Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

vejula
19. okt 2010

čafte kočky... rozmyšlam od kedy možem davať na večer kašičky.. vy už davate, čo m,ate polročne detičky? ja som kupila od nestle viaczrnnu taku do mliečka tak by som to zarabala do materskeho odstriekaneho. Rozmyšlam, lebo sa maly z večera dosť často budi, že či nieje hladny alebo čo 😕

benne
19. okt 2010

@zuzkat1 studený olej môžu, ale ked na nom niečo pražíš je to o inom. Ja som mala prísnu žlčníkovú diétu a tiež som musela všetko bez oleja robiť, nasucho piecť 😉 som si pripadala ako miminko 😀 vyprážanie na oleji je proste nezdravé a zaťažuje tráviaci trakt 😉 no a ved ty vieš sama, či malej z času na čas niečo opečieš či nie 😉

klauduska
19. okt 2010

Ahojte baby,poradite mi?

Chcem sa spytat,ze ci sa mozu davat detickam uz aj zasmazane polievocky alebo nie....vobec netusim..... 😉
A jogurty mozem cisto len biele,bez prichuti,ze?

Dakujem.... 😉

cicimon
19. okt 2010

@vejula prikrmujes este len tyzden,na kase je este skoro a zas nie je pravidlo,ze sa potom po kasi nebude budit..

vejula
19. okt 2010

@cicimon ty kedy planuješ začať s kašami?

rozik
19. okt 2010

Baby, z toho vasho rozpravania som dostala strasnu chut na kasu...tusim si idem kupit mlieko, lebo ja nemozem obycajne iba -L a urobim si tentokrat extra pre seba....ha ha ha
Klauduska, tiez som mala dilemu s tymi jogurtami...1x som sa nad nimi zamyslela, ked som v obchode videla ovko s pridanim jogurtu a prisla mi to celkom zaujimava kombinacia. Teraz napriklad vyzivu uz pouzijem aj ako topping na puding...

aurra
19. okt 2010

odkedy sme zacali davat na vecer kasu, tak sa to u nas zo spankom dost pokazilo, kym predtym prespala od cca 19.00 do cca 5.00 celu noc potom sa zacala budit uz v noci, teraz jej davam kasu skor a pred spanim mliecko, tak sa to znova trosku upravilo. Tak si myslim, ze davat kasu na noc nieje ziadna vyhra, ak si myslite, ze vam babo prespi celu noc.

cicimon
19. okt 2010

@vejula no tak mozno po 8mes ...zatial davame obed, o mesiac dam olovrant alebo desiatu a potom o dalsi mesiac mozno kasu....aj tak je zatial ako vrabec tak naco to prehanat....akurat co budem vylievat alebo dojedat

maryanna
19. okt 2010

@klauduska ahoj, jogurty biele, po roku aj ovocné ale také kde je menej E, konzervantov a podobne....
zasmážané ešte nie, akurát zahustiť môžeš múkou, škrobom, krupicou akchceš, ale zeleninku napr môžeš udusiť na oleji s cibuľkou

onellyo
19. okt 2010

ahojte som tu prvy krat ...baby... moj maly ma 5 mes. a 19 dni
na obed davam morcacie maso so zeleninou /// uz mesiac
a chcem sa vas opyat kedy asi vyradit dalsie mlieko
a kedy rano ci po obede ,,,,,<

maryanna
19. okt 2010

@onellyo po mesiaci ak papáte zeleninu, meso, tak vynecháš jedno mlieko a nahradíš ho ovocím.....buď doobedu alebo poobede podľa toho ako vám lepšie vyhovuje z hľadiska režimu, spánku, chodenia von..uvidíš koľko ti vydrží najedený po ovocí.....je to na tebe

gabika7706
19. okt 2010

@salvinka ja mam take gulicky /ovaly?/ findus alebo bondeulle, ked sa to roztopi, je to nasekane...mliecka kolko vies odstriekat, aby ho tam aspon trosku mal

onellyo
19. okt 2010

@maryanna
ale nemoze 2 krat po sebe vynechat mlieko alebo ano

gabika7706
19. okt 2010

@vejula na kasu mate este casu dost 😉 a papate uz lepok? ze viaczrnu...alebo je bezlepkova ta kasa? My sme s kasami tak po 8.mesiaci zacali

maryanna
19. okt 2010

@onellyo môže.....my sme jeden čas tak papali....že mal obed a za ním ovocie....a potom až mlieko a sme šli vonku....preto lebo po ovcí mi vonku dlho nevydržal...tak som to riešila tak...teraz už máme za obedom potom mlieko a až tak ovocie, ale zas ráno máme kašu a za tým obed.....tým sa netráp ak vypije za deň mlieka koľko má je jedno kedy to je...

