Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
27. okt 2010

@cicimon no ja davam ako si spomeniem..niekdy aj 2x do tyzdna a obcas sa zadari a nedam ani maso🙂 ale to len obcas..

zuzkat1
27. okt 2010

@maryanna dakujem...no riskovala som,ale vyplatilo sa, mala netrpela zbytocne a mne to neublizilo🙂

maryanna
27. okt 2010

@p69majka ahoj, no áno ako píše poobede nie ovocie ale mlieko....keĎ toho mlieka nepije veľa tak treba jej častejšie ponúkať a dávať hoc vypije len 90, dvakrát ovocie by som nedávala,radšej mlieko namiesto jedného ovocia.....

zuziatko
27. okt 2010

Ahojte

dá sa zmraziť tekvica ??

A malej som dala prvý krát hrášok. Jedlo už len pučím a zostali také šupky. Poraďte mi prosím ako ho pripraviť, aby v jedle nezostali šupky.

cicimon
27. okt 2010

@zuziatko jasne, daj ju zmrazit ako kusky, nie postruhanu - tot moja skusenost

zuzkat1
27. okt 2010

@zuziatko teda ja neviem,ale ja som dala malej aj supky z hrasku a nic jej nebolo

zuziatko
27. okt 2010

@zuzkat1 ono jej nič nebolo, ale som myslela či sa nejako lepšie nedá hrášok pripraviť aby tam neboli.

@cicimon dííík 😉 😉

zuzkat1
27. okt 2010

@zuziatko jaj no neviem, mne ani nenapadlo davat ich prec... takze neviem 😅

kaja173
27. okt 2010

@jasminet ahoj..no mne tie piskoty poradila svokra,ze mu ich mam davat,a ked som dva tyzdne mu nic nedavala,mi to pripominala stale,ze ona davala a nic jej detom nieje.pribinaka mi tiez poradila jedna kamoska,ze tiez davala malemu od pol roka,tak som si to ani neoverovala na nete.dakujem velmi pekne za radu a s tou zeleninou zacnem,len nechcem mu davat striekane z obchodu,mama ma kopa vselijakeho nestriekaneho ovocia a z toho mi narobila presnidavky.tak mu davam len zemiak,mrkvu a zavarila som mu vyvar spolu so zeleninou.a mam aj dilemu,kde kupit co najkvalitnejsie masko,nechcem polske...

cicimon
27. okt 2010

@kaja173 no svokry a mamy...ja kebyze sa mam riadit podla nich,moja uz davno pije caje, je krupicu na noc a "normalne" jedlo.. esteze je MK

piacere
27. okt 2010

ja by som sa tiež podľa svokry alebo kohokoľvek z rodiny neriadila... včera moja teta zahlásila, že o chvíľu mu môžem dávať do zeleniny aj trošku masielka.. a to je diétna sestra 😕 No nehrozí.....
Ale čajík dávame už dávno... môj malý straaaašne veľa pije... on si aj po Nutrilone pýta čaj.... najnovšie bez čajíka večer nezaspí.... spapá 150ml Nutrilonu, desať minút posedí, spustí strašný plač.... vypije čajík (hladný už nie je, lebo keď ponúkam ešte Nutrilon, tak sa tvári akokeby som ho chcela utopiť a rozhadzuje rukami....) akonáhle dám čaj, tak pije a pije a niekedy vytiahne aj 50ml 😕

mona12071
27. okt 2010

@piacere praveze by si mala davat ci kvapku oleja alebo masla na rozpustanie tokov a vitaminov to by si mala

kaja173
27. okt 2010

no o tom masle som aj ja pocula,ze do zemiaka mam davat..radsej ale dam dve kvapecky olivoveho oleja...maminy,ako je to s kravskym mlieckom??viem ze sa prevara a riedi.ake mate skusenosti??

piacere
27. okt 2010

@mona12071 maslo? 😕 však to je z kravského mlieka, nie? A to sa tuším do roka nesmie 😕 Ešte olej... ale maslo by som asi nedala, neviem.... 😨

kaja73
27. okt 2010

@mona12071 Olej - kvalitny za studena lisovany - ano, ale maslo obsahuje neupravenu bielkovinu kravskeho mlieka-to určite nie vhodne pre 4 m babo.

mona12071
27. okt 2010

@piacere len trosinka mozes ale ja davam stale olej

cicimon
27. okt 2010

@kaja173 kravske mlieko az po roku

mona12071
27. okt 2010

@kaja73 mne bolo povedane od dr ze mozem len trosicka a urcite to neuskodi jadavam tiez olej ale myslim ze na masly nieje nic az take ked ta sa fakt trosilinku

piacere
27. okt 2010

napr. toto som našla: Prvý zeleninový príkrm nesolíme, nekoreníme a nepoužívame maslo - kravské ani rastlinné, a to sa týka aj rastlinných olejov. Maslo je tukový koncentrát, ktorý sa získava odstredením z kravského mlieka. Obsahuje nadmieru nasýtených živočíšnych tukov a predovšetkým bielkovinu kravského mlieka, t. j. potenciálny rizikový faktor pre vznik alergie.

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

a preto som z týchto príkrmov jeleň 😠 lebo všade píšu niečo iné..... ale my sme alergická rodina, takže ja to s tým maslom tak skoro riskovať nebudem 🙂

mona12071
27. okt 2010

@cicimon ano az po roku ale tepelnom spracovani sa moze podavat skor ked varis omacky alebo tak ked tam dras trocha mlieka tak je to v pohode

cicimon
27. okt 2010

@mona12071 ale od 6mes je trochu skoro aj na maslo...

mona12071
27. okt 2010

@cicimon ved ja som pisala co mi povedala dr a aj som pisala hned ako prvy prispevok ze stale pouzivam olej

kaja73
27. okt 2010

@mona12071 No ,aby ste nedopadli ako my s alergiou na kravske mlieko. Niektory lekari sa riadia ešte starymi odporučeniami z doby ,ked alergie neboli tak časte.Dnes, myslim si ,že hlavne vinou novych očkovani je to o dost horšie.Mat taky super ekzemik ako my ti neprajem 😉

maryanna
27. okt 2010

@kaja173 ahoj, kravské mlieko, do varenia príkrmu od 10teho mesiaca, na voľné pitie až po 2hom, 3ťom roku...
@piacere maslo do príkrmov namiesto oleja áno, ale kocka masla,
na papanie na chlieb kocka masla od 10teho mesiaca

piacere
27. okt 2010
piacere
27. okt 2010

@maryanna hm... aj tak dám radšej olej 😀

cicimon
27. okt 2010

@mona12071 sorac ;)

maryanna
27. okt 2010

@kaja173 niekedy pred 20 timi rokmi sa robilo všeličo, piškoty, kravské mlieko, deti jedli od polroka všetko....a výsledok je tu že sú samí ľudia s alergiami, obezitou , choroby.......mne tiež všeličo hovorili, krupica na noc a podobne pričom krupica je vhodná až od roka, a do nás ju pchali od 4mesiacov, kedy ešte ani lepok nieje zavedený a krupica obsahuje agresívny lepok preto až po roku.......taže tak....

mona12071
27. okt 2010

@kaja73 nic proti ale ako som pisala predtym napisem este raz mne to povedala dr ale za tym som napisala ze ja pouzivam olej takze tak a mne to hovorila dr ze su to nove vedecke vyskumi ja zijem v anglii a tu je to zasa troska inak no

mona12071
27. okt 2010

@cicimon 😉