim, ze pride na to, ze mu nechcem zle
kili ja zboznujem kasu z ovsenych vlociek, mam ich rada aj v kolacoch a chlebiku, alebo len tak "surove" v jogurte 😉

kili
30. mar 2008

dík, tak to niekedy skúsim do jogurtu, ale ich predtým asi posekám v robotovi, či ako ich dávate vy?

motiilik
31. mar 2008

Ahojte mamičky,čítam tu Vaše rady,veru sa mi zídu,mám skoro 4 mesačnú dievku,a prikrmujem už,lebo my sme boli od narodenia na umelej výžive,bohužial,nemala som to šťastie kojiť ani pri jednej z mojich báb...Ja si už ani nepamätám jak som začala prikrmovať moju staršiu kočku,tak teraz som vďačná za každú radu...Poraďte mi nejaké polievočky aj kašičky,rada by som jej vyskúšala niečo nové...Ďakujem veľmi pekne za rady....

junovka
31. mar 2008

www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉 Tak, isto som mala po dlhej pauze sa do toho dostat, ale ten link, co som teraz hodila, tak je super.Riadim sa podla neho.Ak by si nieco potrebovala poradit, tak som ti plne k dispozicii 😎 😉 😔

motiilik
31. mar 2008

Junovka,ďakujem Ti za pomoc.Ja už mám tie prvé šťavičky a výživy za sebou,už aj mrkvu varenú aj so zemiakom už som jej skúšala,len jej chcem spestriť jedálníček a vyskúšať aj niečo nové,ale neviem to sklbiť spolu tak aby som jej nedala náhodou nejakú brečku...Chcela somaby mi niekto poradil nejaké dobré recepty na polievočky a kašičky,bola by som mu vďačná... 🙂

junovka
31. mar 2008

moti. na www.alinka.sk , su super recepty , podla mesiacov babatka 😉

motiilik
31. mar 2008

Junovka,ďakujem,preštudovala som si to tam tak trochu,ale viac sa tomu budem venovať,keď mi deti zalahnú do postele...Poradila si mi,ďakujem...Zajtra niečo z toho vyberiem určite... 😉 😅 😉

kattom
31. mar 2008

kili - este k ovsenym - nemusis ich sekat. daju sa kupit aj jemne - take nasekane uz. ale ak uz mas kupene normalne, tak ich daj do toho jogurtu aj skor - tak pol hodinu pred papanim - tiez v nom zmaknu.. nasaju ten jogurt do seba.

motiilik - ono mozes kombinovat vsetko so vsetkym - mne to tiez pripadalo zo zaciatku divne, ale aj to chuti.. zemiaky idu s uplne kazdou zeleninou dokopy. mrkva tiez. por som davala aj k zemiakom, ale to mu nechutilo. por papa skor s ryzou.
inak ked si pozries zlozenie kupovanych prikrmov, tiez je tam z kazdeho nieco vzdy dane. aj odtial sa daju okukat kombinacie 🙂

kili
31. mar 2008

ja som posekala a spravila kašu v mlieku a ešte som trochu ocukrila glukozov a rozmačkala pol banánika, som sa bála, že mu to chutiť nebude, lebo to bol taký maglaiz ale chutilo 🙂
skúsim zajtra do jogurtu. Posekať som musela, Samko nezje ani rozmočený kúsok rožka v polievke 😠

lyzenka
31. mar 2008

baby,

a kolko moze byť spravená domáca výživa - napr.mrkvová v mrazničke?

motiilik
1. apr 2008

Dík kattom,dnes nabehnem do obchodu a budem študovať zloženie na ich pokrmoch...

kili
1. apr 2008

lyzenka, čítala som, že 14 dní

lyzenka
1. apr 2008

dnes sme boli u dokiny a ze mozme uz prikrmovat a prvykrat sme prikrmovali - mrkvicku - malemu celkom chutila... 😀 ale ze to nemam mixovat, ale len tak popucit, aby sa naucil prehltat.

junovka
1. apr 2008

len kludne mixuj, lyzenka. 😉 My mixujeme doteraz 😀

lyzenka
1. apr 2008

ale celkom dobre to spapal, len take popucene..... 😉

junovka
1. apr 2008

tak, potom je vsetko ok 🙂

lyzenka
1. apr 2008

a este mi dokina vravela, ze vsetku korenovu zeleninu mozem uvarit dokopy a potom mu to môzem popucit a zaliat este tym vyvarom 😕 no, radsej som mu dala zatial iba mrkvicku.....ved vsetko naraz?????

clover22
1. apr 2008

Baby dávate niekto 5 týždňovemu mimi banán?Mne sa to nezda.

junovka
1. apr 2008

nie!!A kto ti povedal, ze mozes davat?? 😕