vejula
19. okt 2010

@gabika7706 no neviem či je tam lepok ale je na nej pisane že od 6.mesiaca.. Ale tk asi ešte počkam ja som len rozmyšlala či nieje hladny ked toho moc nenaspi.. od osmej ked ho dam spať sa do polnoci zobudi ja tri štyri krat a potom do rana ešte dvakrat... Tak neviem som že vyskušam či po kašičkne nebude spinkať lepšie...ale ked vravite že ešte nie tak počkam

njonja
19. okt 2010

@vejula ono je to zavisle od kazdeho babatka. Moj tiez strasne zle spaval. Zaviedla som kase a spi uz ovela lepsie. Teda - nebudi sa kazdu 1,5 hod, ale prespi aj 3 hod vkuse. Zacala som s bezlepkovymi ryzovymi kasami a kukuricnymi, teraz skusam ovsene.
ved vyskusaj to jeden tyzden a uvidis, ci to bude fungovat. Tiez je mozne, ze je to rastovy skok alebo zubky, tam ti kase nepomozu. Za vyskusanie nic nedas...

vejula
19. okt 2010

@njonja on takt ozle spava už asi dva - tri mesiace. tak pochybujem že zubky alebo rastovy skok 😒 ty si kedy začala davať tu kašu?

njonja
19. okt 2010

@nikolkaaa ja by som urcite neprikrmovala. moj maly sa narodil ako 5 kilovy, ako 3-mesacny mal cez 8 kil a zacala som prikrmovat ked mal 6,5 mesiac. Priberal krasne, tak preco to kazit... Neviem, radsej si to zvaz...

njonja
19. okt 2010

@vejula ja som zacala asi okolo 7 mesiaca. Predtym som tak raz do tyzdna, aby som zistila ucinok🙂 Ale nedavam dodnes kazdy vecer, riadim sa podla toho, kolko zje cez den, aby nebol prejedeny.
Niekde v mudrych knihach somm citala, ze deti okolo 6-8 mesiaca spia velmi zle, lebo zacinaju vsetko vnimat a v noci to spracuvavaju. Moj tak spaval tiez strasne dlho.. Teraz sa to polepsilo trosku. mozno tou kasou, mozno je to nahoda...

cicimon
19. okt 2010

@njonja k tomu spaniu...moja cele leto prespala celu noc a od septembra je min 2x hore...

njonja
19. okt 2010

Si stastny clovek.-) Moj maly este nikdy neprespal celu noc.-) Som rada, ak mam tri hodiny spanku vkuse pre seba.-)

cicimon
19. okt 2010

@njonja bola som..

njonja
19. okt 2010

@cicimon akoze bola? Ved sa ti budi len 2 krat? Ci si stojim na vedeni?

cicimon
19. okt 2010

@njonja no hej,ale je rozdiel ci spi 20,00-6.00 alebo 20,00,2.00,5,00 a zakazdym je cca hodku hore
dnes vstala o polnoci a 2 hod bola hore a striedavo jedla a zas vstalao 5tej a uz nezaspala..

njonja
19. okt 2010

@cicimon Ah, tak uz chnaaapem🙂 Tak to ti nezavidim🙂

gabika7706
19. okt 2010

@vejula neriadila by som sa vobec tym, co je napisane na vyrobku, uz som tu kedysi spominala napr. prikrm od hipp /bolonske spagety/ vhodne od 4.mes.... 😉 Citaj zlozenie a podla toho sa riad, moja skromna rada 🤐
Mne sa Martin budieva aj teraz aj 6-8 x za noc, niekedy len 3x, neriesim, spi so mnou v posteli...

@cicimon poznam aj take spanie, Katka mi tak spavala a to nebola kojena (len som do 5,5 mes odsavala a dokrmovala s UM), o 2 v noci sa zobudila a do 4 sme sa hrali 😕 potom sme zaspali a o 6 dobre rano mama...

cicimon
19. okt 2010

@gabika7706 ona sa nehra....chvilu papa,potom na 5min zaspi...potom zas je....a ja som tiez taka polozaspata,tak ten cas az tak nesledujem,len ked ju prelozim do postielky kuknem na hodiny a zhrozim sa 🙂 ale neva...kojim v posteli tak spime popri jedeni 🙂)
ale nastastie take dlhe jedenia su skor vynimky, vacsinou to stihne do40min aj so zaspatim

vejula
19. okt 2010

@gabika7706 maly somnou tiež spava... ale ja aj kvôli nemu nech sa vyspinka pekne bez prestavok... hm s tymi špagetami, riadna haluz 😕

cicimon
19. okt 2010

@vejula no tie spagety obsahuju napr paradajky co sa nemaju jest do roka a plno tych vyziv obsahuje sol,zeler a ine.. a vraj 4+ a 6+ 🙂)